Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2017., 12:05   #21
Quote:
Jack-Daniels kaže: Pogledaj post
Rođenje i smrt su slični,fascinirajući su
Da. Rođenje je bolno. Smrt je bolna. No, najbolnije je ono između kada te svi jebu
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 13:29   #22
Quote:
Black_panther kaže: Pogledaj post
Hmmm... kako bih to najbolje opisala ... to su bila, u jednakom razmaku, 3 ravnomjerna (jednolična, pravocrtna) zavijanja. 'auuuuuuuu' stanka 'auuuuuuu' stanka 'auuuuuuu'. Vrlo slično onom zovu vukova u divljini.
Moj pinć kad čuje sirenu hitne zavija isto tako kao vuk jer valjda zna da nešto nije u redu.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 14:29   #23
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Da. Rođenje je bolno. Smrt je bolna. No, najbolnije je ono između kada te svi jebu
Bome da.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 14:42   #24
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Da. Rođenje je bolno. Smrt je bolna. No, najbolnije je ono između kada te svi jebu
Haha,ee tako
Jack-Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 15:10   #25
U zadnje vrijeme puno tjeskobno razmišljam o smrti. Čini mi se, kako su sretni oni koji se samo sruše bez uvoda. I nema ih više na ovom usranom svijetu. I iskreno se nadam da je smrt mozga uistinu kraj.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 15:13   #26
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Moj pinć kad čuje sirenu hitne zavija isto tako kao vuk jer valjda zna da nešto nije u redu.
Eh, ti mali pinčevi su tako pametni. Mala glavica, velika pamet. Moja pesekica je bila službeno pinč, ali ja bih rekla mješanac pinča i čivave. I napravila mi je uslugu umirući. Nije trebalo na eutanaziju, što bi me definitivno smjestilo u ludaru. Samo se ugasila u nekih deset dana.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 15:23   #27
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
U zadnje vrijeme puno tjeskobno razmišljam o smrti. Čini mi se, kako su sretni oni koji se samo sruše bez uvoda. I nema ih više na ovom usranom svijetu. I iskreno se nadam da je smrt mozga uistinu kraj.
Da i nije kraj, nećeš više biti dio ove dimenzije i ovog poimanja života.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 15:25   #28
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
I iskreno se nadam da je smrt mozga uistinu kraj.
Bojim se da je to samo početak nekog novog sranja...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 15:31   #29
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Da i nije kraj, nećeš više biti dio ove dimenzije i ovog poimanja života.
Da, sli opet patnja... jebemu. To je ta samsara.

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Bojim se da je to samo početak nekog novog sranja...
I ja se bojim. Kako rekoh, jebena samsara. Koliko god bila agnostik, nekako sumnjam da je to sranje u pitanju.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 15:38   #30
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Da, sli opet patnja... jebemu. To je ta samsara.



I ja se bojim. Kako rekoh, jebena samsara. Koliko god bila agnostik, nekako sumnjam da je to sranje u pitanju.

