Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2014., 00:07   #41
Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post

Prepoznati taj trenutak kad zasjamo drugačije. I prije nego se pustimo, tek s dovoljno hrabrosti samo za puštanje, a dalje...
Znači bez konstrukcija i planova, varijanti i možebitnih odgovora... bez kalkulacije.
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
hm...kad bi postojalo kakvo uputstvo kako postići ovo...


Evo pokušat ću ti to nekako približiti...
Moraš biti crveni kišobran!

To ne znači biti drugačiji samo da bi se razlikovao. To znači biti zadovoljan s tim što jesi, znati usrećiti sebe. Svi smo mi ljudi... znači neke želje, čežnje, neke moje intimne potrebitosti, one najfinije tkanine naših pobuda, ako su se rodile u mojoj glavi, na taj isti način mogu živjeti u glavi nekog drugog čovjeka.

Znači jedna normalna želja za zagrljajem u datom trenutku, koja ne može biti realizirana jer... recimo nemamo nikoga bliskog tko bi nas zagrlio, na način na koji bismo željeli biti u tom trenutku zagrljeni. I tijelo će osjetiti tu potrebu, jednako snažno kao i duša i taj misoni proces pretvoriti će u jednu britku prugu jeze u ramenima ili kratki osjet hladnoće za vratom. I pomirivši se s tim, na koji god način... postajemo crni kišobran.

Sad uzmimo samo nas i neke naše potrebe, želje... načine. Siguran sam da kod svakoga od nas postoji želja koju nije ostvario, a samo je on stvarna zapreka u ostvarivanju te želje. Druga je stvar što smo se sakrili iza obveza, djece, supružnika... naše nezadovoljstvo ima smisleno i jasno uporište u našoj okolini i našem svakodnevnom životu. Zadovoljstvo pak proizlazi iz djelovanja. Znači najlakše je sebi ispuniti želju... evo krenimo s tim. Mislim ako sebi nismo u stanju ispuniti želju...

I kad je ostvarimo, zaželimo drugu, pa ostvarimo i nju. Zatim treću, četvrtu... neka peta bude baš posebna, moćna. Evo neka peta bude istinsko približavanje drugom ljudskom biću. Drugo ljudsko biće je naša najveća ljubav i naš najveći strah. Drugo ljudsko biće je naš crveni kišobran, kao i mi njegov.



I naravno... istina. Kao što udah ne može biti lažan, tako bi i svaki naš izdah,i riječ ili dodir trebao biti istinit. Ponekad se u virtualnom svijetu spojimo na tako prekrasne načine jer nemamo što izgubiti. Igramo na sigurno. Ali pokušati, ali mislim stvarno pokušati približiti se drugom biću u ovom svijetu trnja i željeza. E to van nijedna sudbina neće izignorirati, ako vi sami to ne izignorirate.
Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 01:05   #42
Templar, jesi opalio šta s foruma od kad si otvorio ovu temu?

OT: A ja stvarno volim kišu...
lucas07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 01:17   #43
Quote:
lucas07 kaže: Pogledaj post
Templar, jesi opalio šta s foruma od kad si otvorio ovu temu?

OT: A ja stvarno volim kišu...



Ajme proplaka sam! Evo... ovo je bilo stvarno iskreno! Svaka čast.

Je... kiša je ludilo!
A što se tiče žena, spavao samo s jednom ženom u životu.
Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 01:34   #44
Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post





Ajme proplaka sam! Evo... ovo je bilo stvarno iskreno! Svaka čast.

