Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2014., 23:55   #81
Quote:
angrif kaže: Pogledaj post
Mogli bi argumentirati da je i ljubav čovjeka prema bilo kome ili čemu isto samo instinkt. Čitaj malo Dawkinsa, ta se logika može primijeniti na sve.

Voliš mamu i tatu jer te hrane dok si nemoćan, svoga bližnjega jer kada si u grupi sa pripadnicima iste vrste onda si ipak zaštićeniji od životinja i elementarnih nepogoda. Voliš svoju družicu jer ti omogućuje nastavak tvog genetskog koda. Spreman si se žrtvovati za neku osobu jer indirektno braniš svoj širi genetski bazen.

Dokaži mi da bilo što što sam voliš i radiš nije proizvod instinkta?

Iako ja osobno vjerujem da stvari nisu baš takve..imao sam psa i inače dosta dobro poznajem životinje...i vjerujem da je dio njihovog ponašanja zaista instinkt (kao i kod nas), a dio nije, već se radi o iskrenim emocijama.
Volis li sladoled od cokolade (umetni okus koji volis, ako vec ne volis cokoladu)? Zasto ga volis?
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 00:01   #82
[QUOTE=Miguela;52658240]
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post


1. ISUS VOLI LJUDE BEZUVJETNO, ALI MI NE SMIJEMO ISKORSITAVATI TU LJUBAV U SMISLU " JA CU SAD GRIJESITI KOLIKO GOD HOCU I NECU SE NI POKAJATI JER ZNAM DA CE MI BOG OPROSTITI" JER I U TOM SLUCAJU BOG/ISUS CE NAS BEZUVJETNO VOLJETI, ALI ONI NE MOGU DOPUSTITI DA IH LJUDI ISKORISTAVAJU.

.
S time da će onima koji su Ga iskorištavali dok su bili živi ,namijeniti bezuvjetan pakao nakon smrti !


Evo jednog primjera bezuvjetne ljubavi. A možda i bezuvjetne ludosti

krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 00:10   #83
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Prosvetljenih osoba u istoriji čovečanstva je jako malo ali ipak dovoljno, oni su nam ostavili duhovna Znanja (Istinu) ili ih reotrkivaju savremeni visokorazvijeni pojedinci. Istina je jedna, diskursa je pregršt.

Ako je neko u potrazi za Istinom, nju neće naći niti u naučnoj paradigmi, niti će to moći učiniti putem umovanja o tome šta Istnia jeste. S druge strane, latentna priroda bića je duboko ispod slojeva lažnog života čoveka koji istinom smatra nešto što je promenljiva pojavnost čiju kauzalnost takođe ne poznaje već samo zamišlja koristeći se "logikom" koja mu najviše "pije vodu" (kao to da je čovek npr isključivo fizičko telo, ili da je Univerzum vakuum sa ponekim delom materije i zračenja).

Kao što neko reče, Istina je neutralna, no, pitanje je šta je to Istina. Nema ovde mesta egonavlačenjima "ko je bolji", ako to nekoga zanima u bilo kojem smislu (osećaj superiorinosti ili inferiornosti) to je svakako njegov problem.
Happyning is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 01:58   #84
[QUOTE=Miguela;52658240]
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post

1.

1. Na poforumu smo duhovnosti tako da nema potrebe kritizirati nekoga tko se koristi Biblijom.

2.

2. Ovo sto kazes je tocno, ali malo cu te ispraviti:"... i sam Bog je otjerao neke od sebe i oni su izgubili njegovu naklonost...zbog toga jer nisu prihvacali njega i njegovu ljubav, A TO JE ONO STO SU TI LJUDI ZAPRAVO HTJELI - ODJELJENOST OD BOGA. Ta on sve voli jer su ipak to njegove kreacije"

3.

3. Opet govoris tocno, ali malo cu te ispraviti: BITNO JE STO BICUJE JER ISUS NIJE BICEVAO LJUDE NEGO JE BICEM PORAZBIJAO STANDOVE ISPRED CRKVE, A TO JE NAPRAVIO JER:
1. ISUS VOLI LJUDE BEZUVJETNO, ALI MI NE SMIJEMO ISKORSITAVATI TU LJUBAV U SMISLU " JA CU SAD GRIJESITI KOLIKO GOD HOCU I NECU SE NI POKAJATI JER ZNAM DA CE MI BOG OPROSTITI" JER I U TOM SLUCAJU BOG/ISUS CE NAS BEZUVJETNO VOLJETI, ALI ONI NE MOGU DOPUSTITI DA IH LJUDI ISKORISTAVAJU.
2. NE MOZEMO OD KUCE OCA NEBESKOGA PRAVITI KUCU TRGOVACKU. To je Isus rekao nakon sto je porazbijao standove ispred crkve ( mozes to potarziti na internetu).

