Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2017., 14:12   #801
Quote:
samting kaže: Pogledaj post
Što ako ljubav (ne ljubav u općenitom smislu) kuha u svom loncu strah, i sve druge emocije?
Lonac dualiteta se uvijek kuha u mikro-makro kozmosu. Temeljec za "Dobar Gulaš Života" je destrukcija, kaos i strah. Ne samo temeljac, nego to je vatra, element, odnosno izvor (toplinske) energije. Ako na tu vatru staviš fino odmjeren normativ "reda" i "svjež odrezak kozmičke ljubavi" - možeš iskuhati vrhunski specijalitet.

Ali to naravno ovisi o kuharu-alkemičaru, koji se kuži u "namirnice" i konobaru koji je guru, koji zna kako se red i kaos, ljubav i mržnja poslužuju na kraljevskoj trpezi.

A trpeza je - Agape!

I svi su pozvani na gozbu!
Na obilje spoznaje i ispunjenja.
Horz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 12:57   #802
Bezuvjetna ljubav me podsjeća na stalkera neke filmske zvijezde koji u njoj vidi samo ono što je osjećao prema liku kojeg je glumila u filmu. Šalje joj pisma u kojima objavljuje svoje očaranje, opisuje ju u superlativima i uzdiže u nebesa.
S druge strane ta osoba svjesna svojih padova i uspona vidi da stalker zapravo nema pojma tko je ona.
Osobno ne vidim zadovoljstvo niti smisao u tome da me osoba (cura, supruga) voli bez obzira što god ja činio iz više razloga.

- ako ne postoje uvjeti zbog kojih me voliš onda je samo pitanje prilike kada ćeš isto tako voljeti i nekog drugog bez obzira kakav ja bio jer ti moji postupci i osobnost očito nisu uvjet za odabir,
- ako voliš i onog tko te tuče i mene tko te poštuje onda me zapravo izjednačavaš sa njime neodabirom onoga što smatram vrijednijim,
- ljubav se zaslužuje i upravo zbog toga je vrijedna. Vrijedna truda da promijenimo sebe da budemo bolje osobe. Ako nemam vrijednog za izgubiti nemam ni motivacije mijenjati sebe. Sam proces prolaska kroz iskušenja i njihovog savladavanja u ime ljubavi je izgradnja osjećaja vrijednosti, samopoštovanja i stabilnosti koji igraju važnu ulogu u mojim budućim iskustvima. Živim u svijetu u kojem i drugi ljudi imaju svoje potrebe da bi se osjećali zadovoljnima. Kako ću to moći prepoznati ako sam navikao da što god radio budem voljen?
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 09:42   #803
Quote:
Horz kaže: Pogledaj post
Lonac dualiteta se uvijek kuha u mikro-makro kozmosu. Temeljec za "Dobar Gulaš Života" je destrukcija, kaos i strah. Ne samo temeljac, nego to je vatra, element, odnosno izvor (toplinske) energije. Ako na tu vatru staviš fino odmjeren normativ "reda" i "svjež odrezak kozmičke ljubavi" - možeš iskuhati vrhunski specijalitet.

Ali to naravno ovisi o kuharu-alkemičaru, koji se kuži u "namirnice" i konobaru koji je guru, koji zna kako se red i kaos, ljubav i mržnja poslužuju na kraljevskoj trpezi.

A trpeza je - Agape!

I svi su pozvani na gozbu!
Na obilje spoznaje i ispunjenja.

Ne radi se o dualitetima, nego ste u svom postu napisali da je strah temeljna emocija i da od njega proizlaze sve druge emocije. Pitao sam šta ako nije temelj u strahu, nego u onom šta jest ljubav.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 17:04   #804
Ne znam da li je itko prije stavljao ali evo nešto što, u najmanju ruku, potiče na razmišljanje.

Prava poslastica https://www.youtube.com/watch?v=xq39WNCLxNs
__________________
"Otada sam gurnuo nos kojekuda, ali neka me vrag odnese ako sam našao puno toga što bi se dalo usporediti sa mirisom pseće šape. To je miris idiotskog i neiscrpnog optimizma."
NeaSnow is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 19:56   #805
Quote:
NeaSnow kaže: Pogledaj post
Ne znam da li je itko prije stavljao ali evo nešto što, u najmanju ruku, potiče na razmišljanje.

