Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2016., 14:04   #81
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Da radi u škveru i ima troje djece ubila bi ga žena prije nego bi on ubio svoj um.

Budizam je praktičan kod bogatih ljudi koji nemaju problema s egzistencijom.
To uopće nije pravilo iako se takvime čini, stvar uviđanja, smisla života, itd.

Zapravo postavio si pitanje bez da razmisliš.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 19:48   #82
Quote:
JesusReborn kaže: Pogledaj post
Sa dužnim poštovanjem, na koji je**** način ti znaš sve te stvari? Bubamara u staklenoj kugli ti rekla?
Različita učenja govore o istim stvarima , samo sa različitim riječima i izrazima.
Ta učenja samo treba provuči kroz filter intuicije i intuitivne logike i na kraju imamo serviranu istinu.
U ovom tekstu "multidimenzionalna duša" ništa nije od Meher Babinog učenja ,niti drugih spomenutih.

Znam da večina ljudi ovo ne može percipirati kao istinu zbog nekih svojih drugih , dubljih vjerovanja , tako da je ovo napisano samo za nekolicinu otvorenog uma.
Cosmic Wanderer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 21:07   #83
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
To uopće nije pravilo iako se takvime čini, stvar uviđanja, smisla života, itd.

Zapravo postavio si pitanje bez da razmisliš.
Ti udaras pravilo kao tezu a ja samo antitezu da sagledas svoju tezu.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 21:55   #84
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Postulati B...

prolaznost (dakle osim ljudi, i te tzv. dimenzije ili bića, bogovi), ne postojanje trajnosti, identiteta (duše isl.), nezadovoljstvo takvim stanjem postojanja (tzv. patnja)

Mislim da si ti zamijenio pasivno i aktivno (iako postoji i pasivni misticizam, npr. vjernici kršćani isl.), uzmi u obzir da je B prije i nakon prosvjetljenja nešto drugo, većina govora upravo objašnjava sam taj svoj proces ili ono što je spoznao...a to je nešto što nemože objansiti.

Imaš priču sa strijelom i ranjenikom, koja kaže sve o tome (vraća um na bit svega, na sebe sama itd.), a unatoč tome opet ima puno interpretacija.
Kada se kaže Aktivni put ili spiralno prosvetljenje misli se na visoku energetsku aktivnost i istraživanje, za razliku od pasivnog puta (budizam danas u principu) koji je u pogledu duhovnosti tinja na način da se "melje stara voda" tumačenja i repetitivnosti.

B. s druge strane (iz priče npr Meher Babe koji za mene predstavlja stvarnog Avatara našeg doba - kao što je to B. za svoj period) kao Bogočovek, donosi uticaj kakvog prethodno nema aktivnog, dabome, to se ne može meriti sa onim što se danas manifestuje kao "budizam" no, po prirodi čoveka (samim tim i čoveka-budiste), ako je individua napredna, sva pomoć u duhovnom smislu dolazi od duhovnih energija, u pasivnom smislu se teži samo ka efektima i u principu se ne može napredovati "daleko" kao što je to spiralni put prosvetljenja (u prosvetljenju, ili posle prosvetljenja gde stvarni a ne imaginarni Put tek počinje), i gde se individua još više aktivira, još više energetski deluje i stiče sve više mogućnosti i moći da aktivira latentni potencijal - samim tim i da podiže svest drugih. B. je svakako spirano prosvetljen, gde je ekspanzija razvoja tek posle fizičkog napuštanja kroz akumuliranu duhovnu energiju koja deluje u kosmosu koji je integralan energetski sistem.

Elem, moj komentar bio je okrenut onome da čovek-budista (pošto je na prvom mestu samo čovek) nije nužno operisan od mogućnosti viđenja sfere duhovnih energija, budista-nebudista razvoj svakog čoveka zasniva se na pomoći duhovnih energija, bilo da za to zna ili toga nije svestan već je svestan aktiviranja određenih centara njegove aure (tela) gde se ispoljavaju različite sposobnosti i moći (nižih okultnih, viših okultnih, duhovnih) - kako do tih moći (?) kroz koju životnu filozofiju koja bi trebala da omogući očuvanje i sazrevanje aure, to je sad stvar koncepata koje je ostavio u principu Avatar prošlih perioda.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 21:10   #85
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Kada se kaže Aktivni put ili spiralno prosvetljenje misli se na visoku energetsku aktivnost i istraživanje, za razliku od pasivnog puta (budizam danas u principu) koji je u pogledu duhovnosti tinja na način da se "melje stara voda" tumačenja i repetitivnosti.
Misliš da je dogma, kao i sve ostale religije i učenja. To je tako i sve ovisi o čovjeku. Isto tako ti se referiraš na dotičnog gurua, čini mi se da je on nije znao govoriti (tak oOsho kaže u nekoj knjizi, a on je bio mudrac), odnosno da nije htio i da je to sva njegova duhovnost, super, ali zar je to to ?! (nije ni pisao knjige, već je to radio neki njegov pratitelj)
..ako je to bilo tako ali nema veze, sigurno da je lik bio duhovno visoko.

Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
B. je svakako spirano prosvetljen, gde je ekspanzija razvoja tek posle fizičkog napuštanja kroz akumuliranu duhovnu energiju koja deluje u kosmosu koji je integralan energetski sistem.
Mislim da nisi shvatio suštinu budizma. (nema želje) Ima toga kod tibetanaca (oni namjerno žele postojati zbog navodnog pomaganja ljudima), međutim čak i oni znaju što je poanta.
Govoriti o energetskim centrima, ima smisla, baviti se time, živjeti zdravo itd otd. sve to ima smisla, međutim svaki okultizam je zapravo lutanje šumom (dimanzijama), može biti zanimljivo ali to nije to. (kažeš spirala, to znači u krug i prema gore kao dnk..ali imamo mi i izravno uspinjanje, da se poslužimo metaforom jer gore dole nema veze sa time, ima možda širina svijesti..npr. kozmička bi značila da si u ravnoteži i to je kao i u matematici i fizici..nemožeš se više od toga proširiti i biti, sve si itd.)

Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Elem, moj komentar bio je okrenut onome da čovek-budista (pošto je na prvom mestu samo čovek) nije nužno operisan od mogućnosti viđenja sfere duhovnih energija, budista-nebudista razvoj svakog čoveka zasniva se na pomoći duhovnih energija, bilo da za to zna ili toga nije svestan već je svestan aktiviranja određenih centara njegove aure (tela) gde se ispoljavaju različite sposobnosti i moći (nižih okultnih, viših okultnih, duhovnih) - kako do tih moći (?) kroz koju životnu filozofiju koja bi trebala da omogući očuvanje i sazrevanje aure, to je sad stvar koncepata koje je ostavio u principu Avatar prošlih perioda.
Auru ne osjetim, te centre i sve to, moja duhovnost je više okrenuta na svijest (zar to nije isto to u konačnici), kao što se da čitati iz postova. Što ne znači da fizičko nije bitno, to se podrazumijeva samo po sebi. Moći i sve to mene bap i ne diraju, isto tako ni ljudi, jednostavno sam u svom filmu, čemu se truditi kad ionako ne shvaćaju. (zato su i zakačeni na religije i bave se moralom primarbo, svojim grijehom, tzv. ljubavi i ostalim podvojenostima, na kraju sve je oprošteno pa što se onda truditi..kako to tumačiti ?)
Zaključak je da postoji dva puta u duhovnosti (može malo i između šarati), i to je tako.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 21:26   #86
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Ti udaras pravilo kao tezu a ja samo antitezu da sagledas svoju tezu.
Izgleda si vrlo guste energije..

da se malo poslužim modelom gospona yakuza.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 00:05   #87
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Misliš da je dogma, kao i sve ostale religije i učenja. To je tako i sve ovisi o čovjeku. Isto tako ti se referiraš na dotičnog gurua, čini mi se da je on nije znao govoriti (tak oOsho kaže u nekoj knjizi, a on je bio mudrac), odnosno da nije htio i da je to sva njegova duhovnost, super, ali zar je to to ?! (nije ni pisao knjige, već je to radio neki njegov pratitelj)
..ako je to bilo tako ali nema veze, sigurno da je lik bio duhovno visoko.
Ti misliš na Meher Babu no, ovo nema veze s tim delom gnoze. Ne kažem da je dogma, već da su određene ključne pojave u principu prilično dogmatizovane (budizam jeste najčistija doktrina od svih Avatarskih zaostavština, i jeste učinkovit ali ne otvara put Spiralnog prosvetljenja, te što je neko duboko u njemu, što naravno govori takođe o prosvetljenju, samo ne nudi spiralni put već određenu "utabanu" praksu, naravno, svačije prosvetljenje u principu se vodi putem njegovog Učitelja, tako je u 99% slučlajeva.)

Meher Babina duhovnost nije intelektualno prihvatljiva ljudima (ljudskoj logici korektna) te se ne može na taj način razglabati o tome osim ako se ne uđe u to značajnije ne stekne određeno iskustvo, za razliku od Oshove (takođe, kada je reč o Meher Babinoj gnozi - Osho jeste bio napredan, ali ne i Bogoostvaren, kao što to nije bio ni npr čoveni Sri Aurobindo, u Indiji daleko daleko priznatiji svetac). No, kažem, ovo nema veze s Meher Babom u tom smislu.


Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Mislim da nisi shvatio suštinu budizma. (nema želje) Ima toga kod tibetanaca (oni namjerno žele postojati zbog navodnog pomaganja ljudima), međutim čak i oni znaju što je poanta.
Govoriti o energetskim centrima, ima smisla, baviti se time, živjeti zdravo itd otd. sve to ima smisla, međutim svaki okultizam je zapravo lutanje šumom (dimanzijama), može biti zanimljivo ali to nije to. (kažeš spirala, to znači u krug i prema gore kao dnk..ali imamo mi i izravno uspinjanje, da se poslužimo metaforom jer gore dole nema veze sa time, ima možda širina svijesti..npr. kozmička bi značila da si u ravnoteži i to je kao i u matematici i fizici..nemožeš se više od toga proširiti i biti, sve si itd.)
Ovo o čemu sam govorio nije nikakav okultizam već izvorna duhovnost, o tome govore tzv Sveta znanja kojima izvorno pripadam. Takođe, ja sam govorio određena izvorna znajna o Budi - ne o budizmu kakav se danas tumači ili praktikuje, ne kažem ni da je išta od toga dobro ili loše, već samo određene stvari koje budizmu u principu nisu poznate, barem ne u onom smislu da čovek pročita to u nekoj knjizi nekog čoveka koji piše o budizmu jer je pričao sa nekim budistom, ili pak neki budista govori o tome, jednostavno sam spomenuo nešto što nije na taj način opšte mesto. Dakle, ono o čemu sam govorio nema nikakve veze sa ovim što ti spominješ, tako da se bojim da se nismo najbolje razumeli i nije ni najzgodnije dovoditi to u vezu a nečim što to nije.


Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Auru ne osjetim, te centre i sve to, moja duhovnost je više okrenuta na svijest (zar to nije isto to u konačnici), kao što se da čitati iz postova. Što ne znači da fizičko nije bitno, to se podrazumijeva samo po sebi. Moći i sve to mene bap i ne diraju, isto tako ni ljudi, jednostavno sam u svom filmu, čemu se truditi kad ionako ne shvaćaju. (zato su i zakačeni na religije i bave se moralom primarbo, svojim grijehom, tzv. ljubavi i ostalim podvojenostima, na kraju sve je oprošteno pa što se onda truditi..kako to tumačiti ?)
Zaključak je da postoji dva puta u duhovnosti (može malo i između šarati), i to je tako.
Nisam govorio ni o tebi i tvome interesovanju već o određenim univerzalnim pojavama koje su činjenične, predstavljaju svet energija (ne nečijeg mišljenja o tome).

Postoje puteva koliko je ljudi na planeti u svim vremenima - tako je preciznije no, ne postoji razvoj bez čistoće aure, kao ni prosvetljenja bez skoro savršenog funkcionisanja nervnog sistema (dakle, ako prosvetljeni želi biti funkcionalan čovek a ne odbaciti telo posle nekoliko dana usled toga što fizičko telo-i-aura ne mogu da podnesu tako intenzivne energije), takođe ne postoji prosvetljenje bez aktivacije tzv 53 velikih moći koje stoje kao potencijal u svima nama, i svega toga osoba ne mora biti svesna.

Kada je reč o čovekovog energiji (auri), ljudska svest čini deseti deo te energije u pogledu energetskog medijuma koji možemo nazvati ljudska svest ili bela bioenergija koja je prožeta po celoj zapremini aure i funkciniše kroz cirkulaciju putem meridijana i tzv energetskog stabilizatora (energetsko srce ili mehanizam koji pod pritiskom sprovodi cirkulaciju bele bioenergije - bez toga ne postoji ljudki život, to su osnovne vitalne funkcije održanja života, uslov su i fizičkog funkcionisanja, kao i neke druge stvari, nije to toliko bitno znati, ali za one koji se žele energetski razvijati ovo može biti i interesantno i važno, razvojno važno, naravno ovo je samo jedan opis u dve rečenice no, iza toga stoji čitava jedna egzaktna nauka - ali stvarna nauka, ne ljudsko mišljenje).

Kod svakog čoveka, budiste, ovoga, onoga, kada dostigne određeni stepen razvoja aure dolazi do jednog formiranja žute plemenite energije u središtu aure, to novo jezgro i njen razvoj moguće je postići samo ukoliko je homogenost aure dobra i ako je čovek duhovno napredovao do tačke da nema sistemstkih negativnih misli niti nekih značajnijih stresova.
Ako čovek (pa i budista, ili "hrišćanin" ili neko sedamnaesti, indijanac ili meksikanac) nastavi svoj kreativni razvoj i održava homogenost energija aure (ne mora znati ni za pojam aure, dabome), njegovo Žuto jezgro raste, i posle određenog perioda dostiže veličinu, znanja i mogućnosti te svoje plemenite strukture do mere kada postaje stabilno, ne može je raslojavati uticaj stresova i tome slično, tada čovek (budista, ovaj, onaj, bilo ko, svako) u svom životu doživljava značajniji normalni i paranormalni procvat, i dalji razvoj se nastavlja i dolazi do nekih drugih pojava, da ne dužim previše.

Dakle, bilo da se neko identifikuje sa "budizmom" ili "ovim, onim", on je Čovek (forma koja predstavlja potencijalnu energiju koja procesima treba osloboditi nešto - dakle, "gorivo" poput raketnog tanka koji gura svemirsku kapsulu u prostor), ima auru, ima tzv svetleće telo koje je naš duhovni stvaralac, imamo takođe svi troslojno astralno telo, i još neke druge vibratorne strukture, i ma šta radili, ma šta mislili, bilo da imali misaone koncepte o tome što budisti govore, ili neke naučne koncepte života i kosmosa, to je sve deo našeg mišljenja dok je ono što se dešava na energetskom nivou ono što je posledica našeg truda da se kreativno ispoljavamo odnosno da se uskladimo sa onim što jeste. (pod kreativnošću ne mislim svakako u nekom klasičnom smislu reči, već mislim na kreativan odnos u svakom trenutku sa svime što postoji, tendencije koje zadovoljavaju princip Razvoja koji je osnovni princip kosmosa - ma kako to tumačili - mi se želimo svesno s tim prožeti i održavati taj status gde svi procesi dovode na spontanijeg razvijanja onoga što je u našem potencijalu).

U ovom smislu sam pisao i ranije.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 13:27   #88
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Ti misliš na Meher Babu no, ovo nema veze s tim delom gnoze. Ne kažem da je dogma, već da su određene ključne pojave u principu prilično dogmatizovane (budizam jeste najčistija doktrina od svih Avatarskih zaostavština, i jeste učinkovit ali ne otvara put Spiralnog prosvetljenja, te što je neko duboko u njemu, što naravno govori takođe o prosvetljenju, samo ne nudi spiralni put već određenu "utabanu" praksu, naravno, svačije prosvetljenje u principu se vodi putem njegovog Učitelja, tako je u 99% slučlajeva.)

Meher Babina duhovnost nije intelektualno prihvatljiva ljudima (ljudskoj logici korektna) te se ne može na taj način razglabati o tome osim ako se ne uđe u to značajnije ne stekne određeno iskustvo, za razliku od Oshove (takođe, kada je reč o Meher Babinoj gnozi - Osho jeste bio napredan, ali ne i Bogoostvaren, kao što to nije bio ni npr čoveni Sri Aurobindo, u Indiji daleko daleko priznatiji svetac). No, kažem, ovo nema veze s Meher Babom u tom smislu.




