Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2017., 14:31   #61
Pa istina je da košta ali ako možeš izdvojit kakav komad kuće i iznajmljivat ga kao poslovni prostor cijele godine ili kao apartman par mjeseci godišnje, taj novac ulažeš nazad u kuću i imaš svoj mir i možeš radiš šta god hoćeš kad god hoćeš. (ok, znam da puno ljudi ne voli imati goste i poslovne prostore, kod nas je tako oduvijek pa mi je to skroz normalno) Plus to što je kuća obično veća od bilo kojeg stana i možeš se normalno odvojit u spavaću sobu bez da te ometa ostatak obitelji. To mi je uvijek bila jedna od najgorih stvari u stanu, što se svaka buka čuje do spavaće sobe.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 05.01.2017., 14:39   #62
Zadovoljna sam trenutnim stanom... Prostran je, po ovim mjerilima se racuna kao jednosoban (750 ft²), u dnevni boravak stane sectional sofa duz zida na L, stol, zid za tv i kao neki stol za ukrase...bez zapinjanja se moze prosetavat do trepezarije, sanka i kuhinje. Onda ide kupaona koja ima ulaz iz hodnika a takodje ima vrata i iz spavace sobe, druga prostorijica kao ormar koji se otvori gdje stane susilica i perilica, dok je kod spavace jedna sobica za odjecu. U spavacu mi stane king krevet, nocni ormarici sa strana i jedna strana za moj makeup stol kutak. Nije mi nist krcato stvarima jer sam prije kao hrcak gurala sve zivo i nezivo i onda nekoliko puta selila pa valja to sve prtljat tako da sam sad iz navike na nekom minimalizmu, imam biljke po kuci, 2-3 slike na zidovima, pokoja dekoracija i to je to...
Za kupnju kuce zelim onako osrednju, ni veliku ni premalu, bitna mi je dobra kuhinja, osvjetljenje, kupaonu bih vremenom preuredila po svom i tezim imati prostrano dvoriste da cackam oko cvijeca i malo povrtlarstva, van mjesta gdje ne trebaju dozvole (tzv. HOA)
TheSpy is offline  
Old 05.01.2017., 14:40   #63
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Pa istina je da košta ali ako možeš izdvojit kakav komad kuće i iznajmljivat ga kao poslovni prostor cijele godine ili kao apartman par mjeseci godišnje, taj novac ulažeš nazad u kuću i imaš svoj mir i možeš radiš šta god hoćeš kad god hoćeš. Plus to što je kuća obično veća od bilo kojeg stana i možeš se normalno odvojit u spavaću sobu bez da te ometa ostatak obitelji. To mi je uvijek bila jedna od najgorih stvari u stanu, što se svaka buka čuje do spavaće sobe.