Prava poslastica https://www.youtube.com/watch?v=xq39WNCLxNs
Koji pokušaj ispiračine mozga.

Da ne tipkam s telefona, isecirala bih s merakom svaku rečenicu, ovako nemam volje da tipkam. Dovoljno je i samo to da 'sreća' ne ovisi o vanjskim okolnostima. Neka to kaže ovim ljudima u Siriji koje bombarduju, onima koji nemaju novca da kupe kruh djetetu, teško bolesnima koji trpe užasne bolove, itd.

I moram još ovo, patnju prouzroče očekivanja, tj. konkretan primjer može biti da nije problem u partneru koji tuče ženu već u njoj zato što očekuje da je ne tuče. Ovo se zove ležerno nametanje krivice žrtvi.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 09:18   #806
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Koji pokušaj ispiračine mozga.
Kako sam samo znala da ce se netko zakačiti Uvijek ono što nas na neki način "trza" nazivamo ispiračinom mozga. Doduše, ništa neočekivano

Quote:
Da ne tipkam s telefona, isecirala bih s merakom svaku rečenicu, ovako nemam volje da tipkam. Dovoljno je i samo to da 'sreća' ne ovisi o vanjskim okolnostima. Neka to kaže ovim ljudima u Siriji koje bombarduju, onima koji nemaju novca da kupe kruh djetetu, teško bolesnima koji trpe užasne bolove, itd.
Generaliziraš. Vjerujem da si svjesna zašto imaš potrebu generalizirati. Naime, generaliziranje je uvijek sredstvo koje nam služi uglavnom onda kada niti možemo a niti želimo zaroniti "u sebe" stoga nam se lakše baviti ovim "izvanjskim".

Iako nemam potrebu braniti ovog čovjeka, apsolutno mi to ne pada na pamet.

Quote:
I moram još ovo, patnju prouzroče očekivanja, tj. konkretan primjer može biti da nije problem u partneru koji tuče ženu već u njoj zato što očekuje da je ne tuče. Ovo se zove ležerno nametanje krivice žrtvi.
Tisuću puta prožvakana priča. Bar na ovom forumu. Izokretanje onog što se htjelo reći kako bi što lakše artikulirali ono što mi mislimo, a ono što mi mislimo je jedino pravo i ispravno. Barem takovom stajalištu nije mjesto na ovom podforumu.

Btw. nije problem ni u partneru ni u ženi koja ima "ispravna" očekivanja sa "krivim" partnerom. Spomenuta žena ni ne bi imala ovu "vrstu" očekivanja da je sa "pravim" partnerom.

Još nešto: u konkretnom slušaju koji navodiš, smatram da te nitko ne može "učiniti" žrtvom ukoliko mu sam to ne dopustiš Žena koja ostaje u odnosu koji nju klasificira kao "žrtvu" sasvim sigurno ima nekakav unutarnji mehanizam (uvjerenje) koje ju drži u takvom odnosu. Iz raznoraznih razloga ofkors. Tako da, svakako se slažem, "žrtva" je odgovorna" što je "žrtva".
__________________
"Otada sam gurnuo nos kojekuda, ali neka me vrag odnese ako sam našao puno toga što bi se dalo usporediti sa mirisom pseće šape. To je miris idiotskog i neiscrpnog optimizma."
NeaSnow is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 10:33   #807
@Nea: Mnogo toga prošla sam u životu, ali vjeruj mi da mi se ovakve pričice koje plasira ovaj čovjek nisu mogle prodati ni kad mi je bilo 15. Može se reći da on ponavlja ono što 'bezuvjetnovoleći' pokušavaju da uvjere sami sebe, a sve to dolazi od kojekakvih samoprozvanih gurua. Meni svaka njegova rečenica para uši koliko je nelogična, a mogu nabrojati bezbroj primjera iz kojih je vidljivo da je ovo jeftin i šupalj pokušaj uvjeravanja.

Posebno mi se diže kosa na glavi od ove posljednje tvoje rečenice, tako uobičajene i olako izricane na ovom PDF- u, a to je da je žrtva sama kriva što je žrtva. To može izreći ili potpuno neempatična osoba ili osoba koja ne zna što govori. Nadam se da je kod tebe riječ o ovom drugom. Ili da si samo zavedena ovakvim 'guruima'.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 11:31   #808
@soul naravno, imaš pravo na svoje mišljenje, svoje prosudbe i svoja uvjerenja. Kao uostalom i svi mi. Nisam došla na temu lamentirati o osobnim životnim iskustvima na kojima temeljim vlastito misljenje. Koliko ljudi, toliko ćudi i to je sasvim ok.