Ovo o čemu sam govorio nije nikakav okultizam već izvorna duhovnost, o tome govore tzv Sveta znanja kojima izvorno pripadam. Takođe, ja sam govorio određena izvorna znajna o Budi - ne o budizmu kakav se danas tumači ili praktikuje, ne kažem ni da je išta od toga dobro ili loše, već samo određene stvari koje budizmu u principu nisu poznate, barem ne u onom smislu da čovek pročita to u nekoj knjizi nekog čoveka koji piše o budizmu jer je pričao sa nekim budistom, ili pak neki budista govori o tome, jednostavno sam spomenuo nešto što nije na taj način opšte mesto. Dakle, ono o čemu sam govorio nema nikakve veze sa ovim što ti spominješ, tako da se bojim da se nismo najbolje razumeli i nije ni najzgodnije dovoditi to u vezu a nečim što to nije.




Nisam govorio ni o tebi i tvome interesovanju već o određenim univerzalnim pojavama koje su činjenične, predstavljaju svet energija (ne nečijeg mišljenja o tome).

Postoje puteva koliko je ljudi na planeti u svim vremenima - tako je preciznije no, ne postoji razvoj bez čistoće aure, kao ni prosvetljenja bez skoro savršenog funkcionisanja nervnog sistema (dakle, ako prosvetljeni želi biti funkcionalan čovek a ne odbaciti telo posle nekoliko dana usled toga što fizičko telo-i-aura ne mogu da podnesu tako intenzivne energije), takođe ne postoji prosvetljenje bez aktivacije tzv 53 velikih moći koje stoje kao potencijal u svima nama, i svega toga osoba ne mora biti svesna.

Kada je reč o čovekovog energiji (auri), ljudska svest čini deseti deo te energije u pogledu energetskog medijuma koji možemo nazvati ljudska svest ili bela bioenergija koja je prožeta po celoj zapremini aure i funkciniše kroz cirkulaciju putem meridijana i tzv energetskog stabilizatora (energetsko srce ili mehanizam koji pod pritiskom sprovodi cirkulaciju bele bioenergije - bez toga ne postoji ljudki život, to su osnovne vitalne funkcije održanja života, uslov su i fizičkog funkcionisanja, kao i neke druge stvari, nije to toliko bitno znati, ali za one koji se žele energetski razvijati ovo može biti i interesantno i važno, razvojno važno, naravno ovo je samo jedan opis u dve rečenice no, iza toga stoji čitava jedna egzaktna nauka - ali stvarna nauka, ne ljudsko mišljenje).

Kod svakog čoveka, budiste, ovoga, onoga, kada dostigne određeni stepen razvoja aure dolazi do jednog formiranja žute plemenite energije u središtu aure, to novo jezgro i njen razvoj moguće je postići samo ukoliko je homogenost aure dobra i ako je čovek duhovno napredovao do tačke da nema sistemstkih negativnih misli niti nekih značajnijih stresova.
Ako čovek (pa i budista, ili "hrišćanin" ili neko sedamnaesti, indijanac ili meksikanac) nastavi svoj kreativni razvoj i održava homogenost energija aure (ne mora znati ni za pojam aure, dabome), njegovo Žuto jezgro raste, i posle određenog perioda dostiže veličinu, znanja i mogućnosti te svoje plemenite strukture do mere kada postaje stabilno, ne može je raslojavati uticaj stresova i tome slično, tada čovek (budista, ovaj, onaj, bilo ko, svako) u svom životu doživljava značajniji normalni i paranormalni procvat, i dalji razvoj se nastavlja i dolazi do nekih drugih pojava, da ne dužim previše.

Dakle, bilo da se neko identifikuje sa "budizmom" ili "ovim, onim", on je Čovek (forma koja predstavlja potencijalnu energiju koja procesima treba osloboditi nešto - dakle, "gorivo" poput raketnog tanka koji gura svemirsku kapsulu u prostor), ima auru, ima tzv svetleće telo koje je naš duhovni stvaralac, imamo takođe svi troslojno astralno telo, i još neke druge vibratorne strukture, i ma šta radili, ma šta mislili, bilo da imali misaone koncepte o tome što budisti govore, ili neke naučne koncepte života i kosmosa, to je sve deo našeg mišljenja dok je ono što se dešava na energetskom nivou ono što je posledica našeg truda da se kreativno ispoljavamo odnosno da se uskladimo sa onim što jeste. (pod kreativnošću ne mislim svakako u nekom klasičnom smislu reči, već mislim na kreativan odnos u svakom trenutku sa svime što postoji, tendencije koje zadovoljavaju princip Razvoja koji je osnovni princip kosmosa - ma kako to tumačili - mi se želimo svesno s tim prožeti i održavati taj status gde svi procesi dovode na spontanijeg razvijanja onoga što je u našem potencijalu).

U ovom smislu sam pisao i ranije.
Volio bih da mi napišeš svoje mišljenje pošto znaš puno toga o auri i duhovnosti. Već sam pisao na jednoj temi. Dok sam posjećivao crkvu kao omladinac bio sam na misi koja se održavala na otvorenom. Nisam tad niti znao što je meditacija samo sam čuo za tu riječ, stojao sam dok je svećenik govorio propovijed gledao očima u jednu točku bez treptanja očnim kapcima. Opustio sam se duboko um mi je bio smiren uživao sam u tom miru. Sa strane u jednom trenutku jedna prijateljica je pogledala u mene vidjela je veliku zlatnu svjetlost oko moje glave koja je sličila sunčevoj svjetlosti.
Moje pitanje je što je ta zlatna svjetlost oko moje glave je li to dio moje aure ili predstavlja nešto drugo?
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 01:19   #89
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Izgleda si vrlo guste energije..

da se malo poslužim modelom gospona yakuza.
Svasta tebi izgleda no nemoj za deset dana reci suprotno. Lol
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 18:41   #90
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Nisam govorio ni o tebi i tvome interesovanju već o određenim univerzalnim pojavama koje su činjenične, predstavljaju svet energija (ne nečijeg mišljenja o tome).

