Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2017., 21:57   #61
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Reći na generalizirajući način da je patnja izbor - notorna je glupost. To bi uključivalo i tvrdnju da su milijuni Židova patili u nacističkim logorima zato što je to bio "njihov "izbor".

Već taj primjer dovoljan je za razotkrivanje glupe trivijalizacije, a primjera bi se moglo naći bezbroj...

Mnoge su stvari posljedice spleta (za nekoga nesretnih) okolnosti, moći pojedinaca, kao i organiziranih skupna koji znaju biti neljudi... itd.
notorna je glupost u sve, pa i u ovu temu o duhovnim posljedicama suicida upetljavati price o židovima i žrtvama nacistickih logora.

i, ako gledaš s duhovne strane, onda ne postoji splet okolnosti, vec je sve to tvoj izbor, nešto, što si odabrao prije nego li si se uopce rodio....da bi otplatio neki dug ili nešto iz toga naucio.
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 01:58   #62
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
notorna je glupost u sve, pa i u ovu temu o duhovnim posljedicama suicida upetljavati price o židovima i žrtvama nacistickih logora.
To je primjer... općepoznat, velik, koji koji na nedvojben način ilustrira koliko je glupa ideja nekakvog izbora ("ljudi su si sami krivi za to što im se desilo, to je bio njihov izbor").

...jer... rekla si da je patnja izbor i još si pridodala:
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
dal ceš kroz život koracati sa osmijehom ili ceš sebi stavljati štrik oko vrata je nešto za što svak od nas sam donosi odluku.
Ljudi i danas širom svijeta umiru od gladi, bolesti, bivaju mučeni, silovani i trpe svakakve strahote, govoriti o tome kako je to njihov "izbor", zapravo je kao jedna poruga, krajanje neempatična, upravo gnjusna. Ako ti imaš sreće ne trpjeti neke užasne stvari, to ne znači da se trebaš rugati onima koji nisu te sreće...

Onaj tko nije emocionalno invalidan, sve i ako je nesposoban na neki aktivan način biti solidaran, barem se neće glupim banalizacijama tuđe patnje pokušavati narugati drugim ljudima.

Zadnje uređivanje - Sizif - : 23.03.2017. at 02:12.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 18:22   #63
Ne bih rekao da se ruga, već je vrlo vjerojatno blizu istine. To što mi nešto doživljavamo 'patnjom' je samo percepcija naše sužene svijesti. Možda je to normalan tok evolucije bez koje ne bismo ništa naučili. U slučaju da postoji reinkarnacija (a vrlo vjerojatno postoji) mnogi od nas su zasigurno prošli već svakojake strahote.
Nemogućnost da sagledamo širu sliku života nas dovodi do toga da se kao mala djeca zgražamo nad svime i postavljamo si pitanja "ako Bog postoji zašto dopušta patnju?".
Ništa Bog dopušta/ne dopušta. Mi svi imamo ono što smo si sami željeli i zašto bi se neki apstraktni pojam miješao u to kada smo i sami Bog!?
Nacistički logori? Pa nisu li LJUDI ti koji su LJUDE trpali u nacističke logore? Ne siluju li LJUDI LJUDE? Tko odlučuje onda nego čovjek kakav će život imati?
Život ovdje je treptaj oka u vječnosti, prolazan i vjerojatno ne toliko jebeno strašno bitan i ozbiljan kako ga doživljavamo sada. Jedna od stanica na putu. Sami si činimo sve u što vjerujemo, pa bili žrtve ili predatori... bili mi toga svjesni ili ne.
Ljudi SAMI moraju osvijestiti za svog života da ne moraju biti žrtve, da mogu živjeti u skladu sa svime. Ali čovjek je ipak životinja kao i svaka druga životinja i samim time, vođena svojim duboko usađenim nagonima, potrebama, željama za osvajanjem, posjedovanjem, dominiranjem. Što je životinja psiho-mentalno kompleksnija, to su i problemi veći i kompleksniji ako nije svjesna toga da može doći na viši nivo.
Što bih recimo ja postigao da se sada grčim i bljujem žuč što netko nekoga negdje siluje? Ništa. Samo bih sebi naštetio i vjerojatno si doveo u život neko zlo tom energijom i eto... opet sam sam izabrao.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 21:05   #64
Najgore je čuti "Kako nam je to mogao napraviti" a čovjek je odbacio ono najvrednije što ima - vlastiti život. Koliko sebičan netko mora biti da pomisli nešto takvo ili nečiju smrt iskomentira na taj način.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 23:39   #65
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Nacistički logori? Pa nisu li LJUDI ti koji su LJUDE trpali u nacističke logore? Ne siluju li LJUDI LJUDE?
Riječ je bila o žrtvama i o njhovom "izboru".
Nisu žrtve birale strahote koje su im se desile, niti su one odgovorne i krive za te događaje.

