Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2017., 00:26   #41
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Mislim da istinski medij ne želi zadržavati duše između svjetova kako bi razgovarao s njima.
Mene najviše zanima u kojem je svijetu sada duša ovog neuropsihijatra:
http://www.telegram.hr/price/kako-je...og-alzheimera/

Kako je moj muž Ivan, veliki doktor za mozak, polako odlazio zbog Alzheimera

Da li je njegova duša sada sa Vikicom ????

Jednog me dana u bolnici dočekao posebno radostan. “Moram te upoznati s Vikicom!”, viknuo je. “Tko je Vikica?”, upitala sam ga. Ozbiljnim tonom mi je objasnio da je to njegova zaručnica. “Ivane, a tko sam onda ja?”. Odgovorio mi je da sam njegova majka. To me do kraja uništilo. Shvatila sam da mi je Alzheimer potpuno oteo muža.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 03:32   #42
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Mislim da istinski medij ne želi zadržavati duše između svjetova kako bi razgovarao s njima.
Zasto bi se dusa zadrzavala kada je tu samo u drugoj dimenziji? Oni su tu medu nama. Mi ljudi nemamo u globalu predispoziciju vidjeti drugu dimenziju medutim neki su uspijeli ostaviti taj dar . Duse nemoras zvati da bi ih vidio , osjetio ili cuo. Medutim vecina ljudi nema taj dar dok neki imaju. Duse ne zazivas oni su tu uvijek medu nama i normalno postoje i gledaju nas.
Brkas pojmove dusa od entiteta i necega jos gorega tipa demona ili kako god ih odredeni nazivaju.
Ljudi ponekad nesvjesno prizovu sebi lose entitete
ady- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 18:21   #43
Quote:
Bubač85 kaže: Pogledaj post
ah ta zatucanost i maloumnost ljudi me još uvijek fascinira...ajde da smo u 19.st bi shvatila, ali ovak....

Ovo treba boldati!

p.s da ne bi došlo do nesporazuma...ova žena misli da je maloumnost da danas ljudi ne vjeruju u duhove....ajde da smo u 19st.bi shvatila, al ovak...
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 18:07   #44
Quote:
ady- kaže: Pogledaj post
Zasto bi se dusa zadrzavala kada je tu samo u drugoj dimenziji? Oni su tu medu nama. Mi ljudi nemamo u globalu predispoziciju vidjeti drugu dimenziju medutim neki su uspijeli ostaviti taj dar . Duse nemoras zvati da bi ih vidio , osjetio ili cuo. Medutim vecina ljudi nema taj dar dok neki imaju. Duse ne zazivas oni su tu uvijek medu nama i normalno postoje i gledaju nas.
Brkas pojmove dusa od entiteta i necega jos gorega tipa demona ili kako god ih odredeni nazivaju.
Ljudi ponekad nesvjesno prizovu sebi lose entitete
Bio medij ili ne, duša koju možeš vidjeti i čuti je izgubljena i treba joj pomoć, a ne prizivanje.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 23:52   #45
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Bio medij ili ne, duša koju možeš vidjeti i čuti je izgubljena i treba joj pomoć, a ne prizivanje.
Onako zbunjene neke (navodno) ne znaju da im se dogodila smrt -- misle i kažu neki.

No pitanje je što ostaje nakon smrti, ako išta ostaje, ili se taj ostatak, nekakva nedefinirana forma, jednostavno raspline u ništavilo. Ono kao, ima te, pa te nema.
fbuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 15:23   #46
Quote:
fbuki kaže: Pogledaj post
Onako zbunjene neke (navodno) ne znaju da im se dogodila smrt -- misle i kažu neki.
Da, često bude tako.

Quote:
No pitanje je što ostaje nakon smrti, ako išta ostaje, ili se taj ostatak, nekakva nedefinirana forma, jednostavno raspline u ništavilo. Ono kao, ima te, pa te nema.
To jest pitanje na koje se ne može odgovoriti objektivno i tu se utječemo subjektivnim iskustvima ili vjeri.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 00:16   #47
Quote:
fbuki kaže: Pogledaj post
No pitanje je što ostaje nakon smrti, ako išta ostaje, ili se taj ostatak, nekakva nedefinirana forma, jednostavno raspline u ništavilo. Ono kao, ima te, pa te nema.
Nema "nistavila". Rasplinuti se moze samo plin.

Nakon smrti fizickog tijela fizicko tijelo se rastavlja na jednostavnije elemente i "vraca se Zemlji" otkuda ja materija za vozilo posudjena a ostaju nefizicki dijelovi koji se vracaju nefizickom svijetu iz kojeg su dosli, shodno stanju definiranom za vrijeme koristenja vozila.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 09:51   #48
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
To jest pitanje na koje se ne može odgovoriti objektivno i tu se utječemo subjektivnim iskustvima ili vjeri.
Vjera je često samo utjeha, a temelj i preduvjet su joj neznanje. (Samo)obmanama se služimo da lakše proživljavamo teška životna razdoblja. Naravno, ako to želimo.

Iskustva (nečega) su ok ako ih može svatko imati ili doživjeti. Nijanse doživljaja su nebitne.

Quote:
omen4k kaže: Pogledaj post
Nema "nistavila". Rasplinuti se moze samo plin
Preciznije bi odgovaralo, razložiti se. Manje ostavlja mogućnost dvosmislenog značenja pojma.

