Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2014., 20:43   #81
Quote:
Gondar kaže: Pogledaj post
Ako te to čini sretnim ok , no ponovit ću nema nikakvog Boga sve je to samo ljudska mašta, glupo je uopće i vjerovati da se ikad pokazao jednoj primitivnoj vrsti koja si nanosi toliko zla i ovo što pišeš je samo još jedan dokaz koliko su ljudi primitivni i sebični no ok ako te to čini sretnim vjeruj u to no nemoj te gluposti širit po forumu.
ti si Gondor sama mudrost i imaš dokaze da Boga nema...pa kaj onda zafrkavaš ljude koji žive u mašti, humano je praviti budale od neistomišljenika? ljudi su primitivni i sebični od pamtivjeka...

...a ovo je kutak duhovnost...ak nemaš pametnijeg posla...ko te tjera da drugima braniš da kažu što misle ili osjećaju a ne uklapa se u tvoja shvaćanja e sad ili su ti uska shvaćanja ili zagovarš ateizam...ok ali nemožeš ljudima diktirati što će reći na forumu ili bolje da se maknu...kolko samo gluposti izgovore političari pa nikome ništa...štoviše njih se nemože samo tak niti maknuti...a štete naprave za šire slojeve više nego laprdanja o vjeri na forumima..
sherry lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 21:01   #82
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Nemam ja ništa s crkvom. Crkve sam se odrekao pismeno jer pisano je:

Otkrivenje 18:1-24


18 Nakon toga vidio sam jednog drugog anđela kako silazi s neba s velikom vlašću+ i sva je zemlja zasjala od slave njegove.+ 2  I povikao je na sav glas:+ “Pala je, pala je bludnica Babilon Veliki+ i postala prebivalište demona, izvorište svakovrsnog smrada nečistog i skrovište svih ptica nečistih i mrskih!+ 3  Jer svi su se narodi opili vinom gnjeva, vinom bluda njezina.+ Kraljevi zemaljski bludničili su s njom,+ a trgovci+ zemaljski obogatili su se od silne i besramne raskoši njezine.”+
4  I čuo sam jedan drugi glas s neba kako govori: “Iziđite iz nje, narode moj,+ da ne budete sudionici u grijesima njezinim+ i da vas ne zadese nevolje njezine! 5  Jer grijesi su se njezini nagomilali do neba+ i Bog se sjetio nepravednih djela njezinih.+ 6  Učinite joj kao što je ona učinila drugima,+ vratite joj dvaput toliko, dvostruko joj vratite za djela njezina!+ U čaši+ u kojoj je ona opojno piće miješala, umiješajte joj ga dvostruko!+ 7  Koliko je slavila sebe i živjela u besramnoj raskoši, toliko joj zadajte muka i tuge!+ Jer u srcu je svojemu govorila: ‘Sjedim kao kraljica+ i nisam udovica+ i neću vidjeti tuge.’+ 8  Zbog toga će u jednom danu doći nevolje njezine:+ smrt i tuga i glad te će biti spaljena vatrom,+ jer je silan Jehova Bog, koji joj je sudio.+
9  I kraljevi+ zemaljski koji su s njom bludničili i živjeli u besramnoj raskoši plakat će i žaliti za njom+ kad budu gledali kako se diže dim+ ognja u kojem gori. 10  Prestrašeni mukama njezinim, stajat će podalje i govoriti:+ ‘Jao, jao, grade veliki,+ Babilone, grade silni, jer je u jedan čas stigla osuda tvoja!’+
Prema tome i vama savjetujem da izađete iz nje, iz crkve. Za vaše dobro.
Crkve se nisi odrekao jer to u što vjeruješ je crkva izmislila, a i ako postoji nekakav Bog otkud mi možemo znati kakav je on i kakvi su mu zahtjevi???? mozda ga boli ona stvar za nas, a onaj tko tvrdi da ga je vidio i da ga osjeća priča gluposti i to je još jedan od dokaza koliko su ljudi primitiivni i sebični i sebe smatraju kraljevima ove planete i misle da imaju neki V.I.P status na ovoj planeti no realnost je drugačija i koliko ljudi umre svaki dan, i koliko je priroda okrutna i nikakav Bog ti neće pomoći i ja kao čisti ateist sam u istom položaju kao i ti. Ne moram se ni moliti, ni vjerovati i neću proći ništa lošije ni bolje od tebe.
Gondar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 21:05   #83
Quote:
Gondar kaže: Pogledaj post
Crkve se nisi odrekao jer to u što vjeruješ je crkva izmislila, a i ako postoji nekakav Bog otkud mi možemo znati kakav je on i kakvi su mu zahtjevi???? mozda ga boli ona stvar za nas, a onaj tko tvrdi da ga je vidio i da ga osjeća priča gluposti i to je još jedan od dokaza koliko su ljudi primitiivni i sebični i sebe smatraju kraljevima ove planete i misle da imaju neki V.I.P status na ovoj planeti no realnost je drugačija i koliko ljudi umre svaki dan, i koliko je priroda okrutna i nikakav Bog ti neće pomoći i ja kao čisti ateist sam u istom položaju kao i ti. Ne moram se ni moliti, ni vjerovati i neću proći ništa lošije ni bolje od tebe.
Vidiš da je JS!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 21:07   #84
Quote:
sherry lady kaže: Pogledaj post
ti si Gondor sama mudrost i imaš dokaze da Boga nema...pa kaj onda zafrkavaš ljude koji žive u mašti, humano je praviti budale od neistomišljenika? ljudi su primitivni i sebični od pamtivjeka...

