Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2017., 23:27   #61
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Elektrostimulacijom klaustruma svest se u trenutku kompletno ugasila.Kako ako je svest nematerijalna,te je centralno ležište svesti duša,a ne klaustrum,onda se svest ne bi mogla isključiti.
Sorry, ali mislim da ti ja taj zaključak ne mora nužno proizlaziti iz ovoga što si naveo. Može biti da se nije svijest ugasila, nego samo više nema instrument kojim može manevrirati u ovoj fizičkoj realnosti.

To što ti zoveš da se svijest ugasila, možeš postići i s tabletama za spavanje ili nečim - kakav je to dokaz?

To je isto kao da kažeš da je to što umiremo dokaz da duša ne postoji jer da postoji, ne bismo nikad umrli. Pa upravo je to hipoteza - umire tijelo, nematerijalna svijest ga napušta.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 23:29   #62
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Ali da, drukčiji bi mi bili predmeti i njihov razmještaj nego u stvarnosti.

Nisam baš nešto stigla istraživati jer je to bilo mali broj puta i uvijek nenadano, ali i ljudi koji su to redovito prakticirali, svi kažu da nisu nikad uspjeli ništa dokazati. Primjerice, pomaknuti neki predmet pa da on stvarno bude pomaknut ili bi prije "spavanja" izvukli jednu kartu ne gledajući koju i stavili je na stol pa da za vrijeme AP pogledaju koja je to karta - takve stvari nisu uspjeli ni maheri za AP.
Da, o tome govorim. Isto je i kod nekih NDE iskustva koji imaju taj OBE komponent, makar se o onima gdje su ljudi pogodili više govori/piše i pamti

OBE je više moderan, znanstven i najbitnije od svega neutralan naziv za astralnu projekciju.

Quote:
A ne znam, možda postoji više tih razina, svaka različite "gustoće" tj. vibracije, odnosno paralelni svemiri u kojima stvari nisu istovjetne originalima.
Ilitiga, hipoteza astralne razine kao ne baš savršene kopije fizičke razine.

Može biti, ali imo mislim da je vjerojatnije da je to u našim glavama..

Quote:
Evo, sad sam toliko otišla, da autorica sigurno nije mislila da će tema otići u ovom smjeru.
Tražila je za ovo, makar nesvjesno čim je u uvodu spomenula izlazak duše iz tijela.

Može moderator slobodno postove staviti u drugu temu.
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 23:33   #63
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Sorry, ali mislim da ti ja taj zaključak ne mora nužno proizlaziti iz ovoga što si naveo. Može biti da se nije svijest ugasila, nego samo više nema instrument kojim može manevrirati u ovoj fizičkoj realnosti.

To što ti zoveš da se svijest ugasila, možeš postići i s tabletama za spavanje ili nečim - kakav je to dokaz?

To je isto kao da kažeš da je to što umiremo dokaz da duša ne postoji jer da postoji, ne bismo nikad umrli. Pa upravo je to hipoteza - umire tijelo, nematerijalna svijest ga napušta.
Da li shvataš da je to ključ za svest,poput ključa za automobil.Jedino se elektrostimulacijom klaustruma svest u trenutku potpuno ugasila,a kad su u pitanju drugi delovi to nije bio slučaj.
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 23:41   #64
Što misliš pod time "svijest se ugasila"?
I po čemu je to različito od tableta za spavanje koje stimuliraju neko drugo područje u mozgu, a ne taj klaustrum?

Zašto je bitno da je to bude elektrostimulacija, a ne npr. kemijska stimulacija?

Sorry, ali meni to više zvuči kao neka senzacionalistička patka, a ne neko znanstveno objašnjenje.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 00:29   #65
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Što misliš pod time "svijest se ugasila"?
Mislio je na ovo: https://en.wikipedia.org/wiki/Altere..._consciousness
Jer očito ne govori o promjenama u sadržajima svijesti, koliko o tome što se sama razina svijesti smanjila od normalnog do 'nule'.

Quote:
I po čemu je to različito od tableta za spavanje koje stimuliraju neko drugo područje u mozgu, a ne taj klaustrum?
Nije, zato jer je naravno u pitanju isti efekt i zato što ako pročitaš koju znanstvenu literaturu odavno je jasno da ne postoji 'consciousness-spot' u mozgu već da je za svijest bitno kako mnogo toga u mozgu međusobno komunicira.

Quote:
Sorry, ali meni to više zvuči kao neka senzacionalistička patka, a ne neko znanstveno objašnjenje.
Da, zato što i je. Postoje i druga malena područja u mozgu koja te održavaju budnim i koja ako su oštećena isto tako odmah završiš u (nepovratnoj) komi.

