Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2014., 18:02   #1
Bezuvjetna Ljubav

Često u duhovnosti čujem za bezuvjetnu ljubav. Nisam siguran da sam točno shvatio šta to znači. U stanju sam bezuvjetno prihvatiti ljude oko sebe, kad ih vidim i reći onaj je takav kakav je, ne može biti drugačiji jer je to tako i tako itd.. Ili ga pogledam srcem i vidim nevinost u njemu. A šta se tiće ljubavi u vezi npr. ili između ljudi, kako možemo tu tumačiti bezuvjetnu ljubav? Koja su vaša mišljenja na tu temu? Da li postoje granice u ljubavi prema drugome. Ne možeš npr. reći, on me tuće ali nema veze, ja ga bezuvjetno volim i to prihvaćam, jer je ljubav najveća ..
__________________
..
yeeeah is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 21:46   #2
Napravi dijete pa ćeš znati što je bezuvjetna ljubav
Ciao is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 22:38   #3
Quote:
Ciao kaže: Pogledaj post
Napravi dijete pa ćeš znati što je bezuvjetna ljubav
Netocno. Postoji uvjet.

Ne postoji bezuvjetna ljubav. Obican BS u lijepom pakiranju.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 01:43   #4
Quote:
Abaddon0100 kaže: Pogledaj post
Netocno. Postoji uvjet.

Ne postoji bezuvjetna ljubav. Obican BS u lijepom pakiranju.
Svakako da postoji, probaj je doživeti kao objekt umesto misliti.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 02:03   #5
Bezuvjetna ljubav je dozivljavanje bozanskog u sebi i drugima.
Sto ne znaci da ces se prakticno ponasati kao budala, jer bi to upravo bilo u suprotnosti sa tim dozivljajem.
Dakle bezuvjetna ljubav itekako zna da postoje uvjeti i ona ih jasno postavlja.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 02:22   #6
Poserem vam se na ovakve pizdarije.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 02:37   #7
Bezuvjetna ljubav je ljubav boga prema covjeku i nikako drugacije. E sad postoji li bog ili me, mislim da ovdje i nije bitno za ovu temu, ali ako ne postoji, onda ne postoji niti agape. Roditeljska ljubav je uvjetovana, u to se lako mozes uvjeriti kada pogledas oko sebe. Eros da i ne govorim. Danas za nekom zenom/muskarcem mozes biti totalno lud/a, nakon nekog vremena ti se recimo ogadi. Eto to je moje misljenje, rado cu procitati i neko suprotno.
Big Gogovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 02:45   #8
"Kada najviši čovek čuje o Taou, on marljivo vežba.
Kada osrednji čovek čuje o Taou, on malo vežba.
Kada najniži čovek čuje o Taou on se glasno smeje.
Ako se takav ne bi smejao, Tao ne bi bio Tao."
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 06:46   #9
Quote:
yeeeah kaže: Pogledaj post
Često u duhovnosti čujem za bezuvjetnu ljubav. Nisam siguran da sam točno shvatio šta to znači. U stanju sam bezuvjetno prihvatiti ljude oko sebe, kad ih vidim i reći onaj je takav kakav je, ne može biti drugačiji jer je to tako i tako itd.. Ili ga pogledam srcem i vidim nevinost u njemu. A šta se tiće ljubavi u vezi npr. ili između ljudi, kako možemo tu tumačiti bezuvjetnu ljubav? Koja su vaša mišljenja na tu temu? Da li postoje granice u ljubavi prema drugome. Ne možeš npr. reći, on me tuće ali nema veze, ja ga bezuvjetno volim i to prihvaćam, jer je ljubav najveća ..
Bezuvjetna ljubav je objašnjena u svom nazivu. Nije ti važno da li poznaješ ljude, kakvi su i što rade. Sve ih prihvaćaš i želiš im najbolje bez da išta tražiš zauvrat. Ipak, treba znati prepoznati granicu između bezuvjetne ljubavi i bezuvjetne gluposti, kao što je ostajanje u vezi koja nikome ne koristi. Vjerujte mi, ljubav se ne bori da nekog veže, već pruža slobodu.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 09:56   #10
Quote:
Abaddon0100 kaže: Pogledaj post
Netocno. Postoji uvjet.

