Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2016., 01:43   #221
Naletjela sam na nešto u knjizi o sinkronicitetu što je u skladu s Martinusovom filozofijom

"Ljudska psiha obuhvaća sve zvijezde i planete kao metafore našega punog potencijala. To nisu samo nebeska tijela, nego i makrokozmosi našega individualnog mikrokozmosa. Mi smo sastavljeni od svake njihove putanje i vibracije te smo iznimno osjetljivi za njih. Osjetljivi smo jer smo stvoreni prema njihovu liku. Nebo nas odražava i doista smo djeca zvijezda, zemaljski odrazi nebeskih konstelacija. U evanđelju po Luki 10:20 piše: „Radujte se jer su vaša imena zapisana na nebesima!“ (David Richo)



We are all made of stars
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 12:25   #222
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Znači, spoznao si Istinu.
Wow
Ne budi... nepromišljena i naivna.

Quote:
Što čovjeku donosi spoznaja Istine?
Slobodu od ropstva. Inače ništa korisno...

Quote:
(Istine s velikim I jer je to ona prava i jedina istina koja je takva kakva jest bez obzira na nas, tj izvan nas je pa joj mi ne možemo ništa jer ne ovisi o nama)
Misliš da je tamo negdje, na nekoj teško pristupačnoj planini?

Quote:
Last but not the least: Za koga su "stvari takve kakve jesu"
Za onoga koga nema.

Quote:
i kakve su to one,
Takve kakve uistinu jesu.

Quote:
i što su to uopće "stvari"?
Ono što jest... Istina je da ti sad ovo čitaš, i/ili netko drugi.

Quote:
Bagi9 kaže: Pogledaj post
Buda je isto rekao: „Budan sam i blažen, ničim što postoji nisam okužen.“
Ali je možda prokužen.

Quote:
Martinus tvrdi da je jedno s Ocem i da je to njegovo iskustvo.
Mene ovdje stvarno zanima na osnovu čega ti tvrdiš da Martinus nije prosvjetljen?
Već sam rekao, na osnovi pročitanoga. Na osnovi onoga što je "pisao i govorio" o postojanosti osobnosti. Takva osobnost (prividno čvrsta točka) i prosvjetljenje isključuju jedno drugo.
str. 9 https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=171,
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=172

Njegovo pisanje prožeto je vjerskim konceptima i nestvarnošću. Njegov način života (izgleda) "snažnim" pozitivnim nabojem kojeg je kako se čini osobito cijenio kao potrebnu vrlinu. Možebitno smatrao je pozitivu ključem koji otvara "sva" tzv. duhovna vrata...
staro gunđalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 12:32   #223
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Naletjela sam na nešto u knjizi o sinkronicitetu što je u skladu s Martinusovom filozofijom

"Ljudska psiha obuhvaća sve zvijezde i planete kao metafore našega punog potencijala. To nisu samo nebeska tijela, nego i makrokozmosi našega individualnog mikrokozmosa. Mi smo sastavljeni od svake njihove putanje i vibracije te smo iznimno osjetljivi za njih. Osjetljivi smo jer smo stvoreni prema njihovu liku. Nebo nas odražava i doista smo djeca zvijezda, zemaljski odrazi nebeskih konstelacija. U evanđelju po Luki 10:20 piše: „Radujte se jer su vaša imena zapisana na nebesima!“ (David Richo)
Sve i da je tako, sve do u detalje, pih.
staro gunđalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 16:14   #224
Quote:
staro gunđalo kaže: Pogledaj post
Pa iz ovoga i onoga što sam pročitao vidi se da se je čovjek čvrsto držao ideeje osobnosti. Drugim riječima, temelja iluzije.
Osobnost nije iluzija, niti temelj iluzije.
Temelj iluzije je neznanje o našoj istinskoj prirodi koja je transcendentalne naravi. Martinus to naziva X1 ili 'božije nešto'.
Svako živi biće ima 'tijelo vječnosti' koje je neuništivo i postoji kroz cijelu vječnost.

Svako živo biće je vječno i prema tome postoji kao osoba. Nikada nije nastalo, niti će ikada prestati postojati.
Ovo isto vrijedi i za Svemir koji postoji vječno i u vječnoj je preobrazbi.
Bagi9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 19:52   #225
Uostalom, kome mi uopće pišemo... nekoj iluziji?

