Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2017., 23:36   #341
Quote:
Speare Shaker kaže: Pogledaj post
Čim se spomene orgonska energija, ja se prvo sjetim Williama Reicha koji je osuđen na zatvor zbog ako se dobro sjećam prevare zato što je umjesto orgonske energije prodavao - ništa. Tamo je ubrzo i preminuo. No, reći za njega da je bio obični prevarant bi bilo pogrešno. On je svakako bio vrlo slojevita ličnost i ako je bio prevarant, onda je bio vrhunski prevarant.
Problem sa orgonskom energijom je u tome da nitko nije potvrdio postojanje iste u onom obliku i sa onim svojstvima kako je to prezentirano u njegovim i drugim teorijskim radovima.
Eksperimentirajući sa kojekakvim energijama uvijek se može nešto pronaći pa makar samo i energija koja se sastoji od kvantnih fluktuacija na temperaturama vrlo bliskim apsolutnoj nuli (koju je nemoguće doseći u realnim uvjetima nego joj se može samo približiti).
Međutim, to ipak nije orgonska energija nego ipak nešto drugo.
E sad, ovakva ili onakva različita mišljenja su naravno dopuštena, kako to u znanosti uobičajeno ide, ali potvrda takvih mišljenja odnosno teorija putem eksperimenata odnosno opažanja predstavlja onaj tricky business koji čini razliku između običnog naklapanja bilo ono nečije osobno ili utemeljeno na učenjima čitavih filozofskih škola, i onoga što se u realnosti zaista i zbiva.
Pusti Williama Reicha on je zapravo zatvaran zbog nečeg drugog ,a ne zbog Orgonske energije, tako barem piše na Wiksi.Uzmimo Jamesa Demea.Pogledaj njegova istraživanja i bit će ti i više nego jasno.Pa nećemo valjda raspravljati o nečemu što je potvrđeno i što je jasno ko dan.Pa imaš i Kirilianovu fotografiju koja dokazuje postojanje aure i neke druge novije metode za istoj bazi prikaza aure.Piramide koje su građene isključivo zbog orgonske energije pa zatim eksperiment Karla Drbala sa žiletom i piramidom.Ovdje piše mnogo o tome https://translate.google.hr/translat...ne&prev=search

nijedan znanstvenik nikada nije osporio postojanje orgonske energije jer ne nemoguće osporiti nešto što postoji naočigled.To nije nešto poput svijesti o čemu smo gore raspravljali nego ovo je vrlo dokazivo i već dokazano.Čak štoviše koliko znam nijedan znanstvenik nikada nije rekao da je orgonska energija laž, barem ja nisam čuo za to.Svatko od nas može dokazati da orgonska energija postoji to je suludo o tome i raspravljati jer to je kao da raspravljamo o postojanju zraka.Ako se ne varam postojalo je puno istraživanja o tome ali onda je naglo prekinuto jer je ako se ne varam gladni američki institut koji je radio ta istraživanja naglo ugašen i od tada kao prestaju sva istraživanja orgona.Ne želi se nitko baviti s time.

Prvo ti trebaš biti svjestan i toga da znanstvenicima nije u cilju da orgonska energija postoji i da ju priznaju kao što ne žele priznati ni to da je kanabis lijek protiv raka.

