Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2016., 18:18   #21
Quote:
Cosmic Wanderer kaže: Pogledaj post
Po ovome što si napisao , ti si sigurno imao iskustva 5 dimenzije ili po Meher Babi - suptilnog svijeta , gdje se upotrebljava suptilno tijelo(i suptilna čula) ili svjetlosno tijelo-jedno te isto.

Onaj glas što si čuo najvjerovatnije pripada tvojoj višoj svijesti koju neki zovu i viši ja.

Kad si vani u prirodi i kad si u opuštenijim stanjima-meditativnim , da li ponekad drveće i zelenilo koje gledaš poprima neopisivo-prekrasne-intezivne nijanse zelenih boja , da osjetiš kako ti se srce cijepa od sreče samo gledajući ih , a boja plavog neba postane toliko neopisivo prekrasna ,da imaš osječaj da si u nekoj prekrasnoj bajci , u snu a ne u ovoj 3d realnosti?
Poslije predzadnje ekstaza jedan period sve mi je mirisalo jače i posebnije, iznenadilo me koliko je ugodan miris prirode poslije kiše. Poslije zadnje ekstaze sve mi je imalo jake i žive boje, kao da priroda govori putem boja još uz to sam lako čitao osjećaje i zapažao raspoloženja ljudi na osnovu boja odjeće koje su nesvjesno izabrali taj dan kada sam ih sreo. Nešto dodatno što sam primjetio je da kada sam jeo hranu zajedno sa drugim ljudima kao da svaki čovjek ima svoj ritual pri jedenju te odaje puno nesvjesnih znakova pri pokretima tijela posebno ako jede u tom trenutku hranu koju voli. Ljudi su mi bili kao otvorene knjige čitao sam ih veoma lako.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 18:25   #22
Tko uđe u 13-u dimeziju dobija prefiks EL
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 19:09   #23
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Tko uđe u 13-u dimeziju dobija prefiks EL
Misliš na riječ El-šadaj koja znači svemogući.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 19:18   #24
Quote:
Sekhem kaže: Pogledaj post
Misliš na riječ El-šadaj koja znači svemogući.
To ne znači svemogući to je misinterpretacija patrijahalnog nasilja.

Pisao sam o tome jednom vezano za Mojsija,no ja sam u 3 oj dimenziji pa nisi ubrao.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 19:32   #25
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
To ne znači svemogući to je misinterpretacija patrijahalnog nasilja.

Pisao sam o tome jednom vezano za Mojsija,no ja sam u 3 oj dimenziji pa nisi ubrao.
De nam onda objasni taj prefiks EL bez sprdanja, nego ozbiljno.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 19:45   #26
Quote:
Sekhem kaže: Pogledaj post
De nam onda objasni taj prefiks EL bez sprdanja, nego ozbiljno.

Možeš li razumijeti zašto je broj 13 unija?

I unija čega?

Kontempliraj na onu sliku koju sam postavio.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 20:02   #27
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
5D je prijeđen metafizički prag. (naravno ako je to uopće moguće, odnosno ako nije subjektivna fantazija, nesvjesnog, ili astralnog isl.)
Dimenzije mogu biti komprimirane (nazovi tako) u 4D, samo pitanje je zašto ih percipiramo kao četverodimenzionalne. Naravno možeš reći zbog vibracija ili uma koji nezna drugačije nego kako je naučen. Uglavnom zaključak je da dođe isto na kraju, iskustvo je 4D.


Složio bi se s opisom tog babe (zar to nije onaj koji nije govorio? i pisao), to je apstrakcija koja u sebi ima logiku zašto je nemoguće, slično su zaključili i filozofi. (vidi zadnju rečenicu pvog posta)
Što bi ona rekli budisti (napredniji meditacijama dođu do tišine, nema dimenzija) , to su sve tvorbe uma i kao takve nisu istina. Naravno ako se same od sebe događaju (a izgleda se događaju i pitanje kome i kako i okolnosti) onda je pitanje pitanja onaj koji sve doživljava.
Ima raznih duhovim metoda, puteva ili kako hoćeš zvati, kabalisti i hermetisti, dakle zapadnjački okultisti se upravo time i bave...ali pitam se koja je svrha toga?
Simboli i mitovi sadrže u sebi program, dimenziju, možeš saznati iz toga sve o svijetu, ljudima..dalje od toga nema programa (doduše neki su pokušavali i pokušavaju to opisati) ili je neshvatljiv razumom.
Razlog zbog kojeg Meher Babine nivoe evolucije svijesti ovdje stavljam u prvi plan je taj što je njegov opis prvog nivoa suptilnog svijeta opis koji se u potpunosti slaže s mojim osobnim iskustvima suptilnog svijeta ili niže 5 dimenzije koja sam imao u posljednjih 5 godina.

