Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2016., 14:05   #41
Quote:
oona kaže: Pogledaj post
mene je nocas probudio mamin glas, zvala me imenom...a ima skoro jedna godina da je vise nema.

s tatom sam se uspjela oprostiti i ne sjecam se da me u snu zvao, rijetko sam ga i sanjala. cak sam neko vrijeme bila ljuta na njega jer mi ne dolazi u san.

mamu gusce sanjam, ali nocasnje zvanje me probudilo...bio je to njezni zov, nista napadno, zapovjednicki ili ljuto.

......
plati, posveti misu za nju zeno.



kakvo dozivanje ili sanjanje...posvecena misa (za umrle), zapaliti svijecu u crkvi i takvo sto. to je valjda praksa u Hrvatskoj ili svuda.

Zadnje uređivanje Grazia : 02.12.2016. at 14:50.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 10:11   #42
Tumačenje snova je jedan oblik gatanja!
Snovi uglavnom dolaze kao posljedica dnevnih razmišljanja,razgovora sa nekim,čitanja ,ledanja tv ili filmova.Jako rijetko se može dogoditi da vam se u snu obrati Bog ili vrag,no i to je moguće!Umrli nemogu komunicirati sa nama.
Zapravo,po Bibliji je zabranjeno dozivati mrtve.Nemogu oni ovamo,može samo neki zloduh koji se pretvara da je on taj i taj!
patriot-lički is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 10:37   #43
Quote:
patriot-lički kaže: Pogledaj post
Tumačenje snova je jedan oblik gatanja!
Snovi uglavnom dolaze kao posljedica dnevnih razmišljanja,razgovora sa nekim,čitanja ,ledanja tv ili filmova.Jako rijetko se može dogoditi da vam se u snu obrati Bog ili vrag,no i to je moguće!Umrli nemogu komunicirati sa nama.
Zapravo,po Bibliji je zabranjeno dozivati mrtve.Nemogu oni ovamo,može samo neki zloduh koji se pretvara da je on taj i taj!
u snovima ne dozivaš mrtve, vec ti njihove duše same dolaze u san.
i, biblija/crkva te uci, kako svi, krscani (katolici) na zemlji, duse i sveci na nebu cine jednu zajednicu u kojoj međusobno surađuju i pomazu se....
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 12:12   #44
Osim kad se radi o umrlim svecima. Onda ih napicimo na oltar i fachamo za nozice.

No ni prva ni zadnja nekonzistentnost u religiji koja se 50% sastoji od preuzetog iz lokalnih poganstina koje istovremeno kritizira
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 14:36   #45
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
No ni prva ni zadnja nekonzistentnost u religiji koja se 50% sastoji od preuzetog iz lokalnih poganstina koje istovremeno kritizira
nda, ali nema veze to...to oni već stoljećima tako, pa se to više i ne računa

ontopic...i ja sanjam majku već pet godina...i nikako da ode
nije lako sa živim roditeljima, a bome ni sa mrtvima. valjda jednom uspijem srediti sama sa sobom naš odnos...

prijateljicu sam isto sanjala, ali ona je "otišla", nju sam pustila. majku nikako ne puštam...
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 15:47   #46
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Osim kad se radi o umrlim svecima. Onda ih napicimo na oltar i fachamo za nozice.

...
nije u tome stvar nego mnogi odnosno rekla bih - svi, van religije ne razumiju to ( Bibiliju ili krscansku teologiju) i naravno da je tesko razumijeti im, ili kako iti znati osnovno ako npr ne studiraju Bibliju ... to je nesto sto se uchi, razvija, proucava ili studira de facto cijeli zivot I za vjernike, kamoli oni koji u startu ne znaju puno o svemu tome (mada da u Hr ateista ili drugih grupa je jako jako malo i svega par posta cjelokupnog stanovnistva tako da, sve ovisi...).

btw sveci se u pravilu iliti vecini ljudi ne ukazuju; u snu ili u javi (vizualno ili kakogod). to apsolutno nije praksa u religiji.

Zadnje uređivanje Grazia : 07.12.2016. at 16:14.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 16:02   #47
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
i, biblija/crkva te uci, kako svi, krscani (katolici) na zemlji, duse i sveci na nebu cine jednu zajednicu u kojoj međusobno surađuju i pomazu se....
tako je, ali ako su pokojni umrli u vjeri onda nece biti tzv earthbound spirits, ili ce se ikome javljati ili ista slicno tome.

umrli u vjeri nisu na zemlji lutaju kao lost souls jel...(citaj sto pise o tome u Sv. Pismu jer vrlo jasno pise sve)

(a ovdje se mislim o tome radi plus je pitnaje sto/tko se zapravo ukazuje jer znamo sto Sv Pismo kaze i o tome, ne).
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 19:26   #48
*gore je trebalo pisati nisu na zemnlji ILI.....lutaju kao lost souls.