4.
4. Popravit cu te malo: TI JESI JEDNO SA SVIM OVIM "BOLESNIM" LJUDIMA JER SMO SVI MI BRACA. RAZUMIJEM DA NPR. UBOJICE NISU BAS NEKI DOBRI LJUDI, ALI ONI SU I MOJA I TVOJA BRACA.

5.
5. Ovo cak zvuci kao da te netko u proslosti jako povrijedio ili si imao/la traume pa zato doslovno ne mozes ni voljeti.

1. Nije kritika u ovom slučaju, materijal je iz Biblije pa sam nastavio sa istom kao primjer

2. Nisam to tako shvatio, ti ljudi su htjeli istinu koju im je ovaj zabranjivao, tu je nastao konflikt.

3. U redu, moja greška, ne bavim se dotičnim zato jer je ionako izmišljen karakter

4. Neznam što da ti na ovo odgovorim..

5. Mani se jeftine psihologije iz '24 sata'
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 09:20   #85
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post
Do istine se može isključivo razumom. Riječ "istina" samo po sebi podrazumijeva razumski, racionalni, analitički proces. Svaka druga uporaba riječi "istina" je re-definiranje značenja izvornog izraza pa nema smisla.
Riječ istina ukazuje samo na jedno; na istost Znanja. Isto je Znanje kojim ono što Sebe tim Znanjem ZNA, Sebi potvrđuje da ono jeste. A pošto to Znanje o kojemu govorimo (kada govorimo o prosvjetljenju) jeste odraz apsoluta, postojanja (koji je jedan za sve nas i koji se nikada ne mijenja), onda je Znanje-o-Sebi-apsolutu takođe apsolutno, nepromjenjivo...uvijek je ISTO, bez obzira iz kojeg iskustva (aspekta Sebe, ugla) mu se vratili. Stoga iz te ISTOSTI Znanja-o-Sebi-apsolutu i potiče naše shvatanje jedine i apsolutne ISTINE.
JA KOJI JESAM is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 11:40   #86
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Jeste istinito.
Čovekovo ispoljavanje u kratkom životu je uslovljeno blokadama pogrešnog načina mišljenja koje stvara veliki broj negativnih misli koje ga ograničavaju psihički, emotivno, fizički - posebno iluzijom da se čovekovo postojanje zaustavlja unutar te ograničenosti koju naziva ljudski život.
Ispoljavanje božanske Ljubavi stoji iza tih blokada koje je inhibiraju, inhibiraju stvarno ljudsko postojanje božanskog života koji je jedina stvarnost - sve ostalo je iluzija.
Ali si ipak nogama na čvrstom tlu privremeno, prolaziš sve nedaće materije i one na tebe djeluju.
Ne možeš hodati glavom po oblacima dok ti tabani stružu zemlju.

Blokade, negativne misli, iluzije, inhibicije sve je to cijena bivstvovanja ovdje jer ne možeš unaprijed biti anđeo u zemljanom paklu. Usto sve lekcije gadno bole.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 11:42   #87
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post
Do istine se može isključivo razumom. Riječ "istina" samo po sebi podrazumijeva razumski, racionalni, analitički proces. Svaka druga uporaba riječi "istina" je re-definiranje značenja izvornog izraza pa nema smisla.

Nikakvo otvaranje "apsolutima" tu neće pomoći. Otvorenost i kreativnost su dobri i zdravi, no istina nije nužno ono što je dobro ili zdravo za pojedinca ili društvo. Istina je neutralna, nikome ne godi ili godi, ona jest. Na pojedincu je kako će se nositi sa istinom, kakva god ona bila.

Sve u postojanju je uvjetno, sve je povezano, sve se mijenja i sve utječe na sve. Sve je u nizu kauzalnosti, uzrok-posljedica. Čim postoji u lancu uzroka i posljedica, ne može biti bezuvjetno jer to bi značilo da ne ovisi o zakonima prirode.
Tehuti, ženi me...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 12:42   #88
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ali si ipak nogama na čvrstom tlu privremeno, prolaziš sve nedaće materije i one na tebe djeluju.
Ne možeš hodati glavom po oblacima dok ti tabani stružu zemlju.