...a ovo je kutak duhovnost...ak nemaš pametnijeg posla...ko te tjera da drugima braniš da kažu što misle ili osjećaju a ne uklapa se u tvoja shvaćanja e sad ili su ti uska shvaćanja ili zagovarš ateizam...ok ali nemožeš ljudima diktirati što će reći na forumu ili bolje da se maknu...kolko samo gluposti izgovore političari pa nikome ništa...štoviše njih se nemože samo tak niti maknuti...a štete naprave za šire slojeve više nego laprdanja o vjeri na forumima..
Nije da branim nekome da vjeruje u nešto što ga čini sretnim dapače ja te ljude i razumijem jer nažalost realnost je vrlo okrutna i mi kao i svaka druga vrsta moramo se boriti da bi opstali, i mnogi se s time ne mogu pomiriti i teško im je zato je oduvijek bilo lako ljude kontrolirati i ljudi su u svašta vjerovali i ako ih to čini sretnim neka vjeruju no nek to zadrže za sebe a ne tu širiti po forumu i još tvrditi da su to nekakvi dokazi i da su oni upravu e to ne volim i protiv toga sam. Ja sam ateist i mi ateisti kao i vjernici mislimo da smo upravu i onda tu počinje sukob na forumu jer svatko tvrdi nešto svoje i misli da je upravu a vjerojatno nismo ni mi ateisti ni vjernici upravu pa je onda najbolje to sve zadržati za sebe a ako već ne možemo onda neka napišemo da je to samo mišljenje a ne nekakvi dokazi.
Gondar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 21:34   #85
Quote:
Gondar kaže: Pogledaj post
Crkve se nisi odrekao jer to u što vjeruješ je crkva izmislila, a i ako postoji nekakav Bog otkud mi možemo znati kakav je on i kakvi su mu zahtjevi???? mozda ga boli ona stvar za nas, a onaj tko tvrdi da ga je vidio i da ga osjeća priča gluposti i to je još jedan od dokaza koliko su ljudi primitiivni i sebični i sebe smatraju kraljevima ove planete i misle da imaju neki V.I.P status na ovoj planeti no realnost je drugačija i koliko ljudi umre svaki dan, i koliko je priroda okrutna i nikakav Bog ti neće pomoći i ja kao čisti ateist sam u istom položaju kao i ti. Ne moram se ni moliti, ni vjerovati i neću proći ništa lošije ni bolje od tebe.
Ko to sebe smatra kraljevima planete...Isus kaže da njegovo kraljevstvo nije u vidljivom, da nije od ovoga svijeta...Pilatu je bilo dano da kraljuje u ovom svijetu...baš bi me zanimao rasplet događaja kad je Pilat došao pred Isusa u kojem je Isus kralj...no ja sad trkleljam gluposti...no koliko god je Pilat osudio Isusa on je ipak postupio pravedno, nije ga osudio na smrt, već je rakao da na njemu ne nalazi krivice, a prisutni narod je vikao - raspni ga, raspni...tko je onda osudio Isusa - Pilat ili narod? A šta radi Pilat nakon toga - pere ruke, i kaže njegova krv pada na vašu djecu...tko je dopustio da ubojica Baraba prezivi, a Isus ne...narod...rulja...ali taj isti narod će se onda pitati zašto patimo,? Neznam, za odgovore na ta pitanja treba ozbiljnije prionuti razumjevanju tih i ostalih događaja