Zamisli logike sebe nazvati iluzijom s jedne strane a s druge inzistirati da si "otkrio istinu" i da te ona "oslobodila ropstva"
Ne zna se šta je tu luđe od luđega.... da li to što iluzija predstavlja sebe kao iluziju i hoće da joj vjerujemo, ili to što je iluzija "otkrila istinu" (čudesno postignuće za jednu iluziju ), ili ideja koju iluzija ima da bi mogla biti "okovana" i da joj za oslobođenje treba "istina" (wtf?!?!), ili golemo pitanje koje cijeli diskurs ove velike gunđave "iluzije" ostavlja na kraju, a to je:
Ako je čovjek tj njegovo Ja = iluzija, nije li onda i njegova "istina"= iluzija? I konačno, čemu sva ta priča oko iluzije i istine ako postoje samo iluzije, a i da ne postoje kako bi jedna iluzija uopće o tome mogla išta znati ... ?
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 23:12   #226
Quote:
Bagi9 kaže: Pogledaj post
Osobnost nije iluzija, niti temelj iluzije.
Temelj iluzije je neznanje o našoj istinskoj prirodi koja je transcendentalne naravi.
Vjerojatnost za nastanak iluzije je neznanje. Osobnost, i sama iluzorna, je ta koja stvara nove iluzije i vjeruje u njih - očita činjenica. To je kad u neznanju, npr. o transcendentalnom, osoba nastoji stvarati zamisli na osnovi nečega (čega god), u koje potom povjeruje bez prethodnoga iskustva, spoznaje, uvida - ili saznanja ako se radi o nečem drugom.

Da stvar bude jasnija, "narav" transcendentalne svijesti je nepostojanje. Što o tome može znati osobnost bez iskustva te svijesti, koja priželjkuje vječni opstanak u svojim nepresušnim konceptima (iluziji). To se odnosi na sve elemente od kojih je osobnost sačinjena.

Što dakle prije svega imamo na raspolaganju (koju iluziju)?
Naravno, misao o jastvu, o "postojanju" istoga, koje želi i potrebuje... I ako se ta misao o jastvu održava, bilo intuitivno ili svjesno, pa i manje svjesno, to biće nije prosvijetljeno, ovdje ni tamo negdje kad umre!

Quote:
Svako živi biće ima 'tijelo vječnosti' koje je neuništivo i postoji kroz cijelu vječnost.
Pitanje je koje pravo značenje ima pojam "cijela vječnost".
Što na okupu drži "tijela vječnosti" da se ne rasplinu...? Čime su uvjetovana?

Quote:
Svako živo biće je vječno i prema tome postoji kao osoba.
Osobnost ima svoj početak, bome i svoj završetak.

Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Uostalom, kome mi uopće pišemo... nekoj iluziji?

Zamisli logike sebe nazvati iluzijom s jedne strane a s druge inzistirati da si "otkrio istinu" i da te ona "oslobodila ropstva"
Iluzija je oruđe kojim se koristimo na mnogo (svakakvih) načina. Razlika je što je netko shvaća preozbiljno zbog "svojih" uvjerenja i stavova, dok netko uviđa njezinu varljivu narav, ali se ipak služi njezinim datim mogućnostima... (pored ostalog i slova, i riječi, i značenje... je isto tako iluzorno).

Quote:
Ne zna se šta je tu luđe od luđega.... da li to što iluzija predstavlja sebe kao iluziju i hoće da joj vjerujemo, ili to što je iluzija "otkrila istinu" (čudesno postignuće za jednu iluziju ), ili ideja koju iluzija ima da bi mogla biti "okovana" i da joj za oslobođenje treba "istina" (wtf?!?!), ili golemo pitanje koje cijeli diskurs ove velike gunđave "iluzije" ostavlja na kraju, a to je:
Ako je čovjek tj njegovo Ja = iluzija, nije li onda i njegova "istina"= iluzija? I konačno, čemu sva ta priča oko iluzije i istine ako postoje samo iluzije, a i da ne postoje kako bi jedna iluzija uopće o tome mogla išta znati ... ?
Istina je neovisna od vjerovanja i drugih nebuloza, koja i kakva ona bila. Kriterij neovisnosti... govori sam za sebe. Vjerujem, naime uvjeren sam, da to svakom zdravorazumskom biću može biti razumljivo i prihvatljivo. Kao što vidiš nisam cijepljen od nekih vjerovanja.