Čitao sam o tuđim iskustvima , sličnim ili identičnim mom iskustvu, a ljudi koji su ih opisivali uglavnom su koristili izraz 5 dimenzija.
Nikola Tesla je mnogo puta govorio da na cijeli univerzum možemo gledati kao na energiju ,vibraciju i frekvenciju.
Ja gledam na riječ ili izraz dimenzija kao na jednu riječ kojom se pokušava opisati ili dočarati nešto što je izvan trenutačnih parametara konceptualizacije ljudskog uma , ali što se mene tiče može i frekvencija ili vibracija ,ista stvar.

Kada se svijest uzdigne dovoljno(u mojem slučaju zen meditativnim tehnikama) u frekvencijama/vibracijama , ta svijest se tada poistovječuje s jednim potpuno novim svijetom koji vibrira na daleko višim frekvencijama od ovoga našeg a u isto vrijeme zauzima isti prostor kao ova niževibrirajuća 3 dimenzija u kojoj trenutno jesmo.
Svijet koji sam tada vidio/vidim i percipiram je svijet sa neopisivo prekrasnim bojama koje su "žive" za razliku od 3d i sve izgleda kao jedna vanzemaljska bajka neopisiva riječima i u tim trenucima mi je potpuno otvorena srčana čakra , pa osječam nevjerovatnu vanzemaljsko-neopisivu sreču i ektazu dok upijam tu ljepotu a u isto vrijeme osječam jedinstvo/sjedinjenost sa svim što percipiram, tu doživljavam prvu jhanu i ta iskustva su neopisiva riječima , pa eto ja opet nešto pokušavam opisati.
Realnost suptilnog svijeta ili 5 dimenzije je po meni daleko realnija i intezivnija od ove naše 3 d.

To nisu nikakve halucinacije ,meditiram ili bivam u sadašnjem trenutku zadnjih 10 godina ,pa znam što su halucinacije.
Mojih prvih pet godina meditacija je prošlo u dubinskom čišćenju nagomilanog podsvjesnog taloga negativnih emocija straha,ljutnje,bijesa ,srama...i negativnih vjerovanja koja su se vezivala za te emocije , a koja su do tada stvarala u meni lažnu percepciju i lažno viđenje ove 3d realnosti(ili iluzije).

Slažem se da je jedino tišina bitna jer ta tišina i jeste naš pravi ja-čista svijest , a sve ovo ostalo je iluzija ,uključujući i 3 dimenziju u kojoj ja ovo pišem i 5 dimenziju i sve dimenzije ispod i iznad.

4 dimenzija o kojoj pišeš je astralna dimenzija koja ima svoje podnivoe , niži i viši astral , pa tako u nižem možemo naići na razne niskovibracione entitete koji odgovaraju vibraciji/frekvenciji nižeg astrala.
Među ostalom ekipom tu je i glavni štab Orionskih mračnjaka-kontrolora ovog planeta , koji iz tih mračnih sfera nižeg astrala , putem svojih marioneta u centrima moči na zemlji kontroliraju ovaj planet tisućama godina.

Viša 4 dimenzija je već osvježavajuće iskustvo za dušu , ali zbog velikog utjecaja ega u toj dimenziji ,nema ni nešto pre-velikog jedinstva svijesti ,koju neki zovu i ljubav. Ljubav ili jedinstvo svijesti možeš doživjeti tek u 5 dimenziji iz razloga što visoke frekvencije/vibracije 5 dimenzije odgovaraju samo potpuno otvorenoj srčanoj čakri kod čovjeka.

Meher Baba(preporučio bi knjigu "Bog govori) naglašava jednu bitnu stvar a to je da se ne miješa astralni svijet/dimenzija sa suptilnim svijetom jer su to dva potpuno različita svijeta.
Naravno da jesu različiti , kad je astralni na nižim frekvencijama/vibracijama.

