Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2014., 01:40   #21
jasam nekoliko puta sanjao,neke gluposti,tako da je jednom bilo da kad sam se probudio bio sav mokar od znoja i nisam mogo da mrdnem iz kreveta na neki trenutak,nisam mogo da verujem da to moze da se desi. Najvise volim kad nista nesanjam. To je najbolje.

Ato to sto rece da si sanjao je zato sto mislis na tu osobu. Bar ja tako mislim.
Moja sestra je nekoliko puta sanjala naseg dedu kad je umro. I ja sam 2-3 puta. Vremenom sve to prođe.
mehatronika is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 09:53   #22
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
...
Vjerujem da se u tim snovima krije neka poruka,no ja je ili svjesno ne želim ili ne mogu shvatiti.
obicno takvi snovi uvijek su znak neke potrebe za pomoci...i, budi bez brige ako, stvarno želiš shvatiti znacenje, shvatit ceš ga ...samo ne gledaj u sanjarice niti slušaj tuđe interpretacije, do odgovora moraš doci sama
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 22:48   #23
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Svest umrle se može doseći za vreme dok ona ne pronađe put ka Utočištu. Kada jednom stigne na Utočište, dalje kontakta nema, a to se dešava uglavnom relativnu brzo.
Ja sam dva puta sanjala ljude u trenutku njihove smrti. Znači, probudim se iz sna svjesna da su oni zaista umrli tijekom tog mog sna, u tih par minuta. Stotinama kilometara daleko. Kao da su se opraštali sa mnom. Jeziv osjećaj, nerado ga se prisjećam. Da li o tome govorite?
Blurain is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 06:44   #24
Quote:
Blurain kaže: Pogledaj post
Ja sam dva puta sanjala ljude u trenutku njihove smrti. Znači, probudim se iz sna svjesna da su oni zaista umrli tijekom tog mog sna, u tih par minuta. Stotinama kilometara daleko. Kao da su se opraštali sa mnom. Jeziv osjećaj, nerado ga se prisjećam. Da li o tome govorite?
Zanimljivo iskustvo. Kako je izgledalo to njihovo opraštanje? Da li si ih samo vidjela, ili su ti nešto govorili?
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 09:23   #25
Moja mama je, u noći kad je djed, njen otac, umro, sanjala ga, ali vrlo neobično. Ona je ležala kao da spava, a on je lebdio nad njom, ništa nije rekao, samo ju je gledao...tada se probudila i znala što će čuti ujutro kad zazvoni telefon. Par dana nakon njegove smrti okupila se obitelj u kući moje bake, neki su bili u nekom trenutku na dvorištu kao moja mama i baka. Čula se škripa dvorišnih vrata, kao da netko ulazi...svi su se okrenuli, a na vratima nigdje nikoga. Mama je rekla da je se posebno dojmilo sljedeće: svi su zinuli od čuda, a baka je rekla kao da je to najnormalnije:"Došao djed da obiđe svoju kuću."
Miceki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 13:41   #26
Quote:
Blurain kaže: Pogledaj post
Ja sam dva puta sanjala ljude u trenutku njihove smrti. Znači, probudim se iz sna svjesna da su oni zaista umrli tijekom tog mog sna, u tih par minuta. Stotinama kilometara daleko. Kao da su se opraštali sa mnom. Jeziv osjećaj, nerado ga se prisjećam. Da li o tome govorite?
Informacije na nivou energetskog sveta kojem takođe pripadamo šire se trenutno, u tom smislu naše aure poput vrhunskih antena primaju svakakve impulse, raznorazne talase, u tom smislu je moguće doživljavati te "neobične pojave", čitanje misli, doživljaji određenih udaljenih pojava itd..

Meni se to takođe događa, u principu se do događa tada kada je svest rasterećena uobičajenog opterećenog stanja nervnog sistema, dakle, ili u meditaciji ili u stanju sna kada je frekvencu moždanih talasa niža - naravno, to se dešava onima koji imaju senzibilniji nervni sistem, ili su u tom pravcu uvežbani da preuzimaju preko nervnog sistema takve vrste suptilnih nadraža odnosno informacija preko podsvesti direktno u svest u ovom ili onom obliku.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 13:47   #27
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Zanimljivo iskustvo. Kako je izgledalo to njihovo opraštanje? Da li si ih samo vidjela, ili su ti nešto govorili?
To su samo informacije koje stižu do svesti, njihovo tumačenje je subjektivno i ne predstavlja nekakvu posebnu formu koja je stvarna, već prenosi informaciju o tome da je neko preminuo, ta informacija, s obzirom da je naše biće bilo povezano s tom osobom, selektivnošću impulsa preuzeta i doživljena.