Gle, u vanjskom svijetu može se vidjeti bezbroj istina. U unutarnjem svijetu prepunom koncepata gotovo da nema nešto istinitoga u mislima.

Što sve ljudi rade jedni drugima samo zato što vjeruju, misle i uvjereni su u "ispravnost" svojih postupaka (iluziju). Zapetljavaju se u vlastite nebuloze koje nikako ni sami nisu u stanju razumjeti, stoga ni razmrsiti. Što dalje, taj iluzorni košmar sve više i više sliči na noćnu moru u svakom pogledu.

Evo zašto izražavam gađenje prema tim gluparijama.
staro gunđalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 23:55   #227
Quote:
staro gunđalo kaže: Pogledaj post
Pitanje je koje pravo značenje ima pojam "cijela vječnost".
Što na okupu drži "tijela vječnosti" da se ne rasplinu...? Čime su uvjetovana?
Svako biće je vječno i ima sedam tijela koja se sastoje od sedam energija: matična energija koja nije manifestirana, energija instikta, gravitacije, osjećaja,inteligencije,intuicije i pamćenja.
Na okupu ih drži matična energija koja je nemanifestirana.
Postoji šest carstava u svakom od kojih dominira određena energija, jedana je potisnuta, dvije su u porastu,a dvije u opadanju. Postoje 4 knjige simbola u kojima Martinus to detaljno objašnjava i ilustrira.
Trenutno dominira energija gravitacije koja vlada životinjskim svijetom kojemu i čovjek pripada. Energija osjećaja dominira carstvom pravoga čovjeka, inteligencija carstvom mudrosti, intuicija Božanskim svijetom, energija pamćenja carstvom blaženstva,energija instinkta biljnim carstvom. Matična energija pripada planu vječnosti.
U svakom carstvu dominira određedna energija koja određuje oblik tijela.

'Cijela vječnost' znači da je svako biće vječno, nikad nije nastalo, niti će ikada prestati postojati budući da nešto ne može nastati iz ničega, niti se nešto može pretvoriti u ništa.
Postoji samo vječni ciklus evolucije i involucije u kojemu se biće kreće kroz kozmičke spirale.

Quote:
staro gunđalo kaže: Pogledaj post
Osobnost ima svoj početak, bome i svoj završetak.
Ako gledamo određenu inkarnaciju to je točno, no ako gledamo biće koje je vječno onda možemo reći da je osobnost nešto što se stalno izgrađuje i razgrađuje kroz vječne procese evolucije i involucije.


Quote:
staro gunđalo kaže: Pogledaj post
Da stvar bude jasnija, "narav" transcendentalne svijesti je nepostojanje. Što o tome može znati osobnost bez iskustva te svijesti, koja priželjkuje vječni opstanak u svojim nepresušnim konceptima (iluziji). To se odnosi na sve elemente od kojih je osobnost sačinjena.
Transcendentalna svijest uključuje obje vrijednosti: i tišinu i dinamizam istovremeno, apsolutno i relativno zajedno.
To je stanje svijesti,a ne nesvijesti.
Vječni opstanak nije nekakav koncept niti iluzija koji biće priželjkuje,već je to stvarnost vječnog postojanja.