...udaljila sam se od teme...vraćam se na tvoju rečenicu... ja kao čisti ateist sam u istom položaju kao i ti...točno nije netko bolji zato jer je vjernik, niti ateist mora biti zla osoba...

"Ne moram se ni moliti, ni vjerovati i neću proći ništa lošije ni bolje od tebe"...e na ovom ti zavidim, ja kad svjesno prekršim zapovjedi, u kratkom roku me stigne kazna, i onda mi se lampice pale zašto je do nečega došlo...ničijom drugom krivicom nego mojoj osobnom...zašto mene stigne kazna a tebe ne? Neznam
sherry lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 22:36   #86
bolid74

"Za boga pak ne znam uopće da li postoji, pa kako mi on može zamjerati što guram kroz život kako mogu?"...a što bi ti bilo za zamjeriti u tome što guraš kako možeš, jedino ako ne guraš tako dobro da doguraš do Remetinaca...

Ako ideš tražiti prvo dokaze, opipljivo, vidljivo, senzacionalno, da bi vjerovao...neznam da li možeš vjerovati...ali ako prvo proširiš vidike, stvarna saznanja, i u to uključiš čitanje, slušanje sa pokušajem razumjevanja (nije baš sve doslovno za shvatit, a i neke stvari ćeš shvatit možda kasnjie u životu), možda povjeruješ...tada ti više nije potrebno da vidiš licem u lice, senzaciju, da bi vjerovao....to je ono vjerovat ću ako sigurno znam...pa evo potrudi se da doznaš sam...kako?-tvoja stvar...ko ti nešto može uliti u glavu na silu ako nemaš situacije u životu u kojima si se u nešto sam osvjedočio...badava riječi i sve to skupa...ali čuda se događaju, otiđi samo na Kamenita vrata, pogledaj uklesane zahvale, otiđi na Mariju Bistricu mislim da bi trebala postojati knjiga u kojoj ljudi iznose svoja svedočanstva, možda ima i na internetu, osvrni se oko sebe, jel su to baš svi izmislili koji su imali potrebu ostaviti uklesanu zahvalu...prvo se educiraj, kao ateist, pa onda vidi ima li smisla ili ne vjerovati, ateizam će opstati, ne bježi nikud...a nisu ni svi vjernici baš uvijek 100%-tni, imaju i oni ateističkih momenata...

..." Da probam sagnuti glavu? To je u tvom slučaju upalilo i imaš dvosmjernu komunikaciju s bogom? Daj malo detalja, što si pričate, što nas čeka, kad će kraj?"...nemam dvosmjernu, niti imam potrebu šta ga pitaiti, ako želim moliti radim to kad osjetim da to želim, kao vid meditacije kroz koju mi misli spontano prolaze kroz glavu dok se moliš, ali eto o kraju znam isto ko i ti da nitko neće znati ni dana ni časa tko tvrdi suprotno laže...evo doslovno shvaćanje saginjanja glave...nisam mislila doslovno...uvijek ispred pada slijedi velika bahatost i uzvišenost, a ispred uzlazne putanje poniznost...