Jedan napredni budistički meditant s kojim sam u kontaktu , a koji je dostigao 8 jhanu u svojim dubokim meditacijama(ne prihvača da ga itko naziva učiteljem) potvrdio mi je večinu ovoga što ja ovdje pričam ,samo na malo drugačiji način. On još kaže da poslije 4 jhane čovjek doživljava tek prvo prosvjetljenje(i ide prema drugom i glavnom) i ti si onda-tvoja svijest je tada poistovječena sa suptilnim svijetom ili drugačije rečeno 5 dimenzijom.
Kako se svijest dalje uspinje jhanama , ta ista svijest prolazi kroz suptilne i mentalne sfere/nivoe ili drugačije rečeno uzdiže se od 5 do 12 dimenzije
Cosmic Wanderer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 20:16   #28
Quote:
Cosmic Wanderer kaže: Pogledaj post
Razlog zbog kojeg Meher Babine nivoe evolucije svijesti ovdje stavljam u prvi plan je taj što je njegov opis prvog nivoa suptilnog svijeta opis koji se u potpunosti slaže s mojim osobnim iskustvima suptilnog svijeta ili niže 5 dimenzije koja sam imao u posljednjih 5 godina.

Čitao sam o tuđim iskustvima , sličnim ili identičnim mom iskustvu, a ljudi koji su ih opisivali uglavnom su koristili izraz 5 dimenzija.
Nikola Tesla je mnogo puta govorio da na cijeli univerzum možemo gledati kao na energiju ,vibraciju i frekvenciju.
Ja gledam na riječ ili izraz dimenzija kao na jednu riječ kojom se pokušava opisati ili dočarati nešto što je izvan trenutačnih parametara konceptualizacije ljudskog uma , ali što se mene tiče može i frekvencija ili vibracija ,ista stvar.

Kada se svijest uzdigne dovoljno(u mojem slučaju zen meditativnim tehnikama) u frekvencijama/vibracijama , ta svijest se tada poistovječuje s jednim potpuno novim svijetom koji vibrira na daleko višim frekvencijama od ovoga našeg a u isto vrijeme zauzima isti prostor kao ova niževibrirajuća 3 dimenzija u kojoj trenutno jesmo.
Svijet koji sam tada vidio/vidim i percipiram je svijet sa neopisivo prekrasnim bojama koje su "žive" za razliku od 3d i sve izgleda kao jedna vanzemaljska bajka neopisiva riječima i u tim trenucima mi je potpuno otvorena srčana čakra , pa osječam nevjerovatnu vanzemaljsko-neopisivu sreču i ektazu dok upijam tu ljepotu a u isto vrijeme osječam jedinstvo/sjedinjenost sa svim što percipiram, tu doživljavam prvu jhanu i ta iskustva su neopisiva riječima , pa eto ja opet nešto pokušavam opisati.
Realnost suptilnog svijeta ili 5 dimenzije je po meni daleko realnija i intezivnija od ove naše 3 d.

To nisu nikakve halucinacije ,meditiram ili bivam u sadašnjem trenutku zadnjih 10 godina ,pa znam što su halucinacije.
Mojih prvih pet godina meditacija je prošlo u dubinskom čišćenju nagomilanog podsvjesnog taloga negativnih emocija straha,ljutnje,bijesa ,srama...i negativnih vjerovanja koja su se vezivala za te emocije , a koja su do tada stvarala u meni lažnu percepciju i lažno viđenje ove 3d realnosti(ili iluzije).

Slažem se da je jedino tišina bitna jer ta tišina i jeste naš pravi ja-čista svijest , a sve ovo ostalo je iluzija ,uključujući i 3 dimenziju u kojoj ja ovo pišem i 5 dimenziju i sve dimenzije ispod i iznad.

4 dimenzija o kojoj pišeš je astralna dimenzija koja ima svoje podnivoe , niži i viši astral , pa tako u nižem možemo naići na razne niskovibracione entitete koji odgovaraju vibraciji/frekvenciji nižeg astrala.
Među ostalom ekipom tu je i glavni štab Orionskih mračnjaka-kontrolora ovog planeta , koji iz tih mračnih sfera nižeg astrala , putem svojih marioneta u centrima moči na zemlji kontroliraju ovaj planet tisućama godina.

