Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2013., 22:17   #21
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Eto sad vidiš kako je meni kad ljudi smišljaju koncepte o kojima ne znaju ništa.

Da poludiš..
Ti kao vrsni družebrižnik im pruži svoje poštovanje i ljubav. Inače se nećeš razlikovati od njih samih ni po čemu posebno.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 00:19   #22
Quote:
istinac kaže: Pogledaj post
Ja sam agnostik, vjerujem samo u ono šta vidim, a ne šta drugi kažu, dakle znam da neznam, budizam je nekako najbliži mome uvjerenju, molio bih nekog sličnih uvjerenja da se javi na ovu temu.
agnosticizam i budizam nemaju mnogo dodirnih tacaka, tako da ne znam kako ti je to najblize
HbVelid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 00:20   #23
Quote:
Justmarriedbaby kaže: Pogledaj post
Ja potajno vjerujem u reinkarnaciju
kad smo kod toga...

http://www.youtube.com/watch?v=xGSN-Y4QDxA
HbVelid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 14:09   #24
kako uopće pričat o nečemu nevidljivom?
istinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 14:11   #25
najbliže je samo jer se zna za Budu, ništa drugo i kako raspravljt o nečemu nevidljivom
istinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 15:02   #26
Quote:
fickdich kaže: Pogledaj post
..božeee
Eto...ne vjerujem u ovog kojeg prozivaš to mi je dovoljno
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 15:14   #27
Quote:
istinac kaže: Pogledaj post
kako uopće pričat o nečemu nevidljivom?
ne vidiš ni elektrone, pa možeš pričat o njima

ja mogu reći sa stajališta svog ograničenog iskustva, recimo, da mi je jasno da informacije mogu dolaziti iznutra, i da se u praksi potvrđuje njihova smislenost. da intuicija funkcionira. da ljubav otvara vrata shvaćanja. da vrijeme nije ono što mislimo da jest

ništa od toga nije vidljivo, niti dokazano, pa svejedno čovjeku s takvim iskustvom bude jasno. i jasno je da koliko više osobnog iskustva imaš, toliko ti bude jasno, a tko ga nema, niti je očekivano da mu bude. tako ni meni nije jasno ono što nisam iskusio, spoznao, shvatio, ili makar osjetio istinitim
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda

Zadnje uređivanje friendship : 26.03.2013. at 15:20.
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 16:02   #28
Quote:
istinac kaže: Pogledaj post
Ja sam agnostik, vjerujem samo u ono šta vidim, a ne šta drugi kažu, dakle znam da neznam, budizam je nekako najbliži mome uvjerenju, molio bih nekog sličnih uvjerenja da se javi na ovu temu.
Ne treba ti netko SLIČAN TVOME RAZMISLJANJU. Jer će te takav samo podržati. No, stvar je u tome da takvo razmisljanje nije pojam "REALNOG VJERNIKA". Pogledaj ateiste, i oni su vjernici, oni VJERUJU DA BOG NE POSTOJI. Stvar je u tome da ovo sve što ti vidiš je 0 (NULA) naspram znanja koje je iznad nas... Tako da, ja poštujem tvoje razmisljanje, ali ću ti odmah reći da bi TREBAO početi razmisljati i o onome što TRENUTNO ne možeš vidjeti.

Good luck...
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 14:28   #29
mislim da je ipak bolje bit ateista nego agnostik, prvo je bija hinduizam pa nakon njega budizam, 600 godina prije Krista pa islam 600 godina nakon krista pa će opet bit neka religijas najbolje u ništa nevirovat, biti dobar i živit dan po dan, a posli je svima isto ili ga crvi pojidu ili ga spale, tako da ipak nevirujem u ništa, jer je sve bez dokaza
istinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 14:32   #30
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
Ne treba ti netko SLIČAN TVOME RAZMISLJANJU. Jer će te takav samo podržati. No, stvar je u tome da takvo razmisljanje nije pojam "REALNOG VJERNIKA". Pogledaj ateiste, i oni su vjernici, oni VJERUJU DA BOG NE POSTOJI. Stvar je u tome da ovo sve što ti vidiš je 0 (NULA) naspram znanja koje je iznad nas... Tako da, ja poštujem tvoje razmisljanje, ali ću ti odmah reći da bi TREBAO početi razmisljati i o onome što TRENUTNO ne možeš vidjeti.

Good luck...

Koliko ti potrebno ignorancije da se ateizam proglašava maltene religijom?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 14:35   #31
Quote:
istinac kaže: Pogledaj post
mislim da je ipak bolje bit ateista nego agnostik, prvo je bija hinduizam pa nakon njega budizam, 600 godina prije Krista pa islam 600 godina nakon krista pa će opet bit neka religijas najbolje u ništa nevirovat, biti dobar i živit dan po dan, a posli je svima isto ili ga crvi pojidu ili ga spale, tako da ipak nevirujem u ništa, jer je sve bez dokaza
Ne mora čovek biti religiozan, ali da bi "prešao" sve te koji tvrde da se "mora", dobro je postići univerzalni ideal koji 99% "religioznih" nije postiglo, a to je da ima: DOBRE MISLI, DOBRE REČI I DOBRA DELA. Za to ne treba dokaz, treba volja i rad na sebi, samo je pitanje da li neko ima tu volju i da li shvata smisao toga, pošto je smisao više intuitivan, iako se može obrazložiti i nekim konkretnim stvarima nazovimo ih i naučnim, pre bih rekao i opšte konvencionalnim i logičnim, zdravorazumskim i opštim mestima, i tiče se razvijenosti nečije svesti.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 15:09   #32
najbolje bit ateista, a ne agnostik jer su sve religije zasnovane na priči bez dokaza, prvo nastade hinduizam pa budizam pa oko 600 godina posli kršćanstvo pa oko 600 godina posli islam, ko zna koja jesljedeća, ko zna koliko ima religija uopće i koliko dokaza, ionako je svima nakraju isto poidu ga crvi ili ga spale, to je realno,
istinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 15:17   #33

