Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2013., 00:56   #61
@nvnk
U koje zemlje putujes?

Ja se uvijek drzim onoga: ne nosi sa sobom ono sto nisi spreman izgubiti.

Mnogi prakticni savjeti su vec dani.
Kad kupujete vodu,a ostajete ña jednom mjestu par dana, kupiti vecu vrecu ili bidon vode i sipati u manju bocu koju furate sa sobom,ustedi se.

Jesti ña trznici, fino i jeftino.

Sa sobom u dzepu uvijek imati nesto sitnog u slucaju neobicnih susreta trece vrste, ako se nadete u nezgodnoj situaciji nema smisla riskirati.

Japanke!!! Koliko god hosteli bili cisti nikad se ne tusirati s bosim nogama. Uvijek sa sobom nosim par onih najjeftinijih plasticnih japanki koje bez problema bacim, isto kao i staru odjecu.

Dobro posluze i oni brzosuseci rucnici,lagani su, a kad je jako sparno pa se ni to ne susi onda dobro dode i pareo.

Rolu wc papira uvijek sa sobom

Novci ña vise mjesta, kopije dokumenata i/ili skenirati na mejl, cepici za usi,traka za oci,sklopiva cetkica za zube, dezinfektant za ruke.

Ekstra mali ruskak,moze biti onaj lagani koji se sklupca u malu torbicu, najlonski npr, ima tri grama a moze zivot znacit.

I puno strpljenja.
daria25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 05:13   #62
Quote:
daria25 kaže: Pogledaj post
@nvnk
U koje zemlje putujes?
Peru, Bolivija, nešto malo Kolumbija.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 09:33   #63
Quote:
superpera kaže: Pogledaj post
paz sad s guzvom,sreo sam neke face koje su pokrali u tako nekoj guzvi,tj dok su nosili ruksak u guzvi neko ga je lepo otvorio i povadio neke stvari iz njega
mozda je lakse probijati se kroz guzvu ali je i lakse nestajati stvari iz njega
Da upravo zato sam ja stavila lokot na ruksak
__________________
Keeping my soul happy...
markiza poisson is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 11:00   #64
Kad smo već kod lokota, lokot na prtljagi koja se checkira baš i nije pametna ideja, jer onda u velikoj većini slučajeva te kufere namjerno pregledavaju, te dobiješ kofer i prepiljeni lokot.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 11:02   #65
Kako uopće zaključat backpack ?
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 11:12   #66
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Kad smo već kod lokota, lokot na prtljagi koja se checkira baš i nije pametna ideja, jer onda u velikoj većini slučajeva te kufere namjerno pregledavaju, te dobiješ kofer i prepiljeni lokot.
il dobijes kofer bez lokota sto se meni desilo,tako da izgleda stvarno ne vredi zakljucavati na aerodromu
superpera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 11:16   #67
Quote:
ivanah kaže: Pogledaj post
Kako uopće zaključat backpack ?
kupis ruksak u obliku kofera,nako cetvrtast koji ima jedan veliki zip sto otvori ceo taj ruksak kofer na pola
ko voli ruksake taj je najprakticnije
najgluplji ruksak po meni za sve sto nije neki duzi treking po prirodi je onaj za brda sto ide u duzinu a ne u sirinu,te ima dole zip a gore neke trake za zakopcavanje
taj je komplikovano zakljucati

moze inace i prerezati ruksak al je to redje od otvaranja
superpera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 11:32   #68
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Moj savjet: na putovanju vam uopće nije potrebno brijanje. Ne trebate nositi ništa, pa tako ni sapun (za brijanje)
To putnici sigurno nisu znali
onda sigurno volis Muhamed imidz sto recimo nije lose za bliski istok ,dok ces na nekim drugim destinacijama vise privuci neke izgubljene duse koje ce te daviti s smislom zivota
superpera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 11:53   #69
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Kad smo već kod lokota, lokot na prtljagi koja se checkira baš i nije pametna ideja, jer onda u velikoj većini slučajeva te kufere namjerno pregledavaju, te dobiješ kofer i prepiljeni lokot.
Na aerodromu nisam zaključavala kufer/ruksak (nije mi palo na pamet to da bi mogli još intenzivnije pretraživati takvu prtljagu )
Zaključavanje mi je više bilo praktično za u podzemnu, na kolodvorima, u hostelu, po gradu dok teglim ruksak na leđima itd (a ključ mi je uvijek pri ruci, + šta sam imala i rezervni ključ na drugom mjestu )



Quote:
ivanah kaže: Pogledaj post
Kako uopće zaključat backpack ?
Moj ruksak je imao mogućnost otvaranja uz pomoć patenta s lijeve i desne strane, kad spojiš ta dva patenta provučeš kroz njih lokot i to je to


Nego to s lokotima bi moglo bit korisno u zemljama u zemljama koje imaju stroge zakone. Uvijek se sjetim onoga filma s Claire Danes kad im je onaj podvalio drogu na aerodromu pa je završila u doživotnom zatvoru http://www.imdb.com/title/tt0120620/