.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 14:26   #49
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Osim kad se radi o umrlim svecima. Onda ih napicimo na oltar i fachamo za nozice.

No ni prva ni zadnja nekonzistentnost u religiji koja se 50% sastoji od preuzetog iz lokalnih poganstina koje istovremeno kritizira
Protestanti su tu otišli malo dalje , u pozitivnom smislu,sveci im mogu biti uzor ali im se ne mole niti ih štuju,samo poštuju!
patriot-lički is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 14:28   #50
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
u snovima ne dozivaš mrtve, vec ti njihove duše same dolaze u san.
i, biblija/crkva te uci, kako svi, krscani (katolici) na zemlji, duse i sveci na nebu cine jednu zajednicu u kojoj međusobno surađuju i pomazu se....
Pa eto,ja u to ne vjerujem.Oni su tamo(neki u raju neki u paklu) a mi na zemlji!Bar je tako po Bibliji!
patriot-lički is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 15:09   #51
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
majku nikako ne puštam...
Moraš otpustiti majku. Za svoje i njezino dobro.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 15:15   #52
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Moraš otpustiti majku. Za svoje i njezino dobro.
da, znam da je moram pustiti za svoje dobro. njoj je svejedno, leži 2 m ispod ploče....
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 16:24   #53
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
da, znam da je moram pustiti za svoje dobro. njoj je svejedno, leži 2 m ispod ploče....
Onda je otpusti zbog sebe.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 14:32   #54
Evo me opet(pogledaj postove 20 i 34)
zbunjena,ali i sa određenim strahom,obzirom da se prethodni san ispunio.
Moja tetka,preminula 1983,koju sam jako voljela i čiji mi je odlazak teško pao,nikada se nije javljala u mojim snovima.
Pred tri noći sanjala sam da mi je došla u posjet(nesvjesna sam u snu da je pokojna)a ja sam je željela ispratiti dio puta prema mjestu udaljenom cca 4 km,gdje je stvarno živjela i umrla.
Hodale smo tako jedna pored druge,seoskim putem,obje bosonoge,a na putu bilo dosta vode,uz put puno grmlja.U jednom trenutku nasred puta stoji svećenik(ali ne katolički,već evangelistički)i obrati se mojoj tetki:
Ti bi trebala prestati optuživati djevojčicu koju je pregazio auto na cesti,to nije bila njena krivica.
Tetka nije uopće reagirala več je nastavila hodati,no ja sam zastala zapanjena i rekla svećeniku:
Ako je Bog odlučio nekoga pozvati,nije ničija krivica,a nitko ne može postupiti protiv Njegove volje.
Svećenik je rekao:Tako je!
U tom trenutku shvatila sam da je tetka otišla daleko naprijed,te sam požurila za njom,ali nikako je nisam uspjela stići,te sam vidjela kako nestaje daleko naprijed gdje put ulazi u šumu.
Odjednom iz priključnog puta nailazi crna kočija u koju su upregnuta 2 riđa konja,staje i iz nje izlazi,mlada žena,duge svijetle kose,u šarenoj suknji do gležnjeva.Nije mi poznata,ali očito želi nastaviti hodati u smjeru u kojem se ja krečem,gleda u moje bose noge i kaže:A kako ću ja hodati po toj vodi i blatu u ovim lijepim cipelama.
Pogledam u njenu skupu i lijepu obuću i kažem:
Vrlo jednostavno,skinite cipele i hodajte bosi kao i ja.

Probudila sam se vrlo uznemirena,jer u kući u kojoj je živjela i umrla moja tetka,žive njen sin,snaha i unučad,dječak i djevojčica,te sam imala utisak da će se u toj obitelji dogoditi neka nesreća.
No lik evangelističkog svećenika mi je van svakog konteksta,jer nitko od nas nije te vjere.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 16:59   #55
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Moja tetka,preminula 1983,koju sam jako voljela i čiji mi je odlazak teško pao,nikada se nije javljala u mojim snovima...
Vjerojatnije je da si s njom puno puta bila u kontaktu ali to nisi upjela zapamtiti tako da ostane u memoriji mozga.
Super mi je koliko je tu zapamćenih detalja. Odlazak tete podsjetio me je na jednu od namjena poruka iz snova, a to je da neka sjećanja i brige više nisu bitna i možemo ih odbaciti - neke od tih poruka imaju tu namjenu, da očistimo dugotrajnu memoriju od sjećanja koja nam više nisu bitna za razvoj. Je li to ovdje slučaj ili nije, to je stvar tvoje procjene.
Slučaj nepostojeće krivice djevojčice također izgleda kao sjećanje koje treba odbaciti, taj nepotreban dio o njenoj krivnji.
Za intuiciju o nesreći ne vidim opravdanje u tekstu, ali intuiciju ozbiljno shvaćam. Vjerojatno bi ti viši Ja mogao dobaciti još kakav kontekst koji bi pojasnio situaciju.