puf pant, ipak je bolje bit ateista, fala ti Bože šta sam ateista,prvo nastade hinduizam pa budizam pa 600 godina posli kršćanstvo pa oko 600 godina posli islam pa ko zna koja će opet religija doć, a nikoja nema dokaza o nastanku, nakraju te poidu crvi ili spale, svimaisto, treba bit dobar čovik jednostavno i to je to





Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Eto sad vidiš kako je meni kad ljudi smišljaju koncepte o kojima ne znaju ništa.

Da poludiš..
istinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 17:12   #34
Lightbulb

religija je vidljiva poput riči, samo ušima, ali ne i očima
istinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 17:30   #35
Wink

i sada kad sam spozna ateizam citira bi druga Mao Ze Donga "i noga u guzicu je korak unaprid"
istinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 12:28   #36
A što onda kad se malo dublje zamislimo u ono što je "bukvalno značenje" događaja koji su opisani prije nekoliko tisućljeća ondašnjim znanjem i poimanjem.
Na primjer: nebo (nama vidljivo) = naša Galaksija, ne i sveukupni svemir.
Stoga stari zapisi koji opisuju stvaranje neba nije cjelokupni svemir, već samo naša galaksija , i to što im je Bog /netko/ rekao ne odnosi na sveukupni svemir već samo na našu galaksiju, koja je nastala i hipu (nekoliko bilijardi naših godina) što bi rekli "Bog stvori zelju u 7 dana".
Medokava is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 23:17   #37
Sa razvojem racionalnog i ajmo reć razvojem intelekta sve se više približavamo ateizmu i/ili agnosticizmu ali mislim da preko granice agnosticizma nećemo nikad prijeći
Baraba12321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 20:25   #38
Quote:
Baraba12321 kaže: Pogledaj post
Sa razvojem racionalnog i ajmo reć razvojem intelekta sve se više približavamo ateizmu i/ili agnosticizmu ali mislim da preko granice agnosticizma nećemo nikad prijeći
Ljudi će uvijek vjerovati u čuda, i utjecaj misli na pojave i događaje, svi smo praznovjerni zapravo ako već nismo vjernici. Ili kad je sve izgubljeno i najveći racionalci će se okrenuti bogovima (često će tad otkriti i smisao života, apsurd)...npr. bolest ili nesreće, iz istog razloga postoje križevi i svećenici u bolnicama. Što se možeali nemora, ali tako ispada..medicina unatoč što u većini slučajeva zna razloge, nemože spasiti život.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 22:05   #39
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Ljudi će uvijek vjerovati u čuda, i utjecaj misli na pojave i događaje, svi smo praznovjerni zapravo ako već nismo vjernici. Ili kad je sve izgubljeno i najveći racionalci će se okrenuti bogovima (često će tad otkriti i smisao života, apsurd)...npr. bolest ili nesreće, iz istog razloga postoje križevi i svećenici u bolnicama. Što se možeali nemora, ali tako ispada..medicina unatoč što u većini slučajeva zna razloge, nemože spasiti život.
Misliš? Jer meni se nekako čini da čim dožive nevolje skloni su bogovima okrenuti leđa razočaranjem tipa kakvi su to uopće bogovi nesposobni po bolnicama nespasiti oboljele. Moment kad prestanu vjerovati u 'čuda' iliti pak s druge strane u mondeno doba skloni su medicinskoj ekipi poslati tužbu za Sud, što se pokaže medicinska ekipa nije baš svaki put kriva, zbilja trude se ali daleko od tog da su bogovi, nemoguće je spasiti baš svakog pacijenta, realnost zar ne.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 12:29   #40
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Misliš? Jer meni se nekako čini da čim dožive nevolje skloni su bogovima okrenuti leđa razočaranjem tipa kakvi su to uopće bogovi nesposobni po bolnicama nespasiti oboljele. Moment kad prestanu vjerovati u 'čuda' iliti pak s druge strane u mondeno doba skloni su medicinskoj ekipi poslati tužbu za Sud, što se pokaže medicinska ekipa nije baš svaki put kriva, zbilja trude se ali daleko od tog da su bogovi, nemoguće je spasiti baš svakog pacijenta, realnost zar ne.
To razočaranje vjerojatno dolazi na kraju, ako ishod bude negativan.
..neki su zbog toga iz revolta ateisti, naravno to je ambivalentno kako to obično je u psihi a i pošto se duhovnost potiskuje iz navedenih razloga.
Imamo i da ateisti, baš pravi, uvjereni... imaju nekakvi svoj nazovi misticizam, tipa umremo i vraćamo se prirodi. Da tako da i tu imamo prikriveni 'duh' samo ga se kao negira jer nije realno da to postoji nakon gašenja tijela. Poanta je da u činu razlaganja ili smrti kao neminovnosti nalaze (duhovni) mir. To je njhova vjera.

U načelu podjela (glede svjetonazora i duhovnosti pojedinaca) je na idealiste i racionaliste. Sad bi to mogli širiti na pod tipove ali nije tema.
..kako nema puno pravih vjernika nema ni ateista, to je moje mišljenje.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:39.