Viša 4 dimenzija je već osvježavajuće iskustvo za dušu , ali zbog velikog utjecaja ega u toj dimenziji ,nema ni nešto pre-velikog jedinstva svijesti ,koju neki zovu i ljubav. Ljubav ili jedinstvo svijesti možeš doživjeti tek u 5 dimenziji iz razloga što visoke frekvencije/vibracije 5 dimenzije odgovaraju samo potpuno otvorenoj srčanoj čakri kod čovjeka.

Meher Baba(preporučio bi knjigu "Bog govori) naglašava jednu bitnu stvar a to je da se ne miješa astralni svijet/dimenzija sa suptilnim svijetom jer su to dva potpuno različita svijeta.
Naravno da jesu različiti , kad je astralni na nižim frekvencijama/vibracijama.

Jedan napredni budistički meditant s kojim sam u kontaktu , a koji je dostigao 8 jhanu u svojim dubokim meditacijama(ne prihvača da ga itko naziva učiteljem) potvrdio mi je večinu ovoga što ja ovdje pričam ,samo na malo drugačiji način. On još kaže da poslije 4 jhane čovjek doživljava tek prvo prosvjetljenje(i ide prema drugom i glavnom) i ti si onda-tvoja svijest je tada poistovječena sa suptilnim svijetom ili drugačije rečeno 5 dimenzijom.
Kako se svijest dalje uspinje jhanama , ta ista svijest prolazi kroz suptilne i mentalne sfere/nivoe ili drugačije rečeno uzdiže se od 5 do 12 dimenzije
Sve ti je do 12 sebeljublje jer nema unije uopce.Prva unija je tek u broju 13....Tako da u svom sebeljubnom svijetu svakakve bajke mozes vidjeti to nije nista novo..Sto li sam se ja nagledao u 12 dimenzija jaooo..
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 20:38   #29
Quote:
Cosmic Wanderer kaže: Pogledaj post

Čitao sam o tuđim iskustvima , sličnim ili identičnim mom iskustvu, a ljudi koji su ih opisivali uglavnom su koristili izraz 5 dimenzija.


Kada se svijest uzdigne dovoljno(u mojem slučaju zen meditativnim tehnikama) u frekvencijama/vibracijama , ta svijest se tada poistovječuje s jednim potpuno novim svijetom koji vibrira na daleko višim frekvencijama od ovoga našeg a u isto vrijeme zauzima isti prostor kao ova niževibrirajuća 3 dimenzija u kojoj trenutno jesmo.
Svijet koji sam tada vidio/vidim i percipiram je svijet sa neopisivo prekrasnim bojama koje su "žive" za razliku od 3d i sve izgleda kao jedna vanzemaljska bajka neopisiva riječima i u tim trenucima mi je potpuno otvorena srčana čakra , pa osječam nevjerovatnu vanzemaljsko-neopisivu sreču i ektazu dok upijam tu ljepotu a u isto vrijeme osječam jedinstvo/sjedinjenost sa svim što percipiram, tu doživljavam prvu jhanu i ta iskustva su neopisiva riječima , pa eto ja opet nešto pokušavam opisati.

Slažem se da je jedino tišina bitna jer ta tišina i jeste naš pravi ja-čista svijest , a sve ovo ostalo je iluzija ,uključujući i 3 dimenziju u kojoj ja ovo pišem i 5 dimenziju i sve dimenzije ispod i iznad.
Ospenski je to dobro obradio u svojoj knjizi. Naravno valja proučiti argumente i teorije fizičara oko dimenzija. Filozofija je tu ostala pred vratima pretpostavljenog onostranog i tek postavila pitanja no bez odgovora.

Moja iskustva su da nema nikakvih slika i tripova (a bilo je kad sam bio mlađi i parapsiholopkih i sl. ali samo u svezi ove dimenzije i ljudi, života, mog neznanja itd.), samo jedna mistična povezanost sa svemirom, neznam ništa osim toga.

Meni je isto Zen blizak (u smislu jednog urođenog iskustva bez obzira što knjige pišu i predlažu za to iskustvo, kao i navodni majstori gurui isl.), ali valjda je iskustvo svima različito, subjektivno a možda i objektivno pošto smo svi slični, uvjetovani, fizičkim tijelom, mozgom kao organom i čulima (potencijalom ali i ograničenjima), samo je valja pitanje koliko smo slobodni a to je već individualno. (duhovno)

Meni je bliži budistički pogled na ovu tematiku. Dakle samoća i odbacivanje ideja koje se ne daju dokazati (zašto bi vjerovali ili se uvjeravali u apsurdno), a okultizam je htjeli neki to priznati ili ne, upravo jedna iluzija. (kao i religije) Čak je to i hinduistička ezoterija, naravno da oni bogovi i stvorovi imaju ulogu, ali su i višak ili teret, vezuju.