Je... kiša je ludilo!
A što se tiče žena, spavao samo s jednom ženom u životu.
Znači da malo obilaze ovu temu
lucas07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 01:53   #45
Quote:
lucas07 kaže: Pogledaj post
Znači da malo obilaze ovu temu
Šta ja znam... seks je odličan, vrlo jasan i prirodan oblik komunikacije. Ne mogu se pohvaliti nekom širinom misli i iskustva o ovoj temi, ali malo smo pretjerali sa tim mesnim podražajima. Nekako smo ih izdvojili iz neke ukupnosti kojoj pripadaju.
Znam lakše je to onda prodati, manipulirati i što sve ne... ali svoditi sve na seks, ne znam, to mi je kao da cili život jedeš samo desert.
Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 15:41   #46
...no tu priči nije kraj...
Zahtjevi/očekivanja postajala su sve veća (ali nekako (barem za mene) neutemeljena, ishitrena i nametnuta, npr. 1.10. Prestajes pusit).
Evo jedna banalna situacija...netko (pa bila to i najmilija osoba) vas budi svako jutro još prije zore (ajde 1. Put, pa prihvatis to kao dio zanosa, žara) da idete na plažu...i sam sam si priznao da očito nisam do te mjere avanturista za kakvog sam se smatrao, ili da očito volim spavati više nego sam mislio (iako sam pravi jutarnji tip).
Kamen spoticanja bivao je sve izraženiji, a istinski (u srcu) sam znao i osjećao da nisam do te mjere nemaran kao što me se teretilo.
Na moja pitanja čemu je tome tako odgovor je uvijek bivao isti: možemo ovako (po njenom) ili se možemo postepeno upoznavati, jedan vikend u kino, pa drugi na piće i tako. U početku sam to doživljavao kao floskulu, no kako je odmicalo vrijeme i meni se počela sviđati ova 2. Ideja.
Bližio se kraj kolovoza i napetosti su sve više rasle. Jedno predvece, za vrijeme povratka s plaže, potaknut tim sve ucestalijim nerazumijevanjem, pokušao sam iznjeti taj prijedlog o "postepenom" upoznavanju.
Ne da sam ga uspio iznjeti, nego nisam mogao doći do riječi, što sam naposlijetku prihvatio, pojačao radio i nastavio voziti...nedugo zatim...pljas, odsjeo je šamar onako preko lica...prošlo mi je kroz glavu dali da stanem ili da riješimo to po dolasku na odredište...no ruka je bila brža i uzvratila istom mjerom :-( nakon toga nije bilo više priče , po dolasku kući pobacao sam joj stvari u auto i tu je bio kraj, bar za mene, kako sam tad mislio...
__________________
Živ si
Ako Znaš
Zbog čega Živiš

Zadnje uređivanje modro-zeleni : 27.02.2014. at 15:48. Reason: z u ž
modro-zeleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 18:22   #47
Voda je život.Ali u kolikoj mjeri svaka voda nosi tu živototvornost u sebi?Samo čista voda stvara heksagonalne kristale životne energije.“Okus“ koji ja osjećam kad pijem vodu to je njezina vibracija…Masaro Emoto je puno doprinesao svojim kristalima vode ,da sve ono što se u biti znalo postane tako očigledno.On je počeo smrzavati vodu, da vidi kakve će kristale stvarati.Nečista voda nije htjela stvarati nikakve kristale.Voda je reagirala na skladnu muziku na ljepe rječi prekrasnim kristalima.Naprotiv ako su joj bile upućene rječi "budalo jedna" slika je bila kaotična. Naše tjelo je oko 70% vode.Voda pamti informacije ,naše stanice pamte informacije i djeluju u skladu s time.Kako je sve to povezano,mi utječemo na druge ,na prirodu ,kakvo šaljemo takvo nam se vraća…

Kako molitva utječe na kristale vode


Uspjela sam staviti i sliku...

Zadnje uređivanje Perunika 70 : 27.02.2014. at 18:56.
Perunika 70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 11:10   #48
....
Obično volim započeti dan čitajući mudre misli te obično izabrem jednu koja će mi u tom danu biti zvijezda vodilja, misao koja će mi biti putokaz do kraja dana , te pred spavanje razmišljati sto sam u toku dana uspjela napraviti za sebe a da sam bila vođenja upravo tom mišlju s početka dana...

Ovo je bila priča koju sam pročitala jutros ...

Često ne vidimo što imamo i kako se prema nečemu odnosimo.

Mislimo da vrijedimo više ako imamo više. Tako gledamo svijet i ljude oko sebe. Mjerimo koliko tko vrijedi po tome koliko posjeduje stvari.

Padamo u zamku pa i sebe počinjemo tako gledati. Žudimo za materijalnim i cijeli život nam prođe u toj žudnji, onda zastanemo, okrenemo se i vidimo da iza sebe nismo ostavili ništa, osim hrpe diploma, priznanica i naslaganih novčanica.
Shvaćamo tad da smo u životu potpuno sami i da jedino ono što imamo je hrpa naslaganih papira. To u nama onda budi osjećaj manje vrijednosti.
A sve to, zašto? Gdje je ono što nas u potpunosti čini sretnima, gdje smo se izgubili i u kojem trenutku smo prave vrijednosti života ostavili?
Zapitajmo se....


Neki jako bogati poslovni čovjek odlučio je svome sinu pokazati što je to siromaštvo kako bi više znao cijeniti bogatstvo koje ima.

