Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2015., 10:42   #1
Duhovnost kroz muziku

neznam ak vec postoji ta tema ali ima puno stvari koje se daju spoznati iz ovoga...

Ko prvo duhovna poruka koju muzika nosi...moze se percipirati svjesno i nesvjesno...kroz shvacanje teksta koje autor zeli reci i kroz sam zvuk koji prenosi sve osjecaje i emocije u nase tjelo i djeluje na nesvjesnoj razini...

pa ak ste za ovo moze biti tema di stvaljamo muzike koje su nam u zivotu posebne i nek svako pokusa objasniti zakej ga je taknula neka muzika...

Mozda i te mele stvari pomognu nekome da svati nekej puno vise od same svrhe teme...
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2015., 12:40   #2
odlicna tema

https://youtu.be/usJl7oiZPnc

Miten & Deva Premal - Lokah Samasta, Soul in Wonder

May all beings everywhere be happy and free, and may the thoughts, words, and actions of my own life contribute in some way to that happiness and to that freedom for all.
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2015., 12:51   #3
Meni je jedino Bach "duhovan", potpuna harmonija i red.
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2015., 13:03   #4
aj pusti sta ti je najdraze od Bacha
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2015., 13:04   #5
https://youtu.be/qzhu4gBxxnM

Bashar - Healing & Letting Go with Beethoven
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2015., 13:17   #6
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
aj pusti sta ti je najdraze od Bacha
može i ovo

https://www.youtube.com/watch?v=VQZAhBo1BPw
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2015., 14:16   #7
https://www.youtube.com/watch?v=MtjrIx87DNQ

https://www.youtube.com/watch?v=loiDgMo28K4

...

:klap:
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2015., 18:29   #8
divne su, veceras pjevam!
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 14:11   #9
Ove dvije skladbe sam oduvijek na neki način doživljavao srodnima u emociji koju nastoje prenijeti. Možda su mi i dvije najdraže skladbe uopće.

Gustav Mahler - Adagietto

Ennio Morricone - Deborah's Theme

Teško je opisati zašto, no to je čežnja za ljubavlju.... poput gubitka nečega što 'nikada nismo imali', a opet smo to izgubili. Bol izmiješana sa ljubavi. Zanimljivo je da su obje skladbe posvećene ženama.
Mahler je prvu skladbu navodno skladao za svoju ženu Almu. Ostavio je i par stihova:
"How much I love you, you my sun,
I cannot tell you that with words.
I can only lament to you my longing and love."

Stvar od Morriconea je opet vezana za fiktivni lik Deborah iz filma "Bilo jednom u Americi".
Sličnome teži i Barberov "Adagio" koji kao da slušatelja uvodi u tu ljubav i na kraju dolazi do klimaksa, poput stapanja s njom.

Za mene su sve tri skladbe duhovne jer iskazuju suštinsku ljudsku potrebu za ljubavlju, a spoznaja da to postoji i spoznaja da se takvo nešto može izgubiti stvara neopisiv osjećaj težine, tuge i nemogućnosti egzistiranja u slučaju tog gubitka. Nije ostavljen prostor za nadu jer je čovjek u ovoj ljudskoj egzistenciji ostavljen sa spoznajom da nešto takvo odlazi zauvijek.
Samim time dolazi kraj ikakvog smisla daljnjeg egzistiranja osim ako nije egzistiranje u nepodnošljivoj boli.
Svi smo mi ljubav bez koje ne možemo i to je poanta skladbi.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 14:29   #10
Deuter

Soundlift

Andy Blueman

i ovu kada slušam kao da sam u raju
Beethoven's 5 Secrets - ThePianoGuys
ITGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 14:53   #11
Jedna od najboljih kompozicija svih vremena

https://www.youtube.com/watch?v=zY7UK-6aaNA
Svjetlosni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 18:47   #12
U modernoj sakralnoj muziki meni najbolji.

https://www.youtube.com/watch?v=VdNvEYKi4ag

https://www.youtube.com/watch?v=x3Y77YHGakQ
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 09:42   #13
Wow ljudi moji pa ovo koda da sam sve sam stavil...evo vidite kak je vec pocelo kolektivno budjenje...