Imaš tu primjere, Isusa u pustini, ili Budu pod drvetom. (vidi kako su reagirali na fatamorgane) Znači tzv. Đavla (vidi priču u Faustu ili zapravo mit o padu čovjeka), iako je sve isto kako gore tako i dole, što pretpostavlja da je kraljevstvo apsolutno a ovaj svijet je dimenzija strasti neznanja i ograničenja. Čovjek treba se uzdići (iz vlastitih zabluda i veza) da bi spoznao itd. (to je inače dokazivo pa ima smisla)

Zadnje uređivanje Fantasist : 04.11.2016. at 21:02.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 11:41   #30
Quote:
Sekhem kaže: Pogledaj post
kakve posljedice ostavlja govor mržnje.
Pravo je pitanje od kud dolazi neprijeteljska energija prema nekome i nečemu. (uvijek je to neka projekcija i ambivalencija..može i takva priroda ili karakter)

Duhovnost je osvještavanje svega toga, neki ljudi su manje duhovni i treba im korak po korak da to pronađu u sebi a drugi su previše u da kažemo tripu i ne uzimaju u obzir, ovu dimenziu.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 12:16   #31
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Mogu ja reći da postoji dimenzija 1000..
Nismo se dotakli teme paralelnih dimenzija koje postoje usporedno sa ovom našom u kojoj ja ovo pišem.... postojanje istih kvantna fizika najbolje prezentira....možda netko ima i direktna iskustva...
Cosmic Wanderer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 12:50   #32
Quote:
Cosmic Wanderer kaže: Pogledaj post
Nismo se dotakli teme paralelnih dimenzija koje postoje usporedno sa ovom našom u kojoj ja ovo pišem.... postojanje istih kvantna fizika najbolje prezentira....možda netko ima i direktna iskustva...
Struna i membrana, da samo to nije dokazano. Sama fizika tome ne pridaje neku važnost u smislu dimenzije sa nekim svijetom (bićima), radi se tek o izvoru (ili odgovoru na pitanje zašto atom, materija) ovog našeg makrokozmičkog svemira.

Ista stvar je sa subjektivnim doživljajima nekoga, tripovima o tome. Zašto bi ti netko vjerovao, što ne znači da nemožeš pisati super priče ili sf. Hoću reći ne može se dokazati da te dimenzije zaista i ne postoje ali i obrnuto.

Paralelno bi predpostavilo da se preklapa ovaj prostorvrijeme sa nekom drugom, što je i teško dokazati, zdravorazumski, bez obzira na argumente o finim suptilnim antenama kojima neki probuđeni to doživljavaju. (može to biti i praznovjerje i spekulacija ili da ne kažemo nešto medicinski na živcima)
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 14:12   #33
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Ista stvar je sa subjektivnim doživljajima nekoga, tripovima o tome. Zašto bi ti netko vjerovao, što ne znači da nemožeš pisati super priče ili sf. Hoću reći ne može se dokazati da te dimenzije zaista i ne postoje ali i obrnuto.
Upravo tako. Vezano uz dimenzije i duhovnost opčenito , ništa se ne može dokazati da je istinito ili da je ne-istinito i to jedino čovjek može sam sebi dokazati ako sam to doživi ,prolazeći kroz to iskustvo , a ljudi sa strane mogu slušati iskustva tog čovjeka i percipirati ih samo kroz filter nečega poznatog što je u njihovojm podsvjesnoj memoriji , a iz razloga što večina nema nikakva slična iskustva u svojoj memoriji , oni to percipiraju kao SF priče i filmove ili priče za malu djecu kojih su se načitali ili nagledali u filmovima .
Potpuno razumljivo.
Cosmic Wanderer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 14:43   #34
Paralelne dimenzije

Kada čovjek ima donijeti neku važnu odluku u životu ili kada je pred njim neki važan događaj koji bi mu mogao biti prekretnica u životu i on se dvoumi , čovjek ili svijest u tjelu čovjeka ide svojim novim putem koji je izabrao , međutim u isto vrijeme se stvorila jedna paralelna dimenzija u kojoj isti taj čovjek ili svijest duše čovjeka prolazi kroz iskustva koja su rezultat one prekretnice ili događaja u životu i njegovog dvoumljenja i koja idu paralelnom linijom ali su malo drugačija.