Druga je stvar ako se avet umrle osobe iliti svest umrle osobe pojavi u nečijoj blizini, i ta osoba to svesno može opažati. Takav kontakt uvek ima nekakvu poentu, gde se traži nekakvo razrešenje.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 21:24   #28
mene je nocas probudio mamin glas, zvala me imenom...a ima skoro jedna godina da je vise nema.

s tatom sam se uspjela oprostiti i ne sjecam se da me u snu zvao, rijetko sam ga i sanjala. cak sam neko vrijeme bila ljuta na njega jer mi ne dolazi u san.

mamu gusce sanjam, ali nocasnje zvanje me probudilo...bio je to njezni zov, nista napadno, zapovjednicki ili ljuto.
nisam se s njom oprostila osobno, umrla je u bolnici, dosla sam sutradan.
cule smo se telefonom u dan ili dva prije njene smrti.
pred kraj zivota njene su joj sestre dosta zagorcavale zivot....cak je u jednoj epizodi odlucila i meni nesto presutjeti jer kako je rekla "nije zeljela veci razdor u obitelji"...ne moram napomenuti da sam iz svega izasla cista, ali tuzna jer je i ona tim "ne govorenjem" presla na krivu stranu sto se kasnije i objasnilo.

bas sam tuzna, potcjenila me, a onda me nocas zove po imenu...

zasto me zvala?
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 21:33   #29
Spoznajavajući bit svijeta u dugim oceanskim tišinama i žestokim borbama s vjetrom i valovima, iako ta osoba koju sanjaš možda nije bila praktični vjernik, vjerojatno se približio Bogu više nego mnogi koji misle da su blizu. Neka mu je mirna plovidba po oceanima Božje ljubavi!
BoleynAnne is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 01:28   #30
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Majka je već dugo mrtva,komunikacija ili susreti(čak ni slučajni)s bivšim ne postoje,također već puno godina.
No u tim snovima moja majka i on su uvijek na istoj strani prostora koji je u datom snu oko nas,a ja sam na nasuprotnoj strani.
Jedan od tih snova bio je izuzetno upečatljiv.
Svi smo bili na jednoj cesti,kojom smo se stvarno svi troje kretali niz godina.
No između nas je bila rampa,slična onima na željezničkim prijelazima,ali crno-sivo prugasta.
Njih dvoje su stajali s jedne strane te rampe ja s druge.Niti sam ja pokušala doći do njih niti oni do mene.
Dio razgovora koji sam vodila s majkom(s bivšim niti riječ)sam po buđenju zaboravila,dijela se upečatljivo sječam.
Bila sam u snu zbunjena što njih dvoje rade zajedno,jer sam znala da je majka pokojna.
Na kraju u realnosti nisam imala nikakvih informacija je li on živ ili mrtav(živi u udaljenom gradu) te sam prvi put nakon 15 g išla provjeriti je li uopće živ.Osoba(njegov krvni srodnik) koju sam pitala potvrdila je da je živ.
Tek nakon toga mi stvarno ništa nije bilo,niti mi je sada jasno,zašto njih dvoje sve češće sanjam zajedno.
Opcije za razmatranje:

Cesta = zivot
Rampa = podjela, prelaz
Crno sive pruge na rampi umjesto crveno bijelih = otupjelost/ignoriranje emocija
Razgovor sa majkom = otvoreni kanali, povezanost
Nedostatak razgovora sa bivsim = suprotno
Bili skupa iza rampe = odvojeni od tvog zivota


Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Vjerujem da se u tim snovima krije neka poruka,no ja je ili svjesno ne želim ili ne mogu shvatiti.
U svim snovima se krije poruka.