Postoje puteva koliko je ljudi na planeti u svim vremenima - tako je preciznije no, ne postoji razvoj bez čistoće aure, kao ni prosvetljenja bez skoro savršenog funkcionisanja nervnog sistema (dakle, ako prosvetljeni želi biti funkcionalan čovek a ne odbaciti telo posle nekoliko dana usled toga što fizičko telo-i-aura ne mogu da podnesu tako intenzivne energije), takođe ne postoji prosvetljenje bez aktivacije tzv 53 velikih moći koje stoje kao potencijal u svima nama, i svega toga osoba ne mora biti svesna.
Iskreno, ne vjerujem da je itko toga svjestan i da se to uopće može.

Mislim da su to apstrakcije (imaju svrhu naravno) bez utemeljenja u realnosti.
Neka energija tijela postoji to se može i dokazati, npr. kao vitalnost, zračenje, međutim svi ti centri i sve ostalo..to je više nekakav proces rada na općoj energetici čovjeka (umno), svojevrsna autosugestija.
Dali daje rezultate, vjerojatno, joga i taichi isl., medicine, su dokaz tome.

Pitanje, kako bi ja mogao vidjeti auru ili zašto je ne vidim, a ja bih to trebao moći pošto sam prilično slobodan glede nazovi fantazija oko duhovnosti i sl. iliti otvoreni um može, dakle nemam neke pred rasude oko nečega, jednostavno ne vidim boje ili aure oko ljudi ?

Moj pristup duhovnosti je minimalizam, možda sam u zabludi..da bi nešto razmotrio i shvatio..tražim argumente ili iskustva drugih, u vjera vanje, to ne.

Razne teozofije, pa i joge što je široko polje, zatim hipoteze o tajnim znanjima i prenošenje s učitelja na učenika, tobože izvorna učenja..sve to je meni nekako zbrkano i protivno nazovi slobodnoj duhovnosti.
Što je 'slobodna duhovnost'.
ono što je.

Zadnje uređivanje Fantasist : 16.11.2016. at 18:52.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 22:36   #91
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Iskreno, ne vjerujem da je itko toga svjestan i da se to uopće može.

Mislim da su to apstrakcije (imaju svrhu naravno) bez utemeljenja u realnosti.
Neka energija tijela postoji to se može i dokazati, npr. kao vitalnost, zračenje, međutim svi ti centri i sve ostalo..to je više nekakav proces rada na općoj energetici čovjeka (umno), svojevrsna autosugestija.
Dali daje rezultate, vjerojatno, joga i taichi isl., medicine, su dokaz tome.

Pitanje, kako bi ja mogao vidjeti auru ili zašto je ne vidim, a ja bih to trebao moći pošto sam prilično slobodan glede nazovi fantazija oko duhovnosti i sl. iliti otvoreni um može, dakle nemam neke pred rasude oko nečega, jednostavno ne vidim boje ili aure oko ljudi ?

Moj pristup duhovnosti je minimalizam, možda sam u zabludi..da bi nešto razmotrio i shvatio..tražim argumente ili iskustva drugih, u vjera vanje, to ne.

Razne teozofije, pa i joge što je široko polje, zatim hipoteze o tajnim znanjima i prenošenje s učitelja na učenika, tobože izvorna učenja..sve to je meni nekako zbrkano i protivno nazovi slobodnoj duhovnosti.
Što je 'slobodna duhovnost'.
ono što je.
Viđenje aure ne zavisi od subjektivne ocene da je neko "slobodan" ili bilo šta drugo, već predstavlja određenu mogućnost koja se razvija, kao što se čovek usmeren da trči ultamaratone kroz životno iskustvo usmerava svoje snage i u tome napreduje celog života, dakla, da uz određeno znanja stečeno kroz eksperiment i ulaganje bude sve bolji (nije ni svima to tako "na dohvat ruke" niti to ljude generalno zanima zapravo, ali to ne znači da treba da bude ko u onoj Rumijevoj pesmi "Odbij se od sise", jer svako zna samo u okviru svog znanja, ni milimetar preko - svako naravno može reći kao onaj fetus "ne postoji drugi svet samo onaj koji sam spoznao"), i ne samo aure već viđenje energije i kontakt s istima odnosno dobjianje pomoći koja je potpuno prirodna za sve živo u kosmosu - jer bez nje nema ni života niti razvoja, jer su nas te duhovne energije i storile, održavaju nas i pomažu, ti sigrno nisi stvorio svoje telo (kao i niz tebi nevidiljivih delova koji su ravnopravni sa fizičkim), niti su to učinili tvoji roditelji.
Sve to prirodno zahteva posvećenje ili aktivno bavljenje time, izvorno znanje takođe - a Bogu hvala, može se o tome saznati preko Svetih znanja u detalje, a kroz iskustvo i potvrditi jer to nije nikakva misterija zapravo, barem ne u ovom dobu razvoja ljudi na zapadu.

Svako ko nema iskustva o nečemu može na kraju krajeva stvoriti nekakvo mišljenje, sve je to legitimno i prirodno iako nema ni smisla niti čemu doprinosi ali je više od nule (iako nije ništa), potpuno je uobičajeno za ljude, mnogi od tog mišljenja stvaore sebi život, žive ga iako je on potpuno izmišljen (s druge strane pozornice, život se odvija po svojim pravilima, bili toga svesni ili ne) - mišljenje se, ako ništa drugo, može načiniti upravo ni iz čega, to je i čar mišljenja kod čoveka, jer njegova fikcija ne mora imati uporište u stvarnom, čak može imati i vrhunsku logiku i postati konvencija - kao što je to "život" i njegova navodna pravila i vrednosti (nazovimo to i "jedan lažni život" kakav jeste).