Odveo ga je na neko siromašno seosko imanje kod obitelji s puno djece. Proveo je ondje dva dana.

Na povratku do kuće otac upita sina da li je sad shvatio što znači biti bogat?


Dječak odgovori: “Tata, ovo je jedno veliko iskustvo za mene, vidio sam da mi imamo jednog psa a oni imaju četiri; mi imamo lijep bazen pred našom kućom, a oni imaju rijeku i ravnicu kojom ona teče; mi imamo stakleni krov, a oni imaju
nebo i mjesec i zvijezde; mi imamo krasno dvorište s velikim vrtom, a oni iza kuće imaju čitavu šumu.”

I dok je sve to sin govorio, otac ostade bez riječi od zaprepaštenja.

Na kraju još sin doda: “Hvala ti tata, što si mi pokazao koliko smo mi siromašni!”




Svaki put je samo put, i nemoj se ustezati da ga napustiš, ako ti srce kaže da to učiniš... Pažljivo osmotri svaki put. A onda upitaj sebe i samo sebe... Ima li ovaj put srce ?
Ako ima, onda je taj put dobar; ako nema, uzaludno je tratiti život na njega.
kety05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 14:53   #49
http://www.youtube.com/watch?v=mWeXPCi2Mwk
esencija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 10:29   #51
...znao sam da se ne smijem javljati, i nisam, 1., 2., 3. Dan, no odazvao sam se 4. Dan na poziv da popijemo kavu k'o ljudi. Dobro sam se držao, nisam posustajao i poslje kave nastavio sam svojim putem. Otišao sam s dečkima na pivo, 2,3 i oko 10 zazvonio je mob. "još si u gradu?", "da, čekam da mi frend dofura majicu (jer sam na bicikli) pa ću doma." ma nije prošlo 2 min i evo nje s majicom, al nije se zadrzavala, samo na odlasku rekla da je dodjem pozdravit...i jesam...
__________________
Živ si
Ako Znaš
Zbog čega Živiš
modro-zeleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 23:51   #52
Quote:
modro-zeleni kaže: Pogledaj post
...
Quote:
Perunika 70 kaže: Pogledaj post
...
Quote:
kety05 kaže: Pogledaj post
...
Quote:
esencija kaže: Pogledaj post
...
Quote:
ultramundane kaže: Pogledaj post
...
Svatko drugačije. Svatko na svoj način, a opet u dekoru kiše. Prekrasno. Tema lišena svake tenzije, gotovo meditativnog karaktera. I sve je povezano, kao voda, gotovo da možeš prepoznati sebe u riječima drugog čovjeka i to je ono najljepše.



Taj dodir koji se događa, njegov nastanak u našem unutarnjem svijetu, a zatim njegovo ispoljavanje, pokušat ću dočarati sljedećim upisom koji će opisati jedan moj dožicljaj od prije dva dana.
Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 11:15   #53
Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
Tema lišena svake tenzije, gotovo meditativnog karaktera. I sve je povezano, kao voda, gotovo da možeš prepoznati sebe u riječima drugog čovjeka i to je ono najljepše.

Točno to Ova tema na mene djeluje smirujuće , baš je meditativnog karaktera kao što kažeš.
Quote:
Taj dodir koji se događa, njegov nastanak u našem unutarnjem svijetu, a zatim njegovo ispoljavanje, pokušat ću dočarati sljedećim upisom koji će opisati jedan moj doživljaj od prije dva dana.

Jedva čekam!
kety05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 13:39   #54


Šetnja parkom... u nepoznatom sam gradu, u drugoj zemlji. Kiša sada tek rominja, a padala je gotovo čitavu noć i dobar dio dana. Pokušavam biti što jednostavniji u razmišljanju i opažanju. Veseli me guranje vode sa naslona klupe, onako ispočetka polako, a onda se sve završava naglim trzajem i tisuću kapljica poleti zrakom.

Sigurno znate onaj osjećaj pod prstima i dlanom kad brzim pokretom ruke prelazite po mokrom krovu automobila ili po glatkom rukohvatu natopljenje ograde. I taj zvuk... da, to me baš veselilo, onako iskreno. I to me potaklo na razmišljanje, ali sam uspio zadržati onu prvotnu jednostavnost misli, naravno, ne prestajući gurati vodu sa naslona.