Quote:
Nakon smrti fizickog tijela fizicko tijelo se rastavlja na jednostavnije elemente i "vraca se Zemlji" otkuda ja materija za vozilo posudjena a ostaju nefizicki dijelovi koji se vracaju nefizickom svijetu iz kojeg su dosli, shodno stanju definiranom za vrijeme koristenja vozila.
Koji, i kakvi, su to nefizički dijelovi i svjetovi?
fbuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 10:51   #49
Quote:
fbuki kaže: Pogledaj post
No pitanje je što ostaje nakon smrti, ako išta ostaje, ili se taj ostatak, nekakva nedefinirana forma, jednostavno raspline u ništavilo. Ono kao, ima te, pa te nema.
Čitao sam nedavno "O prirodi stvari" od Lukrecija. I zanimljivo je kako su nekada epikurejci mislili prilično istu stvar. Za njih su atomi i 'prostor' ultimativno bili sve što postoji, pa je i duša bila sastavljena od atoma i na ovakav način se je 'rasplinila' nakon smrti tijela.
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 15:39   #50
Još je Houdini rasturio sve tzv. medije kao obične varalice. Nema nitko te moći osim Boga.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 20:41   #51
Kako ih je rasturio?
Stvarno me zanima jer ne znam vezu Houdinija i medija.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 02:36   #52
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Kako ih je rasturio?
Stvarno me zanima jer ne znam vezu Houdinija i medija.
Prisustvovao njihovim seansama i otkrio trikove kojima se služe. Napisao je i knigu o tomu "A magician among the spirits".
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 20:42   #53
Quote:
fbuki kaže: Pogledaj post
Vjera je često samo utjeha, a temelj i preduvjet su joj neznanje. (Samo)obmanama se služimo da lakše proživljavamo teška životna razdoblja. Naravno, ako to želimo.
Quote:
Bila utjeha ili ne, vjera nije neznanje, nego intuitivno znanje.

Iskustva (nečega) su ok ako ih može svatko imati ili doživjeti. Nijanse doživljaja su nebitne.
Svatko može doživjeti određena iskustva koja nisu objašnjiva postojećim znanstvenim metodama. Mislim da su i inspiracije umjetnika i znanstvenika duboka duhovna iskustva.

Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Prisustvovao njihovim seansama i otkrio trikove kojima se služe. Napisao je i knigu o tomu "A magician among the spirits".
Nisam čitala niti čula. A tko zna koga je Houdini skupio. Mislim da istinskih medija ima jako malo.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 21:45   #54
Ima tu puno kontradiktorsnosti.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 00:00   #55
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Bila utjeha ili ne, vjera nije neznanje, nego intuitivno znanje.
Navodno znanje. Ako se uopće tako može reći. Jer tamo gdje počinje znanje vjera i naslućivanje gubi svoju ulogu ili značaj.

Znači vjera proizlazi iz neznanja. Posljedica je neznanja. O nečem čujemo, mislimo to i to, ili želimo da je to tako i tako, i eto nam vjerovanja.
fbuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 00:18   #56
Quote:
fbuki kaže: Pogledaj post
Navodno znanje. Ako se uopće tako može reći. Jer tamo gdje počinje znanje vjera i naslućivanje gubi svoju ulogu ili značaj.

Znači vjera proizlazi iz neznanja. Posljedica je neznanja. O nečem čujemo, mislimo to i to, ili želimo da je to tako i tako, i eto nam vjerovanja.
Vrlo žablja perspektiva...

Netko eto vjeruje da će mu sutra biti bolji dan, a ti znaš da ti je današnji bio sjeban.
Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 19:01   #57
Quote:
omen4k kaže: Pogledaj post
Nema "nistavila". Rasplinuti se moze samo plin.

Nakon smrti fizickog tijela fizicko tijelo se rastavlja na jednostavnije elemente i "vraca se Zemlji" otkuda ja materija za vozilo posudjena a ostaju nefizicki dijelovi koji se vracaju nefizickom svijetu iz kojeg su dosli, shodno stanju definiranom za vrijeme koristenja vozila.
iliti duša po starinski
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 19:05   #58
Quote:
fbuki kaže: Pogledaj post
Navodno znanje. Ako se uopće tako može reći. Jer tamo gdje počinje znanje vjera i naslućivanje gubi svoju ulogu ili značaj.

Znači vjera proizlazi iz neznanja. Posljedica je neznanja. O nečem čujemo, mislimo to i to, ili želimo da je to tako i tako, i eto nam vjerovanja.
vrijedi li to i za vjeru u znanost i racionalnost općenito?
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 23:43   #59
Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
Vrlo žablja perspektiva...

Netko eto vjeruje da će mu sutra biti bolji dan, a ti znaš da ti je današnji bio sjeban.
Možda netko, eto, želi da mu bude bolji i ljepši sutrašnji dan. Zna da ništa ne traje vječno.

Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
vrijedi li to i za vjeru u znanost i racionalnost općenito?
I razum može pogriješiti. Ali ako se njime koristimo što bolje znamo i možemo, i uvijek mu ostavljamo prostora za mogućnost poimanja stvari koje nam u nekom trenutku nisu shvatljive i prihvatljive, razum je nezaobilazan i nužno potreban alat (trebao bi biti).

Znanost je prihvatljiva onoliko koliko ima znanja. Dok teorije bez potkrijepe "uzimaju" se s određenom dozom sumnje. Opreza nikad previše.

A čuda i misteriji su, su to, sve dok ne (u)vidimo i shvatimo pozadinu i mehanizme tih pojava. Nakon toga prestaju biti čuda i misteriji. Naravno, ako proniknemo u to nešto.

Glupost je nešto drugo. Za takve stvari oprezan razum je odličan lijek.
fbuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 16:43   #60
Quote:
ujko tvrdica kaže: Pogledaj post
"mediji" ne komuniciraju sa duhovima mrtvih ljudi.
duše mrtvih ljudi napuštaju ovaj svijet i nemoguće je komunicirati s njima.
"mediji" komuniciraju sa demonima.
Baš tako!Slažem se u potpunosti!
patriot-lički is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:13.