Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2017., 18:08   #1521
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Istina...taj famozni rad na sebi koji mnogi koriste kao terapiju je precijenjen.

On prvenstveno traži visok stupanj svjesnosti - odnosno ispravnu sliku o sebi.


Tko od nas ima ispravnu, objektivnu sliku o samome sebi?

Mi smo nakupina svega i svačega; sakupljamo smeće
i biserje počev od dana rođenja, upijamo sve ono što se događa iz okoline, nas preoblikuju gorke životne činjenice, mi ih prerađujemo meljemo ko mlin, stvaramo misli, donašamo odluke .......i opet patimo.


Rad na sebi je način kako oporu životnu stvarnost pokušavamo prilagoditi sebi mijenjajući se - što je dakako bolno.

Slikovito - mi smo kao fakiri koji leže na čavlima a ispod leđa stavljamo tanki pokrivač da bi ublažiti dodir vrha metala.
Promjene su dakako rezultat našeg napora da nam zbilja donaša što manje boli...

Koliko ćemo u tome imati uspijeha posve je neizvjesno je patnja nam je sudbina!
"Oni koji krenu spiritualnom stazom i njome koračaju bez pomoći Učitelja koji ih vodi, često se gube u lavirintima uvida i prosvetljenja i imaju vrlo malu ili gotovo nikakvu šansu da se izbave iz tog položaja. Oni su poput dece koja na putu do škole bivaju odvučena prizorima i čarima vašara.

Čari na spiritualnoj stazi su tako jake i mame tako snažno da čak i na početnim stupnjevima putovanja poklonik ima lažan osećaj Bogoostvarenja koga ne može da se oslobodi bez pomoći Savršenih Učitelja."
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 18:28   #1522
Nisam bas ziher da Bog postoji, a ako i je tu negdje sigurno nije svemoguc vec raste i razvija se ko i sve sto postoji.. ne znam bas da bi mogo bit neki vjecni mocni princip.. ma jok.. di smo tu smo, svakojaki su nacini da si to olaksamo i otezamo.
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 21:44   #1523
Quote:
bijelatama kaže: Pogledaj post
Nisam bas ziher da Bog postoji, a ako i je tu negdje sigurno nije svemoguc vec raste i razvija se ko i sve sto postoji.. ne znam bas da bi mogo bit neki vjecni mocni princip.. ma jok.. di smo tu smo, svakojaki su nacini da si to olaksamo i otezamo.
Malo više budi budna i gledaj oko sebe pa ćeš biti ziher...Jedino je enigma kakav je to Bog, al i to se onda prilično otkrije...
mahher is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 21:44   #1524
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
"Oni koji krenu spiritualnom stazom i njome koračaju bez pomoći Učitelja koji ih vodi, često se gube u lavirintima uvida i prosvetljenja i imaju vrlo malu ili gotovo nikakvu šansu da se izbave iz tog položaja. Oni su poput dece koja na putu do škole bivaju odvučena prizorima i čarima vašara.

Čari na spiritualnoj stazi su tako jake i mame tako snažno da čak i na početnim stupnjevima putovanja poklonik ima lažan osećaj Bogoostvarenja koga ne može da se oslobodi bez pomoći Savršenih Učitelja."
E ovo je lijepo objašnjeno...
mahher is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 22:47   #1525
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Evo, da ti odgovorim.
Bila sam zauzeta.

Svakome dolaze iskustva koje mora prozivjeti
Pa tako i njima i meni i svakome bez izuzetaka.

Svatko je na nekom stupnju razvoja i u skladu s time dolaze mu i takva iskustva.
Dala si generički, prikladni odgovor koji nema veze sa onim što sam ti napisala.