Razmišljao sam o tom unutarnjem u nama iz kojeg proizlaze sve naše akcije. O tim prekrasnim hramovima u koje rijetko koga puštamo, jer kao drugi ne mogu to shvatiti ili neće razumjeti. A toliko je tih prekrasnih hramova prepunih oslikanih zidova, smirujuće glazbe, opojnih mirisa, zdjela punih svježeg voća, savršenih skulptura u slavu čovjeka. Toliko ih je... prekrasnih, ali i prazih.

Tek svećenici i svećenice, bez hodočasnika. Kome... za koga? S druge strane taj vanjski svijet prepun opasnosti. Strahova koje smo si sami usadili. Blokada koje su srasle s našim bićem, gotvo postavši naše tkivo... Naravno ne treba ići u drugu krajnost, pa sve to prtvoriti u prometne užurbane kolodvore.

Razmišljao sam kako treba uskladiti ta dva svijeta. Kako treba pustiti ljude u hramove, pa čak i ako će to narušiti naš dizajn. Nužno je hodnike hramova napuniti glasovima ljudi. Naravno nekim posebnim obredima i svetkovinama darivat ćemo samo one, nama posebne.

I tako sam ovu prekrasnu kišu u jednom parku koji je bio samo moj, dodire mokrih naslona klupa, miris kiše i biljaka, zvuk kapi po lišću i lokvama poklonio jednoj grupici kineskih turista koji su čamcem panoramski razgledavali grad. Skočio sam na klupu i mahao im. Mahao sam iz sve snage i oni su ispočetka zbunjeno gledali, da bi me potom snimali, a tek onda sporadično počeli su mahati.
Ja sam i dalje vitlao kišnim zrakom objema rukama i oni su se stali smijati, upirati prstom i sve jače i odlučnije mahati. I onda kako je brod odmicao, odlučio sam ga pratiti koliko je staza u parku to dopuštala. Trčao sam usporedo sa obalom i brodom, mašući i vičući. Svaka lokva je bila moja i moj hram bio je pun ljudi i glasova. I oni su sad već mahnito skakali i mahali. Nešto su i dovikivali na svom jeziku. Da... oni isti stisnuti i do grla zakopčani Kinezi.

Skrenut sa planiranih puteva, neposredno nakon rastanka sa kineskom posadom koja je iz daljine i dalje mahala i klicala, još topla daha i uzlupanog srca, sreo sam kolegicu koja je pauzu kratila šetajući uz izloge, pazeći na svaki korak, kap i lokvu. Naravno da smo popili čaj saznavajući jedno o drugom više u tih pola sata, nego u 11 godina prilično prisne poslovne suradnje.

Hoću reći... ako vidite neku skupinu Kineza, ne okljevajte mahnuti im, jer možda su to upravo oni moji Kinezi, a možda to budu neki vaši mornari spremni za plovidbu, ukoliko ste i vi spremni.


Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 18:20   #55
Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
...
Predivno ! Gotovo sam se mogla zamisliti kao da sam tamo, veoma zivopisna prica . Pogotovo mi se svida nacin na koji siris pozitivnu energiju! Bravo!

Procitavsi tvoju pricu, kako si proveo vikend, uzela sam malo vremena da opisem jedna dio mog vikenda , nisam imala u planu prebaciti to na papir al sad mi je drago da jesam.
Vise o tome u iducem postu.
kety05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 18:41   #56

Miris cimeta i jabuka vraća me u djetinjstvo , kada smo nedjeljom imali obiteljski ručak.
U glavi mi se izmenjuju slike, u ušima odzvanja smijeh,glasovi meni najdražih ljudi, pjesma,dječji plač..
Osjećam tvoj pogled na leđima, okrećem se.. pogledi nam se sretnu, te tvoje oči... kao da gledam svoje oči u ogledalu.. zjenice ti se šire i polagano ti se osmijeh počinje nadzirati na licu..




Kiša me trgne iz tih misli kucajući mi o prozor, kuc kuc ...Zaželim doborodošlicu kiši , uvijek mi je rado viđen gost , promatrajući kapljice kako klize po prozoru kao da se utrkuju.




Sjećaš li se kad je kiša ostavljala lokvice po cesti kako smo bosi po toj vodi gackali..
Sjećaš li se kako smo voljeli slušati kako se kiša slijeva niz oluke ..kako si me znao zagrliti čvrsto da se ne bojim grmljavine ... u tom zagrljaju sam se osjećala tako zaštićeno od cijelog svijeta.


Danas je nedjelja, tvoj rodendan! Ispekla sam ti tvoje najdraže kolače i pitu sa jabukama koju si najviše volio.