Duhovnost/misticizam (pravi misticizam - a ne kao reč u kolokvijalnom smislu) je svakako život, obuhvata stvarno iskustvo i svakako zahteva taj život koji je spoznat i koji ne zavisi od mišljenja već je mišljenje samo još jedan izraz spoznatog. Te ako smatraš svoj život "možda zabludnim" onda tragaj za onim što ćeš znati da jeste kao "što znaš da imaš ruke-noge", umesto stvaranja mišljenje o nečemu radi mišljenja o nečemu - ja ti svakako u tome želim sav uspeh. Naravno, nije ni lako se odučiti od navike akumuliranja mišljenja radi mišljenja.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 22:38   #92
Quote:
Sekhem kaže: Pogledaj post
Volio bih da mi napišeš svoje mišljenje pošto znaš puno toga o auri i duhovnosti. Već sam pisao na jednoj temi. Dok sam posjećivao crkvu kao omladinac bio sam na misi koja se održavala na otvorenom. Nisam tad niti znao što je meditacija samo sam čuo za tu riječ, stojao sam dok je svećenik govorio propovijed gledao očima u jednu točku bez treptanja očnim kapcima. Opustio sam se duboko um mi je bio smiren uživao sam u tom miru. Sa strane u jednom trenutku jedna prijateljica je pogledala u mene vidjela je veliku zlatnu svjetlost oko moje glave koja je sličila sunčevoj svjetlosti.
Moje pitanje je što je ta zlatna svjetlost oko moje glave je li to dio moje aure ili predstavlja nešto drugo?
To treba da ispitaš ispitaš drugaricu, ja nisam bio tamo prisutan.
Otvorenim očima se svašta može videti.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 13:10   #93
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Viđenje aure ne zavisi od subjektivne ocene da je neko "slobodan" ili bilo šta drugo, već predstavlja određenu mogućnost koja se razvija, kao što se čovek usmeren da trči ultamaratone kroz životno iskustvo usmerava svoje snage i u tome napreduje celog života, dakla, da uz određeno znanja stečeno kroz eksperiment i ulaganje bude sve bolji (nije ni svima to tako "na dohvat ruke" niti to ljude generalno zanima zapravo...

.......



Duhovnost/misticizam (pravi misticizam - a ne kao reč u kolokvijalnom smislu) je svakako život, obuhvata stvarno iskustvo i svakako zahteva taj život koji je spoznat i koji ne zavisi od mišljenja već je mišljenje samo još jedan izraz spoznatog. Te ako smatraš svoj život "možda zabludnim" onda tragaj za onim što ćeš znati da jeste kao "što znaš da imaš ruke-noge", umesto stvaranja mišljenje o nečemu radi mišljenja o nečemu - ja ti svakako u tome želim sav uspeh. Naravno, nije ni lako se odučiti od navike akumuliranja mišljenja radi mišljenja.
Mogućnost ? hoćeš reći urođenu sposobnost (ako nije po modelu napretka koji ti zatsupaš), što onda objašnjava razne 'darove' kod skroz ne duhovnih ljudi ? npr. razne babe i sl. lekari, uglavnom kontaš što ti hoću reć ?!

Zaparavo ja sam tu skeptičan, npr. probao sam sa viskom, ništa nisam osjetio, i tu ruka podsvjesno okreće, dakle ne radi samo..za rašlje nisam siguran, to sa, vidio da zaista (kao) samo se miče.

Što se tiče bioenergije (time se ti baviš ako sam shvatio), neznam jel to ima efekta...tu sumnjam u sugestiju, a organizam ima skrivene podsvjesne funckije samo ozdravljenja, naravno ako ima u rezervi vitalne energije (možda na to utječete, tzv. kanale i centre), ako se može odupirati silama nereda koji su dokazani zakon prirode. (naravno možda, vjerojatnost, u tvojoj dimenziji u kojoj to kontaktiraš kao energije, tako nije, dakle to su kreativne sile, izvor je kontra od makrosvemira i entropy )

Moj put je takav, misticistički, jedna sloboda istraživanja (letim izgleda..dakle izmičem pa skoro a ne i skroz, kraljevstvu zemaljskom)..uglavnom nakon desetljeća bavljenja ovime, života takvog, ako ćeš a skužio si i sam da tako jedino i može i treba inače je to bjeg od života u bajke okultizama i newagea itd..

hoću ti reći da se nisam ulovio ni za jednog autoriteta religiju učenje, svašta mi je zanimljivo i malo vamo tamo (zanimaju me ti likovi, zašto su i oni 'ludi' i traže nešto itd.) ali ako me pitaš za dubiozu (što je poanta takva života i što si saznao itd.), ne tu sam sam i nemogu objasniti što je duhovnost...
naravno čak se i to može shvatiti, kao, autosugestija jedne zablude..svjestan sam i toga, baš zato nema čuda..a zašto ih je bilo tako puno u početku mog puta istraživanja..(zato što sam, vjerovao ili praznovjerovao, kao i prisutni strahovi, oduševljenja, itd. kužiš uostalom)
a daleko od toga da sam ja s vremenom i pod utjecajima ili nekim spoznajama, postao normalan čovjek, hehe.