"ali plan savršenog stvoritelja bi valjda trebao ići točno onako kako je zamislio."...da a kak bi mi to znali kaj si je on točno zamislio, i kako znamo da njegov plan ne ide baš onako kako je zamislio...kaj si i ti s njim na dvosmjernoj komunikaciji pa ti se pojadao da mu ne ide baš...

Stoga ako bog postoji i savršen je, onda je sva naša egzistencija upravo onakva kakva i treba biti. A nije dobra, barem za nas...a šta je super egzistencija odmah i garancija da će nam donijeti zadovoljstvo...to samo mislimo a kad dođemo do te super egzistencije onda se otvaraju neka nova super pitanja i problemi o kojima ranije nismo niti mislili...

Ne treba se roditelj baviti sa mnom cijeli život, niti bog, dovoljno je da samo obznani da uopće postoji...a kolko puta je dovoljno da bi obznanio i to po mogučnosti onak kak bi mi to htjeli? Koje čudo da izvede za tebe, koje za Peru, koje za Ivana?

Ako je u svetom pismu sve rečeno, zašto ga se ne držiš? ...deset Božjih zapovijedi je ono čega se treba držati, i da vjeruj mi svjesno se nekih stvari ne držim i onda nije dobro...

Zašto ne kamenuješ neposlušnu djecu.. zašto ne udajemo silovane žene za silovatelje....Zašto ne držimo robove?...Zašto ne osvajamo druge gradove i ne zadržimo djevice za sebe?...uostalom pričaš o stvarima Starog zavjeta, a ne o Novom zavjetu...prvo se educiraj o razlikama jednog i drugog pa onda komentiraj...a jedno isto vrijedi Biblija je i povijesna knjiga...Stari zavjet...čuo si za Noinu Arku ...neznam sada točno bio je dokumentarac o tome kada je navodno pronađena na brdu Ararat u Turskoj, a zamisli mogli smo to i sami saznat prije dokumentarca jer piše u Bibliji da se tamo nalazi? Ili su čitali Bibliju i išti tražit po brdu?
sherry lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 22:50   #87
Exclamation

Quote:
Gondar kaže: Pogledaj post
. . . nikakav Bog ti neće pomoći i ja kao čisti ateist sam u istom položaju kao i ti. Ne moram se ni moliti, ni vjerovati i neću proći ništa lošije ni bolje od tebe.
Bumo vidli. . . . . . uskoro. . .
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 23:01   #88
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Bumo vidli. . . . . . uskoro. . .
To mi vjernici govore već 10 godina, a ako i budemo završili kod Boga (ako postoji) otkud znamo tko će bolje proći?? Bog u kojeg vjeruješ je samo ljudska mašta i nitko ne zna kakav je pravi ako naravno uopće i postoji tako da je glupo i raspravljat o tome.
Gondar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 23:14   #89
nietzsche je napisao da ne postavlja pitanja koja to nisu. takvo je i ovo pitanje.
ono nije pitanje.
patnja je upravo ljudska. bog nije ništa dopustio. on je poklonio patnju ljudima, ne bi li naučili biti ljudi. njemu ona nije potrebna. kako bi bogu išta bilo potrebno?

kada u ljudima ne bi bilo patnje ne bi bilo kretanja. niti sila. niti ljudi. patnja je ljudska učiteljica. nije slučajno što je ženskog roda. žene rađaju ljude. patnja također.
__________________
Kad čovjek padne potvrdio je silu gravitacije. Kad se podigne potvrdio je svoju vlastitu silu. Svatko može biti Isac Newton u svom svemiru.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 23:15   #90
Sve pise u Bibliji. Samo ju treba citati i razumijeti.