Tako nesvjesno komunicira sa svjesnim na razini podsvijesti i jezikom simbola.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 01:47   #31
Quote:
oona kaže: Pogledaj post
mene je nocas probudio mamin glas, zvala me imenom...a ima skoro jedna godina da je vise nema.


zasto me zvala?
Čini mi se da tumačenje toga ovisi o tome koliko je osoba spiritualna, netko tko je praktičan to će si pokušati objasniti čisto psihološki; da ga možda muči savjest zbog nekih činjenja (ili nečinjenja) po pitanju osobe koja mu se javlja, netko će si protumačiti da mu se možda u životu dešavaju stvari koje su imale poveznicu s tom osobom ili da je to čista slučajnost, vidjela si u tramvaju ženu u kaputu kakav je imala tvoja mama pa te to asociralo na nju možda potreslo na nekom nesvjesnom nivou pa ju sad sanjaš...a opet s druge strane vjernici će si to pokušati protumačiti na svoj način...
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 19:05   #32
[QUOTE=

On topik: san mrtvih osoba je samo prezentacija naših podsvjesnih neproživljenih emocija[/QUOTE]

Ovo i ja mislim,koliko god bih željela da je suprotno.
Jesu mi se par puta desile neke čudne stvari ali bi logika uvijek nadvladala.Previše sam racionalna po tom pitanju.
Toliko mi fale moji...tako me nekada uhvati tuga za njima i onda plačem kao kišna godina,plačem,pričam na glas,vičem da me čuju iako znam da ih nema.
I znam da zvučim kao totalna luđakinja dok ovo pišem ali jednostavno se ne mogu pomiriti da ih nema.I da me ne čuju i ne vide.
I upravo sam nakon jedne takve ,seanse' sanjala njih dvoje kako stoje u kuhinji a ja trčim iz spavaće sobe jer znam da su mi došli ispuniti tu moju želju da ih još jednom zagrlim.
(znam da su umrli,u snu sam uvijek toga svjesna,da ih više nema.Problem mi predstavlja stvarnost gdje to nikako da prihvatim )

I tako,trčim i prvo grlim tatu pa baku i osjećaj je bio tako stvaran,tata me je jako stisnuo i nježno poljubio kao i uvijek a baka je bila sva tanka i krhka kakva je i za života bila.
I tako sam bila sretna u tom trenutku i znam da odmah moram otići jer se ne mogu zadržavati i odlazim,sretna,sretna i smirena.
I to je to.
Da li mislim da su me oni stvarno posjetili?Ne.Samo mi moja podsvijest pokušava olakšati to što se nismo oprostili.
To je samo moje mišljenje iako bih voljela da nisam u pravu.
__________________
Savjest i kukavičluk,ista su stvar.Samo što savjest ljepše zvuči.
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 07:46   #33
Quote:
Rippersenzibilna kaže: Pogledaj post
Ovo i ja mislim,koliko god bih željela da je suprotno.
Jesu mi se par puta desile neke čudne stvari ali bi logika uvijek nadvladala.Previše sam racionalna po tom pitanju.
Toliko mi fale moji...tako me nekada uhvati tuga za njima i onda plačem kao kišna godina,plačem,pričam na glas,vičem da me čuju iako znam da ih nema.
I znam da zvučim kao totalna luđakinja dok ovo pišem ali jednostavno se ne mogu pomiriti da ih nema.I da me ne čuju i ne vide.
I upravo sam nakon jedne takve ,seanse' sanjala njih dvoje kako stoje u kuhinji a ja trčim iz spavaće sobe jer znam da su mi došli ispuniti tu moju želju da ih još jednom zagrlim.
(znam da su umrli,u snu sam uvijek toga svjesna,da ih više nema.Problem mi predstavlja stvarnost gdje to nikako da prihvatim )

I tako,trčim i prvo grlim tatu pa baku i osjećaj je bio tako stvaran,tata me je jako stisnuo i nježno poljubio kao i uvijek a baka je bila sva tanka i krhka kakva je i za života bila.
I tako sam bila sretna u tom trenutku i znam da odmah moram otići jer se ne mogu zadržavati i odlazim,sretna,sretna i smirena.
I to je to.
Da li mislim da su me oni stvarno posjetili?Ne.Samo mi moja podsvijest pokušava olakšati to što se nismo oprostili.
To je samo moje mišljenje iako bih voljela da nisam u pravu.
Sa koliko si ovo emocije napisala... oči su mi bile pune suza dok sam čitao. Po prirodi nisam nešto posebno emotivan, ali moje neko psihičko stanje u kojem se trenutno nalazim, pobjeđuje me.

Ne znam šta bih rekao na tvoj post, osim da mnogo žališ za vremenom koje je iza tebe, što je i na neki način normalno.