Pa to je prije tvoja neka odluka i reakcija na ono što se oko tebe događa, negoli stvarno stanje stvari. Patnja u vječnosti ne postoji osim ako baš inzistiraš na njoj. Kroz jedno prolazno stanje nakon smrti može ti se baš i desiti patnja ako je tvoje uvjerenje da postoji, no na kraju opet svi idemo na isto 'mjesto'.
Smatram da je poanta ovog života da si sam od njega napraviš patnju ili sreću. To je ionako naravno tvoj slobodni odabir. Sve počinje, pa i završava u našim glavama, a ne negdje na ulici, školi ili na poslu.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 15:43   #31
Na neki način da. Ali koliko je tu upitnika. Koliko smo determinirani u startu? Sranja se događaju, koliko smo sami krivi za to? To je ta jebena karma? Razumiješ kako mi je teško u nerazumijevanju svega toga?
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 16:09   #32
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Na neki način da. Ali koliko je tu upitnika. Koliko smo determinirani u startu? Sranja se događaju, koliko smo sami krivi za to? To je ta jebena karma? Razumiješ kako mi je teško u nerazumijevanju svega toga?
Baždarenost na negativne obrasce razmišljanja nam je praktički svima usađena odmalena od roditelja, društva, konvencija, pa na kraju krajeva i nas samih. Ta negativna vjerovanja su dio tvoje podsvijesti. Izbiti ih iz podsvijesti možeš jedino zamjenjujući negativna vjerovanja o sebi i svojoj ulozi na svijetu pozitivnima. Davanje pažnje negativnim vjerovanjima nije od nikakve koristi. Samo šteti. Meni je osobno prilično pomogla filozofija Zakona privlačnosti koji, barem po svemu što sam ja iskusio, djeluje. Ne trebaš razumjeti svaku sitnicu u životu i imati kontrolu nad svime. To je nemoguće i koči te još više da kreneš naprijed. Ne nastoji kontrolirati sve... ne moraš shvatiti sve... prepusti se za početak.
Pozitivne matrice razmišljanja i pozitivne emocije mi sami odlučimo prizvati u svoj život. Na početku je teško, no kasnije postane prirodno kao što ti je recimo sada prirodno biti negativan u vezi recimo tvoje životne situacije itd. Na žalost, od te negativnosti samo možeš ili stagnirati ili ići u još lošija stanja i situacije. Zbog toga je potrebno to mijenjati. Za početak mijenjanja toga samo ti treba odluka i ništa drugo.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 16:22   #33
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
U zadnje vrijeme puno tjeskobno razmišljam o smrti. Čini mi se, kako su sretni oni koji se samo sruše bez uvoda. I nema ih više na ovom usranom svijetu. I iskreno se nadam da je smrt mozga uistinu kraj.
Slično tako i kod mene. A i da nije kraj, nadam se da na 'drugoj strani' postoji ta opcija i sloboda da dam jebeni otkaz
Na kraju krajeva, i ovdje na zemlji možeš ići pod opću anesteziju i zbogom, nema te. Ako to mogu napraviti molekule djelujući na rad nekih stanica, onda prokleto bilo ako to bolje ne može napraviti Bog/ili tko već upravlja ovime.
Ako ne, onda je to zbilja zatvor, samsara kako kažeš.
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 16:31   #34
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
U zadnje vrijeme puno tjeskobno razmišljam o smrti. Čini mi se, kako su sretni oni koji se samo sruše bez uvoda. I nema ih više na ovom usranom svijetu. I iskreno se nadam da je smrt mozga uistinu kraj.
Pa u pravu si ,smrt je kraj ,kad umremo rastajemo se od svih koje smo poznavali kao da ih nikada nismo imali,nismo svesni ničega,kao da nismo ni živeli.Dole skapemo kao smrdljive lešine,to je smrt,večno ništavilo.A ono što se ja iskreno nadam je da ti nemaš decu ,ako si promislila o svemu tome.
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 17:01   #35
Hvala vam svima na mišljenjima. Užasno mi je teško.
Nemam djece, razmislila sam o tome, bez brige.
Imam mačku, nisam imala izbora nego ju pokupit s ceste, ne bi preživjela inače. Ona ima toliko života u sebi, nisam adekvatna za nju.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 17:08   #36
Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
Slično tako i kod mene. A i da nije kraj, nadam se da na 'drugoj strani' postoji ta opcija i sloboda da dam jebeni otkaz
Na kraju krajeva, i ovdje na zemlji možeš ići pod opću anesteziju i zbogom, nema te. Ako to mogu napraviti molekule djelujući na rad nekih stanica, onda prokleto bilo ako to bolje ne može napraviti Bog/ili tko već upravlja ovime.
Ako ne, onda je to zbilja zatvor, samsara kako kažeš.
Nema otkaza brate mili.
Ovaj život je tako grub i surov. I možda se nastavlja i nastavlja.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 17:22   #37
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Nema otkaza brate mili.
Ovaj život je tako grub i surov. I možda se navstavlja i nastavlja.
Ma ne govorim o ovom životu, nego o hipotetskom zagrobnom životu. Ja ne znam da li uopće postoji i ako da kakav je on i što tamo možeš a što ne. Kako bi ti znala? a patnja koja je toliki dio života je za mene zapravo manji dio razloga za 'otkaz', glavni je zapravo to da ne želim biti dio 'nebeske sjeverne koreje' kako je to Hitchens prikazao. Ako se baš MORAŠ inkarnirati u ovo, postojati, ako NE MOŽEŠ reći NE onda si rob, ovca, zatvorenik.

A što se tiće ovog života, ako je smrt kraj onda ima otkaza a zove se samoubojstvo.
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 17:48   #38
Ma znaš što... Želim se reinkarnirati u vjevericu.

Samo nagađam, ali ako i postoji SILA, TA NIJE UM0LJIVA.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 17:56   #39
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Pa u pravu si ,smrt je kraj ,kad umremo rastajemo se od svih koje smo poznavali kao da ih nikada nismo imali,nismo svesni ničega,kao da nismo ni živeli.Dole skapemo kao smrdljive lešine,to je smrt,večno ništavilo.A ono što se ja iskreno nadam je da ti nemaš decu ,ako si promislila o svemu tome.
Ti to znaš jer si već bio par puta mrtav i raspadnuta lešina. Teško je protuargumentirati nečem takvom, pogotovo nekome tko na podforumu 'duhovnost' godinama melje kako je smrt kraj. Da si toliko siguran u to, otišao bi na podforum 'sport' ili takvo nešto.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 18:25   #40
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Ti to znaš jer si već bio par puta mrtav i raspadnuta lešina. Teško je protuargumentirati nečem takvom, pogotovo nekome tko na podforumu 'duhovnost' godinama melje kako je smrt kraj. Da si toliko siguran u to, otišao bi na podforum 'sport' ili takvo nešto.

Duhovito, hvala ti. Kad god se čovjek nasmije, to je plus.
Pliz, nemoj biti ovako agresivan.

Ne znamo ništa, zašto ovako???
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:54.