Grozim se takvih scenarija.
__________________
Keeping my soul happy...
markiza poisson is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 13:21   #70
Quote:
superpera kaže: Pogledaj post
onda sigurno volis Muhamed imidz sto recimo nije lose za bliski istok ,dok ces na nekim drugim destinacijama vise privuci neke izgubljene duse koje ce te daviti s smislom zivota
Meni je to ok. Zato volem putovati.
A tek koliko ja gnjavim druge
Jednino što svaki urbani jugosloven sada ima bradu, to je kao neki pomodni hit ili šta ja znam...da ne idemo pre više u off.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 14:23   #71
Quote:
ivanah kaže: Pogledaj post
Kako uopće zaključat backpack ?
trekking backpack nikako
ja sam sad takav vukla po Skandinaviji i dala sam da mi ga celofaniraju na aerodromu, onda ti ga nikako ne mogu otvoriti (a ako baš moraju, barem ga neće prepiliti već samo ti skidaju taj celofan)
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 16:26   #72
kad smo vec zabrazdili s tim lokotima,koji treba poneti
i tu sam nasao resenje
posle onih s kljucevima presao sam na one s sifrom
prednosti njih su velike,ne treba voditi brigu gde je kljuc ni nositi ga
a posebno su dobri kad se ide kupati....ne treba misliti gde staviti kljuc i dal ce se izgubiti
s kljucem su jedino pogodniji u mraku kad se nema lampa pa je nesto bolje nego traziti sifru u mraku
razmisljao sam i o tome da li su bolji oni s tri sifre ili 4
s tri su bili mlaksi za nosenje a s 4 su bili tezi
sad dal su jaci ,verovatno jesu malo...gledo sam one abusove i razlika u jacini je bila obelezena samo jedan broj vise...ono ovaj je kao 3 zvezde a drugi 4 zvezde
odabrao sam onaj manji jel mi je mrsko nositi veci i ok je bilo s njim zakljucavati i vrata od hotela...tako da ako je manji izabrao bih onaj kvalitetniji a veci je ok i nekvalitetniji jel valjda velicina odbija ljude
tako da vise ne nosim one s kljucevima...jedino sifru treba izabrati neku lako pamtivlju ili neki broj koji cesto koristite
superpera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 16:50   #73
Vjeruj svima dok te ne prevare
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 16:56   #74
Quote:
markiza poisson kaže: Pogledaj post
(a ključ mi je uvijek pri ruci, + šta sam imala i rezervni ključ na drugom mjestu )
Moji ključići su bili na lančiću oko vrata, a rezervni skriveni. Sve dobro prošlo
Inače, prijatelju mom su ukrali Kindle iz nezaključanog ruksaka u Parizu.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 18:33   #75
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
:
Jednino što svaki urbani jugosloven sada ima bradu, to je kao neki pomodni hit ili šta ja znam...da ne idemo pre više u off.
to je valjda zato jel nisu nasli neki smisao te ga pokusavaju naci promenom na sebi pri tom verovatno dolazeci do zakljucka da ce promenom na sebi uspeti i nesto promeniti u svom zivotu i steci neki smisao zvog zivljenja

pa nije bas off..mozemo doci do zakljucka i dati upute pocetnicima da na svaka tri dana menjaju svoj imidz i tako steci raznorazna iskustva u ophodzenju s ljudima...jel se zna da ce prvo privuci ljude koje izgledaju isto kao i oni,a kada promene neki drugi imidz onda ce privuci drugu grupu ljudi i tako za neko vreme ce steci recnik i ponasanje koje ce mu pomoci u kontaktima sa velikim brojem razlicitih grupa ljudi
to naravno vazi za pocetnike i neiskusne,kasnije kad steknu to velelepno iskustvu u ophodjenju sa ljudima nije uopste potrebno imati imidz u sklopu grupe ljudi kojoj se zele pribliziti vec ce moci imati svoj imidz koji je bitan samo njemu a opet se moci pribliziti bilo kojoj grupi ljudi koju odabere
superpera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 02:15   #76
Quote:
daria25 kaže: Pogledaj post
@nvnk
Ekstra mali ruskak,moze biti onaj lagani koji se sklupca u malu torbicu, najlonski npr, ima tri grama a moze zivot znacit.
Gdje ima za kupiti takav ruksak? Dobro bi mi došao
Elessael is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 10:32   #77
Quote:
Prolaznica kaže: Pogledaj post
eiro, te plastične vozačke možeš dobiti već od pred par mjeseci
za stare su rekli da se neće morati mijenjati do isteka (u što sve nekako sumnjam pošto moja vrijedi do 2039. godine )
eto ja bio jučer i dobio sam onu "staru" rozu koja će vrijedit do 2023.g.
netko me izigrao, ili MUP ili Prolaznica
eiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 11:32   #78
Quote:
eiro kaže: Pogledaj post
eto ja bio jučer i dobio sam onu "staru" rozu koja će vrijedit do 2023.g.
netko me izigrao, ili MUP ili Prolaznica
ja sam bila u MUP Rijeka pred mjesec dana i tamo su zaprimali zahtjeve za novu, plastičnu

edit:
evo pitala sam ... zaprimaju zahtjeve, ali ih ne mogu izdati prije 01.07.
Pretpostavljam da pošto je tebi svakako trebala nova, onda si je dobio prije tog datuma a time i u starom formatu.
__________________
Restart and reboot yourself

Zadnje uređivanje Prolaznica : 18.06.2013. at 11:37.
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 11:49   #79
još sam pitao žensku na šalteru jel mi mogu poslat plastičnu za 2 tjedna, kada sam vidio da vadi onaj rozi karton, pa mi veli da je već ukucala ovako bla bla i da će "zažmirit" što nisam ranije napravio novu (od 4.mjeseca) nakon što je stara izgubljena.... reko hvala....

no vrijedit će sve dok datum ne istekne, tako da nema problema što se toga tiče, čak i tvoja do 2039. g
eiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 12:15   #80
Quote:
eiro kaže: Pogledaj post
čak i tvoja do 2039. g
A do tada će se promjeniti jedno 10ak puta osobna (ako je uopće tada i bude )
črni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:49.