Uzmimo za primjer jednu ženu koja je se dvoumila da li da se vjenča za nekog muškarca ili ne ,ali se na kraju ipak vjenčala.
U tom trenutku dvoumljenja se stvorila jedna paralelna dimenzija u kojoj ta ista žena ili svijest u tijelu žene prolazi kroz iskustva koja su posljedica dvoumljenja žene da li da se vjenča ili ne i na kraju u toj paralelnoj dimenziji ona odluči da se ne-vjenča za razliku od prve dimenzije i da čeka boljeg partnera ili ostane sama.
U jednoj dimenziji ta žena živi s tim muškarcem i ima djecu ,psa ,kuću kao iz priče ,a u drugoj paralelnoj dimenziji ta žena ili svijest u tijelu žene prolazi kroz iskustva usamljenosti ili je našla drugog partnera....
Poanta svega ovoga je da iskustva kroz koja prolazi žena ili jedinke svijesti duše žene u jednoj i u drugoj- paralelnoj dimenziji su iskustva koja duša treba za razvoj i evoluciju.
Cosmic Wanderer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 15:15   #35
…+6+1+6+1+6+1+6+…
Postoji 6 osnovnih energija + matična energija.
Vječni život se odvija u kozmičkim spiralama evolucije i involucije kroz ovih 6 carstava dok je sedma matična energija koja predstavlja plan vječnosti.
Vječno biće se tako neprestano uzdiže (evoluira) prema duhovnim svjetovima i ponovno spušta(involuira) u materijalne svjetove što mu omogućuje da vječno doživljava život.

Tu se može vidjeti i taj broj 13 koji ste spominjali…1+6+1…, no to bi bio samo jedan dio beskonačne kozmičke spirale koja nema niti kraja, niti početka budući da niti život nema kraja niti početka…tako da se može reći da nivoa postojanja ima neizmjerno mnogo…

Sve ovo što ovdje govorite su samo određeni koncepti.
Ovo što sam ukratko ovdje iznio je Martinusova slika svijeta i njegov koncept kojega on naziva vječna slika svijeta.
Od svih koncepata, po mom mišljenju, on najbolje opisuje stvarnost i svi drugi se mogu objasniti pomoću njega, no ostali uglavnom daju djelomičnu sliku, dok je Martinusova slika potpuna.
Bagi9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 19:46   #36
Quote:
Cosmic Wanderer kaže: Pogledaj post
Upravo tako. Vezano uz dimenzije i duhovnost opčenito , ništa se ne može dokazati da je istinito ili da je ne-istinito i to jedino čovjek može sam sebi dokazati ako sam to doživi ,prolazeći kroz to iskustvo , a ljudi sa strane mogu slušati iskustva tog čovjeka i percipirati ih samo kroz filter nečega poznatog što je u njihovojm podsvjesnoj memoriji , a iz razloga što večina nema nikakva slična iskustva u svojoj memoriji , oni to percipiraju kao SF priče i filmove ili priče za malu djecu kojih su se načitali ili nagledali u filmovima .
Potpuno razumljivo.
Naravno ali pitanje je koja je svrha toga, ako čovjeka to smiruje i nađe se u tome možda onda ima svrhe.
Iako sam primjetio, npr. okultisti najviše što su mogli reći je da oni znaju, ok. i što s time, čak nisu mogli dokazati magiju ka van (parapsihološki i štajaznam), kao nemože se to ili nesmije. Slično tripaju i hindusi ili jogiji.

Imaš Kabalu (ezoteričnu mislim, europsku..odnosno tarot) oni za sebe kažu da je to to, što bi rekli sve. Dakle imaš deset sfera puta četiri dimenzije i još čini mi se tamnog svijeta ili pakla, i između svega toga staze uzduž i popreko sa svojim značenjima. (tarot je to) Zaista dimenzija u izobilju, maštovito, ali oni koji su u tome možda zaista to i vide te komuniciraju s tim entitetima.