Davno sam prestala život promatrati očima: "moj tata je jači od tvog tate" beskorisno je i nikud ne vodi. Da sam bilo koji primjer navela, bilo kojeg "gurua" zakeljila, uvijek bi se našao netko tko bi tvrdio suprotno i to je također skroz oke

Svi promatramo, doživljavamo, prosuđujemo iz vlastitog iskustva, iz vlastitih uvjerenja tako da je suludo "biti u pravu". Tko nema potrebe "biti u pravu" čitav svoj život provede u miru I tebi od srca želim isto
__________________
"Otada sam gurnuo nos kojekuda, ali neka me vrag odnese ako sam našao puno toga što bi se dalo usporediti sa mirisom pseće šape. To je miris idiotskog i neiscrpnog optimizma."
NeaSnow is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 20:15   #809
To je u stvari klasična razlika u temeljnom stavu : dualizam ili jedinstvo

Kada kažemo da je "žrtva" odgovorna što je žrtva, time joj vraćamo moć: Ako ona prihvati svoju odgovornost, pronaći će u čemu se ta odgovornost sastoji. Pronaći će onaj dio sebe koji uživa ili makar samo mirno prihvaća nepoželjnu/nesretnu situaciju; možda iz nekakve rano stvorene navike koja samu sebe automatski održava. I ne želi ništa drugačije jer za drugačije je potrebno uložiti napor; lakše je nastaviti po starom i trpiti, jer to je poznato i već uhodano.
Ovo je stav jedinstva tj osobnog integriteta: Odgovoran sam za ono što imam i zahvaljujući tome mogu to i promijeniti - ako hoću.
Jer, ako nisam odgovoran ja, nego netko drugi, onda sam osuđen to trpiti vjerojatno zauvijek pošto su male šanse da će drugi odjednom početi raditi stvari u moju korist ako mi cijelo ovo vrijeme radi o glavi ....

Uostalom, ako sada izuzmemo teško bolesne, ranjene u ratu, gladnu djecu Afrike i tome slično (dežurni argument jako drag svima koji nemaju ništa bolje od toga, nešto kao argument-za-spasavanje) - onda znamo da kad god je žrtva prestala biti žrtva, to je bilo uglavnom zato što je sama poduzela mjere da se izvuče iz situacije koja joj više nije odgovarala. A ne zato što je došao vitez ili deus-ex-machina pa su je jadnu i nemoćnu izvukli iz govana i spasili je.

U tom smislu je Srđan Roje sasvim u pravu kada kaže da je "bezuvjetna ljubav" zapravo poštovanje drugoga takvog kakav on jest bez pokušaja da ga mijenjaš; slično je rekao i Bert Hellinger za poštovanje, a slično govore mnogi drugi koji su iskusili ponešto od ove istine na vlastitoj koži, i koji je i dalje nastavljaju iskušavati i uvjeravati se u nju .... or not
Također je u pravu kada kaže da sreća nije u vanjskim okolnostima nego da su one tek ogledalo onoga što se nalazi u nama; u slučaju izuzetno teških sudbina za to je odlično objašnjenje dao Martinus kada je pričao o evoluciji i reinkarnacijama. Svakako, meni se takvo objašnjenje čini prihvatljivijim od teorija zavjere po kojima oduvijek postoje krvnici koji namjerno sišu krv i energiju žrtvama običnim ljudima pa je onda to tako, i tu se ništa ne može učiniti osim putem političkog djelovanja, a za ispravno političko djelovanje tj takvo koje će proizvesti mir mir do neba potrebno je mnogo ljudi razvijene svijesti kakvih još uvijek nema na planeti, i tako se vrtimo u začaranom krugu iz kojeg nema izlaza .... U prvom slučaju također nema izlaza ali zato barem postoji nada.
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)

Zadnje uređivanje Nea-- : 28.04.2017. at 20:25.
Nea-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 01:20   #810
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 12:36   #811
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Posebno mi se diže kosa na glavi od ove posljednje tvoje rečenice, tako uobičajene i olako izricane na ovom PDF- u, a to je da je žrtva sama kriva što je žrtva. To može izreći ili potpuno neempatična osoba ili osoba koja ne zna što govori. Nadam se da je kod tebe riječ o ovom drugom. Ili da si samo zavedena ovakvim 'guruima'.
Ako imamo salonske ljevičare, što ne bi imali i salonske gurue.

Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Kada kažemo da je "žrtva" odgovorna što je žrtva, time joj vraćamo moć: Ako ona prihvati svoju odgovornost, pronaći će u čemu se ta odgovornost sastoji. Pronaći će onaj dio sebe koji uživa ili makar samo mirno prihvaća nepoželjnu/nesretnu situaciju; možda iz nekakve rano stvorene navike koja samu sebe automatski održava. I ne želi ništa drugačije jer za drugačije je potrebno uložiti napor; lakše je nastaviti po starom i trpiti, jer to je poznato i već uhodano.
Ovo je stav jedinstva tj osobnog integriteta: Odgovoran sam za ono što imam i zahvaljujući tome mogu to i promijeniti - ako hoću.
Jer, ako nisam odgovoran ja, nego netko drugi, onda sam osuđen to trpiti vjerojatno zauvijek pošto su male šanse da će drugi odjednom početi raditi stvari u moju korist ako mi cijelo ovo vrijeme radi o glavi ....

Uostalom, ako sada izuzmemo teško bolesne, ranjene u ratu, gladnu djecu Afrike i tome slično (dežurni argument jako drag svima koji nemaju ništa bolje od toga, nešto kao argument-za-spasavanje) - onda znamo da kad god je žrtva prestala biti žrtva, to je bilo uglavnom zato što je sama poduzela mjere da se izvuče iz situacije koja joj više nije odgovarala. A ne zato što je došao vitez ili deus-ex-machina pa su je jadnu i nemoćnu izvukli iz govana i spasili je.

U tom smislu je Srđan Roje sasvim u pravu kada kaže da je "bezuvjetna ljubav" zapravo poštovanje drugoga takvog kakav on jest bez pokušaja da ga mijenjaš; slično je rekao i Bert Hellinger za poštovanje, a slično govore mnogi drugi koji su iskusili ponešto od ove istine na vlastitoj koži, i koji je i dalje nastavljaju iskušavati i uvjeravati se u nju .... or not
Također je u pravu kada kaže da sreća nije u vanjskim okolnostima nego da su one tek ogledalo onoga što se nalazi u nama; u slučaju izuzetno teških sudbina za to je odlično objašnjenje dao Martinus kada je pričao o evoluciji i reinkarnacijama. Svakako, meni se takvo objašnjenje čini prihvatljivijim od teorija zavjere po kojima oduvijek postoje krvnici koji namjerno sišu krv i energiju žrtvama običnim ljudima pa je onda to tako, i tu se ništa ne može učiniti osim putem političkog djelovanja, a za ispravno političko djelovanje tj takvo koje će proizvesti mir mir do neba potrebno je mnogo ljudi razvijene svijesti kakvih još uvijek nema na planeti, i tako se vrtimo u začaranom krugu iz kojeg nema izlaza .... U prvom slučaju također nema izlaza ali zato barem postoji nada.
Ima ,istina, jedna kategorija njih koji idu iz problema u problem, kao da uživaju. Ima i onih kojih na račun svojih problema i nevolja naprave status pa njime manipuliraju i gnjave, ako se ikad i izvuku iz nepovoljnog stanja, potrude se da se to ne zaboravi.
Iritantni su koliko i salonski duhovnjaci. No te "profesoinalne žrtve" stavimo na stranu.

Pustimo i one koji su pogrešnom odlukom zapali u probleme. Za njih možemo suosjećano konstatirati - sam pao, sam se ubio.

Ako govorimo o ljudima koji su se spletom okolnosti našli u vrlo teškoj situaciji, jahanje na vlastitoj odgovornosti je glupo i bezosjećajno.
Roje i slični sigurno znaju kako se npr. osjeća roditelj kad pokopa vlastito dijete. Svaki bi od njih što prije trebao osvijestiti ono što rojevi u svojoj dubokoj mudrosti znaju, da su za leukemiju svog djeteta sami odgovorni, a bol koju osjećaju, kao i sve ostalo je, na koncu, stvar perspektive.