Vidis, ovo sa rentanjem meni jednostavno nikad ne bi palo napamet. Da sam sa mora, ili stajaznam, evo u GK i Lici to masovno ljudi rade sad, pogotvo oko Plitvica, i zive od toga i to je super. Ja ne mogu zamisliti u Slavoniji da zivim u kuci s nekim strangerom, pa cak i da je onako fino etazirana, odvorjeni ulazi i to. Zelim rec, to je logicno i sve, ali mi tako nismo zivjeli i uzasan mi je taj pojam *dijeljenja?* zivotnog prostora sa strancima.
Evo recimo, mi smo u staroj obiteljskoj kuci moga dide u Os odvojili gornji kat i gornji kat iznajmljivali, buraz je u donjem. I to tipa studentima, i obiteljima. To je strasno nesto kakve smo mi podstanare imali, od buke, do nebrige, do svega. I ja znam da se sve to podrazumjeva da ces kad tad naletit na idiote ako rentas, al nekako, ako rentas stan koji ne vidis i necujes sta se desava svaki dan, onda se nekako pomiris s time.
Ovako je moj brat imao iznad sebe par mjeseci divljake koji su se stalno seksali sa otvorenim prozorima a centralno nagareno do daske, pa ti dijeli s time režije. To su nam bas traume teske ostale i ne bi to ponavljala.
Da imam i zivim u kuci na moru pa da mogu dobit ne 300 eura mjesecno nego 300 eura u 5 dana, to da, al ovako.....nema sanse.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is online now  
Old 05.01.2017., 14:43   #64
A da, ne bi ni ja iznajmljivala kat kuće cijelu godinu studentima. Samo turizam, tih par mjeseci, a i tad se desi na naletiš na idiote. Hvala bogu, ostaju samo po tjedan dana. A ljeto bi mi bilo i malo pusto da nema turista, "gužve", razgovora s novim ljudima... i onda odjednom tišina i mir na jesen.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 05.01.2017., 14:53   #65
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
A da, ne bi ni ja iznajmljivala kat kuće cijelu godinu studentima. Samo turizam, tih par mjeseci, a i tad se desi na naletiš na idiote. Hvala bogu, ostaju samo po tjedan dana. A ljeto bi mi bilo i malo pusto da nema turista, "gužve", razgovora s novim ljudima... i onda odjednom tišina i mir na jesen.
E kuzis, al ja zelim kucu u Slavoniji di mogu sadit paradajz i krastavce na lijepoj zemlji i sve to. Da ima promjena godišnjih doba, da padne i snjeg pa da gledam pse kako se igraju, i moram lopatat i djeca se sanjkaju i te pizdarije. Da mozes nesto ozbiljno zaradit (i kontekstu tvoje ideje rentaj-pa s rentanim pomalo sredjuj kucu....) na tom podrucju samo od rentanja turistima....slabo--- turizam napreduje, pogotovo ta seoska gospodarstva oko Kopackog rita i po Baranji ali to je full paket - restorani su ujedno i B&Bovi, imaju zivotinje, svoje proizvode prodaju i sta sve ne. Kad nemas more moras ponudit i jos pun k stvari, nije dovoljno dati smjestaj i cao. Al dobro to je druga tema vec, sori ljudi.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is online now  
Old 05.01.2017., 14:55   #66
Quote:
countrywoman kaže: Pogledaj post
petrunjela, svaka cast za osmisljavanje, zvuci super

ko ima imalo smisla najbolje je da sam posloži sve. tak smo mi stan cijeli sami isprojektirali sav namještaj po mjeri pa sad ispada da stvari iz 55 kvadrata (rwalno manje jer se tu računaju i spremište i balkon) ne stanu u kuću od 90 :čupakosu:

o tome da u kihinji nemam ladičar neću ni pričati

Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
Istina.
Realno, kuca i dvoriste jesu velika komocija i romantika, ali kuca je rupa bez dna. Ti kad imas stan, okrecis ga svako 5 godina, moras eventualno kad tad promijenit stolariju, kupatilo, izbrusit parkete i tako.

Kuća s druge strane ---- te prebaci sa septicke na kanalizaciju, te sa peci na drva na centralno pa s centralnog nazad na pec na drva, izolacija - oblagaj komplet cijelu kucu, obnavljaj krov nakon 20-30 godina, mjenjaj stolariju, vece rezije, sredjivanje okucnice, vrta, ograde, pa farbaj to svake 3-4 godine, pa cisti terase, pa onda i garazu moras sredit i ona ima i krov i vrata i tako....

U kucu jednostavno stalno moras ulagat.

mislim, da se razumijemo, moj prvi izbor bi uvijek bila kuca s dvoristem, ja volim raditi po vrtu, to me psihicki odmara, pa makar i samo pimplala oko cvijeca i igrala se s mackama. Volim i te okokućne poslove, farbanja, košenja trave, krečenja, cijepanja drva. Ali koliko ju je jeftinije sagradit nego kupovat stan, toliko je i dugorocno puno veci trosak. Ako je imalo van grada, samo da zaracunas prijevoz.... nazalost, ta komocija, mir i priroda na kraju ipak kostaju.
i u stan star 30 godina moraš ulagati i u krov i u fasadu, samo se kroz godine pričuve i zbog broja stanara taj iznos smanjuje. s druge strane u većim zgradana imaš financiranja i redovno održavanje liftova (prosjek 1000 kn mjesec / lift, sprinklera 4-5000 godišnje, co dojave (isto), garažnih vrata (tu negdje), popravaka po stanovima...)