A od religije sama Biblija je pisana tako, dakle isto imamo anđele, itd...pogotovo u zadnejm evanđelju je obilje tripa, jahači trube nebesa zvijeri blabla.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 00:21   #37
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Naravno ali pitanje je koja je svrha toga, ako čovjeka to smiruje i nađe se u tome možda onda ima svrhe.
Iako sam primjetio, npr. okultisti najviše što su mogli reći je da oni znaju, ok. i što s time, čak nisu mogli dokazati magiju ka van (parapsihološki i štajaznam), kao nemože se to ili nesmije. Slično tripaju i hindusi ili jogiji.

Imaš Kabalu (ezoteričnu mislim, europsku..odnosno tarot) oni za sebe kažu da je to to, što bi rekli sve. Dakle imaš deset sfera puta četiri dimenzije i još čini mi se tamnog svijeta ili pakla, i između svega toga staze uzduž i popreko sa svojim značenjima. (tarot je to) Zaista dimenzija u izobilju, maštovito, ali oni koji su u tome možda zaista to i vide te komuniciraju s tim entitetima.

A od religije sama Biblija je pisana tako, dakle isto imamo anđele, itd...pogotovo u zadnejm evanđelju je obilje tripa, jahači trube nebesa zvijeri blabla.
Koja je svrha dimenzija ili nivoa i uzdizanja njima?
Što se svijest čovjeka uzdiže više u dimenzijama ili frekvencijama , ta svijest ima osječaj sve večeg jedinstva sa ostalom sviješću( ustvari svijest nikada nije ni bila odvojena od ičega , bila je u iluziji odvojenosti) koju u 3 dimenziji nije imala zbog jake iluzije odvojenosti koje stvara ego( ego je fiktivni identitet koji stvara iluziju odvojenosti ,najviše kroz dominaciju).

4 astralna-emocionalna dimenzija kroz koju prolazimo svake noći kada utonemo u san , jeste dimenzija iluzije u kojoj među ostalim caruju i kontrolori ovog planeta ,u nižoj 4d.
Tu još uvijek vlada ego koji stvara iluziju odvojenosti , tako da su i astralne projekcije kojim neki putuju u te sfere više kao putovanja iz razonode bez ikakvog duhovnog značenja ili značaja za uzdizanje svijesti.
Također praktični okultizam nikada ne izlazi iz sfera 4 dimenzije , zajedno sa Kabalističkom magijom u praksi.

5dimenzija koju neki zovu i početak suptilnog svijeta jeste prva dimenzija gdje ego(iluzija odvojenosti) ne-vlada , već je jediinstvo svijesti koje možemo nazvati ljubav , tu je u prvom planu.
5 dimenzija/frekvencija ili suptilni svijet također ima svoje stanovnike koji naravno vibriraju na višim frekvencijama i tamo za stalno mogu doći oni entiteti koji imaju potpuno otvorene gornje četiri čakre i koji su doživjeli prvo prosvjetljenje. Njihova je svijest tada u suptilnom svijetu-5 dimenziji dok je fizičko tijelo na zemlji.

Što se svijest više uzdiže dimenzijama ona je u sve večem jedinstvu /sjedinjenosti svijesti i prolazeći kroz suptilni a potom mentalni svijet , svijest se ustvari vraća kući , ali ovaj put daleko svijesnija sebe.
Kreator kroz jedinku svijesti koja putuje dimenzijama / nivoima spoznaje samog sebe.
Ti si ustvari Kreator u malom.
Cosmic Wanderer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 11:49   #38
Quote:
Sekhem kaže: Pogledaj post
Poslije predzadnje ekstaza jedan period sve mi je mirisalo jače i posebnije, iznenadilo me koliko je ugodan miris prirode poslije kiše. Poslije zadnje ekstaze sve mi je imalo jake i žive boje, kao da priroda govori putem boja
To je upravo to.
Svojim grubim(fizičkim) očima si vidio odbljeske suptilnog nivoa(niže 5 dimenzije) i fizičkim osjetilima njuha si kratko uživao u suptilnim mirisima.
Tko je samo djelomično na prvom nivou suptilnog svijeta( niže 5 dimenzije), doživljava suptilne impresije grubim čulima.