http://wol.jw.org/hr/wol/d/r19/lp-c/1101990061

http://wol.jw.org/hr/wol/d/r19/lp-c/1101990137

Zadnje uređivanje praedicator : 17.05.2014. at 23:23.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 23:17   #91
Quote:
sherry lady kaže: Pogledaj post
ali čuda se događaju, otiđi samo na Kamenita vrata, pogledaj uklesane zahvale, otiđi na Mariju Bistricu mislim da bi trebala postojati knjiga u kojoj ljudi iznose svoja svedočanstva
Uvijek kad vidim te tugaljive žene kako kleče na Kamenitim vratima i mole se bogu, sjetim se svog omiljenog pjesnika / iako ga je bolje čitati u originalu /:


Arthur Rimbaud

BOKCI U CRKVI

Međ klupama zbijeni, kutove crkve puneć
Smrdljivim svojim dahom, put kora koji sijeva
Zlatom svi listom zure, i put zbora kad grune
Iz dvadesetak grla rev pobožnoga pjeva;

Kao kad miris kruha od pustog voska bazdi,
Sretni i poniženi poput mlaćenih pasa,
Ti bokci dragom Bogu, gosparu svom i gazdi,
Molitve šapćuć smiješne od sebe daju glasa.

Ženama sad je dobro sjedeći klupe glačat
Kad šest je crnih dana Bog pustio da trpe !
Nešto na djecu nalik, što umire od plača,
Ljuljaju, povijene u neobične krpe.

Isprsiv gnusne grudi, žene što juhu jedu,
A molitve im samo iz prazna oka vire,
Gledaju gdje se zlobno tu šepire u redu
Cure, na glavi noseć iskrivljene šešire.

Studen i glad je vani, muškarac pijančuje:
Ovdje je dobro. Sat još; tad, slobodno je zlima !
- Dotle se naokolo unjkanje, jecaj čuje,
Starica šapće zbirka tresuć podvoljcima.

Splašeni tu su bokci, potom padavičari
Od kojih bježali su na križanju još juče;
I nos u molitvenik uranjajući stari,
Prosjaci slijepi koje pas u dvorište vuče.

I svekoliki, glupom prosjačkom vjerom slineć,
Beskrajnu žalbu sriču put Isusova lica
Koje u sjaju žutom sanjari iz visine,
Od mršavih daleko i usaljenih zlica,

Od vonjeva daleko i pljesnivh odijela,
Nemoćne, mračne farse sa pokretima zlima;
- Propovijed već je cvjetat birano započela,
A mističnost se kiti dojmljivim naglascima,

U banalnoj kad svili, što sutonski je zlati,
Trak, osmijeha zelena, jedna za drugom Dama
Iz finog kvarta – Kriste! – svaka od žuči pati –
Na cjelov žute prste da škropionicama.

Zadnje uređivanje Tiger Lily : 17.05.2014. at 23:24.
Tiger Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 23:25   #92
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Sve pise u Bibliji. Samo ju treba citati i razumijeti.

http://wol.jw.org/hr/wol/d/r19/lp-c/1101990061
I u bajkama svašta piše pa ih ne uzimam kao dokaz , nadam se da je to samo jedna vrsta sarkazma jer ne mogu vjerovati da u 21 stoljeću postoje još ljudi koji vjeruju nekoj knjizi staroj 2000 ili kolko više godina al dobro ajd ako te to usrećuje samo vjeruj no zadrži u sebi ne trebaju nam još jedne bajke.
Gondar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 23:30   #93
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Sve pise u Bibliji. Samo ju treba citati i razumijeti.
razumjeti misliš? bez i.
a tamo piše, u prvoj poslanici korinćanima, ovako: 'ta pisano je: upropastit ću mudrost mudrih i odbacit ću umnost umnih.

