Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2013., 04:28   #21
Quote:
ujko tvrdica kaže: Pogledaj post
no comment.
citiras mi bibiliju kako bi opravdala eksperimentiranje u spiritualizmu.
nevjerovatno...........


u cijelom tekstu koji si pročitao, ti dolaziš samo do ovog zaključka - eksperimentiranje u spiritualizmu. Ako vjeruješ u Boga, onda moraš znati da je on energija, kao što smo svi mi ljudi, da je on duša, kao i mi....Vjerovanje u Boga znači vjerovati u Njega, iako to nešto nisi osobno vidio ni čuo ni osjetio, al znaš da ono postoji. Ako vjeruješ u Njega onda znaš da svaki čovjek ima svoju svijest, a da neki tu svijest mogu podići na višu razinu, razinu o kojoj ti i ja i svi mi ovdje možemo samo sanjati. Nostradamus je bio jedan, i još uvijek je jedan od najcjenjenijih vidovanjaka na svijetu, i zbog svoje sposobnosti on je za tebe demon, njemu su demoni govorili sve to???!!!!! ne želim više ništa komentirati jer kako kaže stara poslovica "NE BACAJ BISERE PRED SVINJE"

Meni nije važno da li vi svi vjerujete u medie, to je vaša odluka, čovjek nek sam izabere svoje vjerovanja....
Bubač85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 04:39   #22
Kao što mi ljudi molimo Boga, i molitva je način komuniciranja sa Njime...tako određeni ljudi imaju prirođeni dar i talent da mogu razgovarati sa preminulima, da mogu osjetiti njihovu prisutnost ...hoćete li vi to prihvatiti il ne, nije me briga, jer ovdje nije riječ o mojim uvjerenjima nego o činjenici..ovo nije ni fizika ni kemija da moraš nešto dokazivati, jer da se vjera može fizički dokazati svijet bi bio puno bolji.
Bubač85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 10:23   #23
Quote:
ujko tvrdica kaže: Pogledaj post
no comment.
citiras mi bibiliju kako bi opravdala eksperimentiranje u spiritualizmu.
nevjerovatno...........
http://www.spomen.hr/stranica.php?s=...atolicka-crkva
nemam potrebe za opravdavanjem jer ne pokušavam nametnuti svoje poglede drugima vec odgovaram na pitanje koje s postavio., evo ti i molitva za pokojne, obrati pažnju na boldano, možda shvatiš da spiritualizam na koji se ti pozivaš nema veze s komunikacijom s voljenim pokojnicima....

Molitva
Srca nam, Bože, milostivo raspoloži
za osluškivanje tvoga nutarnjeg glasa:
da u tami nađemo svjetlost, a u sumnjama vjeru
i da se tvojom Riječju međusobno tješimo.

Zahvaljujemo ti, Gospodine,
za ovoga čovjeka koji nam bijaše blizak i drag.
Zahvaljujemo ti na svem prijateljstvu
što nam je od njega poteklo,
za mir koji je unosio među nas …
Neka se ne izgubi išta od njegovih napora;
ono što je živio i činio
neka pridonese dobrobiti ovoga svijeta.
Neka njegov lik i djelo nastavi u nama živjeti ,
živjeti u našem srcu i smjelosti našeg života,
u našim mislima i savjestima.


Sada, nakon njegove smrti
i zbog njegove smrti,
ostanimo međusobno povezani
u miru i prijateljstvu.


Quote:
Bubač85 kaže: Pogledaj post
znate kaj ljudi, šokirana sam pozivima koje zatrpavate tarot "majstore" (na rtl i novoj tv) i vaša vjerovanja u horoskop, a čim se spomene medij odmah se bacate na demone. Onaj tko vjeruje u Boga zna da su njegovi putevi tajanstveni i da ima jako puno stvari na koje ne možemo naći odgovor.
ljudi se boje medija, kao što se masa njih boji i svojih pokojnih jer su svjesni "grešaka" koje su napravili...lakše je okriviti demone nego prihvatiti svoju grižnju savjest...
nedavno sam se na groblju šokirala cuvši kako žena pljuje po pokojniku jer je živio u vanbracnoj zajednici i tumaci drugoj kako mu je to božja kazna i kako mu je ona to govorila a, onda odlazi s groba ne pomolivši se i bez da zapali svijecu...
"velika vjernica "
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 10:56   #24
Quote:
imanuel kant 1 kaže: Pogledaj post
Zar po hrišćanstvu komuniciranje sa mrtvima ne bi trebalo da bude moguće u toku 40 dana nakon smrti?