Zadnje uređivanje atlantis : 05.01.2017. at 15:06.
atlantis is offline  
Old 05.01.2017., 14:56   #67
Ja sam isto pomislila da smo zastranili s temom, ali onda sam se sjetila da je to isto opis idealnog stana / kuće. Kako da bude samoodrživ(a).
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 05.01.2017., 15:46   #68
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Uređenje skandi uz kombinaciju prirodnog drveta, puno biljaka i prirodnih materijala. Zgrada na koju ciljam je Kalina https://hr.wikipedia.org/wiki/Ku%C4%...lina_u_Zagrebu
Ovo je u odnosu na modernu gradnju toliko loše i staro da nije nego za rušenje.
Nije mi jasno tko za takve podrtine daje slične sume kao za novogradnju.

Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
I ja, kad god stignem gledam onu Love it or list it na fox lifeu. Super mi je kako amerikanci dobiju 2 djece i onda im je kuća od 150 - 200 kvadrata tijesna i više nemaju prostora i treba im pod hitno nova kuća s 4 spavaće sobe, 3 kupaone, primaćom sobom, dnevnom sobom, igraonicom, uredom, hobi-sobom, garderobom, spa kupaonom, praonicom robe i ...
Keeping up with the Joneses.
JPK is offline  
Old 05.01.2017., 16:06   #69
@ ChienSaintHuber

Znas di su ti lijepi stanovi, takvi kakve opisujes?

Znas onaj prolaz iz Dalmatinske prema Ilici, tam di je onaj djecji parkic i kafic?
E, pa zrade koje gledaju na dvorisnu stranu, a koje su blize Dalmatinskoj, u biti mislim da to jedna zgrada sa 3 haustora.
Udjes u prolaz iz Dalmatinske i onda su po jedan haustor sa svake strane i jos jedan desno naprijed, taj ima stanove koji gledaju na dvorisnu stranu.
Ne cuje se nikakva buka iz parkica.

Ljudi kod kojih sam ja bila imaju plinsko etazno i radijatore.
Ne znam kak je u ostalim stanovima.
Samo znam da su dosta morali uloziti kad su kupovali stan, jer je bilo zapusteno.
Ali stan je kvalitetan, izolacija super (nisu veliki troskovi grijanja i nema buke).
Hannah 3 is offline  
Old 05.01.2017., 17:13   #70
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
I ja, kad god stignem gledam onu Love it or list it na fox lifeu. Super mi je kako amerikanci dobiju 2 djece i onda im je kuća od 150 - 200 kvadrata tijesna i više nemaju prostora i treba im pod hitno nova kuća s 4 spavaće sobe, 3 kupaone, primaćom sobom, dnevnom sobom, igraonicom, uredom, hobi-sobom, garderobom, spa kupaonom, praonicom robe i ...
Da, a svi imaju identicne zahtjeve
Svi bi kucu otvorenog tlocrta, s prostranom kuhinjom i velikim prostorom za spremanje hrane oko kojeg se mogu socijalizirati...ma koga jebu u zdrav mozak, a tamo koriste samo fridz i mikrovalnu i jedu snoga
petrunjela84 is online now  
Old 05.01.2017., 17:17   #71
Da, super mi je kako bi svi redom htjeli open koncept prizemlje. I to mi se čini samo zato jer svi tako imaju pa moraju biti u korak s modom.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 05.01.2017., 17:29   #72
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
@ ChienSaintHuber

Znas di su ti lijepi stanovi, takvi kakve opisujes?

Znas onaj prolaz iz Dalmatinske prema Ilici, tam di je onaj djecji parkic i kafic?
E, pa zrade koje gledaju na dvorisnu stranu, a koje su blize Dalmatinskoj, u biti mislim da to jedna zgrada sa 3 haustora.
Udjes u prolaz iz Dalmatinske i onda su po jedan haustor sa svake strane i jos jedan desno naprijed, taj ima stanove koji gledaju na dvorisnu stranu.
Ne cuje se nikakva buka iz parkica.