ne treba bibliju razumjeti. ni boga ne treba razumjeti. samo vjerovati.
u razumijevanju nema vjere. već sumnje.
a u vjeri pak nema umnosti.
__________________
Kad čovjek padne potvrdio je silu gravitacije. Kad se podigne potvrdio je svoju vlastitu silu. Svatko može biti Isac Newton u svom svemiru.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 23:57   #94
Božji Sin Isus pripisao je Božjoj Riječi najveću moguću vrijednost, rekavši: “Tvoja je riječ istina.” Svojim je sljedbenicima rekao: “Ako ostanete u mojoj riječi, zaista ste moji učenici, i upoznat ćete istinu i istina će vas osloboditi” (Ivan 17:17; 8:31, 32). Ta “riječ” koju je Isus čuo od svog Oca doista ima veliku snagu! To je Božja “riječ”. Nakon što je umro i uskrsnuo te uzašao na nebo gdje je sjeo zdesna Bogu, Isus je objavio daljnje Jehovine riječi, između ostalog predivan opis Božjih blagoslova koje će čovječanstvo doživjeti u raju na Zemlji. Nakon toga Bog je zapovjedio apostolu Ivanu: “Piši, jer su ove riječi vjerodostojne i istinite!” Sve su riječi nadahnutog Pisma “vjerodostojne i istinite”, a oni koji po njima žive doživljavaju neizmjerne blagoslove (Otkr. 21:5).

4 O kakvim se blagoslovima radi? Potpuni odgovor nalazimo u riječima apostola Pavla iz 2. Timoteju 3:16, 17: “Sve je Pismo nadahnuto od Boga i korisno za poučavanje, za ukoravanje, za popravljanje, za odgajanje u pravednosti, da Božji čovjek bude posve sposoban i potpuno opremljen za svako dobro djelo.” Dakle, nadahnuto je Pismo korisno jer nas uči istinu o Bogu, upućuje nas kako se treba vladati, pomaže nam da ‘popravljamo’ svoje misli i svoj život te nas ukorava i odgaja da bismo skromno živjeli u skladu s istinom i pravednošću. Budemo li poslušni učenjima Božje Riječi, postat ćemo “Božji suradnici” (1. Kor. 3:9). Biti u Božjoj službi najveća je čast koju netko može imati na Zemlji. No da bi to mogao, ‘čovjek Božji mora biti posve sposoban i potpuno opremljen za svako dobro djelo’.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2014., 00:43   #95
Quote:
sherry lady kaže: Pogledaj post
Ako ideš tražiti prvo dokaze, opipljivo, vidljivo, senzacionalno, da bi vjerovao...neznam da li možeš vjerovati...ali ako prvo proširiš vidike, stvarna saznanja, i u to uključiš čitanje, slušanje sa pokušajem razumjevanja (nije baš sve doslovno za shvatit, a i neke stvari ćeš shvatit možda kasnjie u životu), možda povjeruješ...tada ti više nije potrebno da vidiš licem u lice, senzaciju, da bi vjerovao....to je ono vjerovat ću ako sigurno znam...pa evo potrudi se da doznaš sam...
Kako se natjerati da vjeruješ u nešto? Ako imaš nekakvih dokaza, ili barem indicija, onda da. Ako ne...?
Možeš li se ti natjerati da vjeruješ u Alaha? Mislim da ne. Jedini način da povjeruješ da je Alah pravi bog je da ti on sam to kaže. Ista stvar je sa mnom.

Quote:
sherry lady kaže: Pogledaj post
..ali čuda se događaju, otiđi samo na Kamenita vrata, pogledaj uklesane zahvale, otiđi na Mariju Bistricu mislim da bi trebala postojati knjiga u kojoj ljudi iznose svoja svedočanstva, možda ima i na internetu, osvrni se oko sebe, jel su to baš svi izmislili koji su imali potrebu ostaviti uklesanu zahvalu...
Bio sam na Mariji Bistrici i ne mogu reći da sam išta osjetio. Ljudi se međusobno zanose i uvjeravaju jedni druge, ali nema ničeg opipljivog. Ništa što se ne bi moglo objasniti psihologijom mase. Ni jedan paralizirani nije ustao, ni jedan amputirani ud nije izrastao, baš nikakvog čuda nije bilo.