Jeste, ali u snu. Veruje se da duša 40 dana obilazi sva mesta na kojima je bila i rodbinu i najbliže prijatelje i da se oprašta s njima tako što im se javi u snu.
Iskra94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 11:03   #25
Quote:
Bubač85 kaže: Pogledaj post
znate kaj ljudi, šokirana sam pozivima koje zatrpavate tarot "majstore" (na rtl i novoj tv) i vaša vjerovanja u horoskop, a čim se spomene medij odmah se bacate na demone. Onaj tko vjeruje u Boga zna da su njegovi putevi tajanstveni i da ima jako puno stvari na koje ne možemo naći odgovor.
Tu si upravu, medijumi ne komuniciraju samo sa demonima oni mogu da stupe u kontakt i sa anđelima božjim lakše nego drugi ljudi. Na žalost većina svesno ili nesvesno priziva demone. A što se tiče gatanja i spiritizma po bibliji je strogo zabranjeno i jedno i drugo, ima dosta delova biblije u kojima se upravo o tome govori. Mislim da je najbolje objašnjeno u knjizi Enoha ili Henoka, izguibljeni deo biblije koji je nađen oko 1977 u grčkoj, tu je objašnjeno i zašto je to tako.
Iskra94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 11:07   #26
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
http://www.spomen.hr/stranica.php?s=...atolicka-crkva
nemam potrebe za opravdavanjem jer ne pokušavam nametnuti svoje poglede drugima vec odgovaram na pitanje koje s postavio., evo ti i molitva za pokojne, obrati pažnju na boldano, možda shvatiš da spiritualizam na koji se ti pozivaš nema veze s komunikacijom s voljenim pokojnicima....

Molitva
Srca nam, Bože, milostivo raspoloži
za osluškivanje tvoga nutarnjeg glasa:
da u tami nađemo svjetlost, a u sumnjama vjeru
i da se tvojom Riječju međusobno tješimo.

Zahvaljujemo ti, Gospodine,
za ovoga čovjeka koji nam bijaše blizak i drag.
Zahvaljujemo ti na svem prijateljstvu
što nam je od njega poteklo,
za mir koji je unosio među nas …
Neka se ne izgubi išta od njegovih napora;
ono što je živio i činio
neka pridonese dobrobiti ovoga svijeta.
Neka njegov lik i djelo nastavi u nama živjeti ,
živjeti u našem srcu i smjelosti našeg života,
u našim mislima i savjestima.


Sada, nakon njegove smrti
i zbog njegove smrti,
ostanimo međusobno povezani
u miru i prijateljstvu.




ljudi se boje medija, kao što se masa njih boji i svojih pokojnih jer su svjesni "grešaka" koje su napravili...lakše je okriviti demone nego prihvatiti svoju grižnju savjest...
nedavno sam se na groblju šokirala cuvši kako žena pljuje po pokojniku jer je živio u vanbracnoj zajednici i tumaci drugoj kako mu je to božja kazna i kako mu je ona to govorila a, onda odlazi s groba ne pomolivši se i bez da zapali svijecu...
"velika vjernica "
Ima puno molitvi za pokojnike, sad prvi put čitam ovu što si okačila i prelepaje, ja se neplašim ni mrivih ni medijuma, a ona žena što si je videla na groblju nažalost oslikava većinu današnjih tvz. vernika i mi tu nemožemo ništa.
Iskra94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 11:19   #27
Ne želim da me pogrešno shvatite, ali znam kako su prošli neki meni bliski ljudi.ž
Evo priče:
Jedna njihova rođaka se godinama bavila spiritizmom i pričala im je kako komunicira sa umrlima i ubedila ih da u to poveruju.
Ponela je sae što je potrebno za prizivanje duhova i oni su zajedno sa njom prizvali duha i duh je odgovarao na pitanj.
Imali su nekoliko takvih seansi i onda je za to čula njhova druga rođaka koja je išla redovno u crkvu, postila i pričešćivala se i zivela po božijim zapovestima. Da bi im dokazala da nisu prizvali pokojnika nego demona rešila je da prisustvuje jednoj seansi, u njenom prisustvu buh se nije oglasio.
A rođaka koja ih je uvukla u to je prekinula svaki kontakt s njima. Oni su shvatili o čemu se radi i pozvali sveštenika da osvešta kuću ne rekavši mu da su prizivai duhove. Sveštenik je po ulasku u kuću to opazio i indirekno ih ispitivao dok nisu priznali. U toj kući i dalje se ponekad pojavi po koji duh.
Iskra94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 11:22   #28
Naravno svako sam bira svoj put i Vi ako želite da prizivate duhove učinićete to ma koliko vam neko trubio da to nije dobro za vas.
Ja sam vas upozorila, a vi sami birajte svoj put, to je do vas. Ko neveruje uveriće se.
Iskra94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 15:52   #29
Quote:
Iskra94 kaže: Pogledaj post
Naravno svako sam bira svoj put i Vi ako želite da prizivate duhove učinićete to ma koliko vam neko trubio da to nije dobro za vas.
Ja sam vas upozorila, a vi sami birajte svoj put, to je do vas. Ko neveruje uveriće se.
medij nije covjek koji priziva duhove vec ima sposobnost komunikacije s pokojnima tj. njihovim dušama...
i za info, vecina tih ljudi redovito odlazi u crkvu, pricescuje se, blagoslove kucu....itd....i po mojem osobnom mišljenju veci su vjernici od vecine ljudi koji se stalno pozivaju na boga i vjeru....
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 10:11   #30
Thumbs up

Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
medij nije covjek koji priziva duhove vec ima sposobnost komunikacije s pokojnima tj. njihovim dušama...
i za info, vecina tih ljudi redovito odlazi u crkvu, pricescuje se, blagoslove kucu....itd....i po mojem osobnom mišljenju veci su vjernici od vecine ljudi koji se stalno pozivaju na boga i vjeru....
Pročitala sam na temi Kako postati duh? tvoju priču o tati i sada mi je potpuno jasno što misliš da se mrtvi mogu prizvati.
Tvoj tata je bio tužan zato što je daleko od tebe (vidi se da te je mnogo voleo) i ti si bila tužna iz istog razloga, jedino u snovima je mogao da bude blizu tebe.
Meni se nešto slično dogodilo kada je moj tata umro (imala sam 10 godina) sanjala sam ga srećnog i imala sam osećaj da mu je dobro tamo gde je, često sam viđala njegovu senku, ljudi koji dobro poznaju spiritizam su mi rekli da nisam videla mog tatu i da je on daleko i da nemogu prizvati mrtve tj. rekli su ti možeš da prizivaš duhove, ali nemoj to da radiš mrtve nemožeš prizvati oni nemogu dođi do nas upali tati sveću, pomoli se za njega itd. Bila sam šokirana tom činjenicom, ali sam znala da su u pravu, jer sam imala susret sa negativnim entitetima.
Iz teksta kji si napisala zaključujem da si ekstrasenzitivna.
Po hrišćanstvu svako od nas ima bar jednog anđela čuvara, a mrtvi roditelji su zastupnici pred bogom za živu decu. Očigledno da je tvoj tata bio dobar čovek. On je i posle smrti ostao uz tebe i osećaš njegovo prisustvo. Kao što si i napisala kad si ga videla sretnog dan posle si dobila rešenje u tvoju korist. Dešava se da ljudi koji su nam bili jako bliski i koji su nas voleli posle smrti postaju naši anđeli čuvari. Možeš zamoliti Isusa da ti omogući da ga sanjaš i zagrliš u snu. U svakom slučaju bilo kako bilo nisu ti porebne nikakve metide za prizivanje duhova da bi stupila u kontakt sa tatom on je već pored tebe i ti to osećaš. Ako neke ljude nije sramota da pljuju po groblju i psuju, onda mi možemo da se isplačemo i uputimo koju reč našim roditeljima i rođacima koji su nas voleli. Mene je baba odvela na grob rođene sestre od moje prababe i rekla mi je ja sam te dovela sad ovde da te ona vidi, videla te je kad si bila mala i volela te je reci joj nešto da može i da te čuje.
Dragomi je što na ovom forumu ima neko sa tim iskustvom.SRETNO
Iskra94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 22:30   #31
Quote:
Iskra94 kaže: Pogledaj post
Jeste, ali u snu. Veruje se da duša 40 dana obilazi sva mesta na kojima je bila i rodbinu i najbliže prijatelje i da se oprašta s njima tako što im se javi u snu.
moram priznati da sam ovo doživila dva puta, ali sa istom osobom. jednom je došlo samo od sebe, drugi puta sam navačer zamolila Boga da mi dopusti vidjeti njega da znam da je dobro.