Ja mogu o svemu diskutirati ali da se ne uvrijediš zaista ne bih diskutirao o postojanju orgonske energije jer to neupitno.Orgonska energija postoji ,a moj problem nije to tebi dokazati nego je problem što ima toliki broj dokaza da se meni neda sve tražiti i lijepiti tu i postati ,a sve je potpuno jasno.To je kao da moram dokazivati da postoji kisik ili kalcij.Moram priznati da me i ovako već smara tema o svijesti ,a već sam vodio najmanje 15 takvih tema u ovih 15 godina od kad sam na forumu.hr i svaki puta isto.Uvijek dođu novi ljudi s kojima diskutiram o istome ,a znam u dubini sebe da od toga nema ništa jer on već u samom startu zna da neće prihvatiti i da ga ne zanima ništa o tome jer on zna svoje ,a ja opet znam svoje.
Sin Sunca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 23:52   #342
Quote:
Speare Shaker kaže: Pogledaj post
Moram priznati da mi nije jasno o čemu govoriš u boldanom.
Pa znanstvenicima je to odavno jasno. Fizičarima pogotovo.
Brian Greene je kao vrlo cijenjeni fizičar jednu od svojih knjiga naslovio "Skrivena stvarnost" ciljajući sa tim upravo na takav zaključak koji je još dodatno pojasnio u samoj knjizi.
Uostalom, još je Demokrit skupa sa svojim učiteljem Leukipom nabadao o (golom oku nevidljivim) atomima kao o suštini svih postojećih stvari, premda se njegov model poprilično razlikovao od modernog razumjevanja atoma.
Posebno je to prisutno od vremena kada je kvantna mehanika doslovce preplavila fizikalne katedre po sveučilištima širom svijeta.
Znaš li tko je čvrsto osudio poimanja svijeta kvantne mehanike? Vladimir Ilič Lenjin, a kasnije i sovjetsko vodstvo i to kao buržoasku zabludu.
Zanimljivo kako autokratski i totalitarni um nije sklon znanstvenim spoznajama ako nisu u skladu sa njegovim ideološkim odnosno svjetonazorskim preferencijama.
Kažeš da si dobro informiran oko Teorije struna.
Pa onda je zaista neobično kako ne znaš da je ista praktički propala, a to je u svojoj knjizi Hiperprostor lijepo objasnio jedan od rodonačelnika same teorije Michio Kaku.
Pa to zna čak i dr Sheldon Cooper iz zabavnog serijala Teorija velikog praska!
I naravno da postoje stručnjaci ili bolje rečeno znanstvenici fizičari (jer pojam stručnjaci može podrazumjevati osobe koje su stručne odnosno kvalificirane na za fiziku potpuno irelevantnim područjima poput teologije i slično) koji smatraju Teoriju struna mogućom i logičnom.
Pa naravno da je moguća, to nitko iole obrazovan po tom pitanju ne spori. Naravno i da je logična odnosno konzistentna, doduše, u skladu sa vlastitim premisama.