Ljudi kod kojih sam ja bila imaju plinsko etazno i radijatore.
Ne znam kak je u ostalim stanovima.
Samo znam da su dosta morali uloziti kad su kupovali stan, jer je bilo zapusteno.
Ali stan je kvalitetan, izolacija super (nisu veliki troskovi grijanja i nema buke).
To je super dvorište, dalo bi se ljepše urediti, kao oni parkovi unutar blokova u Londonu, kud samo stanari imaju pristup. Ali i ovako je dobro, stvarno veliko. Stanove nisam vidjela.
bigblue2010 is offline  
Old 05.01.2017., 17:33   #73
Najbolje mi je u tim emisijama kad za kuhinje od ono 5-6 metara elemenata, otokom i avime kazu da je "decent sized kitchen"

Sto tocno podrazumjeva "otvoreni tlocrt" uopce? Recimo, kod nas su sve kuce vevinom s tim ogromnim dnevnim boravcima, meni je pola prizemlja dnevni (ostatak su 2 sobe i kupatilo) + blagavaona + decent sized kitchen. Ja volim da je to ave spojeno ( primjetila sam recimo dosta socrealistickih stanova u Zg i po Dalmaciji, kuhinja i blagavaona su odvojene od dnwvnog poravka), volim se motat po kuhinji kad mi netko dodje, pa se u nekom toku tijwka premjestimo iz kuhinje u dnevni....tak sam nekak naucila i ima mi smisla. Kad ae druzimo po stanovima, bas se ceato uhvatimo da smo vecinom ono, sjedimo, pijemo i grickamo neke pizdarije na kihinjskim elementima, to mi je nekako pojam da sam se udomacila, kad nekome bez ustrucavanja krenem sama kopat po kuhinji
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is online now  
Old 05.01.2017., 17:44   #74
open koncept je da u prizemlju praktički nema ni jednog pregradnog zida. nego odmah uđeš u jednu ogromnu prostoriju koja je i predsoblje i dnevna i blagovaona i kuhinja. I da od šparheta vidiš goste koji sjede u dnevnoj sobi ili djecu koja jedu za stolom.

http://www.agentpanelgold2.com/accou...enConcept4.jpg
http://cdn.trendir.com/wp-content/up...in-floor-1.jpg
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 05.01.2017., 17:46   #75
što bi imali u kupaonama?
bide, jes or no?

ja bih, prije svega, prozor
ne bih bilje u kupaoni, nekako mi to nije prostorija za cveće.
ne bih starinske kade nasred prostorije, rado bih kadu, s jebačkim tušem :no pun intended:
funkcionalno iskorišten prostor za odlaganje stvari, a mašinu bih čak stavila i u kuhinju, ili, ako bude vešeraj sobe, tamo.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 05.01.2017., 17:54   #76
Naša kuća ima tu jednu prostoriju koja je prije služila za pranje robe, kod nas se to zove lušijera. U toj lušijeri bi imala perilicu, sušilicu, malo skladište, veliku peć za centralno, alat...itd... To znači da bi kupaona bila bez mašine. Za sad mi je nekako želja imat onaj tuš gdje stojiš na pločicama i veliko staklo koje pregrađuje tuš od ostatka kupaone, bez vrata i bez ičega. Ne znam šta će mi bit u modi u mojoj glavi dok stvarno dođem u fazu renoviranja kupaone. Osim toga, nekako mi je zadnje vrijeme fora kad kupaona nema pločice na zidu nego bijelu farbu, osim u dijelu gdje je tuš. Veliko zrcalo iznad lavandina i veliki ormari. I volim kad kupaonski elementi nisu standardno bijeli nego tamno drvo ili imitacija drva.

nešto ovog tipa

E da, na katu je manja kupaona, tamo bi zadržala kadu i montirala bide, čisto da imam izbora šta bi i gdje bi.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 05.01.2017., 17:55   #77
@ChienSaintHuber
opisala si u principu i moj idealni stan
Meni su ti stari stanovi u centru prekrasni, visoki stopovi, debeli zidovi, visoki prozori, ta prozracost koju daje bijela stolarija i toplina starih drvenih podova I taj neki osjecaj povijesti, postojanosti, trajnosti...