Ili moja prijateljica čija je majka odlučila ne biti žrtva. Žena se pokupila i otišla, nije mogla povesti djecu, djeca ostala s tatom koji baš nije bio neka radost ... i tak. Trebale su godine da se odnos s majkom ponovno uspostavi, da se oprosti i ocu takvom kakav jest. Na okolnosti djetinjstva nije mogla utjecati. Cijena koja je plaćena za slobodu njezine majke je poprilično velika.
Ne može se sve ispraviti samo ako se hoće. Nešto može. Nešto vrlo teško.

Hellinger, među ostalim, govori upravo o tome kad taj hipertrofirani stav o vlastitoj odgovornosti naziva psihokapitalizmom najgore vrste.


Slažem se da se čovjeku treba pomoći i na način da mu se ukaže na potencijale i snagu koju nosi u sebi, na ono dobro oko njega na što se može osloniti. Da može bolje.
Pošteno je priznati i da su neke stvari nepopravljive, i da to tako treba prihvatiti, da ne može i vjerojatno neće biti bolje.
Kad govorimo o ozbiljnim problemima, izraz poštovanja je naprije pomoći konkretno, ako se može. Nekoga tko pati što ne vozi ferari dobro je podsjetiti da je sreća u nama, ali kad su problemi ozbiljniji, ponekad je bolje pristojno šutit.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 15:36   #812
Da se moze pravo bi lajkao gornji post.

Realnost je kompleksna, nema jednostavnih i univerzalnih rješenja jer su sami problemi specifični, sve je u nekim relativnim odnosima i kontekstima. Samo sto zbog intelektualne ekonomičnosti uslijed ograničenosti u vremenu i kapacitetu procesiranja razvismo generalizirajuci pristup stvarima koje u pravilu reduciramo na neke mentalne modele vise ili manje odvojene od neposrednog zivotnog iskustva, pa si onda poradi potrebe potvrdjivanja istih proiciramo date fiksacije na svijet oko sebe.

Nekom ce pmoci vece preuzimanje odgovornosti, a nekome treba izdvajanje iz nezdrave okoline ili medicinska intervencija zbog fiziološke pozadine odredjenog mentalnog stava. Jedino vrlo subjektivnom selekcijom informacija i ignoriranjem svega sto se ne uklapa u odabrani kalup moguće je održavati takve fiksacije na redukcijske modele.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 20:03   #813
Quote:
Illana kaže: Pogledaj post
Ako govorimo o ljudima koji su se spletom okolnosti našli u vrlo teškoj situaciji, jahanje na vlastitoj odgovornosti je glupo i bezosjećajno.
Roje i slični sigurno znaju kako se npr. osjeća roditelj kad pokopa vlastito dijete. Svaki bi od njih što prije trebao osvijestiti ono što rojevi u svojoj dubokoj mudrosti znaju, da su za leukemiju svog djeteta sami odgovorni, a bol koju osjećaju, kao i sve ostalo je, na koncu, stvar perspektive
Mislim da brkaš odgovornost i krivnju.
Odgovornost ne mora biti ni glupa ni bezosjećajna, dapače može biti utješna, u smislu da se ne osjećaju ogorčenost i mržnja prema "nepoznatoj sili" koja je uzrokovala da se desi nešto što nam je teško prihvatiti.
No, to s odgovornosti je već hoponopono, a ne Srđan Roje.
Nisam mnogo njegovih govora slušala ali ono što jesam, tome nemam što prigovoriti. On uopće nigdje ne spominje nikakvu "odgovornost za leukemiju djeteta" kao ni odgovornost općenito. Roje priča o bezuvjetnoj ljubavi i o našim reakcijama na određena zbivanja koje čine svu razliku, i određuju dalji tok stvari, itd. On to, naravno, nije sam izmislio - slične se stvari govore već tisućljećima, na tisuću mjesta.... On se možda samo, poput većine onih koje nazivaš "salonskim guruima", na vlastitoj koži uvjerio u istinitost tih prastarih mudrosti (ne znam kako drugačije da to nazovem).
Što se tiče "odgovornosti za sve što nam se događa", za takvo što kritiku možeš uputiti dr. Hew Lenu
http://www.zivotna-skola.eu/vjestine/ho-oponopono.html