Quote:
sherry lady kaže: Pogledaj post
...da a kak bi mi to znali kaj si je on točno zamislio, i kako znamo da njegov plan ne ide baš onako kako je zamislio...kaj si i ti s njim na dvosmjernoj komunikaciji pa ti se pojadao da mu ne ide baš...
Pa razmisli, ako je svemoguć i savršen, a vjerujem da tako misliš, onda je valjda logično zaključiti da je sve u svemiru baš onako kako je on zamislio.
Mi doduše ne znamo što nosi budućnost, ali znamo što je bilo prije.
Njegov plan do ovog trenutka je očito podrazumijevao da čovječanstvo zaglavi u smrtonosnoj svakodnevnici gdje će tisućama godina milijarde ljudi patiti, ratovati, razboljevati se i umirati. Pritom je bog potopio svijet, uništitio pokoji grad i poslao poneku epidemiju.
Pa nema te mentalne gimnastike koja to može uskladiti sa tvrdnjom "bog nas voli" i "želi da se svi spasimo".

Quote:
sherry lady kaže: Pogledaj post
......a šta je super egzistencija odmah i garancija da će nam donijeti zadovoljstvo...to samo mislimo a kad dođemo do te super egzistencije onda se otvaraju neka nova super pitanja i problemi o kojima ranije nismo niti mislili...
Pa valjda slično kao Adam i Eva, lagani život, razmnožavanje, uz poneki hobi, kao što je istraživanje svemira, oslobođeni od smrti, bolesti, nesreća.
Možda i to nosi svoje probleme, npr. dosada, ali je svakako bolje od ovog sada.

Quote:
sherry lady kaže: Pogledaj post
..a kolko puta je dovoljno da bi obznanio i to po mogučnosti onak kak bi mi to htjeli? Koje čudo da izvede za tebe, koje za Peru, koje za Ivana?
Stvarne osobe ne moraju izvoditi čuda da bi svi znali da su stvarne. Je li sumnjaš da Obama postoji? Ok, kažete da boga nismo dostojni, ali zašto onda Isus ne navraća redovito, npr. u UN, kad se diskutiraju važne stvari za svijet? Svi bi ga vidjeli na TV, tu i tamo bi napravio da nekom amputiranom izraste nova ruka, što je medicinski nemoguće, i to bi bilo sasvim dovoljno da dokaže da je on Isus.

Velika većina ljudi danas ne vjeruje u Isusa ne zato jer su zli, sotonisti i tomu slično. Ne vjeruju zato jer je skriven i ne demonstrira se na uvjerljiv način. Daju prednost svojim religijama jer je Isus skriven isto kao i Zeus ili Odin.
To znači da puno više ljudi nego što je stvarno potrebno neće ići u raj.

Kad bi Isus bio prisutan često, puno više ljudi bi znalo, a ne vjerovalo. Ne bi bilo potrebno vjerovati na slijepo. Logički je jednostavno nesposjivo da bog ima osobine kakve mu kršćani pripisuju (ljubav i te limunade), a istovremno je skriven na ovaj način, što ima za posljedicu mali broj pravih vjernika.

Quote:
sherry lady kaže: Pogledaj post
....uostalom pričaš o stvarima Starog zavjeta, a ne o Novom zavjetu...prvo se educiraj o razlikama jednog i drugog pa onda komentiraj...a jedno isto vrijedi Biblija je i povijesna knjiga...Stari zavjet...čuo si za Noinu Arku ...neznam sada točno bio je dokumentarac o tome kada je navodno pronađena na brdu Ararat u Turskoj, a zamisli mogli smo to i sami saznat prije dokumentarca jer piše u Bibliji da se tamo nalazi? Ili su čitali Bibliju i išti tražit po brdu?
Educiran sam jako dobro, hvala na savjetu. Možda je tvoja kršćanska denominacija primijetila apsurdnosti i morbidnosti starog zavjeta, pa ga je na zgodan način proglasila "ne baš doslovnim", ali puno drugih kršćana shvaćaju stari zavjet vrlo ozbiljno. Ti, kao i oni, sigurno misliš da si "pravi" vjernik?
Eto vidiš konfuzije. Čak i kršćani se međusobno ne mogu dogovoriti.