Blokade, negativne misli, iluzije, inhibicije sve je to cijena bivstvovanja ovdje jer ne možeš unaprijed biti anđeo u zemljanom paklu. Usto sve lekcije gadno bole.
To 'čvrsto tlo' je onoliko čvrsto koliko je čvrsta tvoja vjera u istinitost tvoje čulne predstave o Sebi i svijetu.
JA KOJI JESAM is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 13:35   #89
Quote:
JA KOJI JESAM kaže: Pogledaj post
To 'čvrsto tlo' je onoliko čvrsto koliko je čvrsta tvoja vjera u istinitost tvoje čulne predstave o Sebi i svijetu.
Jasno, da... bolje je biti u psihozi svo vrijeme i vjerovati da živiš virtualnu stvarnost. Takav savjet ćeš dobiti od bilo kojeg psihotičara sa odjela na Vrapču.

"Zašto bi stvarnost utjecala na mene, NEEE, moje JA je neiskvareno, lebdi u nekom apstraktnom nedodirljivom oblaku koji nadilazi obične ljudske probleme i fizičko postojanje".

Jedna malo bolja ozlijeda mozga i ode to jastvo papa.
__________________
You suffer... but why?

Zadnje uređivanje tehuti : 15.12.2014. at 13:40.
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 13:39   #90
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Tehuti, ženi me...
Bi, ali ova stvarnost je ionako iluzija. Više jastvo smatra da je to nemoralno.
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 13:40   #91
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ali si ipak nogama na čvrstom tlu privremeno, prolaziš sve nedaće materije i one na tebe djeluju.
Ne možeš hodati glavom po oblacima dok ti tabani stružu zemlju.

Blokade, negativne misli, iluzije, inhibicije sve je to cijena bivstvovanja ovdje jer ne možeš unaprijed biti anđeo u zemljanom paklu. Usto sve lekcije gadno bole.
Lekcije prošlosti bole do tada dok se svest ne oslobodi traumatičnih sadržaja koje sakuplja i na osnovu kojih se vodi njeno opšte funkcionisanje, odnosno koje otežavaju njeno postojanje (produkti stresova, štetnih emocija i enegativnih misli nisu efemerne pojave već ostavljaju traga (trauma), i sakupljaju se oko "slabih tačaka" u auri postepeno stvarajući ne samo lošije opšte funkcionisanje već i pojavu hroničnih bolesti, smanjenje niteligencije, smanjenje kreativnosti, tolerancije, unutrašnjeg mira itd).

Ako osoba ništa ne čini da se oslobađa prošlih nakupljenih produkata razmišljanja i delanja, pa oa će usled toga nakupljati sve više tereta, i svakih nekoliko godina će osećati sve veću težinu a često i bez predstave kako je nekad nešto radila sa lakoćom, kako se osećala slobodnije itd.

Oslobađanje toga "škarta" ekvivalent je održavanja sve čistije aure (odustajanja od negativnih misli, konfliktnih situacija, svađa, ogovaranja, trošenja vremena na bezpotrebne sadržaje života, stvaranje životne situacije za sve normalnije funkcinisanje - naravno ukoliko osoba želi duhovno napredovati), i ako se održava čistoća aure čovek može duhovno napredovati a njegove misli će biti sve usklađenije sa voljom Stvaraoca (imaće skoro isključivo pozitivne i neutralne misli, jačaće njegov nervni sistem, njegova tolerancija, lakše će razmišljati i dolaziti do rešenja problema sa kojima se suočava, neće se uzrujavati i frustrirati na mnoge stvari itd).

Blokade jesu sastavni deo života, ali isto tako i prevencija toga kroz molitvu, meditaciju, kroz posete energetski jakih pročišćujućih mesta, kroz duhovnu literaturu, pre svega kroz svakodnevno jačanje duhovne nastrojenosti iliti vođenja svesnog duhovnog života. Ako ovo nisu za većinu ljudi floskule ili pak gluposti, onda za manjinu barem predstavljaju potpuno jasne opise.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 13:45   #92
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post

Jedna malo bolja ozlijeda mozga i ode to jastvo papa.
A što onda održava život u čovjeku koji je doživio tešku ozljedu mozga?
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 13:46   #93
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post
Jasno, da... bolje je biti u psihozi svo vrijeme i vjerovati da živiš virtualnu stvarnost. Takav savjet ćeš dobiti od bilo kojeg psihotičara sa odjela na Vrapču.

"Zašto bi stvarnost utjecala na mene, NEEE, moje JA je neiskvareno, lebdi u nekom apstraktnom nedodirljivom oblaku koji nadilazi obične ljudske probleme i fizičko postojanje".