Uzimam cvijet iz vaze, oblačim kaput i jurim na kišu! Hodam po lokvama koje su se stvorile na cesti, u glavi se gomila tisuće slika i uspomena... tvoj stisak ruke kojim si mi bez riječi poručivao da ćeš uvijek biti uz mene...


Osjećam te, čujem ti glas, u glavi mi odzvanja tvoj smijeh... u ruci stišćem cvijet sve jače ,grlo mi se steže, susprežem suze al one su ovaj put jače.. Puštam ih da mi klize niz lice da se stope sa kapima kiše , slučajni prolaznici ionako neće znati da li su to suze ili kiša koja sad već sve jače pada..
Koračam polako prema rijeci . Noge su mi već mokre i blatnjave, odjednom zastanem i osluškujem kako rijeka teče, pokušavam utišati misli da čujem sto mi želi reći...




Ispuštam cvijet iz ruke u rijeku i gledam za njim kako klizi u nepoznatom pravcu. Pitam se da li sada kad me gledas " s neba" si ponosan ili razočaran u mene?
Izmjenjuju mi se emocije sa kapima kiše koje su se slijevale niz moje lice.

Razvučem osmijeh dok kličem; nedostaješ mi, o kako mi nedostaješ da me samo jednom zagrliš! Nemam zašto biti tuzna govorim sama sebi jer znam da si uvijek tu uz mene, osjećam te svaki dan cijelim svojim bićem.


U meni je osjećaj mira i opuštenosti, kao da je sve na svome mjestu, kao da sam u skladu sama sa sobom .
Jedva čekam usnuti u svoje snove jer znam da ćemo skupa bosi gaziti po lokvama...


kety05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 21:42   #57

djevojčica u očevu naručju
pogled ispod kapuljače
Volim te

__________________
Živ si
Ako Znaš
Zbog čega Živiš
modro-zeleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 14:37   #58

Ponekad nas jednostavno poklope. Ljudi, događaji, emocije... ta jedna masa koje se nad nama uobličuje i poprima lice naših najdubljih strahova. Nadimlje se, raste i naposljetku obrušava. Nije ugodno... i koliko god iskustva imali kad vam jednom izbije tlo pod nogama i zabije vas u dubinu vas samih...





... gdje se suočavate s ponovnim rođenjem. Nije nimalo ugodno. Jedni su to od rijetkih trenutaka kad čovjek može iskreno promatrati svoje postupke, jasno razabrati dobro i zlo, jer u tom vakumu trenutka on dolazi na granicu koju ili nepovratno prelazi ili se vraća pokušati još jednom. Samo to promatranje traje vrlo kratko. Jer tijelo ima refleks za samoodržanjem i već smo na putu prema površini, jureći te mjehuriće zraka, a ti mjehurići nisu ništa drugo nego kapi zraka u moru.

Kišne kapi su voda u zraku omeđena prozirnom opnom, koje padaju. Mjehurići su kapi zraka u vodi, omeđene prozirnom opnom, koje se uzdižu. Susret je neminovan na onoj tankoj prozirnoj granici između zraka i vode, koju zovemo površinom. Kapi zraka poletjet će u nebo, kapi kiše, zaronit će u vodu i sve se svodi na isto. Sjedinjenje tijela i uma u želji da se pokuša još jednom, jer znamo da možemo bolje... i prema sebi i prema drugima.


Samo često taj uspjeh, to slavljene života koje nas opije, biva i glavni krivac što zaboravljamo onaj trenutak tišine, duboko u utrobi vode, kad smo mogli jasno razabrati... kad smo imali priliku donjeti sa sobom na površinu ono nešto jebeno najbolje što imamo.

Zadnje uređivanje Templarski red : 23.04.2014. at 03:20.
Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 10:08   #59
Neke stvari jednostavno napravimo.





One su ona koncentrirana i zbijena energija trenutka, između onoga što jesmo i onoga što želimo biti. Njeno ispoljavanje je najčešće nerazumljivo okolini. Ponekad i neprihvatljivo. Ali to ispoljavanje je nužno da nas uravnoteži, pošto svakodnevno ignoriramo male korekcije nas samih koje možemo napraviti i na taj način dugoročno reproducirati jednu harmoniju našeg bića.





I čudno kako se ponekad čini, da smo najhrabri kao ljudi bili... kad smo bili djeca.
Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 10:43   #60
Utapam se
željan života
Vidim Svjetlo

__________________
Živ si
Ako Znaš
Zbog čega Živiš
modro-zeleni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:45.