Ne postoji bezuvjetna ljubav. Obican BS u lijepom pakiranju.
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Svakako da postoji, probaj je doživeti kao objekt umesto misliti.
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Bezuvjetna ljubav je dozivljavanje bozanskog u sebi i drugima.
Quote:
Abaddon0100 kaže: Pogledaj post
Poserem vam se na ovakve pizdarije.
Ironrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 10:06   #11
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Bezuvjetna ljubav je objašnjena u svom nazivu. Nije ti važno da li poznaješ ljude, kakvi su i što rade. Sve ih prihvaćaš i želiš im najbolje bez da išta tražiš zauvrat. Ipak, treba znati prepoznati granicu između bezuvjetne ljubavi i bezuvjetne gluposti, kao što je ostajanje u vezi koja nikome ne koristi. Vjerujte mi, ljubav se ne bori da nekog veže, već pruža slobodu.
Ovakvo sto bih mogao progutati. Iako, bezuvjetna bi ljubav trebala biti apsolutno prihvacanje svega, ne samo covjeka.

Nepostojanje spektra, samo jedna boja. Apsolutna ljubav prema serijskom ubojici, apsolutna ljubav prema zoharu, apsolutna ljubav prema covjeku koji je spasio tisuce zivota. Bez ikakve razlike i favoriziranja.

Tko je sposoban za takvo sto? Bili to uopce bilo okarakterizirano kao ljubav? Ili vise kao neki ultimativni bmk stav?
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 11:09   #12
Quote:
Abaddon0100 kaže: Pogledaj post
Poserem vam se na ovakve pizdarije.
Jasno je to.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 12:05   #13
b

da bi ljudsko biće saznalo što je to bezuvjetna ljubav prvo mora osjetit šta je to uvijet... nema čovjeka na svijetu koji kroz svoje odrastanje nije osjetio šta to znači biti uvjetovan.. to nije samo mentalna konstrukcija i to se ne može samo umom razumijeti.. potrebna je predaja..
bezuvjetna ljubav je jedan dugačak proces, često jako nelagodan, koji se razvija kroz osobno iskustvo, jer kako drugačije možeš spoznati ako ne kroz sebe..
nelagodan je upravo zbog čvrstih uvjeta koji čovjek drži (nesvijesno) u sebi..
svaki čovjek na ovom svijetu u svojem djetinstvu je prošao kroz neki oblik traume..
to nije nikakva optužba nego tegobna istina, svi smo mi trebali u jednom trenutku okrenut ledja sebi (tj svome dječjem ja) da bi uspješno prihvatili ulogu u društvu..
nažalost nismo proživjeli svoja traumatična iskustva da kraja, nego smo ih duboko zakopali i pustili negdje daleko u djetinstvu..
neravnoteža koju čovjek osječa u odrasloj dobi večinom je samo odjek tih traumatičnih iskustava iz djetinstva.. čovjek je jednostavno programiran to doživljavat ispočetka..
i koji je lijek tu?
potrebna je volja, puno puno volje, iskrenosti i dosljednosti, ako je čovjek spreman uviditi da je neravnoteža kroz koju prolazi sada samo odjek nerazriješenih tegobnih emocionalnih iskustava iz djetinstva tada se može početi baviti sobom..
to nije lako jer za to moraš bit spreman postat ono što jesi..
nije lako jer moraš biti spreman osjetiti ono što si cijeli život potiskivao u sebi..
nije lako al je isplatljivo..
isplatljivo je jer čovjek tada odgovore pronalazi u sebi..
tada prestaje opčinjenost drugim ljudskim bićima..
nema više vođe koji se nalazi izvan tebe, sve je u tebi..
bio sam teški ovisnik o marihuani, amfetaminima, cigarama, nočnom životu, alkoholu, sexu, lošem društvu uglavnom svemu što me uništavalo..
uništavalo me jer nisam poštovao sebe, bježao sam od sebe što dalje..
dok se opet nisam susreo sa djetetom u sebi i polako se opet približio njemu.. trudim se kolko mogu, pružit mu ljubav, mazit ga i pazit, posljedice dolaze same od sebe..
sad sam radostan, još uvijek pušim cigare, pola kutije dnevno ne više 2 3 kutije, radostan sam jer kolko god život nije lagan uvijek ostaje prostora posvetit se najdragocijenijem što čovjek nosi u sebi tj svom dječijem ja..
netreba mi crkva ili bilo kakva organizacija, netreba mi nikakav duhovni vođa, sakrament, guru ili bilo što da bi osjetio božiju prisutnost u svemu..
ako ja to pišem znači da je takvo iskustvo svijeta dostupno baš svakome, bez iznimaka..
opusteni123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 12:11   #14
b