Problem je samo u tome da do sada nije eksperimentalno potvrđena, a to se nije dogodilo zato jer nije bilo moguće provesti renormalizaciju matematičkih riješenja odnosno jednadžbi u modelu što se svodi na uklanjanje beskonačnosti iz tih jednadžbi, jer fizičari jednostavno ne znaju što se sa tim beskonačnim vrijednostima, a mainstream fizika ionako prilično čvrsto stoji na stajalištu kako su realne beskonačnosti zapravo nemoguće pa ih prepuštaju apstraktnoj matematici.
Teorija struna je bila jedna od najozbiljnijih kandidatkinja za neku vrstu Teorije svega ili Velike ujedinjavajuće teorije, ali jednostavno nije uspjela. Za sad.
Možda se jednom i vrati, ako u međuvremenu uspijemo dovoljno popraviti našu matematiku, čemu se nada Michio Kaku, ali ako napravimo dovoljno snažne akceleratore kako bi uspjeli prodrijeti u tako male prostorne udaljenosti o kakvima govori teorija struna.
Doduše, ako je vjerovati Hawkingu, ovo potonje bi mogao biti veliki problem jer je on u jednoj od svojih knjiga naveo kako bi nam za prodor na rizinu Planckove duljine bio sa sadašnjom razinom kvalitete tehnologije potreban akcelarator dimenzija otprilike kao od Zemlje do Sunca.
Doduše, zna se da se ta udaljenost tijekom godine značajno mijenja a Hawking nije precizirao o kojoj je točno udaljenosti riječ, ali mislim da to u ovom slučaju i nije od presudne važnosti.
Eto drago mi je da se razumijemo samo nije riječ o tome priznaje li netko nešto ili ne nego o često agresivnom ponašanju onih koji neke stvari jednostavno ne prihvaćaju jer im je um i svijest ograničena nametnutim.Nema smisla da raspravljam o bilo čemu jer već sam rekao suštinu svega ovoga pa i ove teme.Živimo u univerzumu sa bezbroj mogućnosti.Bezbroj svjetova i svemira.Bezbroju realnosti i istina.To je čitav jedan svijet relativnog odnosno svjetovi jer jednog svijeta nema.Kao što nema jednog svijeta nema ni jednog zakona.Ne postoji konačno, jedino i sigurno.Mi kao promatrači možemo utjecati na stvarnost ,a to je najbolje objasnio Antony Peak u emisiji NRZ o paradoksu promatrača.Paradoks promatrača je pojam na koji se ježi čitava znanstvena zajednica i svaki znanstvenik nastoji pobjeći od toga pitanja.Predlažem svakome da pogleda tu emisiju.Znanstvenici dokazali i to je tako kako je dokazano ?Ne, nije i nikada neće biti.Ne možeš dokazati nešto što je nevidljivo i nemjerljivo.Recimo teorija struna.Pa ko može dokazati da strune postoje ?Spomenuo sam onaj eksperiment sa krvlju gdje je jedna izolirana krv komunicirala sa drugom krvlju na drugom kraju svijeta no to se ne uvažava i ne prihvaća.O tome se ni ne govori.Kažu taj pokus nisu radili pravi znanstvenici i stoga to ostaje samo priča.Pa znanstvenici se namjerno s mnogim stvarima i ne žele baviti.Hajde neka se počnu baviti.