Zadnje uređivanje LLSkylights : 20.08.2017. at 17:41.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 17:47   #56
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Za intuiciju o nesreći...
Tu naravno uvijek treba paziti da ne dodajemo energiju takvom potencijalu nego tražimo bolji rasplet situacije za nas. Naše misli su energija i moramo paziti u kakve misli ulažemo tu energiju, dakle podsjetiti se što nas najbolje čuva od takvih događaja i zašto nam se ništa loše neće dogoditi ako to ne želimo. Dakle smanjiti potencijal lošeg raspleta i povećati potencijal povoljnog raspleta situacije.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 18:52   #57
Pozdrav. Prvi put sam na ovoj temi i vidim da ovdje ima dosta ljudi sa sličnim iskustvima kao ja.
Već par dana me progoni jedan san pa ću napisati uglavnom o čemu se radi.
Kad sam imao 7 godina umro mi je ujak. Počinio je samoubojstvo, a imao je tek 27 godina. To je bilo 2001. godine.
Uglavnom nikada ne sanjam mrtve osobe, ali zadnjih dana sanjam njega iako ga se ne sjećam baš najjasnije.
Moja baka živi sama u velikoj kući. Muž joj je isto mlad preminuo u prometnoj nesreći, a njezin sin (moj ujak) je nažalost prerano otišao.
Taj čin počinio je u dnevnom boravku u kojemu baka do danas ništa nije mijenjala. Ostala je čak i fotelja na kojoj je sjedio dok je to počinio a soba je ispunjena njegovim slikama.
Moja baka i ja dosjetili smo se ideje da zajedno pregledavamo stare vhs snimke i fotoalbume na kojima se on nalazi. Dok smo gledali te vhs snimke puno smo razgovarali o njemu i baka i ja smo bili poprilično tužni. Baka mi je rekla nešto u stilu ,,da on sigurno pazi na nas''.
Zazvonio joj je telefon i otišla je negdje na 2 sata, a ja sam ostao sam u toj kući. Nastavio sam pregledavati te snimke i otišao sam u taj dnevni boravak.
Sjeo sam na već spomenutu fotelju i pregledavao stare fotoalbume. Otišao sam na WC, a kada sam se vratio u dnevni boravak jastuk koji je bio na toj fotelji našao se na podu. Taj jastuk bio je na fotelji. Nije mogao sam ispasti.
Večer poslije toga usnuo sam da se događa taj isti dan, ali u tom trenutku dok pregledavam slike začuje se škripanje vrata, ja odvratim pogled a on stoji pred vratima boravka i gleda u mene. Rekao mi je da nisam sam i počeo mi je prilaziti. Zatim sam se trgnuo iz sna i počeo plakati. Stekao sam dojam kao da je on stvarno bio stajao u toj sobi dok sam ja gledao slike i da mi to preko sna želi poručiti.
Sada se bojim otići u tu kuću jer mislim da u toj kući obitavaju duhovi.
Žao mi je što je ujak premlad otišao i cijelo vrijeme osjećam kao da želi stupiti u kontakt sa mnom.
Možda će netko misliti da sam lud što to govorim, ali ja zadnjih noći stvarno teško spavam. Nakon gledanja tih kaseta i slika stalno osjećam veliku žalost nad njegovom sudbinom i želim da se vrati.
Što vi mislite da se događa i kakav mi savjet predlažete?

Zadnje uređivanje ivoo20 : 20.08.2017. at 19:47.
ivoo20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 20:43   #58
Ne prepričavati svoje snove javno, oni su poruka za tebe, sam/sama moraš iščitavati značenje.
Zajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 21:55   #59
Quote:
Zajko kaže: Pogledaj post
Ne prepričavati svoje snove javno, oni su poruka za tebe, sam/sama moraš iščitavati značenje.
A zašto ne?
Svi smo ovdje anonimni,a više ljudi više zna.
Obično se pomoć traži,kada sanjač sam ne zna kako protumačiti.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 22:16   #60
Više ljudi manje zna. Što više ljudi se u nečemu slaže, to je izvjesnije da su u krivu.
Snovi su poruka za tebe, ako ih ja ttumačim na svoj način, pa ti kažem tumačenje....stvaram šum, stvaram čak i preduvjet da, ako mi povjeruješ, izmjenim
cilj i smisao poruke, cijeli proces.
Zajko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:59.