Postoji stanje svijesti koje zna samo istinu i u kojemu nema nikakvih iluzija.U vedskoj znanosti postoji termin 'rtambhara pragya' koji označava nivo svijesti koji poznaje samo istinu. Martinus isto tako govori o stanju razvijene 'kozmičke intuicije'. Kod razvijene kozmičke intuicije biće ima odgovore na sva pitanja koja se mogu postaviti.
Bagi9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 22:50   #228
"Svaki savršeni erotski akt je dokaz nježnosti doveden do vrhunca"
Martinus
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 19:15   #229
Quote:
Bagi9 kaže: Pogledaj post
Ako je netko završio spiralni ciklus kao ljudsko biće i prošao kroz sve duhovne svjetove, nakon boravka u carstvu blaženstva, ponovno se inkarnira u materijalnom svijetu, ali spiralu više: postaje planet. Za Martinusa je planeta Zemlja isto tako živo biće, kao što su i zvijezde, planetarni sustavi, galaksije,…To su sve ti spiralni ciklusi o kojima on govori.
Dakle kad je biće prošlo kroz jedan spiralni ciklus kao čovjek u slijedećem ciklusu postaje planet, zatim Sunce, planetarni sustav,…
On još kaže da je u jednom ciklusu biće uvijek jednoga spola i da spol mijenja tek u slijedećem spiralnom ciklusu.
Cijeli taj proces je vezan uz nešto što Martinus zove jednopolnost i dvopolnost.
U materijalnom svijetu bića su jednopolna, dok su u duhovnim svjetovima bića dvopolna. Kako je Isus rekao. „U Kraljevstvu Nebeskom nema ženidbe“. Došlo je do sjedinjenja Šive i Šakti, rekli bi u hinduizmu.
Primitivno biće, životinja, je čisto jednopolno biće. Što je biće razvijenije, u njemu je razvijenija i druga strana i postupno postaje dvopolno biće i uzdiže se prema duhovnim svjetovima.
osim ako je puž.. ili bakterija, ili glista, trakavica isl. ako se dobro sjećam zoologije
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 19:17   #230
Quote:
Hepi kaže: Pogledaj post
E. Swedenborg. On je bio u nebeskim svijetovima, i ono što je tamo vidio i što je čuo od anđela baš se ne slaže sa ovime što Martinus govori.



U tome je problem. Tradicije i njihove knjige su pogrešne.
Ima ljudi koji su skupili znanje iz tih knjiga i na temelju tako stečenog znanja sebe nazivaju učiteljima. Takvi nemaju pojma, to su najobičniji teolozi. Zbog takvih imamo hrpu različitih religija i sve su međusobno proturječne.

Ima i onih koji su imali neka duhovna iskustva pa na temelju toga misle da puno znaju.
To je već malo bolje. To jesu nekakvi učitelji, ali ni njima ne treba previše vjerovati.

A ima i onih koji su anđeli. To su pravi učitelji jer njihovo znanje dolazi od Boga.
ma ima njih koji su u nebeskim svjetovima sva sila.. jedan izlet na rebro, u popovaču, rab, ili vrapče i vidjet ćete svu silu Isusa i inih spasitelja.. i iako se zajebavam, ne zajebavam se mnogo..
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 23:54   #231
čitam si i čitam ovu temu, i prije neg velim nekaj ozbiljnog, baš mi je sinulo kak su hrvatski političari redom uzvišeni i prosvijetljeni moralni geniji koji funkcioniraju po principu da je "sve vrlo dobro" i "zlo ne postoji", dok dijele "neugodno dobro" onima koji žive u sekundarnoj božjoj svijesti (nama) a samima sebi, koji žive u "primarnoj", mnogo "ugodnoga dobra"..
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 11:55   #232
Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
čitam si i čitam ovu temu, i prije neg velim nekaj ozbiljnog, baš mi je sinulo kak su hrvatski političari redom uzvišeni i prosvijetljeni moralni geniji koji funkcioniraju po principu da je "sve vrlo dobro" i "zlo ne postoji", dok dijele "neugodno dobro" onima koji žive u sekundarnoj božjoj svijesti (nama) a samima sebi, koji žive u "primarnoj", mnogo "ugodnoga dobra"..
Nije ti nitko kriv što nisi studirao fakultet političkih nauka ili neki drugi pa uronio u svijet politike onda bi i ti imao ugodno dobro i živio u primarnoj božjoj svijesti, a ne ovako bio potrošna roba koju sistem ima u izobilju. Duhovnost je postala unosnija i od politike jer ima duhovnjaka koji imaju sljedbenika više nego najjače političke stranke u Hrvatskoj.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 11:59   #233
Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
ma ima njih koji su u nebeskim svjetovima sva sila.. jedan izlet na rebro, u popovaču, rab, ili vrapče i vidjet ćete svu silu Isusa i inih spasitelja.. i iako se zajebavam, ne zajebavam se mnogo..
To su Isusi i spasitelji kojima karijera nije bila toliko uspješna, a ima drugih koji uzimaju masne novce van takvih ustanova to su pravi vukovi zamaskirani u ovce.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 14:12   #234
istina
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 16:18   #235
Obzirom da sam pročitao 5 Martinusovih knjiga, te nastavljam s istraživanjem rekao bih par riječi ovdje. Nakon puno godina intelektualnog i praktičnog traganja za Istinom i duhovnošću, za mene je otkriće Martinusove kozmologije najbliže mojem psiho-duhovnom razumijevanju svijeta i sebe. Po prvi puta sam naišao na sinzezu duhovnosti koja odgovara mojem intelektualnom kapacitetu, a da mi ne izgleda naivno (religiozno). Ja nisam došao do razine svijesti da sam doživio sve što Martinus piše, iako sam neke stvari doživio prije nego sam uopće čuo za njega. To mi samo potvrđuje da je velika vjerojatnost da je čovjek pisao Istinu ili barem "svoju istinu" kako ju je on doživio.