Moj je san od neki dan, za razliku od tvog, drugačiji i po mom nekom mišljenju čudniji. A evo i razloga zašto: Sanjam od moje majke amidžu, koji je umro prije godinu dana, a prije mjesec dana je umrla njegova žena. Oboje su bili u kasnim 70, ili ranim 80, I'm not sure. Kad sam sam se probudio, sna se nisam mogao sjetiti, ni sad ga se ne sjećam, ali u biti, znam da sam njeg baš sanjao. Čudno mi to što sam ga sanjao, nisam imao neki odnos s njim. Korektan i tjt. Poštovao sam ga, naravno, ali nisam osjećao neku simpatiju prema njemu, što je i pretpostavljam normalno, bio je majkin amidža, ne moj. Kod nas je dolazio, dok je bio živ, jednom ili dva puta godišnje max..

Pitam se, da li me to savijest malo muči. Sjećam se, jedne prilike, davno, kad je bio kod nas, ja bijah dijete, 11/12 god. imao... sjećam se dok smo u sobi sjedili on, majka i ja, da je on učio naglas vjersku knjigu. Meni je to smetalo iz razloga što nisam mogao čuti tv... i od silnog ustezanja, odjednom sam rekao; de, u sebi. Ono kao da ne čita naglas. Sjećam se, da se nisam proderao, nego samo malo ljutito mu to rekao. On je posle toga ušutio.

Možda rekoh da nije savijest od tog događaja u pitanju, ili ti je 'pak nešto drugo.
BradAl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 18:38   #34
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Interesantni su ti snovi o pokojnicima.

U posljednjih godinu dana,sve češće sanjam pok. majku i bivšeg supruga zajedno.
Majka je već dugo mrtva,komunikacija ili susreti(čak ni slučajni)s bivšim ne postoje,također već puno godina.
No u tim snovima moja majka i on su uvijek na istoj strani prostora koji je u datom snu oko nas,a ja sam na nasuprotnoj strani.
Jedan od tih snova bio je izuzetno upečatljiv.
Svi smo bili na jednoj cesti,kojom smo se stvarno svi troje kretali niz godina.
No između nas je bila rampa,slična onima na željezničkim prijelazima,ali crno-sivo prugasta.
Njih dvoje su stajali s jedne strane te rampe ja s druge.Niti sam ja pokušala doći do njih niti oni do mene.
Dio razgovora koji sam vodila s majkom(s bivšim niti riječ)sam po buđenju zaboravila,dijela se upečatljivo sječam.
Bila sam u snu zbunjena što njih dvoje rade zajedno,jer sam znala da je majka pokojna.
Na kraju u realnosti nisam imala nikakvih informacija je li on živ ili mrtav(živi u udaljenom gradu) te sam prvi put nakon 15 g išla provjeriti je li uopće živ.Osoba(njegov krvni srodnik) koju sam pitala potvrdila je da je živ.
Tek nakon toga mi stvarno ništa nije bilo,niti mi je sada jasno,zašto njih dvoje sve češće sanjam zajedno.
Vjerujem da se u tim snovima krije neka poruka,no ja je ili svjesno ne želim ili ne mogu shvatiti.
Ovo je san koji sam pred dvije godine opisala ovdje i čije mi značenje nije bilo jasno.
Pred nekoliko dana,u realnosti došlo je do situacije u kojoj je san postao jasan.
Dakle pred 2 g majka me u snu obavijestila o zbivanjima,koja nikako nisam mogla predvidjeti, koja su se tek sada dogodila i to iz dijela razgovora s pokojnom majkom kojeg sam upamtila.
Više me ništa ne može uvjeriti,da naši preminuli ne obavještavaju svoje bližnje o bitnim stvarima u budućnosti.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 06:29   #35
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Ovo je san koji sam pred dvije godine opisala ovdje i čije mi značenje nije bilo jasno.
Pred nekoliko dana,u realnosti došlo je do situacije u kojoj je san postao jasan.
Dakle pred 2 g majka me u snu obavijestila o zbivanjima,koja nikako nisam mogla predvidjeti, koja su se tek sada dogodila i to iz dijela razgovora s pokojnom majkom kojeg sam upamtila.
Više me ništa ne može uvjeriti,da naši preminuli ne obavještavaju svoje bližnje o bitnim stvarima u budućnosti.
Ne obaveštavaju umrle osobe, već kroz naše lične impresije koje su sastavni deo našeg uma se to dešava (ne preko umrlih) - san nagoveštava (ako nešto implicira) nekoliko dana unapred, što je retkost - to da se nekome učini da se nešto ponovilo u dugom vremenskom periodu kao deja vu, to je samo snažniji utisak koji mi sami povežemo onako kako nam se uklapa.