Jedna malo bolja ozlijeda mozga i ode to jastvo papa.
Iluzija je tražiti stvarnost kroz čovekovu ličnu apstrakciju koju naziva svetom - čovek svakako živi samo u svojoj fikciji.

Ne treba ti psihoza da bi živeo u iluziji da je ovaj svet onakav kakav misliš da jeste (zato što si se ubedio da on jeste takav). Svet privremeno za nas postoji, no naše predstave o njemu su ti oblaci kojima sa podsmehom želiš reći nešto o tome kako neko drugi shvata pojavu tvojih oblaka.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 14:57   #94
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
A što onda održava život u čovjeku koji je doživio tešku ozljedu mozga?
Elan vital sigurno ne.
Ironrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 16:08   #95
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
A što onda održava život u čovjeku koji je doživio tešku ozljedu mozga?
Pa ako umre od te iste ozljede, onda doslovno ništa.
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 16:52   #96
Nije mi jasno odakle vam ta sigurnost da je istina nesto do cega se moze doci samo razumom.
Kroz povijest je bilo dovoljno svedocanstava dozivljaja transcedencije, koji su ostavljali veliki trag na te osobe, a i mnoge oko njih.
Svrstati sve to u psihozu, iluziju, samozavaravanje mozga... mi se cini jos jeftinijim objasnjenjem od mistifikacije "vazdusastih dugovnjaka".
Ljubav na pr. ima svoju neporecivu "istinitos". Svrstati ju samo u domen hormona, gena... je po meni nedovoljno precizno.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 16:52   #97
Istina je ipak iza zamišjlenih čovekovih oblaka kojih se drži kao da su stvarni. Ispoljavanje božanske Ljubavi i doživljaj iste koja održava ovaj svet - takođe nema nikakve veze s tim oblacima zablude.

Naučni oblaci o isključivoj materijalnosti čoveka i sveta nemaju nikakve veze sa Istinom, ali kroje naše zajedničko nebo i podižu nekakav oblak doživljaja o tobožnjem razvoju. S druge strane čovek koji nije nadvladao svoju sebičnost, svoj osećaj odvojenosti, iluzornu vrednost individualnih oblaka, svoje strahove i nedostatke ne može doživeti vrednost spoznaje iluzornosti tih oblaka.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 17:36   #98
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post

Jedna malo bolja ozlijeda mozga i ode to jastvo papa.


Mozak... je dio projekcije. Projekcija nije Život. Stoga, Jastvo ne zavisi od projekcije ali dakako projekcija se projektuje iz Jastva.

A Jastvo... šta je to, kako jeste i kao se manifestuje?

Jastvo je Svijest, Duh apsoluta, cjelina Znanja kojim Biće potvrđuje da ono apsolutno jest, da postoji. Pri neposrednom doživljaju Sebe ono-koje-jeste, apsolut, Biće, Sebe doživljava Jastvom i svoje postojanje potvrđuje Znanjem-o-Sebi koje mu uvijek 'govori' JA JESAM. Taj govor nije zvučna manifestacija misli, već je to odraz apsolutnih kvaliteta u Sebi, u duhu istog (kvaliteta) koji se prema Biću (Sebi-postojanju, apsolutu) ispoljava kao Znanje-o-Sebi... ili jednostavno kao jedno JA koje je simultano i Jastvo.

Jastvo ne može da ode papa... ono što ode papa jeste pažnja, usmjerenje koncentracije i volje našeg Bića. No, iako usmjerenje koncentracije i volje našeg Bića ode 'papa' kao ti kažeš, Ja niti Jastvo ne nestaju pri tom, nestaje samo Svjesnost-o-ovom-Sebi, koji misli ... da jeste jedino dok može da misli.

Evo recimo primjer: H20 misli da je voda. Međutim, kada se stanje vode promijeni i kada se H2O rastvori u 2H i O onda Svjesnost o Sebi-vodi više ne postoji, ali dakako da postoji Svjesnost o Sebi H i H kao i Svjesnost o Sebi O.

Tako i Svjesnost-o-Sebi-čovjeku postoji sve dotle dok svi elementi koji čovjeka čine 'čovjekom' postoje u cjelini i obavljaju funkcije s ciljem da održe tu cjelinu (jednačinu), dok pri momentu 'papa' da, svakako, Svjesnost-o-Sebi-čovjeku nestaje ali nikako ne nestaje Svjesnost-o-Sebi kao svakom pojedinačnom elementu. Svi ti elementi još uvijek postoje kao izolovane uže Svjesnosti-o-sebi u projekciji.