Ma kakva arka u Turskoj Da je to točno, cijeli zapadni svijet bi hodočastio tamo i divio se. Odi na Google Earth pa ju nađi.
bolid74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2014., 00:47   #96
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Sve pise u Bibliji. Samo ju treba citati i razumijeti.
Ako je samo to potrebno, kako to da na svijetu ima 40.000 kršćanskih denominacija? Nije baš jasna božja riječ ako ju se može shvatiti na toliko načina.
bolid74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2014., 00:56   #97
Quote:
bolid74 kaže: Pogledaj post
Ako je samo to potrebno, kako to da na svijetu ima 40.000 kršćanskih denominacija? Nije baš jasna božja riječ ako ju se može shvatiti na toliko načina.
Ma pusti ga samo se sprdaa
Gondar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2014., 01:33   #98
Nije nikakva sprdnja. Kao sto rekoh... Bozja rijec je Istina.
Ali ima jedna.kvaka. Treba imati svetog duha da bi se razumijelo Bibliju posto je pisana moglo bi se reci sifrirano. Hehehe Ali nije ni dano svima da vide Istinu. Samo odabranima. Jer ne moze bilo tko u Bozje kraljevstvo. Samo oni koje Bog odabere po njihovim osobinama, kvaliteti. Jer Bog vidi ono sto je u. Srcu. Njemu se ne moze lagati ili pretvarati.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2014., 02:09   #99
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Nije nikakva sprdnja. Kao sto rekoh... Bozja rijec je Istina.
Ali ima jedna.kvaka. Treba imati svetog duha da bi se razumijelo Bibliju posto je pisana moglo bi se reci sifrirano. Hehehe Ali nije ni dano svima da vide Istinu. Samo odabranima. Jer ne moze bilo tko u Bozje kraljevstvo. Samo oni koje Bog odabere po njihovim osobinama, kvaliteti. Jer Bog vidi ono sto je u. Srcu. Njemu se ne moze lagati ili pretvarati.
Ti stvarno vjeruješ u sve to???? ili imaš 10 godina ili si davno pobjegao od realnosti i živiš u nekoj svojoj mašti no ajd ako te to čini sretnim vjeruj , večina vjernika očito ne shvaća da s tim zapravo vrijeđaju Boga ako postoji jer sumnjam da bi Bog ili bilo tko imao ikakav kontakt s jednom primitivnom i sebičnom vrstom koja misli da ima neki poseban tretman na ovoj planeti. Puno puta sam pisao i pisat ću dokle god ne otvorim svima oči a to je da vam nikakva vjera ni molitva neće pomoći jer znate li samo koliko vrsta ima na ovoj planeti, milijune ih umire svaki dan, jači jedu slabije, tu je također i okrutna priroda koja će nas izbrisati ako se ne prilagodimo tako da te priče za malu djecu ostavite u sebi a ne širit po forumu. I dragi prijatelju praedicator ja kao čvrsti ateista ne gubim vrijeme na molitve i vjeru i neću proći ništa lošije ni bolje od tebe pa se ti moli po cijele dane i baljezgaj gluposti o Bogu, čitaj bibliju cijeli život ako hoćeš neće ti ništa pomoći, a dok se ti time baviš ja ću to vrijeme na neke druge stvari potrošit npr zabavu jer samo se jednom živi.
Gondar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2014., 02:25   #100
Dobro. Ti onda zivi za svoje sebicne zelje a ja cu i dalje sluziti Bogu. Ali zapamti da je pisano: "Svijet ovaj prolazi i želja njegova a tko vrši Božju volju ostaje zauvijek." Sapienti sat - Pametnome dosta.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:51.