Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2014., 16:27   #41
Quote:
Ironrage kaže: Pogledaj post
Na podforumu duhovnosti si, pobogu.

Logika je samo hrpa misli i kao takva je dio iluzornog ega i to treba transcendirati da bi se moglo biti više u trenutku i vegetirati. O i da, to bolje otvara čakre.
Sta, logika i duhovnost ne idu zajedno? Nitko sa takvim mindsetom nije produhovljen. Meni sve to, iskreno da ti kazem, smrdi na nezadovoljstvo sobom samim. Kao neki mehanizam samouzdizanja.

Duhovnost bi i trebala biti logicna, a ne mistificirana.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 16:38   #42
Em, sa tim postom sam se našalio, inače. Ne valjda da si ozbiljno shvatio.

Naravno da idu zajedno - ali ovisi o kojoj duhovnosti govorimo. Racionalno istraživanje i kultiviranje uma/svijesti je moguće, ali kao što si i sam rekao danas pri svemu tome ima dosta mistificiranja.
Ironrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 16:44   #43
Quote:
Ironrage kaže: Pogledaj post
Em, sa tim postom sam se našalio, inače. Ne valjda da si ozbiljno shvatio.

Naravno da idu zajedno - ali ovisi o kojoj duhovnosti govorimo. Racionalno istraživanje i kultiviranje uma/svijesti je moguće, ali kao što si i sam rekao danas pri svemu tome ima dosta mistificiranja.
Sori, ne razlikujem zajebanciju od ozbiljnosti na ovakvim podforumima.

Kada pricam o duhovnosti volim misliti na prvo, jer drugo je za mene BS. Kao sto rekoh gore, nacin samouzdizanja koristeci se raznim mistifikacijama u svrhu stavljanja sebe u superiornu poziciju naspram ostalih "neproduhovljenih".
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 18:08   #44
Slobodna volja je jedan čudan pojam. Ipak mislim da je imamo, kad se dovoljno osvjestimo i naravno znamo šta želimo. Imao sam danas priliku vidjeti jedan slučaj zanimljiv. Pošto snimam na televiziji tu i tamo, snimao sam emisiju jednu u studiu. A od novinarke papir su napisana pitanja koja treba pitati. I sad dolazi do kraja emisije i čovjek u režiji govori, sad treba postaviti još to i to pitanje i emisija je gotova. On prati, on gleda šta ona radi, on zna šta njoj piše, on zna šta će ona pitati, on zna tko je napisao pitanje i samo promatra. Naravno da je ona mogla ići kontra njegove volje i tog pitanja, ali je to malo vjerojatno bilo. E pa tako ja isto zamišljam naša pitanja na papiru, tj. zadatke. Bog lijepo gleda naša pitanja i zadatke i gleda kako ih ispunjujemo. Naravno da mi možemo uzeti papir i ići kontra. Tj jedino šta mogu vidjeti je da možemo ili uništiti papir, ili preoblikovati pitanja. To je zapravo slučaj sa ovim svijetom. Ili možemo uništiti ili jednostavno pustiti se laganoj iluziji slobodne volje koja je vrlo zanimljivo koncipirana, tako da mi stvarno mislimo da smo mi to izabrali. Zapravo jesmo, ali je već određeno na neki način, itd.. Bar je to moje trenutno shvaćanje.

A možda se bezuvjetno može voljet onoga samo koji isto može bezuvjetno voljeti.
__________________
..
yeeeah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 18:43   #45
Quote:
yeeeah kaže: Pogledaj post
Slobodna volja je jedan čudan pojam. Ipak mislim da je imamo, kad se dovoljno osvjestimo i naravno znamo šta želimo. Imao sam danas priliku vidjeti jedan slučaj zanimljiv. Pošto snimam na televiziji tu i tamo, snimao sam emisiju jednu u studiu. A od novinarke papir su napisana pitanja koja treba pitati. I sad dolazi do kraja emisije i čovjek u režiji govori, sad treba postaviti još to i to pitanje i emisija je gotova. On prati, on gleda šta ona radi, on zna šta njoj piše, on zna šta će ona pitati, on zna tko je napisao pitanje i samo promatra. Naravno da je ona mogla ići kontra njegove volje i tog pitanja, ali je to malo vjerojatno bilo. E pa tako ja isto zamišljam naša pitanja na papiru, tj. zadatke. Bog lijepo gleda naša pitanja i zadatke i gleda kako ih ispunjujemo. Naravno da mi možemo uzeti papir i ići kontra. Tj jedino šta mogu vidjeti je da možemo ili uništiti papir, ili preoblikovati pitanja. To je zapravo slučaj sa ovim svijetom. Ili možemo uništiti ili jednostavno pustiti se laganoj iluziji slobodne volje koja je vrlo zanimljivo koncipirana, tako da mi stvarno mislimo da smo mi to izabrali. Zapravo jesmo, ali je već određeno na neki način, itd.. Bar je to moje trenutno shvaćanje.