__________________
http://www.stonestory.hol.es
wing is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 12:25   #32
ATMICKA DIMENZIJA
Ova dimenzija se cini kao neki duhovni svet. Ovde duhovi cekaju one koje suvoleli u fizickoj dimenziji, tokom boravka na Zemlji. Ovo je mesto okupljanja. Tuse duse sjedinjuju.Svetlost u ovoj dimenziji je cista, svetlosrebrna, svetlija od bljeska kovanjametala. Toliko je svetlo da se cini da je nemoguce da se gleda u njega, ali to jevrlo nezno svetlo, meko i smirujuce. To je svetlost bozanske ljubavi. Ljudi seovde pojavljuju kao i u fizickoj dimenziji, ali u svom najboljem svetlu. Onizrace ushicenoscu, zapaljeni najsvetlijom ljubavlju, srecom i radoscu. Atmosfera je vitalna i elektricna i u isto vreme izrazito duhovna. Ovde mozete osetitiprisustvo boga kao opipljive, sveprozimajuce sile.Komunikacija ovde odigrava se preko telepatije visokih nivoa vrlo zivo i realno.Ona ostavlja govor i misao za mrtve. Vreme je iskazljivo. Stvarnost je stvarnijaod normalne stvarnosti. U poredjenju s ovim, fizicki svet je nejasan, umoran san,pun polumrtvih ljudi.Usao sam u tu dimenziju samo cetiri puta u zivotu. Svaki put iz duboke meditacijesvesti, sa siroko otvorenim i potpuno funkcionalnim svim svojim cakrama.Postojala je takodje i vrlo velika aktivnost krunske cakre. Osecaj je bio slicankao kad hiljadu prstiju vibrira, i duboko masira ceo vrh moje glave iznad kose.Tokom te cetri projekcije, nivo moje energije podigao se do neverovatnih visina,noseci moj duh i moju svest sa mnom. U prelazu u ovo iskustvo, cuo sam zvuk jedneduge, ciste muzicke note kako me polako uzdize. Osetio sam tu notu u kori mogbica, u mom srcu kako me zove i odvlaci me.Usredsredio sam se na tu notu. Svom snagom i energijom koju posedujemkoncentrisao sam se na nju i projektovao sam se direktno u tu dimenziju. Bilo jeto kao tesko koracanje u drugi svet. Jos sam svestan fizickog tela tokom ovogVTI.Gledao sam oko sebe u cudu, svetlo je bilo tako srebrno i svetlo da je duboko umojoj dusi uticalo na to da mogu da osetim njegov isceljujuci dodir. Ispred menebio je moj davno umrli sin. On je imao samo osam godina kad me je napustio, aizgledao je kao kada sam ga poslednji put video. On je zracio srecom, a oci su mubile svetle i sjajne. Zagrlio sam ga sav presrecan sto ga vidim. Pogledao sam izanjega i video sam gomilu ljudi koja me ceka. Sve su to bili prijatelji i rodjacikoje sam voleo i koji su umrli tokom mog zivota. Bilo je i puno ljudi koje nisampoznavao. Osecao sam kao da ih sve poznajem odnekud i osetio sam da ih volim.Oni su me pozdravljali veseleci se i skacuci. Bilo je mnogo suza radosnica,ljubljenja i grljenja.