Ono što sam doživio, shvatio i primijenio prije nago sam čuo za Martinusa:
- duhovna evolucija: doživio sam ju točno kako Matrinus opisuje, i to pod utjecajem Iboge.
- vegetarijanska prehrana: od prije 3 godine isključivo se hranim ( supruga i dijete također) vegetarijanski. Počeli smo s takbvom prehranom prilikom priprema za ayahuascu i nastavili dalje tako.

Enteogene biljke (iboga, ayahuasca) nisu za svakoga, ali supruzi i meni su otvorile vrata percepcije i sada je taj evolutivni razvoj sve brži. Martinusova kozmologija se savršeno uklopila u naša "otkrića" i na najbolji način riječima i logički objasnila temeljna filozofska pitanja čovjeka.

Mogu još reći da sam godinama bio sposoban samo čitati , čitati i čitati razna tumačenja, ali nijedno nisam mogao praktično osjetiti ili ispitati. Tek nakon iskustva s psihoaktivnim biljkama, sve se počelo intelektualno i empirijski slagati u mozaik. Martinus je za mene samo najbolje opisao taj mozaik.
set96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 23:02   #236
https://www.youtube.com/watch?v=d-auBI63jGI

Emisija "Na rubu znanosti" o slobodnoj volji.

Gost je Daniel Opačić, poznavatelj Martinusove kozmologije.
Bagi9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 20:03   #237
Gdje se mogu nabaviti Martinusove knjige i ima li uopće prevoda na naš jezik ?
__________________
Fuck this planet. It is a piece of shit. Seriously. If I cannot return to space, then I will snort coke until I die.
Afx01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 23:59   #238
Quote:
Afx01 kaže: Pogledaj post
Gdje se mogu nabaviti Martinusove knjige i ima li uopće prevoda na naš jezik ?
Javi mi se u inbox, imam sve knjige u pdf-u pa ti mogu poslati emailom.
Bagi9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 00:08   #239
Znaš onu priču o "čuvarima praga".... čuvari praga naše percepcije.... oni neki koji nas sprečavaju da vidimo dalje od onoga što osjećamo i dalje od načina na koji smo naučeni razmišljati ...
Čitajući "Zanat slobode" palo mi je na pamet da su ti "čuvari praga" u stvari naše MANE.
Čuvari praga su sve ono "životinjsko" u nama što nismo transformirali u ljudsko, ono u nama što izmiče našoj svjesnoj spoznaji ... i upravo te mane, to "slijepo" u nama, to nerasvijetljeno i nesvjesno, ono je što smatramo "fatumom", nepromjenjivom sudbinom, nečim što je jače od nas....

Ono što zovemo "sudbinom" samo su naše mane, ono što još nismo "humanizirali" na putu postajanja "pravim čovjekom"

Nije li to good news.... ?
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2019., 14:13   #240
https://www.magicus.info/vjerovanja-...o-novoj-godini

Marunusova poruka za novu godinu.
Bagi9 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:38.