Bilokoja vrsta muzike pa cak i najlosija ima u sebi poruke koje mogu pomoci ljudima na toj razini svjesti...zato suditi tome je opet jednako glupo i nepotrebno ko suditi i samoj promjeni...

Svaka muzika na svakoj razini svjesti moze taknuti nekoga i promjeniti ga bar malo...pa tak sve do vrha dok covjeka ne promjene do apsoluta...

bilo da se radi o klasicnoj ili cajkama

Zadnje uređivanje Akujiki : 27.12.2015. at 10:50.
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 09:49   #14
http://m.youtube.com/watch?v=yRhq-yO1KN8

Od stvarno velikog broja muzika koje su mi pomogle kroz zivot evo jedne koja sama govori sve doslovno...
Imagine...John Lenon
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 10:59   #15
Quote:
Svjetlosni kaže: Pogledaj post
Jedna od najboljih kompozicija svih vremena

https://www.youtube.com/watch?v=zY7UK-6aaNA

hehe o tome sam pisal seminar na faxu
Mislim da bolje od toga stvarno nemoze
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 12:10   #16
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
Wow ljudi moji pa ovo koda da sam sve sam stavil...evo vidite kak je vec pocelo kolektivno budjenje...


to su ti samo naše omiljene uspavanke
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 12:17   #17
Quote:
nan kaže: Pogledaj post
to su ti samo naše omiljene uspavanke
Ma u tome i je stvar nekome mozda bas to bude potrebno u nekom trenutku zivota i sjetil se bude neke muzike koja mu bude dala snagu...

ljubav djeluje kroz zvuk bezvremenski i bezprostorno...

To je ono dok svakome u nekom trenutku zivota neka muzika privuce pozornost bez objasnjenja i puno nam znaci u tom trenutku...a nakon nekog vremena dok kasnije svatimo neku spoznaju kroz tu muziku onda se dogodi jedno pravo cudo ljubavi...

Bezvremensko cudo ljubavi dok mi sami sebi dajemo ljubav u proslost koja nam dodje putem muzike u nasu podsvjest

to svako kad tad osjeti samo u trenutku dok ga opet ista muzika podsjeti na neku spoznaju
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 14:34   #18
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
Ma u tome i je stvar nekome mozda bas to bude potrebno u nekom trenutku zivota i sjetil se bude neke muzike koja mu bude dala snagu...

ljubav djeluje kroz zvuk bezvremenski i bezprostorno...

To je ono dok svakome u nekom trenutku zivota neka muzika privuce pozornost bez objasnjenja i puno nam znaci u tom trenutku...a nakon nekog vremena dok kasnije svatimo neku spoznaju kroz tu muziku onda se dogodi jedno pravo cudo ljubavi...

Bezvremensko cudo ljubavi dok mi sami sebi dajemo ljubav u proslost koja nam dodje putem muzike u nasu podsvjest

to svako kad tad osjeti samo u trenutku dok ga opet ista muzika podsjeti na neku spoznaju
To što ljudi doživljavaju usled muzike uglavnom se odnosi samo na aspekt emocija, a gde je jaka emocija prisutna rasuđivanje je smanjeno, u tom pogledu postoji i određeni aspekt samozaborava ali on ne mora nužno biti razvojni (u principu u najvećem smislu on to i nije, već je u principu ili retrogradan, kada evocira štetne emocije koje se dodatno gomilaju a uzroci ostaju nerazrešeni u individui, ili su prosta navika, za retke pojedince svakako pokreću na aktivnost, muzičko stvaralačku itd ali ni to ne mora biti nekakav poseban uzrok razvoju svesti jer je u većini muzike izopštena dimenzija nekog duhovnog podsticaja koji dovodi do individualnog usavršavanja - s druge strane jača ego)