A možda se bezuvjetno može voljet onoga samo koji isto može bezuvjetno voljeti.
Bezuslovna ljubav ili božanska Ljubav se ne odnosi na uobičajene ljudske relacije, jer uobičajene ljudske relacije već predstavljaju uslovljene puteve, ona se na prvom mestu odnosi na relacije koje su osvešćene Istinom da je Bog sveprisutan, odnosno da je sam pojavni kosmos ili kreacija samo jedna senka u kojoj je glavni akter jedan jedini Bog manifestovan u bezbrojnim formama kao Jedan jedini pokretač - tog Boga koji je naše suštinsko sopstvo (Ja jesam), Boga koji je ne samo Tvorac već i tvorevina u istom -Njega pokušavamo da volimo kroz manifestovanost svopšteg života prirode (da li to bilo kroz pokušaj ostvarenja međuljudske ljubavi koja je ograničena umom, ili je to prirodna privlačnost uslovljena genetikom u ljudskom i životinjskom svetu, ne samo kroz instinkt za očuvanjem vrste, već i privlačenje lovca i lovine itd koji su niži tipovi ispoljavanja privlačne sile ljubavi).

Dostizanje božanske ljubavi je cilj koji privlači one koji su zakoračili na Put razvoja, nije ni čudo što većina to ne može prihvatiti umno, jer to nije samo deo intelektualnog razmatranja niti običnog ljudskog iskustva koje većina ljudi stiče u životu, te sa podsmehom gledaju na ideju čiste bezuslovne ljubavi koja je cilj koji treba postići, podjednako koliko se i trudom duhovnog posvećenika ostvaruje moralna čistota ili neki drugi visoki ideal.

U prvi mah, božanska ljubav se može doživeti ukoliko se zađe na Put posvećenja, a kroz istrajnost na duhovnmo putu se i dostiže, iako je ona skoro nedostižna. Ako neko može doživeti božansku Ljubav koja obasjava kreaciju bez obzira na sve umne probleme koji se manifestuju u svetu ljudi, onda može na osnovu toga i prihvatiti, da ako je božanska Ljubav deo kreacije, u kojoj je ona uvek zastupljena i prisutna, i zavisi samo od naše mogućnosti da to zaista doživimo - a da ne kažem da se na osnovu toga razvija duh (u mraku neznanja najteže je spoznati sopstvenu prirodu), onda on može težiti i jednom dostići mogućnost da voli Boga na načnio kako Bog voli sebe (svoju kreaciju), s druge strane, to je voleti Boga na Božji način kao Bog - a čovek, hteo to privatiti ili ne, on jeste Bog onoliko koliko je Bog u čoveku.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 19:48   #46
Jedino bezuvjetno a covijeku znano je fakat ljudska glupost!

Sranjizam o prosvijetljenju ,pojedincima izdvojenim od mase...cak i oni koji dodju do nekog viseg stupnja svijesti ,nadju se u muci jer znaju ono sta ne treba znat! Pa sr redom isfruatrirani jer ne pripadaju ni ovima bi onima... I od silne pameti vracaju se gluposti....jer neznanje je blazeno! Previse necega nije dobro ni sa kruhom...

I sve je relativno i sve je nestalno ...pa i ta privrzenost psa ka covijeku....

Za balans je potrebno dvoje !
__________________
Prosvijetljeno voljeno cudo Univerzuma
mmm-alrighty then-ORGAZAM!-LJUBAV!-PRVO ZDRAVICA BOLESNIH ONDA GOVOR MUTAVIH-zasto se nisam udala?
iz vedra neba is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 21:44   #47
Quote:
yeeeah kaže: Pogledaj post
Slobodna volja je jedan čudan pojam. Ipak mislim da je imamo, kad se dovoljno osvjestimo i naravno znamo šta želimo.
zašto cudan pojam, pa normalno da svi mi imamo slobodnu volju, sami biramo sve ...pa tako i dal cemo svoje puteve birati sami ili ce nam ih birati i nametati netko drugi...ništa na ovom svijetu ne radimo bez te "slobodne" volje...jer nismo mašine neg živa bica...
dal cu ujutro najprije popiti kavu ili cašu vode je moj izbor, kao što je i moj izbor dal cu krož život hodati onako kako ja želim ili kako drugi žele....
a, jedino što smatram "određenim" je naš dolazak i odlazak s ovog svijeta
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 21:48   #48
Bezuvjetna ljubav ne znaci biti naivan i trpiti krive stvari koje netko radi, nego nikoga ne mrziti cak ni kada si protiv te osobe i uvjek biti spreman prihvatiti poziv za mir.
Starstrider is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 21:56   #49
Quote:
Gama7 kaže: Pogledaj post
Jedino bezuvjetno za što je ljudski rod sposoban jest mržnja.
na žalost,al to je fakat ..ni amiši me ne mogu razuvjerit
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 22:03   #50
Quote:
iz vedra neba kaže: Pogledaj post
Jedino bezuvjetno a covijeku znano je fakat ljudska glupost!