Gledajuci iza njih video sam da se nalazimo u nekom prirodnom amfiteatru. Zemlja je meka stena a stotinjak metara od nas uzdize se u krivinu. Na vrhu te krivinesu andjeli. Oni izgledaju isto onako kako ih je Mikelandjelo naslikao. Izuzetnosu lepi, sa ogromnim belim perjanim krilima, zlatne kose i koze boje alabastera.Oni su duvali u velike horne i muzika je poticala od njih.Izlazeci iz guzve dosao sam do otvora. Gledao sam s postovanjem ove andjele imahao im. Note su pocele da nestaju kako sam ovo uradio i andjeli su poceli daspustaju svoje horne. Zastao sam na trenutak i pogledao oko sebe. Onda je svepocelo da svetluca, i ja sam se vratio u svoje telo. Plakao sam. Nisam zeleo dase vise ikada vratim tamo.

IZVOR
http://www.scribd.com/doc/16511379/2...noj-Projekciji
Iskra94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 02:36   #33
medij

neocekivano, iznenada , bez pravog objasnjenja sam izgubila sina, na Bozic prije dvije godine.
ostalo je toliko pitanja i neznanja, i ne mogucnosti da dobijem bilo kakvo razumno i prihvatljivo objasnjenje.

niti od policije, niti mrtvozornika niti sutske medicine.

naisla sam na program CI (craim investigation), tamo kasno navecer ima program sa medijom koji radi nevjerojatne stvari, kao i price roditelja i dijece, ljudi koji vjeruju da njihova dijeca prozivljavaju i dozivljavaju prosli zivot
ako to nekoga zanima program je genijalan.

sada prelazim na stvar:

ja u zadnje vrijeme pokusavam na sve moguce nacine doci do nekog medija, ali otvaraju mi se samo stranice iz sl, pa vas lijepo molim ako neko zna nesto o nekome neka ga zamoli da me kontaktira ili posaljite link ili nesto da mogu doci do neke osobe koja ima takve sposobnosti.

smrt moga dijeteta je ostavila toliko neodgovorenih pitanja , kao da njegovih 20 g zivota nista ne znaci, trebam odgovore
sanci_rab is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 12:07   #34
Alen Jakovina je medij. Ne znam da li komunicira sa mrtvima, ali sam se osobno uvjerila da ima uvid, širu sliku.

sanci
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 17:22   #35
Quote:
sanci_rab kaže: Pogledaj post

smrt moga dijeteta je ostavila toliko neodgovorenih pitanja , kao da njegovih 20 g zivota nista ne znaci, trebam odgovore
to ne tražite u hr jer osim što cete ostati bez hrpetine novca, odgovor koji tražite necete dobiti.
bolje sjednite u miru i ponovo prelistajte svu dokumentaciju, sve slike u glavi, sigurno negdje postoji neki detaljcic koji vam je promakao.

btw, njegovih 20g života bi trebali biti nešto što ce vama dati snagu da krenete dalje a, ne da ceprkate po najgorim trenucima svojeg i njegovog života.
i sami znate da sina nažalost ne možete vratiti al, možete živjeti svoj život za njega

Quote:
Miškica kaže: Pogledaj post
Alen Jakovina je medij. Ne znam da li komunicira sa mrtvima, ali sam se osobno uvjerila da ima uvid, širu sliku.

sanci
alen jakovina nije nikakav medij a, cisto sumnjam da ženu zanimaju balalajke
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 01:34   #36
Lijepi pozdrav , zanima me da li poznajete ili ste culi za medija s kojima se osobno moze popricati? Molim samo za pouzdane informacije , jer nazalost ima previse prevaranata. Hvala i Lp
ady- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 04:59   #37
Duhovni put je pre svega put razvoja vlastitih sposobnosti.
Razvoj ljubavi, inteligencije, volje i sposobnosti ocitovanja svesti, koja se ne identificira sa predocenim sadrzajima.
Razvoj karaktera i vrlina - istinitosti, sposobnosti razlucivanja izmedju bitnog i nebitnog, saosecaja, strpljenja, istrajnosti, smirenosti...
Biti duhovan znaci poznavati samog sebe, poznavati druge i ziveti u skladu sa "visim" principima, istovremeno ne zanemarujuci "nize" manifestacije,
naseg slojevitog bica.
To znaci pre svega voleti zivot.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 18:44   #38
Pravi medij nikada ne komunicira s mrtvima. Samo im pomaže pronaći put ako su izgubljeni.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 19:48   #39
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Pravi medij nikada ne komunicira s mrtvima. Samo im pomaže pronaći put ako su izgubljeni.
Niti jedan medij nije jednak. Neki osjecaju , neki vide a neki uspiju prenjeti poruke od dusa. - isto tako neki mogu pomoci u prelazak svijetova. Tako da ti teorija nema nikakvog smisla. Duse su svugdje oko nas. Onaj tko ima dara nema potrebe za dozivanjem
ady- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 21:33   #40
Quote:
ady- kaže: Pogledaj post
Niti jedan medij nije jednak. Neki osjecaju , neki vide a neki uspiju prenjeti poruke od dusa. - isto tako neki mogu pomoci u prelazak svijetova. Tako da ti teorija nema nikakvog smisla. Duse su svugdje oko nas. Onaj tko ima dara nema potrebe za dozivanjem
Mislim da istinski medij ne želi zadržavati duše između svjetova kako bi razgovarao s njima.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:26.