Platon u tom pogledu kroz svoj razvoj Idealne države prosto radikalno ukida uzroke evociranje štetnih misli u emocija u umetnosti i drugih aspektima života ljudi, u tom pogledu i ova istraživanja vode, najpre ruska a novije vreme kroz popularizaciju tih istraživanja i od strane drugih naučnka u pogledu toga kako se voda (voda i u organizmu čoveka) ponaša na različitu vrstu vibracije, bilo samo "misli" ili generalno nekih kompleksnih zvukova, kakofonije, ritmova - ništa dalje se nije otišlo od onoga što je Platon pre 2300 godina već naširoko opisivao, a što je i u religijskoj praksi poznato, kao i u znanjima prosvetljenih u pogledu određenog energetskog uticaja na čovekov sistem. U tom smislu generalizovanje muzike kao takve nije baš moguće, na žalost, muzike je, kao i književnost, na onom nivou na kome su i pojedinci koji je stvaraju, a nisu svi bogomdani da kroz takvu vrstu mediuma doprinose opštem razvoju ljudske svesti, ili barem podsticaju - postoji puno inspiracije it o je dobro, ali nije nužno svaka inspiracija usmerena u pravcu stvarnog razvoja ličnih duhovnosti, razlog tome je svakako opšte neznanje koje je dominatni faktor u ljudskom umu.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 14:46   #19
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
To što ljudi doživljavaju usled muzike uglavnom se odnosi samo na aspekt emocija, a gde je jaka emocija prisutna rasuđivanje je smanjeno, u tom pogledu postoji i određeni aspekt samozaborava ali on ne mora nužno biti razvojni (u principu u najvećem smislu on to i nije, već je u principu ili retrogradan, kada evocira štetne emocije koje se dodatno gomilaju a uzroci ostaju nerazrešeni u individui, ili su prosta navika, za retke pojedince svakako pokreću na aktivnost, muzičko stvaralačku itd ali ni to ne mora biti nekakav poseban uzrok razvoju svesti jer je u većini muzike izopštena dimenzija nekog duhovnog podsticaja koji dovodi do individualnog usavršavanja - s druge strane jača ego)

Platon u tom pogledu kroz svoj razvoj Idealne države prosto radikalno ukida uzroke evociranje štetnih misli u emocija u umetnosti i drugih aspektima života ljudi, u tom pogledu i ova istraživanja vode, najpre ruska a novije vreme kroz popularizaciju tih istraživanja i od strane drugih naučnka u pogledu toga kako se voda (voda i u organizmu čoveka) ponaša na različitu vrstu vibracije, bilo samo "misli" ili generalno nekih kompleksnih zvukova, kakofonije, ritmova - ništa dalje se nije otišlo od onoga što je Platon pre 2300 godina već naširoko opisivao, a što je i u religijskoj praksi poznato, kao i u znanjima prosvetljenih u pogledu određenog energetskog uticaja na čovekov sistem. U tom smislu generalizovanje muzike kao takve nije baš moguće, na žalost, muzike je, kao i književnost, na onom nivou na kome su i pojedinci koji je stvaraju, a nisu svi bogomdani da kroz takvu vrstu mediuma doprinose opštem razvoju ljudske svesti, ili barem podsticaju - postoji puno inspiracije it o je dobro, ali nije nužno svaka inspiracija usmerena u pravcu stvarnog razvoja ličnih duhovnosti, razlog tome je svakako opšte neznanje koje je dominatni faktor u ljudskom umu.

da istina vecinom nebude ta spotnaja u svrhu rasta...ali jedino u slucaju kad bude onda dolazi do one bezvremenske izmjene...

makar to samo po sebi nije radi muzike vec radi ljubavi...a muzika posluzi ko medij prenosnik ljubavi...jos grublje receno zvuk posluzi i vibracije koje stvori prenesu odredjenu dozu ljubavi u to bezvremensko stanje i ta doza je uvjek sveprisutna vezana bas za npr neki odredjeni zvuk...