Meni je to sve smiješno jer ljudi prihvaćaju samo onu priču koja je znanstveno dokazana ,a mnogim pričama se znanstvenici i ne žele baviti jer znaju da će uništiti svoj prvi rad.I šta onda ?Ispada da su znanstvenici ti koji odlučuju što je zakon prirode i fizike ,a što ne.Ono što im neodgovara to neće istraživati ,a ono što im odgovara e to hoće.I onda mnoge priče ostaju načete ,a kad neki amater nešto dokaže to prozovu lažima i ne stručnim.Ja kad čujem da mi netko kaže da nema znanstvenih dokaza za to meni se digne kosa na glavi.Sa takvim "umovima" ja ne želim imati posla jer oni su ograničeni onime što im je nametnuto.To su programirani roboti koji vjeruju u bogove zvane znanstvenici.Ortodoksni materijalisti koji traže dokaze i za to da je paketić žvakačkih guma koštao 5kn ,a ne 5.50.
Sin Sunca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 00:00   #343
Quote:
Speare Shaker kaže: Pogledaj post
Pa to je lijepo, samo je ovdje problem što se Antonio smatra jednim od najcjenjenijih, a moguće trenutno i najcjenjenijim neuroznanstvenikom.
Da ja tebi kažem par stvari kada su znanstvene zablude u pitanju.
Imaš Einsteina koji je 1916. izašao sa svojom Općom teorijom relativnosti u kojoj je poprilično modificirao Newtonov model gravitacije. Ali gravitacija je ovdje manje bitna, kvaka je u tome da je OTR kao prva teorija klasične fizike dopuštala do tada nezamislve manipulacije prostorom i vremenom odnosno prostorvremenom.
Tu je teoriju iskoristio fizičar Georges Lemaitre koji je postulirao hipotezu o prvobitnom atomu iz koje se razvila Teorija velikog praska.
I što se dogodilo?
Einstein nije prihvatio tu teoriju premda je zapravo izašla iz njegove OTR jednostavno zato jer je bila u suprotnosti sa njegovim teološkim i filozofskim promišljanjima o svijetu.
Naravno kada su se kasnije nagomilali dokazi u vidu opažanja koji su potvrdili TVP, morao je priznati svoje zablude.
Također je dosta kasnije u ranim šezdesetim poznati i vrlo cijenjeni astronom Fred Hoyle izašao sa modelom beskonačnog svemira koji je također zaobilazio TVP. Naravno, i taj je model odbačen kao netočan jer ga za razliku od TVP nisu potvrđivala opažanja.
Ukratko, razni kvalificirani pa čak i vrlo cijenjeni fizičari su izlazili sa raznim modelima, ali kako je to rekao lijepo također iznimno cijenjeni fizičar Richard Feynman: "Ako se ne slaže sa pokusom, pogrešno je."
Dakle, suprotno od onoga što se često misli, u znanosti zaista svatko ima pravo na svoje mišljenje, no problem nastaje kada se isto nađe na ispitu konkretnih dokaza, eksperimenata i opažanja, koji ga trebaju potvrditi ili opovrći.
I nitko se ne treba naći uvrijeđenim ako konkretni podaci odbace neko mišljenje ili model, jer su konkretni podaci iz eksperimenata jako često neumoljivi.
Doduše, ponekad baš i nije tako pa je potrebno ponavljati eksperimente i više puta, a onda još godinama nakon njih intepretirati što smo zapravo dobili u tim eksperimentima i kakve nam oni zaključke zapravo posreduju (kao što je to najavljeno u CERNU povodom eksperimenata koji su trebali potvrditi postojanje Higgsovog bozona, a što za sada izgleda kao i da jesu), ali zato se često kaže kako se do napretka u znanosti dolazi polako i u sitnim koracima.
Naravno da se smatra najcjenjenijim jer ide najviše na ruku onima koji ga cijene.E sad pitanje je koga cijeni jer sumnjam da ga ovi koje sam naveo cijene.On je dokazao ono što je vidljivo i što je moguće donekle dokazati ali postoji nešto što se kosi s time što je on dokazao ,a što on ne može dokazati e tu je problem.Ne možeš ti recimo dokazati utjecaj uma na materiju.Ti možeš vidjeti posljedica utjecaja tog ali s čime ćeš izmjeriti to ?Kako ćeš vidjeti tu silu nevidljivu ?Znanstvenici još uvijek ne prihvaćaju to barem koliko ja znam.Možda ti znaš nešto o tome jer zanima me stav znanstvenika na tu temu.Dakle utjecaj uma na materiju.Ako možemo utjecati na materiju odnosno na polje vidljivog onda možemo utjecati i na polje nevidljivog.To je veliki problem znanstvenicima jer zadaje im šamare i njima i svemu onome za što su se borili.
Kažeš ispiti konkretnih dokaza i podataka.Da ali od kud meni ili znanstveniku konkretan dokaz utjecaja uma na materiju ?Ne imati dokaze ne znači da to ne postoji.Ako ja nešto ne mogu dokazati to ne znači da to nešto ne postoji.E sad ako znanstveniku pokažem eksperiment utjecaja uma na materiju ,a ne obrazložim to konkretnim dokazima i on meni odbije to i ne povjeruje u to, onda je on tvrdoglava i zadrta budala.Šta drugo reći ?
Sin Sunca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 20:45   #344
Quote:
Sin Sunca kaže: Pogledaj post
Pa nećemo valjda raspravljati o nečemu što je potvrđeno i što je jasno ko dan.Pa imaš i Kirilianovu fotografiju koja dokazuje postojanje aure
Odavno debunkirano. Otpor zbog vlage prsta, na fotografskoj ploči.