Osim toga ni ono što si sad napisala nije istina - ne dolaze ljudima iskustva koja su u skladu sa njihovim stupnjem razvoja. To bi impliciralo da postoji viša sila koja šalje određenu patnju u skladu sa onim koliko je tko duhovno snažan.
__________________
Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 22:51   #1526
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
"Oni koji krenu spiritualnom stazom i njome koračaju bez pomoći Učitelja koji ih vodi, često se gube u lavirintima uvida i prosvetljenja i imaju vrlo malu ili gotovo nikakvu šansu da se izbave iz tog položaja. Oni su poput dece koja na putu do škole bivaju odvučena prizorima i čarima vašara.

Čari na spiritualnoj stazi su tako jake i mame tako snažno da čak i na početnim stupnjevima putovanja poklonik ima lažan osećaj Bogoostvarenja koga ne može da se oslobodi bez pomoći Savršenih Učitelja."
Ne, poput djeteta je čovjek koji se prepusti drugom čovjeku da ga vodi i da mu govori što da radi, a ekstremno je naivno vjerovati u tuđu SAVRŠENOST.

Ti stvarno vjeruješ u to?
__________________
Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 23:09   #1527
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Dala si generički, prikladni odgovor koji nema veze sa onim što sam ti napisala.

Osim toga ni ono što si sad napisala nije istina - ne dolaze ljudima iskustva koja su u skladu sa njihovim stupnjem razvoja. To bi impliciralo da postoji viša sila koja šalje određenu patnju u skladu sa onim koliko je tko duhovno snažan.
Cuj, postujem tvoje misljenje
Ne slazem se s njim

Ono sto sam vec napisala, ne da mislim da je tako, vec vidim po sebi
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 00:14   #1528
Quote:
mahher kaže: Pogledaj post
Ovo je šala?
Zen-budistička šala

Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
"Oni koji krenu spiritualnom stazom i njome koračaju bez pomoći Učitelja koji ih vodi, često se gube u lavirintima uvida i prosvetljenja i imaju vrlo malu ili gotovo nikakvu šansu da se izbave iz tog položaja. Oni su poput dece koja na putu do škole bivaju odvučena prizorima i čarima vašara.

Čari na spiritualnoj stazi su tako jake i mame tako snažno da čak i na početnim stupnjevima putovanja poklonik ima lažan osećaj Bogoostvarenja koga ne može da se oslobodi bez pomoći Savršenih Učitelja."
Baš me zanima tko je bio duhovni vođa Gotame Sidarte zvani Buda ?
Možda mu je otac bio anti-guru koji mu je sklonio sve patnje oko njega ?
Pa je momak bolno skužio da će jednog dana najebati , kao što je bolest pokosila njegovu majku.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 00:20   #1529
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Ne, poput djeteta je čovjek koji se prepusti drugom čovjeku da ga vodi i da mu govori što da radi, a ekstremno je naivno vjerovati u tuđu SAVRŠENOST.

Ti stvarno vjeruješ u to?
Ne verujem, poznajem. Verovanje ili neverovanje nema posebnog praktičnog značaja u duhovnom traganju - traganje, istraživanja, preispitivanje, iskonski skepticizam - da.

Postoje prosvetljeni (duhovno savršeni, duhovno ili energetski zreli, oni koji su prošli put kojim ti nastojiš da ideš i oni ti mogu jako puno pomoći kao žive mape Puta), kao što postoje i duhovno visoko razvijene osobe, koje takođe mogu biti od izuzetnog značaja za aspirante.

Naivno je samo otići bez mape, gps-a ili da se bar raspituje u potpuno nepoznati kraj u nadi da će se naći nekakva zamišljena koordinatna tačka - može sa samo lutati i bluditi u unutrašnjoj panorami svesti, ako što to i jeste čest slučaj.

Čovek jeste samo ono što poznaje iskustveno, ono što nikada nije iskusio ne može ni da anticipira, tuđe iskustvo u duhovnom smislu podiže percepciju, kao što se iskustvo majstora lako prenosi na visprenog i talentovanog šegrta.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 00:25   #1530
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Ne verujem, poznajem. Verovanje ili neverovanje nema posebnog praktičnog značaja u duhovnom traganju - traganje, istraživanja, preispitivanje, iskonski skepticizam - da.