tak da naravno svaki faktor te spoznaje iskljucivo ovisi o svakom covjeku injegovoj emocionalnoj i psihickoj percepciji...
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 15:03   #20
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
da istina vecinom nebude ta spotnaja u svrhu rasta...ali jedino u slucaju kad bude onda dolazi do one bezvremenske izmjene...

makar to samo po sebi nije radi muzike vec radi ljubavi...a muzika posluzi ko medij prenosnik ljubavi...jos grublje receno zvuk posluzi i vibracije koje stvori prenesu odredjenu dozu ljubavi u to bezvremensko stanje i ta doza je uvjek sveprisutna vezana bas za npr neki odredjeni zvuk...

tak da naravno svaki faktor te spoznaje iskljucivo ovisi o svakom covjeku injegovoj emocionalnoj i psihickoj percepciji...
Zvisi šta ko podrazumeva pod ljubavlju. Za mene ljubav predstavlja određeno 'duhovno' postignuto stanje i ispoljavanje tog stanja odnosno doživljaj tog stanja koje nije puka emocija ili sentiment usled nekakvog posebnog doživljaja već kako kažem - stanje, dakle, nešto što je trajnije, nešto što je kompleksnije i obuhvatnije.

U tom smislu bi ljubav bila u čoveku, ne kao nekakva relacija ili interakcija sa nekim ili nečim, već postignuto harmonično stanje misli, emocija i energije, a kroz medium fizičkog tela to je različiti spektar kvalitetnog doživljaja koji nije nastao "slučajno" već usled duhovnog napredovanja koje se svakako ne postiže slučajnošću ili time što neko, iako ne zna šta radi nešto radi (dakle, ponovo slučajem poput lutrije) niti posredno već angažovano, odustajanjem kroz puno "nalepljenih" pojava koje nužno vučemo sa sobom u zavisnosti od sredini u kojoj smo potekli, vaspitanja i tobožnjeg obrazovanja na ljudski način, svesno a ne nesvesno.

Muzika utiče kod najveće većine ljudi do evociranja različitih stanja u kojima neretko nedostaje svesnost, ne samo u doživljaju, doživljaja može biti prijatan usled gubljenja svesti o "sebi" odnosno gubljenja svesti o onome što inače predstavlja problem individue - a to je njen život i sva problematuka koja tu ide. Ljubav za mene predstavjla nešto više od jedne dimenzije - kao što bi neko uživao u nekoj specifičnoj vrsti muzike, jazzu ili transu a ostalo nije u mogućnosti sa sluša i kada bi bio u drugoj poziciji koja mu ne odgovara on počinje da reaguje suprotno svom užitku, ljubav za mene ne podrazumeva takvu vrstu užitka koji je jednoličan, ograničen, naprotiv predstavlja jedno stanje koje traje čitave godine, svakodnevno, i takvo stanje mogu deliti sa osobama ukoliko sam sa njima u drugštvu, u suprotnom je ono samodovljno i kada sedim sam sa sobom bez muzike.

Naravno, i sama muzika, iako je svepriutni elemtn u društvu odvajkada, posebno danas nema poseban upliv na mnoge ljude, osim što se podrazumeva kao nerazdvojni elemnt u putu njihovog samodestruktivnog čina koji se ponavlja u zavisnosti od kulture i običaja, kada se ne slavi ništa posebno sem što se oslobađa jaka emocija koja poništava doživljaj trpljenja bola egzistencije i neznanja te i privid oslobađanja, ali na uštrb fizičkog tela, i uštrb svakako eventualnog duhovnog nastojanja i pomeranja sebe u pozicjii koja trenutno svakako predstavlja samo trpljenje, kao da se ono podrazumeva - i to ljudi pogrešno nazivaju život, ustvari je to duboko neznanje i gubljenje smisla i energije na opštu štetu, ljudi su spremni čak i da brane te svoje gluposti koje ne rade svesno.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:21.