Quote:
Piramide koje su građene isključivo zbog orgonske energije pa zatim eksperiment Karla Drbala sa žiletom i piramidom.
Besmislica. Nikakvi dokazi za to.

Quote:
nijedan znanstvenik nikada nije osporio postojanje orgonske energije jer ne nemoguće osporiti nešto što postoji naočigled.


Quote:
To nije nešto poput svijesti o čemu smo gore raspravljali nego ovo je vrlo dokazivo i već dokazano.
Nitko nikad dokazao. Čitaš pogrešnu literaturu, gdje se samo pjevaju halospjevi propalim idejama radi prodaje knjiga.

Quote:
Čak štoviše koliko znam nijedan znanstvenik nikada nije rekao da je orgonska energija laž, barem ja nisam čuo za to.
Zato jer se ne bave bedastoćama.

Quote:
ako se ne varam gladni američki institut koji je radio ta istraživanja naglo ugašen i od tada kao prestaju sva istraživanja orgona.Ne želi se nitko baviti s time.
Kad bi bilo išta u tome, osim mistične ideje, ljudi bi se bavili s time. Ostaju ti teorije zavjera "zlih elita" koje to tobože sprječavaju.

Quote:
Prvo ti trebaš biti svjestan i toga da znanstvenicima nije u cilju da orgonska energija postoji i da ju priznaju kao što ne žele priznati ni to da je kanabis lijek protiv raka.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!" “Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 00:19   #345
Da čovjek nema slobodnu volju ovaj svijet bi bio jedno nezanimljivo i besmisleno mjesto.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 01:32   #346
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Odavno debunkirano. Otpor zbog vlage prsta, na fotografskoj ploči.



Besmislica. Nikakvi dokazi za to.







Nitko nikad dokazao. Čitaš pogrešnu literaturu, gdje se samo pjevaju halospjevi propalim idejama radi prodaje knjiga.



Zato jer se ne bave bedastoćama.



Kad bi bilo išta u tome, osim mistične ideje, ljudi bi se bavili s time. Ostaju ti teorije zavjera "zlih elita" koje to tobože sprječavaju.



Vlaga na prstima??Jel ti zaista vjeruješ u tu glupost koju si sada napisao ?Ajde mi objasni proces u detalje kako to vlaga na prstima utječe na izboj koronalnog pražnjenja?Sad bih ti postao slike ne samo ruke nego čitave aure tijela gdje je snimljena Kirilianovom metodom pa bi ti meni objasnio vlagu koje nema u takvom načinu slikanja.Slike ne mogu postati jer nema tih veličina koje odgovaraju forumu ,a prošli post mi je obrisan zbog toga.Imaš na gugl slikama o tome.Evo ti malo o Kirilianovoj fotki https://en.wikipedia.org/wiki/Kirlian_photography

Kirilianova fotografija je već toliko prihvaćena i od strane znanstvenika da je koriste mnoge bolnice u Rusiji, Kini, Indiji, Njemačkoj, Austriji itd..Ona služi za ispitivanje ljudskog energetskog polja odnosno aure.Naime aura odnosno biofotonska energija.Izboj svjetlosti (fotona) kojeg neki nazivaju Qi ili Prana ili Orgonska energija.Efekat 7 duginih boja dobiva se tako što iz tijela točnije iz središnjeg unutarnjeg djela tijela izbija svjetlost prema van nama ne vidljiva ,a prolazi kroz ljudske stanice koje su kao prizma i prolazeći kroz njih stvara se efekat duginih boja.O tome koliko će aura biti jaka ovisi koliko su stanice zaprljane odnosno premazane toksinima i otpadcima koje blokiraju svjetlost.Pored toliko proučavanja i dokaza nema šanse da s tobom raspravljam o upitnosti Kirilianove fotografije i općenito aure.

Radi se o tome da ti meni kontru udaraš jer ti dosadno.Ne samo meni.Primjetio sam svima.Kad nema akcije ili kad je neka tema dulje bez akcije i odgovora ti se pojaviš opet i onda se uhvatiš za nešto što pronađeš čisto da ubiješ dosadu.Onda barem argumentiraj nešto što ima smisla ,a ne lupetati gluposti o vlazi na prstima.Od kud ti ta glupost i kako je moguće da nastane električno pražnjenje od vlage na prstima.De mi molim te opiši taj proces u detalje kako to vlaga utječe na stvaranje aure na Kirinilanovoj fotografiji?

Čuj to "nikad nitko dokazao".De malo argument koji, objašnjenje.Reci neku svoju misao, nešto, bilo što ,a ne "nikad nitko dokazao".Nikad nitko nije dokazao Veliki prasak pa ste raspravljali o tome ni Isusovo postojanje pa čak ni evoluciju.Nema dokaza ni za to da Mjesec utječe na Plimu i Oseku mada znamo da utječe jer ima smisla.
Ne postoji dokaz za ništa na svijetu.