Više o tome ovdje. To je neurologija poremećaja svijesti 101. Ovo o čemu DavMla trubi nije ništa..
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 02:04   #66
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Što misliš pod time "svijest se ugasila"?
I po čemu je to različito od tableta za spavanje koje stimuliraju neko drugo područje u mozgu, a ne taj klaustrum?

Zašto je bitno da je to bude elektrostimulacija, a ne npr. kemijska stimulacija?

Sorry, ali meni to više zvuči kao neka senzacionalistička patka, a ne neko znanstveno objašnjenje.
Ne,ovo je jedini slučaj da je stimulisan samo jedan deo u mozgu i da se svest odmah ugasila,kad je reč o ovome što si ti navela tu se deluje na više delova u mozgu,lekovima za spavanje npr.
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 15:10   #67
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Dokazano je da duša ne postoji? Tko je dokazao? Ti si dokazao? Gdje je dokaz?
Mislim da to nitko nije dokazao i da se ne može dokazati.

A ti, DavMla, pročitaj si sf klasik Arthura Clarcka - Kraj djetinjstva
http://www.superknjizara.hr/?page=kn...jiga=100085181

PS Bit će ti zanimljiva ta knjiga. Ne mislim ništa protiv tebe ili ikoga ovdje.

Što se mene tiče i dalje ne mogu zauzeti nikakvu poziciju. Ali toliko mi je teško da plačem cca 20 h na dan. Ne spavam baš, pa mi se čini da ludim.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”

Zadnje uređivanje Gingerina : 17.01.2017. at 15:27. Reason: dopuna
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 16:55   #68
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Mislim da to nitko nije dokazao i da se ne može dokazati.

A ti, DavMla, pročitaj si sf klasik Arthura Clarcka - Kraj djetinjstva
http://www.superknjizara.hr/?page=kn...jiga=100085181

PS Bit će ti zanimljiva ta knjiga. Ne mislim ništa protiv tebe ili ikoga ovdje.

Što se mene tiče i dalje ne mogu zauzeti nikakvu poziciju. Ali toliko mi je teško da plačem cca 20 h na dan. Ne spavam baš, pa mi se čini da ludim.
Koji su uzroci tvojih tegoba?
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 17:28   #69
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Koji su uzroci tvojih tegoba?
Mama mi umire na osobito grozan način, to traje više od godinu, šest moždanih udara, sad je konačno u komi, ali ta groza se nastavlja. Od najpametnije, višestruko talentirane osobe se svela na nešto neprepoznatljivo.

Drugo, sjeli su mi lopovi na stan, očekujem svakog trenutka da će netko provaliti temeljem sudske odluke koju nisam ni primila. To rade. Nisam nepoštena, platim sve što potrošim, ali ovo je lopovska pričuva. Čini mi se, cijeli život mi je prošao u sudovanju, tako nepravedne odluke, gore nego silovanje.

Ne mogu spavati. Mislim si, sve nekako izdržiš ako možeš spavati, a ovako... put u ludilo
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 18:09   #70
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Mama mi umire na osobito grozan način, to traje više od godinu, šest moždanih udara, sad je konačno u komi, ali ta groza se nastavlja. Od najpametnije, višestruko talentirane osobe se svela na nešto neprepoznatljivo.

Drugo, sjeli su mi lopovi na stan, očekujem svakog trenutka da će netko provaliti temeljem sudske odluke koju nisam ni primila. To rade. Nisam nepoštena, platim sve što potrošim, ali ovo je lopovska pričuva. Čini mi se, cijeli život mi je prošao u sudovanju, tako nepravedne odluke, gore nego silovanje.

Ne mogu spavati. Mislim si, sve nekako izdržiš ako možeš spavati, a ovako... put u ludilo
Jesi li proucila zakon o zastari? Mislim da su racuni za pricuvu oni koji medu prvima idu u zastaru. Ako se ne varam nakon godinu dana nastupa zastara, ali se na nju moras pozvati. NE mogu ti ovrsiti stan bez obavijesti, nema sanse, ne boj se, a onda se samo pozovi na zastaru.
Osim toga za tako male iznose kao sto su komunalije jako rijetko se ide na takvu vrstu ovrhe...
Sto se mame tice...koma je san bez snova, ona ne pati. Smiri se, to dugujes i sebi i noj. Bit ces ti dobro duso, pamtim te kao jaku zenu
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 19:28   #71
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Mama mi umire na osobito grozan način, to traje više od godinu, šest moždanih udara, sad je konačno u komi, ali ta groza se nastavlja. Od najpametnije, višestruko talentirane osobe se svela na nešto neprepoznatljivo.