da bi ljudsko biće saznalo što je to bezuvjetna ljubav prvo mora osjetit šta je to uvijet... nema čovjeka na svijetu koji kroz svoje odrastanje nije osjetio šta to znači biti uvjetovan.. to nije samo mentalna konstrukcija i to se ne može samo umom razumijeti.. potrebna je predaja..
bezuvjetna ljubav je jedan dugačak proces, često jako nelagodan, koji se razvija kroz osobno iskustvo, jer kako drugačije možeš spoznati ako ne kroz sebe..
nelagodan je upravo zbog čvrstih uvjeta koji čovjek drži (nesvijesno) u sebi..
svaki čovjek na ovom svijetu u svojem djetinstvu je prošao kroz neki oblik traume..
to nije nikakva optužba nego tegobna istina, svi smo mi trebali u jednom trenutku okrenut ledja sebi (tj svome dječjem ja) da bi uspješno prihvatili ulogu u društvu..
nažalost nismo proživjeli svoja traumatična iskustva da kraja, nego smo ih duboko zakopali i pustili negdje daleko u djetinstvu..
neravnoteža koju čovjek osječa u odrasloj dobi večinom je samo odjek tih traumatičnih iskustava iz djetinstva.. čovjek je jednostavno programiran to doživljavat ispočetka..
i koji je lijek tu?
potrebna je volja, puno puno volje, iskrenosti i dosljednosti, ako je čovjek spreman uviditi da je neravnoteža kroz koju prolazi sada samo odjek nerazriješenih tegobnih emocionalnih iskustava iz djetinstva tada se može početi baviti sobom..
to nije lako jer za to moraš bit spreman postat ono što jesi..
nije lako jer moraš biti spreman osjetiti ono što si cijeli život potiskivao u sebi..
nije lako al je isplatljivo..
isplatljivo je jer čovjek tada odgovore pronalazi u sebi..
tada prestaje opčinjenost drugim ljudskim bićima..
nema više vođe koji se nalazi izvan tebe, sve je u tebi..
bio sam teški ovisnik o marihuani, amfetaminima, cigarama, nočnom životu, alkoholu, sexu, lošem društvu uglavnom svemu što me uništavalo..
uništavalo me jer nisam poštovao sebe, bježao sam od sebe što dalje..
dok se opet nisam susreo sa djetetom u sebi i polako se opet približio njemu.. trudim se kolko mogu, pružit mu ljubav, mazit ga i pazit, posljedice dolaze same od sebe..
sad sam radostan, još uvijek pušim cigare, pola kutije dnevno ne više 2 3 kutije, radostan sam jer kolko god život nije lagan uvijek ostaje prostora posvetit se najdragocijenijem što čovjek nosi u sebi tj svom dječijem ja..
netreba mi crkva ili bilo kakva organizacija, netreba mi nikakav duhovni vođa, sakrament, guru ili bilo što da bi osjetio božiju prisutnost u svemu..
ako ja to pišem znači da je takvo iskustvo svijeta dostupno baš svakome, bez iznimaka..
opusteni123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 13:40   #15
bezuvjetno volim samo svoje dijete
ostale volim, al s uvjetom da vole i oni mene
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 16:49   #16
Meni se uvijek činilo da je 'bezuvjetna' stalni epitet, poput 'divnog' Ahileja. Ljubav sama po sebi ne bi trebala tražiti ništa zauzvrat. Ako traži, nije ljubav. (Ne želim reći da je onda to što nije ljubav loše, nego samo da nije ljubav.)
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 16:50   #17
Nisam baš siguran da u svim razinama možeš nekoga bezuvjetno voljeti. A ni dijete, dobro dok je još malo kad plaće i to mogu razumjeti. Ali kad počme rasti počmemo ga uvjetovati našim uvjetovanjima jer ni mi nismo bili bezuvjetno voljeni od svojih roditelja. Mi možemo pokušati to ispraviti koliko znamo, a hoćemo li iskorjeniti.. Bezuvjetna ljubav bi trebala isključiti dobro i loše, a da li je to moguće?
__________________
..
yeeeah is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 17:18   #18
Jedino bezuvjetno za što je ljudski rod sposoban jest mržnja.
Gama7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 17:23   #19
Sunce bezuvjetno salje svoju svetlost i toplinu, u svim smjerovima (gotovo) podjednako.
Ono je preduvjet zivota na Zemlji.
Znaci li to da nece spaliti nezasticenog u pustinji ?
Da nece biti mracno kada je noc ?
Da nece biti kisno kada su oblaci ?
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 18:51   #20
Bezuvjetna ljubav je oksimoron. Čovjek se želi nastaniti u nečijem srcu ali samo pod određenim uvjetima, koji njemu odgovaraju.
__________________
Tabasco "Lovehunter" Sauce
Tabaxacum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:42.