Zadnje uređivanje Fantasist : 17.11.2016. at 13:24.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 14:37   #94
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Mogućnost ? hoćeš reći urođenu sposobnost (ako nije po modelu napretka koji ti zatsupaš), što onda objašnjava razne 'darove' kod skroz ne duhovnih ljudi ? npr. razne babe i sl. lekari, uglavnom kontaš što ti hoću reć ?!

Zaparavo ja sam tu skeptičan, npr. probao sam sa viskom, ništa nisam osjetio, i tu ruka podsvjesno okreće, dakle ne radi samo..za rašlje nisam siguran, to sa, vidio da zaista (kao) samo se miče.

Što se tiče bioenergije (time se ti baviš ako sam shvatio), neznam jel to ima efekta...tu sumnjam u sugestiju, a organizam ima skrivene podsvjesne funckije samo ozdravljenja, naravno ako ima u rezervi vitalne energije (možda na to utječete, tzv. kanale i centre), ako se može odupirati silama nereda koji su dokazani zakon prirode. (naravno možda, vjerojatnost, u tvojoj dimenziji u kojoj to kontaktiraš kao energije, tako nije, dakle to su kreativne sile, izvor je kontra od makrosvemira i entropy )

Moj put je takav, misticistički, jedna sloboda istraživanja (letim izgleda..dakle izmičem pa skoro a ne i skroz, kraljevstvu zemaljskom)..uglavnom nakon desetljeća bavljenja ovime, života takvog, ako ćeš a skužio si i sam da tako jedino i može i treba inače je to bjeg od života u bajke okultizama i newagea itd..

hoću ti reći da se nisam ulovio ni za jednog autoriteta religiju učenje, svašta mi je zanimljivo i malo vamo tamo (zanimaju me ti likovi, zašto su i oni 'ludi' i traže nešto itd.) ali ako me pitaš za dubiozu (što je poanta takva života i što si saznao itd.), ne tu sam sam i nemogu objasniti što je duhovnost...
naravno čak se i to može shvatiti, kao, autosugestija jedne zablude..svjestan sam i toga, baš zato nema čuda..a zašto ih je bilo tako puno u početku mog puta istraživanja..(zato što sam, vjerovao ili praznovjerovao, kao i prisutni strahovi, oduševljenja, itd. kužiš uostalom)
a daleko od toga da sam ja s vremenom i pod utjecajima ili nekim spoznajama, postao normalan čovjek, hehe.
Ne bavim se bioenergijom, ona je samo energetski delić onoga saa čime čovek može baratati, osnova je svakako, ali u pogledu efekata na razvoj aure i duhovni razvoj uopšte ona je poput hrane, a čistoća aura uslovljava normalan protok bioenergije - kada se kaže "bioenergetičar" to bi onda bila osaoba koja putem zračenja ruku ili zračenja čakrama uz pomoć tzv sive bioenergije koja je gradivni element aure svih živih bića (što je ipak ređe, jer većina ljudi koji smatraju da se bave nečim samo paušalno koriste naziv 'bioenergija' ili imaju genetski veći intenzitet odavanja sive bioenergije preko dlanova pa su provalili da se dlanovi greju i tome slično).
Dakle, bioenergija je, u pogledu isceljenja u principu vrlo skormnih mogućnosti, a u pogledu razvoja aure na način da to neko stalno nešto čačka oko sive bioenergije, i nema nekog posebnog značaja.

Kontakt sa duhovnim energijama ne odnosi se na nekakvu "dimenziju", danas svi nešto koriste tu reč, neki opisno drugi navodno direktno pa je izgubila svaki značaj. On se ostvaruje efikasnije ukoliko osoba je u stanju da svesno spušta nivo frekvence moždanih talasa - što su talasi niži (za šta je potrebno ne samo životno opredeljenje već i određena predisponiranost koja govori o potencijalu neke osobe koju ona nosi i iz prethodnih inkarnacija, naravno, moguće je i razviti tu meditativnu mogućnost ako se osoba time bavi decenijama na pravi način, najbrže će svakako to postići ukoliko to čini pored neke prosvetljene osobe koja će je voditi i energetski pomagati i osposobljavati).

Visak je lažov u neko ruku, jer je on instrument ljudskog uma. Nema posebne igre s tim, osim ako ne želi neko da laže sebe, da ne laže sebe ne bi mu ni visak bio potreban.

Svaki čovek ima sve mogućnosti za razvoj svega što je ikada bilo koji čovek azvijao, d ne postoji ništa izvan našeg genoma a što je čovek razvio - i tu ne govorim o patološkim stvarima jer to su anomalije, već kvaliteti.

Naravno, nije sve u perspektivi vremena kako mi to merimo jednim našim životom, te mnogi talenti su ustvari akumulirane pojave iz ranije inkarnacije, kao što e radi npr o vrhunskom talentu pisanja i tome slično, i to ne mora nužno govoriti o nekakvo duhovnom razvoju u pravcu da nekko za nekog može reći da je "duhovan ili ne", postoje npr "ludaci" koji nisu nikakvi obični ludaci već su izgubili normalnu svest ili deo svesti koji nama omogućava snalaženje u životu, ali su u duhovnom smislu veoma visoko jer je to i stanje uma, ne samo mogućnost površnog baratanja informacijama i snalaženje u okvirima konvencija (kulture), jer to jeste površina onoga za šta je čovek u mogućnosti, i većina ljudi su na toj površini (nije ništa ni dobro ni loše, već obična činjenica).

U tom pravcu, neko nosi "blago" kojeg ne mora biti ni svvestan većinu života a da mu se ono usled dređenih stvari razotkrije, i ta osoba, iako se činila posve običnom prvih 50 godina svog života, sada se u narednih 15 godina prosvetli i u prosvetljenju visoko napreduje.