Drugo, sjeli su mi lopovi na stan, očekujem svakog trenutka da će netko provaliti temeljem sudske odluke koju nisam ni primila. To rade. Nisam nepoštena, platim sve što potrošim, ali ovo je lopovska pričuva. Čini mi se, cijeli život mi je prošao u sudovanju, tako nepravedne odluke, gore nego silovanje.

Ne mogu spavati. Mislim si, sve nekako izdržiš ako možeš spavati, a ovako... put u ludilo
Ne znam što bih ti rekao. Vjerujem da ti je teško, ali probaj doznati sva svoja prava i opcije što se tiče ovrhe. Bubi mir je rekao sve.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 19:57   #72
Zašto je autorica banirana? Zbog offtopic?
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 20:18   #73
pokretac teme koliko vidim nije u banu. Ako mislus na Gingerinu to nema veze sa ovim podforumom niti ovom temom.

Inace bih adminustrativna pitanja molio rjesavati van tema
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 00:03   #74
Quote:
Jack-Daniels kaže: Pogledaj post
Kad umremo,znat ćemo na čemu smo i šta je istina a šta nije....
A što je sa ovom ženom ?? Da li će i ona to znati kada umre i tijelo ili već zna, jer je umrla duša:

Quote:
Mama mi umire na osobito grozan način, to traje više od godinu, šest moždanih udara, sad je konačno u komi, ali ta groza se nastavlja. Od najpametnije, višestruko talentirane osobe se svela na nešto neprepoznatljivo.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 12:28   #75
https://www.bitno.net/academicus/zna...-ljudske-duse/

Tko hoće, neka vjeruje.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 14:14   #76
Black, vezano za jauke/zavijanje ( lajanje ) neposerdno prije nego li je nastupila smrt.....


Kod srčanih bolesnika, pasa jel, to je vrlo vrlo učestala pojava.

S obzirom da ti je tema otišla u širinu neću ovdje nastaviti sa veterinom.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 18:34   #77
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Black, vezano za jauke/zavijanje ( lajanje ) neposerdno prije nego li je nastupila smrt.....


Kod srčanih bolesnika, pasa jel, to je vrlo vrlo učestala pojava.

S obzirom da ti je tema otišla u širinu neću ovdje nastaviti sa veterinom.
Hvala na pojašnjenju.
Black_panther is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 22:19   #78
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
A što je sa ovom ženom ?? Da li će i ona to znati kada umre i tijelo ili već zna, jer je umrla duša:
Pravo da ti kažem, ovo je nešto što me muči danonoćno. Mislim da duša, ako je ima, nije umrla, samo je interface za komunikaciju preko svake mjere oštećen.

Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Black, vezano za jauke/zavijanje ( lajanje ) neposerdno prije nego li je nastupila smrt.....


Kod srčanih bolesnika, pasa jel, to je vrlo vrlo učestala pojava.

S obzirom da ti je tema otišla u širinu neću ovdje nastaviti sa veterinom.
Jako mi je drago da je autorica dobila stručno mišljenje, empirijski utemeljeno, o nečemu o čemu čovjek zna jer je vidio puno primjera, jer mu je to struka i povezao ih. To tješi.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 20:04   #79
Quote:
Black_panther kaže: Pogledaj post
Nedavno sam bila svjedočila smrti svog psa. I to mi je bilo prvi put da sam baš bila prisutna i vidjela zadnje trenutke odlaska nekog živog bića. Naravno, nije čovjek, životinja je... ali me zanima zašto je par sekundi prije smrti ispustio neke... pomalo zastrašujuće jauke (ne uzrokovane bolom, već onako kao da duša odlazi iz tijela), a zatim mu se tijelo zatreslo 2-3 puta i prestao je disati.
Bio je srčani bolesnik i cijeli taj dan je mirno ležao (nakon dolaska od veta), odavao dojam da je miran i spokojan (kao da bi se mogao oporaviti) pa su me ti nadnaravni jauci iznenadili.

Je li to prirodna pojava u sekundama prije same smrti?
Je li se to događa i kod ljudi?
Zbog čega dolazi do te pojave?

Ja sam ga instinktivno pokušala dozvati za vrijeme tih jauka (jer nisam znala što bih drugo u tom trenu), ali on je već imao prazan pogled u jednom smjeru, nije više bio svjestan okoline, što znači da ni te jauke nije proizveo svjesno i svojom voljom.

Također, baka mi je umrla na nosilima u bolnici i dok sam bila na hodniku, čula sam sestru kako viče "gubimo ju". Je li i moja baka pred smrt ispustila možda neki zvuk, jauk? Je li se i njoj zatreslo tijelo prije nego je srce prestalo kucati (također srčani bolesnik, u slučaju da je bitan podatak)?