Quote:
Hellinger, među ostalim, govori upravo o tome kad taj hipertrofirani stav o vlastitoj odgovornosti naziva psihokapitalizmom najgore vrste.
Da, istina, Hellinger je na jednom mjestu napisao "Kako bi to bilo kada bismo cijelo vrijeme morali osjećati zahvalnost?!" (Hoponopono koji govori o vlastitoj odgovornosti za sve - odgovornosti a ne krivnji - smatra da se podaci brišu tako da se cijelo vrijeme govori HVALA i/ili VOLIM TE... )


Quote:
Pošteno je priznati i da su neke stvari nepopravljive, i da to tako treba prihvatiti, da ne može i vjerojatno neće biti bolje.
Kad govorimo o ozbiljnim problemima, izraz poštovanja je naprije pomoći konkretno, ako se može. Nekoga tko pati što ne vozi ferari dobro je podsjetiti da je sreća u nama, ali kad su problemi ozbiljniji, ponekad je bolje pristojno šutit
Pošteno je priznati da ti ne znaš kako pomoći (ako ne znaš) ali ne i zaključiti - samo zato što ti ne znaš kako ih popraviti - da su "stvari nepopravljive" ....

Što se tiče "perspektive" koju si spomenula u vezi boli što je osjećamo kada se desi nešto tragično, iako si je prezirno otpisala kao argument koji ne može pomoći u trenucima najveće boli, ipak je činjenica da sve jest stvar perspektive. Prema većini stvari nećemo osjećati isto u trenutku kada se dese kao što ćemo osjećati iz udaljenosti od 20g nakon događaja ....
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)

Zadnje uređivanje Nea-- : 08.05.2017. at 20:14.
Nea-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 10:21   #814
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Mislim da brkaš odgovornost i krivnju.
Odgovornost ne mora biti ni glupa ni bezosjećajna, dapače može biti utješna, u smislu da se ne osjećaju ogorčenost i mržnja prema "nepoznatoj sili" koja je uzrokovala da se desi nešto što nam je teško prihvatiti.
Ne bih rekla, komentirala sam tvoj citat o odgovornosti i htjenju. Bit će da ti brkaš odgovornost i utjehu.
Odgovornost podrazumijeva učešće u događaju. Ako se radi o višoj sili, ne možemo govoriti o vlastitoj odgovornosti.


Quote:
No, to s odgovornosti je već hoponopono, a ne Srđan Roje.
Nisam mnogo njegovih govora slušala ...
Da ti pravo kažem, ovog nisam ni otvorila, nema potrebe, čuješ jednog, čuo si sve. Povukli su me malo komentari.

Tip je zapravo nebitan, radi se o vrsti koja manje-više proklamira isto. Nije to samo kamilica nego i prave mudrolije od tumačenja zašto ste u svoj život privukli nevolje umjesto Ryana Goslinga.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 15:25   #815
Quote:
Illana kaže: Pogledaj post
Tip je zapravo nebitan, radi se o vrsti koja manje-više proklamira isto. Nije to samo kamilica nego i prave mudrolije od tumačenja zašto ste u svoj život privukli nevolje umjesto Ryana Goslinga
"Vrsta" proklamira sve i svašta, nije isto, premda su (bitne) razlike nekad u naizgled nebitnim detaljima ("vrag je u detaljima")

I nema tu nikakvih mudrolija, stvar je jednostavna da ne može biti jednostavnija.
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 16:13   #816
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
I nema tu nikakvih mudrolija, stvar je jednostavna da ne može biti jednostavnija.
Ok. Pretpostavljam da živiš ono u što vjeruješ.

Uostalom, ja sam živi dokaz da u tvoj život ne može ući ništa manje od savršenog. Ja sam ti dar božji.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 22:05   #817
Quote:
Illana kaže: Pogledaj post
Uostalom, ja sam živi dokaz da u tvoj život ne može ući ništa manje od savršenog. Ja sam ti dar božji.

Eto vidiš

Samo što uopće nije stvar u tome što ti ulazi ili izlazi iz života - to je bitno samo egotriperima i control freakovima - nego je bitno na sve odgovoriti jednako tj bezuvjetnim prihvaćanjem. To je srž onoga što govori Roje i njemu slični
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:38.