Neke niže okultne moći koji čuče u nama a koje jeneko otkrio da poseduje, to ne govori o duhovnom napredovanju, već mentalnoj i emotivnoj nezrelosti ili nespremnosti da se ide dalje od toga, dok je sadržaj svesti posve nizak - iako energetski potencijal osobe može biti viši.

S druge strane, za neke zaista visoke mogućnosti ili moći - koje normalna osoba čak nije ni u stanju da opaža kod druge osobe, kao što ne može ni da razazna prosvetljenu osobu od neprosvetljene, jer tu nije stvar da se to opazi i zaključi po nekom našem okviru samo zato što smo nekog videli, ali kod prosvetljene osobe to dolazi do izražaja ako neko provede više vremena s njom, jer to nije stvar našeg intelekta već i drugih, dubljih slojeva koje nas čine i kojim po prirodi stvari trebamo da osposobimo, treba da postanu funkcionalni ne samo kao deo podsvesnog.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 21:19   #95
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Kontakt sa duhovnim energijama ne odnosi se na nekakvu "dimenziju", danas svi nešto koriste tu reč, neki opisno drugi navodno direktno pa je izgubila svaki značaj. On se ostvaruje efikasnije ukoliko osoba je u stanju da svesno spušta nivo frekvence moždanih talasa - što su talasi niži (za šta je potrebno ne samo životno opredeljenje već i određena predisponiranost koja govori o potencijalu neke osobe koju ona nosi i iz prethodnih inkarnacija, naravno, moguće je i razviti tu meditativnu mogućnost ako se osoba time bavi decenijama na pravi način, najbrže će svakako to postići ukoliko to čini pored neke prosvetljene osobe koja će je voditi i energetski pomagati i osposobljavati).
Da pa ovo ima smisla, frekvencije. Zen vrt npr. ili neka chill mjesta koja imaju ili generiraju takvu energiju..to može biti i to se slažem a tvojim tezama oko energetike duhovne.

Iako ja ne vjerujem u te re inkar nacije..mislim da živimo samo jednom (pitanje što je život zapravo, vrijeme i td.) a da su ti kao raniji životi, to je ustvari nekakvo pucanje iz niže razvijene psihe, znači to ometa čovjeka..to imam ja i po tome shvaćam da sam bliže oslobođenu nego ranije..naravno treba vremena da se sve posloži.
Što se tiče osoba koje su kao oslobođene ili prosvjetljene (opet frekvencijei zračenje pretpostavljam pa sinhronizacija energija s guruom), svjetlo sa visina sišlo u njih ili kroz njih i sad su oni, led diode..šalim se. (hoće reći da nije gust i prolazi božanska svjetlost kroz njega, samo što ni vidljiv ostaloj gustoj raji il kažeš sivoj, eteričnoj pretpostavljam ?!)
Ima to smisla ali to može biti i greška ako se to samo sebi svrha, što će ti učenici ili učitelji, evo religije.
Uloga terapeuta u psihi, uloga gurua..surogat roditelju odgajatelju..ili ?
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 23:45   #96
Oslobodjenje moze se desiti samo kad nekoga zavolis vise nego sebe no nece se zemlja pomjeriti niti nebo saviti nego ces izaci iz ljusture preokupiranosti samim sobom.
Ostalo je drkanje nad svojom pojavom i tu je moguce raznih strujnih udara jer drkanje je umjetnost to se dovede do savrsenstva kroz razne sfere.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 00:11   #97
pa, hm, nekako dimenzije što se tiče duhovnosti imaju veze sa više faktora vezanih za materiju (tijelo, eter i sl.) u kojoj se nečiji duh nalazi. ako se to tiče tijela radi se o vrlo ograničenim dimenzijama za početak toga traganja i toga puta razvitka. samo kontinuiranim više-aspektnim radom na sebi (tehnike disanja, optimizacija, promišljanje) duh može u okvirima toga evoluirati. Ili, na lažni, perfidni način uz konzumiranje biločega aktivnog u psihofizičkom pogledu. no eto, radi se o prividu koji objektivno ne utječe na sam razvitak nečijeg duha. a što se tiče broja duhovnih dimnezija izvan naše "ljušture", bojim se da je o tome iluzorno govoriti jer je teško dokazati iskustveno i objektivno. ili možda postoji način koji je neeksperimentalan i može se nazvati racionalnim?
__________________
kakav potpis?
mrmlj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 00:26   #98
Ne postoji, tu pomaze samo razvijanje intuicije.

Ovo su dobra uputstva za isto: https://www.youtube.com/watch?v=_WOl...em-subs_digest
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 17:50   #99
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 02:15   #100
Na dimenzije možemo gledati i na ovaj način.

Kada se krečemo(svijest) iz jedne dimenzije u drugu , svaka nova dimenzija u koju smo ušli čini nam se kao realnost , dok dimenzija koju smo napustili izgleda samo kao memorija , halucinacija ili san.

Po ovome se može zaključiti šta se dešava kada čovjek ili svijest čovjeka napusti fizičku formu, kad umre. On vidi cijeli svoj život u 3 dimenziji kao jedan malo duži san , a novi život ili realnost 4dimenzije i viših dimenzija kao jedinu mu realnost.

Isto tako , kada se ujutro probudiš , ti prelaziš iz 4 astralne dimenzije u ovu 3 dimenziju i onda astralnu 4 dimenziju u kojoj je tvoja svijest boravila ti nazivaš san , ali sve dok si boravio/sanjao u njoj , to je bila tvoja jedina realnost.

Zadnje uređivanje Cosmic Wanderer : 20.11.2016. at 02:42.
Cosmic Wanderer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:12.