Dakle, ne radi se o "umrlim" osobama, već o našim impresijama o njima, a naša podsvest već to zna urediti na svoj način. Ja sam godinama imao prekognitivne snove, i to one za koje, hteo-ne hteo, ne mogu da poreknem da direktno odgovaraju nekim događajima koji su se stvarno odigrali kroz nekoliko dana - dok je deja vu neretka pojava takođe, ali sami stavljamo kontekst koji nam odgovara na ovaj i onaj način, te to može izgledati nešto značajno (ako to mi želimo). Kao i "dnevnom snu" i noćnom snu sami dajemo značenje i vrednost.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 03:49   #36
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Ne obaveštavaju umrle osobe, već kroz naše lične impresije koje su sastavni deo našeg uma se to dešava (ne preko umrlih) - san nagoveštava (ako nešto implicira) nekoliko dana unapred, što je retkost - to da se nekome učini da se nešto ponovilo u dugom vremenskom periodu kao deja vu, to je samo snažniji utisak koji mi sami povežemo onako kako nam se uklapa.

Dakle, ne radi se o "umrlim" osobama, već o našim impresijama o njima, a naša podsvest već to zna urediti na svoj način. Ja sam godinama imao prekognitivne snove, i to one za koje, hteo-ne hteo, ne mogu da poreknem da direktno odgovaraju nekim događajima koji su se stvarno odigrali kroz nekoliko dana - dok je deja vu neretka pojava takođe, ali sami stavljamo kontekst koji nam odgovara na ovaj i onaj način, te to može izgledati nešto značajno (ako to mi želimo). Kao i "dnevnom snu" i noćnom snu sami dajemo značenje i vrednost.
Možda je riječ o prekognitivnom snu i to ponavljajućim s neznatnim varijacijama, zadnji je ovaj pred 2 g.
Realne ili informativne podloge u vrijeme tih snova nije moglo biti.
No stvarni događaj je doslovan i jasan onome što mi je u tim snovima lik moje pokojne majke govorio..
snove sam zapisala detaljno,te sam ostala bez teksta,koliko je točno bilo opisano sadašnje zbivanje,koje se odnosi stvarno na mog ex supruga,s kojim godinama nije bilo ama nikakve komunikacije,a niti ne ili posrednih saznanja o njegovom životu.
Nisam toliko isključiva da bih tvrdo smatrala da ne postoji komunikacija između preminulih i živih,možda samo te razine nisu sasvim jasne.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 14:51   #37
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Nisam toliko isključiva da bih tvrdo smatrala da ne postoji komunikacija između preminulih i živih,možda samo te razine nisu sasvim jasne.
je li tvoj bivši suprug možda na smrt bolestan?
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 17:17   #38
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
je li tvoj bivši suprug možda na smrt bolestan?
Ne.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 17:56   #39
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Ovo je san koji sam pred dvije godine opisala ovdje i čije mi značenje nije bilo jasno.
Pred nekoliko dana,u realnosti došlo je do situacije u kojoj je san postao jasan.
Dakle pred 2 g majka me u snu obavijestila o zbivanjima,koja nikako nisam mogla predvidjeti, koja su se tek sada dogodila i to iz dijela razgovora s pokojnom majkom kojeg sam upamtila.
Više me ništa ne može uvjeriti,da naši preminuli ne obavještavaju svoje bližnje o bitnim stvarima u budućnosti.
Ma daj,to su mega kojestarije.Sigurno je da su zbivanja koja su se desila 2 g kasnije bila logički očekivana na osnovu racionalnog zaključivanja po pitanju onoga što bi se moglo desiti.Ti dogadjaji su se mogli desiti,a i nisu morali,šanse su bile moguće i za jedno i za drugo.Da ti je neko u snu rekao npr gde je tačno zakopana vreća puna zlata,to bi bilo čudno npr.
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 01:54   #40
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Ma daj,to su mega kojestarije.Sigurno je da su zbivanja koja su se desila 2 g kasnije bila logički očekivana na osnovu racionalnog zaključivanja po pitanju onoga što bi se moglo desiti.Ti dogadjaji su se mogli desiti,a i nisu morali,šanse su bile moguće i za jedno i za drugo.Da ti je neko u snu rekao npr gde je tačno zakopana vreća puna zlata,to bi bilo čudno npr.
Tebi kako želiš,no ono što se dogodilo prelazi bilo lakvo racionalno ili neracionalno zaključivanje,najmanje očekivanje.
Pa mogu mirne duše reči da ti zaključuješ koještarije.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:44.