Međutim, kada se Pažnja Bića (apsoluta) iz projekcije životnih iskustava u potpunosti okrene prema Sebi, dakle prema onom Ja oko kojega se i stvorila Svjesnost-o-postajućem-Sebi-čovjeku, onda se dešava nešto svojstveno tom odnosu sa Sobom; čitavo Jastvo se tad otkriva u Sebi, kao JEDNO, u tom Sopstvu, u JA, kao njegov nerazdvojivi sadržaj. Istovremeno i to Ja je podjednako i simultano sadržano u svakom drugom Ja koje sadrži u Sebi. Ja je apsolutno, nestvorivo, neuništivo. Ja JESTE Jastvo. Jastvo JESTE Ja.

Jastvo je dakle osnova Svijesti. Svijest je duh apsoluta. Apsolut jeste... postojanje... Biće-KOJE-JESMO. 'Svjesnost-o-Sebi-čovjeku stoga, može da ode 'papa', da, ali JA nikada. JA JESAM.
JA KOJI JESAM is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 18:07   #99
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post
Jasno, da... bolje je biti u psihozi svo vrijeme i vjerovati da živiš virtualnu stvarnost.
.

Šta je to psihoza?

Da bi znali šta je virtuelna stvarnost prvo moramo znati šta je stvarnost??

Psihoza... je biti ubijeđen, dakle vjerovati, da nešto jeste... ili da nešto nije... na to misliš?

A čim ti recimo možeš potvrditi da stvarnost koju ti doživljavaš nije psihoza?

Postoji li ikakav dokaz do tvrdnja da je ovaj materijalni svijet jedini istiniti? Po tome što pričaš, ne, za tebe ne postoji. Eh, vidiš, to je prava psihoza.


Onaj koji je duboko ubijeđen da jedino parametri ove realnost postoje kao mjerila 'normalnog' nazivaju sve one čiji su parametri pomjereni ili prošireni... ne-normalnim, poremećenim. A zašto se, naprimjer, ne bismo zapitali, zašto se javljaju takvi 'poremećaji' i kako je moguće da onaj koji je 'poremećen' uopšte i može da vidi stvarnost drugačijom od one za čiju vjerodostojnost postoje ustaljeni kriterijumi validacije. A koji su to kriterijumi? To su učvršćena ubjeđenja mase na osnovu kojih se stvara srednja vrijednost. A da li je srednja vrijednost ikada mogla da bude mjera istinitosti ekstremnih vrijednosti? Nije. Srednja vrijednost odgovara mediokritetima koji osjećaju komfor u 'zlatnoj sredini'. E vidiš, Život se ne uzdiže u više sfere Svjesnosti zahvaljujući 'zlatnoj sredini', već upravo zahvaljujući onima koji iz nje odstupe.

.


Psihoza??? Da to je prava psihoza.

...

Šta je stvarnost?

Stvarnost je ono što svojim duhom možeš obuhvatiti. Razum ne stvara stvarnost. Razum je projektuje. Biće je duhom SVE-obuhvata (shvata), razumom je razumije (analizira) i projektuje, a Sobom (svojim prisustvom u njoj) je čini postojećom.

Biće je apsolut i apsolutno je prisutno u svakom svom aspektu. Stoga, svaki aspekt Bića je podjednako jedna stvarnost po Sebi. Ali ona nepromjenjiva, nerođena, nestvorena, neuništiva stvarnost jeste stvarnost apsolutnog aspekta Sebe. Njoj se Biće-apsolut uvijek, periodično vraća kako bi svim drugim stvarnostima (koje iz tog aspekta izviru) odredilo njihovo mjesto u cjelovitosti postojanja.

Zadnje uređivanje JA KOJI JESAM : 15.12.2014. at 18:17.
JA KOJI JESAM is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 19:37   #100
Quote:
JA KOJI JESAM kaže: Pogledaj post
Riječ istina ukazuje samo na jedno; na istost Znanja. Isto je Znanje kojim ono što Sebe tim Znanjem ZNA, Sebi potvrđuje da ono jeste. A pošto to Znanje o kojemu govorimo (kada govorimo o prosvjetljenju) jeste odraz apsoluta, postojanja (koji je jedan za sve nas i koji se nikada ne mijenja), onda je Znanje-o-Sebi-apsolutu takođe apsolutno, nepromjenjivo...uvijek je ISTO, bez obzira iz kojeg iskustva (aspekta Sebe, ugla) mu se vratili. Stoga iz te ISTOSTI Znanja-o-Sebi-apsolutu i potiče naše shvatanje jedine i apsolutne ISTINE.
Ovaj post nema veze s vezom. Čisti primjer mističnog prodavanja magle.
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:07.