Svoje ali i identično moje iskustvo si tako fantastično ,pjesnički opisao , očigledno koristeći intuitivno-kreativnu desnu stranu mozga: " Poslije zadnje ekstaze sve mi je imalo jake i žive boje, KAO DA PRIRODA GOVORI PUTEM BOJA ".
Opisao si neopisivo. Petu dimenziju ili suptilni svijet.
U tim trenucima ekstaze potpuno je otvorena srčana čakra.
Cosmic Wanderer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 12:48   #39
Quote:
Cosmic Wanderer kaže: Pogledaj post
5dimenzija koju neki zovu i početak suptilnog svijeta jeste prva dimenzija gdje ego(iluzija odvojenosti) ne-vlada , već je jediinstvo svijesti koje možemo nazvati ljubav , tu je u prvom planu.
5 dimenzija/frekvencija ili suptilni svijet također ima svoje stanovnike koji naravno vibriraju na višim frekvencijama i tamo za stalno mogu doći oni entiteti koji imaju potpuno otvorene gornje četiri čakre i koji su doživjeli prvo prosvjetljenje. Njihova je svijest tada u suptilnom svijetu-5 dimenziji dok je fizičko tijelo na zemlji.
Shvaćam, meni su to (iskreno) ezo bajke u koje ne vjerujem i čak me iritira do jedne mjere..zašto neznam (znaš ti možda?), samo mi nije jasno sa kime si onda povezan...i koja je onda svrha života i postoji li sloboda ?

Meni je puno prihvatljivija impersonalnost kakvu ima npr. budizam ili tao. (dakle to je izvorno stanje svega, neutralno i nerođeno isl. iako su to također spekulacije zbog nemogućnosti nalaska valjane riječi ili naziva tog stanja bivanja..ili nisu, ako imaš takva iskustva ili ih priželjkuješ)

Iako i oni imaju svoje teorije o čakrama i centrima energije i sl. (zapravo hipoteze o fizičkom i navodni suptilni prijelaz na nevidljive novoe..to ima smisla čak i znanstveno, samo imamo pitanje čivjeka i njegovog mjesta u takvom, recimo, oceanu -što je hipoteza skoro svih misticizama od do naovamo u newage)
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 13:58   #40
Quote:
Cosmic Wanderer kaže: Pogledaj post
To je upravo to.
Svojim grubim(fizičkim) očima si vidio odbljeske suptilnog nivoa(niže 5 dimenzije) i fizičkim osjetilima njuha si kratko uživao u suptilnim mirisima.
Tko je samo djelomično na prvom nivou suptilnog svijeta( niže 5 dimenzije), doživljava suptilne impresije grubim čulima.

Svoje ali i identično moje iskustvo si tako fantastično ,pjesnički opisao , očigledno koristeći intuitivno-kreativnu desnu stranu mozga: " Poslije zadnje ekstaze sve mi je imalo jake i žive boje, KAO DA PRIRODA GOVORI PUTEM BOJA ".
Opisao si neopisivo. Petu dimenziju ili suptilni svijet.
U tim trenucima ekstaze potpuno je otvorena srčana čakra.
Od djetinstva se bavim crtanjem i slikanjem, desnom rukom radim preciznije poslove, a sve ostalo lijeva ruka predvodi kad radim jednostavne poslove sa jednostavnim alatima ne bi mogao nikako raditi da bude desna ruka naprijed, a lijeva nazad. U srednjoj školi sam pisao lijevom rukom dok mi je desna bila u gipsu. Očigledno je da koristim obadvije hemisfere mozga podjednako i da je dobra veza između. Sa 19 godina sam se počeo pjesnički izražavati pisati pjesme sa prekrasnom rimom teme su mi najčešće bile duhovnost i životna iskustva koja sam doživio. Pisao sam često i romantične pjesme.

U srednjoj školi se javila želja da se prebacim u srednju muzičku školu jer sam probao praviti muziku u jednom računarskom programu pa sam uspio sastaviti jednu pjesmu koja dobro zvuči. Tad sam imao prelijep glas i smisao za pjevanje, puno sam slušao muziku i pjevao. Dvoumio sam se oko prebacivanja u muzičku školu te sam tad stvorio paralelnu dimenziju.

Par godina poslije toga počeo sam sanjati muziku, pjesme sa tekstom kojeg pjeva glas. Kao da mi neko pusti mp3 pjesmu i odsanjam je od početka do kraja. To su pjesme različitih žanrova sa različitim tekstovima sa prekrasnom rimom koje ne postoje u ovoj dimenziji niti sam ih ikada čuo prije. Vjerovatno sam u toj paralelnoj dimenziji stekao mnogo iskustva o muzici, pa dolazim u dodir sa njom kroz san.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:13.