Sranjizam o prosvijetljenju ,pojedincima izdvojenim od mase...cak i oni koji dodju do nekog viseg stupnja svijesti ,nadju se u muci jer znaju ono sta ne treba znat! Pa sr redom isfruatrirani jer ne pripadaju ni ovima bi onima... I od silne pameti vracaju se gluposti....jer neznanje je blazeno! Previse necega nije dobro ni sa kruhom...

I sve je relativno i sve je nestalno ...pa i ta privrzenost psa ka covijeku....

Za balans je potrebno dvoje !
podcrtavam ovo :znaju ono što ne treba znati ..nije čovjeku dano da sve zna več da živi ..treba malo i mišičima radit
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 09:00   #51
Možda je pitanje da li smo sebe u stanju bezuvjetno voliti?

Da, postoji slobodna volja, ipak vjerujem da je ograničena i da je Božja volja dota jača.
__________________
..
yeeeah is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 15:27   #52
Nismo u stanju sami sebe voljet

Destruktivni smo

Na ovaj ili onaj nacin

Za voljet sebe moras razumjet..

Ne razumijemo ni osnovne osjecaje a kamoli neke *vise*...

Nekolicina pokusava spoznat...

Pitam se sta...
__________________
Prosvijetljeno voljeno cudo Univerzuma
mmm-alrighty then-ORGAZAM!-LJUBAV!-PRVO ZDRAVICA BOLESNIH ONDA GOVOR MUTAVIH-zasto se nisam udala?
iz vedra neba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 16:11   #53
Opcenito

Svi ideali koji se pokusavaju dostici ...

Su covijeku nedostizni

Jer ni on sam nit okolina u kojoj je nije idealna....
__________________
Prosvijetljeno voljeno cudo Univerzuma
mmm-alrighty then-ORGAZAM!-LJUBAV!-PRVO ZDRAVICA BOLESNIH ONDA GOVOR MUTAVIH-zasto se nisam udala?
iz vedra neba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 16:24   #54
Ti si takva. Da svi tako razmišljaju, onda bi svi bili ti. Ja se borim do kraja, uvijek, samo polako.
__________________
..
yeeeah is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 16:33   #55
Lako li je danas biti Budhha...

Za zivjet istinski takvim zivotom....

Ne bi se o tome na forumu raspravljalo ...

Nego bi u osami kopali po tajnama unutrasnjeg bica i nedokucivih dimenzija....

Niko ne kaze da se borit ne treba...
__________________
Prosvijetljeno voljeno cudo Univerzuma
mmm-alrighty then-ORGAZAM!-LJUBAV!-PRVO ZDRAVICA BOLESNIH ONDA GOVOR MUTAVIH-zasto se nisam udala?
iz vedra neba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 17:01   #56
Quote:
iz vedra neba kaže: Pogledaj post
Lako li je danas biti Budhha...

Za zivjet istinski takvim zivotom....

Ne bi se o tome na forumu raspravljalo ...

Nego bi u osami kopali po tajnama unutrasnjeg bica i nedokucivih dimenzija....

Niko ne kaze da se borit ne treba...
Nije lako, ali je moguće i ne samo to, to je jedino važno, sve ostalo je lažno.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 12:56   #57
Ljubav sama po sebi već sadrži komponentu bezuvjetnosti. Kroz prožimanje davanja i primanja bezuvjetnost biva oživotvorena na način da sam čin davanja budi iste senzacije u nama kao i sam čin primanja iste i to u u svom najjačem obliku.
Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 13:04   #58
Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
Ljubav sama po sebi već sadrži komponentu bezuvjetnosti. Kroz prožimanje davanja i primanja bezuvjetnost biva oživotvorena na način da sam čin davanja budi iste senzacije u nama kao i sam čin primanja iste i to u u svom najjačem obliku.


mudro..,,
__________________
Prosvijetljeno voljeno cudo Univerzuma
mmm-alrighty then-ORGAZAM!-LJUBAV!-PRVO ZDRAVICA BOLESNIH ONDA GOVOR MUTAVIH-zasto se nisam udala?
iz vedra neba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 13:11   #59
Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
Ljubav sama po sebi već sadrži komponentu bezuvjetnosti. Kroz prožimanje davanja i primanja bezuvjetnost biva oživotvorena na način da sam čin davanja budi iste senzacije u nama kao i sam čin primanja iste i to u u svom najjačem obliku.
Koji je kurac komponenta bezuvjetnosti? "Djelomicna uvjetovanost", sta?
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 13:17   #60
Komponenta bezuvjetnosti u ostvarenju ljubavi ograničenih bića?

Ako se nešto uvjetuje to je baš ljubav. Ona je neprevidiva, ponekad bolna i puna patnji, za razliku od one idealne propagirane pa bi svi rado imali. No, uspoređujemo sa onom kojom baratamo.
Njihov sraz, sudar teorije i prakse, ne čini nas sretnim...dapače!
__________________
Čarolija... Svratište

Zadnje uređivanje Nemruth Dagi : 14.12.2014. at 13:32.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:37.