Postoje prosvetljeni (duhovno savršeni, duhovno ili energetski zreli, oni koji su prošli put kojim ti nastojiš da ideš i oni ti mogu jako puno pomoći kao žive mape Puta), kao što postoje i duhovno visoko razvijene osobe, koje takođe mogu biti od izuzetnog značaja za aspirante.
kako ćeš prosvijetljenog prepoznati?
__________________
Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 00:25   #1531
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post

Postoje prosvetljeni (duhovno savršeni, duhovno ili energetski zreli, oni koji su prošli put kojim ti nastojiš da ideš i oni ti mogu jako puno pomoći kao žive mape Puta), kao što postoje i duhovno visoko razvijene osobe, koje takođe mogu biti od izuzetnog značaja za aspirante.
.
Puno se o njima priča, ali ih ja nigdje ne vidim. Što oni mogu meni reći uzvišenog ? Neku novu mantru ? Neku molitvu koja pogađa u bit uma ?

Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
kako ćeš ga prepoznati?
Po njegovim 6 žena
http://www.tabloid.rtl.hr/zabava/104...sestero-djece/
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 00:28   #1532
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Puno se o njima priča, ali ih ja nigdje ne vidim. Što oni mogu meni reći uzvišenog ? Neku novu mantru ? Neku molitvu koja pogađa u bit uma ?
Možda u nekom od narednih života, nikad nije kasno.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 00:30   #1533
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
kako ćeš ga prepoznati?
Ne znam kako ćeš ga prepoznati, to ćeš možda sama shvatiti, ako do toga uopšte dođe, a možda i nećeš, a možda ga nema u krugu naširoko.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 00:49   #1534
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Ne znam kako ćeš ga prepoznati, to ćeš možda sama shvatiti, ako do toga uopšte dođe, a možda i nećeš, a možda ga nema u krugu naširoko.
pitala sam kako ćeš ga TI prepoznati ..... daj mi neke smjernice ....
__________________
Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 00:56   #1535
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
pitala sam kako ćeš ga TI prepoznati ..... daj mi neke smjernice ....
Nemam ga šta propoznati, proveo sam s Njim 16 godina. Od momenta kada sam ga prvi put sreo, i nakon sat vremena, znao sam to najdublje u sebi jednako prirodno kao što znam kada sedim pored rođenog oca i majke da su to moji roditelji. Ne radi se tu o pukom intelektu koji nešto tobože analizira, intelekt služi za preživljavanje.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 01:09   #1536
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Nemam ga šta propoznati, proveo sam s Njim 16 godina. Od momenta kada sam ga prvi put sreo, i nakon sat vremena, znao sam to najdublje u sebi jednako prirodno kao što znam kada sedim pored rođenog oca i majke da su to moji roditelji. Ne radi se tu o pukom intelektu koji nešto tobože analizira, intelekt služi za preživljavanje.
Možda sam ja imao svoga gurua, ali ga nisam uspio prepoznati. A on me je tako lijepo učio praktičnom zen-budizmu:


https://www.forum.hr/showthread.php?p...7#post65611007

Sin Ivica (1931-2003) zvani Ivica Krene, pomorac, dosta rano je ostao na Istu i dragovoljno gradio obalu.
Sam je skupljao i donosio kamenja, klesao i betonirao.
Tražio je pomoć samo u cementu. Za sve drugo se sam snalazio.
Ostali mještani su ga s podsmijehom gledali i čudili se, smatrali ga nastranim.
A ostavio je iza sebe uređeni mul Prampurelu, uredio plažu od Prampurele do mulića, dosta plaže prema Pirilišću,
uredio obalu od novoga mula pa sve do Pitera kuće. Svi mu trebamo biti zahvalni na tome.
I ako se ikada bude davalo imena obali treba je nazvati njegovim imenom.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 02:14   #1537
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Nemam ga šta propoznati, proveo sam s Njim 16 godina. Od momenta kada sam ga prvi put sreo, i nakon sat vremena, znao sam to najdublje u sebi jednako prirodno kao što znam kada sedim pored rođenog oca i majke da su to moji roditelji. Ne radi se tu o pukom intelektu koji nešto tobože analizira, intelekt služi za preživljavanje.
Jedan put je jedan moj prijatelj otišao kod Sai Babe, kojeg je smatrao svojim učiteljem. Rekao mi je: "prišao mi je i osjetio sam kako me obuzima čudno uzbuđenje i srce mi je jako počelo tući, pogledao me i intezitet je bio tako jak da sam se naježio, um mi je postao totalno prazan, kao da sam u prisustvu Boga . Isto to sam osjetio kad sam bio u prvim redovima na koncertu U2 kad se Bono Vox pojavio... "

Hoću reći, kako neprosvjetljeni može prepoznati prosvjetljenog.

Srce je budalasto i sklono zaljubljivanju. Da je stvarno tako sveznajuće i tako dobro procjenjuje ljude ne bi bilo toliko razvoda.


Moja prijateljica je isto prepoznala prosvijetljenog. Cijelu noć je imala napade kundalini energije i uspostavila je, kako ona kaže mentalni kontakt s njim.

Bilo je to prepoznavanje a ne upoznavanje. Kad ju je pogledao crnim očima dubokim kao svemir shvatila je da je došla doma, nakon dugog traženja stigao je njen duhovni otac, čovjek koji će je odvesti bogu.

Lik je varalica, lopov kojeg je tražio interpol, budala koja ne može sastaviti dvije suvisle rečenice, a njegovi momci, učenici - saznalo se, kad mu izmasiraju stopala i leđa, izmasiraju mu i penis ....

Ali ona je osjetila da je on taj i da je to to .... Ne može neprosvjetljeni prepoznat prosvjetljenog, ali zato svatko može prepoznati budalu, osim onog tko se zaljubio ...

Zašto se prepuštati nekome kad je ono što je božasnko u nekom hipotetičnom spasitelju isto kao i božansko u nama ....

Nitko nikoga ne može prosvjetliti niti itko ikoga može spasiti, niti itko ikoga može voditi jer nema se gdje stići. Svjesnost, JA JESAM nam je bliža od vlastitog daha i nema veze s tim je li nam aura čista ili šporka ili nam je stres ili nije.
__________________
Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 09:07   #1538
Quote:
mahher kaže: Pogledaj post
Malo više budi budna i gledaj oko sebe pa ćeš biti ziher...Jedino je enigma kakav je to Bog, al i to se onda prilično otkrije...
Um tumači
Zato nema zihera
A dozivljaj, osjecaj .. o tome je Cherie dobro rekla da zaljubljenost nije "pametna"
Draze mi je reci da ne znam nego sebe zavaravati.
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 11:39   #1539
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
"Oni koji krenu spiritualnom stazom i njome koračaju bez pomoći Učitelja koji ih vodi, često se gube u lavirintima uvida i prosvetljenja i imaju vrlo malu ili gotovo nikakvu šansu da se izbave iz tog položaja. Oni su poput dece koja na putu do škole bivaju odvučena prizorima i čarima vašara.

Čari na spiritualnoj stazi su tako jake i mame tako snažno da čak i na početnim stupnjevima putovanja poklonik ima lažan osećaj Bogoostvarenja koga ne može da se oslobodi bez pomoći Savršenih Učitelja."
Kad se citira tuđi tekst onda se obavezno daje ime autora i djela

Da bar znam s kime polemiziram...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 13:19   #1540
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Kad se citira tuđi tekst onda se obavezno daje ime autora i djela

Da bar znam s kime polemiziram...


Merwan Sheriar Irani aka Meher Baba
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:39.