Mi si upravo uredjujemo stan (u kuci) i ovaj mix skandinavskog stila i 'stari stan u centru" stila je otprilike ono cemu idemo.
To je za mene trenutno i vizija idealnog stana, jedino bi mozda da smo gradili iz pocetka mogli istu funkcionalnost staviti u manje kvadrata, ali i ovo ima svojih prednosti.
daneejela is offline  
Old 05.01.2017., 17:59   #78
ja bih rado čak pločice u cijeloj kući. danas ima tako divnih pločica, i izgledom i opipom, i puno ih je lakše održavati. i podno grijanje, naravno.
s jedne strane, volim malo namještaja, a imam puno stvari za spremiti, pa moram smisliti rješenje
većina američkih kuhinja meni je prevelika i prvo mi padne na pamet tko to sve čisti. no zato dnevni boravak i trijem moraju imati prostora, volim druženja i ljude koji dođu, volim kad se opuste i samoposlužuju se.

i nekako bih uklopila alternativne izvore grijanja, ako je ikako moguće. na primjer, one vertikalne cijevi koje temperiraju kuću.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 05.01.2017., 18:13   #79
Bi ja pločice na podu, ali ne bi na zidovima. Problem je što meni sve brzo dosadi i onda mi se čini da bi mi bijeli zidovi bili puno bolji jer bi na njih mogla objesit kakvu policu sa slikom, svijećom i to bi mogla mijenjati kad mi dojadi.

Što se tiče namještaja, tavan a i kuća su krcati starih stvari. To treba dobro prebrat i neke komade uklopit u novi namještaj. Ne volim kad je cijeli dnevni boravak (regal, komoda, stolić..) i svi kaučevi od iste matere. Ja bi jedan kauč jedne boje, fotelju druge, tabure treće, pa opet različit regal i stolić ali da dnevn ne izgleda ko papagaj.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 05.01.2017., 18:26   #80
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post

nešto ovog tipa

E da, na katu je manja kupaona, tamo bi zadržala kadu i montirala bide, čisto da imam izbora šta bi i gdje bi.
to hoću (to sam već rekla mužu s time da je ograđena zidom a ne staklom plus kada još z to

dnevni s blagovaonom i kuhinjom u otvorenom prostoru da se družim s ekipom dok spremam klopu



Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
ja bih rado čak pločice u cijeloj kući. danas ima tako divnih pločica, i izgledom i opipom, i puno ih je lakše održavati. i podno grijanje, naravno.
s jedne strane, volim malo namještaja, a imam puno stvari za spremiti, pa moram smisliti rješenje
većina američkih kuhinja meni je prevelika i prvo mi padne na pamet tko to sve čisti. no zato dnevni boravak i trijem moraju imati prostora, volim druženja i ljude koji dođu, volim kad se opuste i samoposlužuju se.

i nekako bih uklopila alternativne izvore grijanja, ako je ikako moguće. na primjer, one vertikalne cijevi koje temperiraju kuću.

to je pasivna kuća, rapitivala sam se već i jedan forumaš mi je rekao koliko poskupljuje cijeli postupak

tražim danima već gotove tlocrte onoga što nama treba no ne nalazim ništa što bi pozicioniralo dnevni, blagovaonu i dio kuhinje na jug, drugi dio kuhinje na zapad, radnu i spavaću na istok, a garažu i šupu na sjever
a da kupaonica ima prozor (to dragi inzistira), da garaža ima ulaz u kuću, da ima predprostor i wc za klijente...

nema niš takvoga pa sad polako crtam sama i preslagujem tlocrt

onda ide krov na jednu vodu i solarni paneli gore, sljedeća misija mi je proučiti male kućne vjetroelektrane

imam dosta vremena za planiranje jer smo si rekli da ne ulazimo u to dok ne skupimo pare za zemljište iskeširati
atlantis is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:53.