Ne radi se tu o teorijama zavjere nego se radi o otvorenosti čovjeka prema nečemu nepoznatome.Treba razumu dati prostora ,a ne biti ograničen kao ti.Ja sam otvoren za sve ideje i nisam ograničen ničijim "dokazom" kao ti.Pogotovo dokazi koji se mijenjaju svakih 10 godina.Da su ljudi kao ti inteligencija im ne bi ni trebala.Samo slušaš jednog čovjeka i ne preispituješ to ni slučajno.Ako ti netko kaže da nema dokaza za nešto ti to automatski odbaciš.Ako nešto nije dokazano ne znači da nije moguće ili da ne postoji.Treba pustiti logiku, razum i inteligenciju s lanca ,a ne slušati "znanstvenike".Šta će ti mozak ako ćeš slijepo slušati druge ?Sve što sam napisao ima itekako smisla i od nekih je dokazano ili ako nije dokazano vidljivo je i primjećeno.Utjecaj uma na materiju nije dokazan jer se ne želi dokazati ,a mnogi od nas su vidjeli ili uživo ili u različitim dokumentarnim filmovima, emisijama itd...Znanstvenici ne prihvaćaju da čovjek može živjeti bez hrane i vode pa imamo primjere i za to ako ne za vodu onda barem za hranu.Qi energija također nije prihvaćena na zapadu ,a na istoku ne da je prihvaćena nego se razvila čitava znanost o tome.
Imamo primjere gdje na istoku znanstvenici prihvaćaju nešto ,a na zapadu ne.

Recimo primjer piramide i orgonske energije.Rusi izgradili na desetke piramida.Dokazali utjecaj piramida na prirodu i rast biljaka.Zapad im se smije.Pa zar bi rusi trošili tolike novce i financirali gradnju piramida i imaju plan da čitavu zemlju preplave piramidama ,a da to nije istina?Neke države također počinju eksperimentalno graditi piramide.Priamida u Tomsku je prva ako se ne varam.Slobodno malo proguglaj o tome.

Sve ovo čemu se ti smiješ ,a za što tvrdiš da nema dokaza su prakticirale i vjerovale sve stare civilizacije.Zar su oni bili budale ?Znanstvenici 21.st su pametniji od njih ?Znaju nešto ?Daj molim te zaista uključi taj mozak.Izađi iz tog kaveza.Zvučiš mi poput srednjovjekovnih ljudi ili inkvizitora.Tvoj um je u 14.st...I za zemlju su nekada takvi kao ti tvrdili da je ravna pa su se gadno zajebali.Mnogi su fasovali zbog toga što su tvrdili da je zemlja okrugla.

Sad čekam da mi napišeš da je zemlja ravna ploča iako postoji mogućnost da nećeš jer "znanstvenici" nisu potvrdili to hahaha..
Sin Sunca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 13:29   #347
Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
Da čovjek nema slobodnu volju ovaj svijet bi bio jedno nezanimljivo i besmisleno mjesto.
Pa ima čovjek slobodne volje :klap: ali nije apsolutna , kao što crkva propovijeda i tumači
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 20:47   #348
Kršćanstvo je prepuno direktnog sukoba slobodne i Božje volje.

Dva primjera koja čine srž Kršćanstva:

1. Nakon Adamovog grijeha Bog je sve buduće generacije osudio unaprijed na grijeh. Griješan si čim se rodiš, zbog grijeha kojeg nisi ni stigao počiniti i ne možeš ništa učiniti da taj urođeni status promijeniš.

2. Ako se želiš izvući iz tog sranja prije smrti odnosno sudnjeg dana, Bog ti nameće rješenje. Isus. Jedino te vjera u Isusa može oprati od nametnutog grijeha.

Gdje je tu slobodna volja?
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 22:30   #349
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Kršćanstvo je prepuno direktnog sukoba slobodne i Božje volje.

Dva primjera koja čine srž Kršćanstva:

1. Nakon Adamovog grijeha Bog je sve buduće generacije osudio unaprijed na grijeh. Griješan si čim se rodiš, zbog grijeha kojeg nisi ni stigao počiniti i ne možeš ništa učiniti da taj urođeni status promijeniš.

2. Ako se želiš izvući iz tog sranja prije smrti odnosno sudnjeg dana, Bog ti nameće rješenje. Isus. Jedino te vjera u Isusa može oprati od nametnutog grijeha.

Gdje je tu slobodna volja?
nema je., ali je zato tu krivnja
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:19.