I šta se pozdrazumijeva pod onom izrekom 'umro je mirno u snu'? Ili, 'otišao je mirno i spokojno'? Mogu li reći da mi je pas otišao mirno i spokojno, bez bolova (bez obzira na te uznemirujuće pojave kojima sam svjedočila u samim sekundama prije njegove smrti)?

Također, mogu potvrditi da su i pas i baka bili svjesni do gotovo posljednje minute. (znam da ovo zvuči poprilično neukusno u istu rečenicu staviti i psa i baku, kao da je to isto)
Sa psom sam "pričala" svega nekoliko minuta prije smrti i reagirao je na sve moje riječi na koje inače uvijek reagira (tipa, idemo van? i sl.), a s bakom sam također pričala prije nego su je uveli u sobu i bila je prisebna.

Dakle, jel imao netko takva iskustva i je li to sve normalno tj. prirodno?
Mislim da je onaj zadnji izdisaj prije smrti, odnosno prije no što duša ode iz tijela, nešto glasniji od, da tako kažem, uobičajenih udaha/izdaha. Čula sam više puta od starih ljudi koji su svjedočili mnogim smrtima i bili prisutni uz umirućeg do samog kraja slične priče. Svi oni su mi ispričali iste ili slične priče. To su bile moje bake, djedovi, prabake, pradjedovi, moj tata, strina, teta, tetak, svekrva.... Svi oni su mi ispričali, velim, identična ili vrlo slična iskustva koja su imali uz nekog svog umirećeg, uz kojeg su bili do samog kraja. I uvijek su naglasili taj posljednji izdisaj, koji je bio dosta glasan, značajno glasniji od ostalih. Taj moment bi valjda trebao biti izlazak duše iz tijela.

Ja osobno nisam prisustvovala smrti čovjeka. Ali jesam, kao i ti, svog psa. Bio je to maleni psić, mješanac. Imala sam ga oko godinu dana, a onda ga je ugrizao otrovni krpelj. Unatoč brojnim posjetima vetu, infuzijama i antibioticima
ipak je, nažalost, izgubio bitku. Bila sam uz njega do samog kraja. Točno sam vidjela kad je prestao disati; isti tren oči su mu postale staklenkaste - točno se vidjelo da u njima nema više života. Dragala sam ga cijelo vrijeme dok je "odlazio", klečala uz njega i tiho plakala i točno sam čula taj ZADNJI izdah. Nekako sam instiktivno znala da je zadnji, i istina, bio je glasan. Ove prijašnje izdahe jedva da sam i čula. No uglavnom, prilikom tog zadnjeg glasnog izdaha točno sam znala i osjetila da mu duša napušta tijelo. Ne mogu bolje objasniti, ali taj tren jednostavno sam znala. Osjetila sam to. Podilazili su me trnci i bila sam sva naježena i osjećala sam se u taj tren kao da mi je zima. A bio je 8 mj i vani temperatura preko 35 stupnjeva, toga se jasno sjećam.

Uopće NE zvuči neukusno u istu rečenicu staviti i psa i baku. Niti najmanje. Zašto bi to bilo neukusno?? Tako mogu misliti samo ljudi s predrasudama te oni koji nikad nisu iskreno voljeli životinju. I naravno, oni koji omalovažavaju životinje i smatraju ih "nižim" bićima, manje vrijednima od ljudi. A životinje, naravno, također IMAJU dušu, osjećaje i svijest.
Prema tome, gubitak je gubitak, emocije su emocije, bilo da se radi o životinji ili o čovjeku. Nipošto NE trebamo osjećati grižnju savjest ili krivnju ako za životinjom tugujemo jednako dugo ili čak i duže nego za čovjekom. Ono što je jedino bitno u procesu tugovanja za umrlim dragim nam bićem i ono što određuje koliko dugo će taj proces žalovanja trajati, bilo da se radi o čovjeku ili životinji, je koliko smo duboko bili vezani uz preminulog/preminulu, koliko nam je ona/on značio te naravno, koliko smo emocija uložili u odnos s tim bićem.
LongHorizons is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 10:25   #80
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
U zadnje vrijeme puno tjeskobno razmišljam o smrti. Čini mi se, kako su sretni oni koji se samo sruše bez uvoda. I nema ih više na ovom usranom svijetu. I iskreno se nadam da je smrt mozga uistinu kraj.
I ja se ponekad to nadam, u zadnje vrijeme sve češće i češće, jer ne bih više htjela prolaziti ovu jebadu od života (u slučaju da reinkarnacija postoji).
LongHorizons is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:53.