Reći da žrtva bira zločin koji se nad njom vrši znači narugati se svakoj silovanoj ženi, svakom mučenom ljudkom biću. U isto vrijeme, osim što je takvo što reći gnjusno u odnosu na žrtve, poticajno je za zločince koji u takvim stavovima pronalaze opravdanja za svoje zločine... jer "žrtva je birala biti žrtva". Bolesno.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 23:47   #66
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Riječ je bila o žrtvama i o njhovom "izboru".
Nisu žrtve birale strahote koje su im se desile, niti su one odgovorne i krive za te događaje.
Izabrati nešto ne znači biti kriv za išta. Niti je psihopat kriv što je psihopat i voli ubijati. On je divno Božje biće sa takvim kemijskim sklopom koji mu generira takvo ponašanje.

Quote:
Reći da žrtva bira zločin koji se nad njom vrši znači narugati se svakoj silovanoj ženi, svakom mučenom ljudkom biću. U isto vrijeme, osim što je takvo što reći gnjusno u odnosu na žrtve, poticajno je za zločince koji u takvim stavovima pronalaze opravdanja za svoje zločina... jer "žrtva je birala biti žrtva". Bolesno.
To je tvoja zgražajuća percepcija života nad ljudskim ponašanjem koje je uvjetovano ljudskim bićem. Otkada je svijeta ljudi se ubijaju, siluju, osvećuju i zgražaju nad svime. Ljudi su velike 'drama queen' živine jer su to same izabrale. Na fizičkom nivou nastali smo od bakterija, jednog organizma koji se širi reprodukcijom. Svi smo mi jedno... i nismo puno pametniji od bakterija.
A to da je to bolesno. Je, sve je bolesno. Biti sadist je bolest. Biti empata je bolest. I život je bolest koja se prenosi seksualnim putem i završava obavezno smrću. Hoćemo dramiti i zbog smrti?

Ovo je sve igra i vic, samo ljudi žele to prikazati ozbiljnim i upravo zato se ubijaju, siluju i rade velike drame iz svake pizdarije.
Što da ti kažem? Da je silovanje strašno? Iz naše percepcije jest i čovjek će silovati i zgražati se nad silovanjem sve dok ne osvijesti i prisjeti se otkuda dolazi i tko je.
Do tada se igramo ubijanja i silovanja. To je priroda životinje koja se zove čovjek
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 01:15   #67
Prebolesno. Gnjusno.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 01:54   #68
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Tko zna šta je duhovnost?
Sumnjam da ćeš naći odgovor kojim ćeš biti zadovoljan. Moje iskustvo govori da su osobe koje se pozivaju na duhovnost vrlo često bezdušne, bešćutne ili naprosto sitne duše. Ne kažem da je uvijek tako, ali nažalost, prečesto sam to viđao.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 02:11   #69
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Prebolesno. Gnjusno.
O čemu ti? Što ti je gnjusno? Što ti je bolesno? Zvučiš kao 15-godišnjakinja iz katoličke mladeži kojoj je netko pokazao sliku penisa, ili još gore, koja je izgubila nevinost, pa je sada sva uzneverena.
Gnjusna ti je ljudska priroda. Ili mi se čini da uopće nisi u stanju shvatiti što sam rekao. Nitko ovdje ne opravdava niti ubijanja, niti silovanja, samo mi se čini da ovo usiljeno glumljenje zgražanja nad istime djeluje već prilično smiješno i lažno.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 02:59   #70
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
O čemu ti? Što ti je gnjusno? Što ti je bolesno? Zvučiš kao 15-godišnjakinja iz katoličke mladeži kojoj je netko pokazao sliku penisa, ili još gore, koja je izgubila nevinost, pa je sada sva uzneverena.
Gnjusna ti je ljudska priroda. Ili mi se čini da uopće nisi u stanju shvatiti što sam rekao. Nitko ovdje ne opravdava niti ubijanja, niti silovanja, samo mi se čini da ovo usiljeno glumljenje zgražanja nad istime djeluje već prilično smiješno i lažno.
Vrlo blentavi ad hominem za kojim posežeš neće promijeniti sramotnost sadržaja na koji sam se osvrnuo.

Pitaš što je gnjusno? Pa iznošenje glupih banalizacija prema kojima žrtva bira biti žrtva. Jest, svakako, oni koji su završili na Ovčari, sami su si krivi, pa oni su birali to što im je učinjeno, oni koji su skončali u Srebrenici, sami su si krivi što su tako završili pa oni su izabrali biti žrtvama... sve do onih milijuna žrtava nacističkih i komunističkih režima - svi su si oni sami krivi za to što ih je snašlo jer sami su to birali.

Što reći nego bolesno, gnjusno. Iza paravana 'duhovnosti' često se krije jedna primitivna sirovost i bešćutnost. Nekad sam nasjedao na takve fasade, ali prošao sam neku životnu školu i više me ne čudi kad naletim na one koji se predstavljaju "duhovnima" i "duhovnog" su im tako puna usta, a zapravo su tako sitne duše, sirove, grube i primitivne.

Zadnje uređivanje - Sizif - : 24.03.2017. at 03:12.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 10:12   #71
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Vrlo blentavi ad hominem za kojim posežeš neće promijeniti sramotnost sadržaja na koji sam se osvrnuo.

Pitaš što je gnjusno? Pa iznošenje glupih banalizacija prema kojima žrtva bira biti žrtva. Jest, svakako, oni koji su završili na Ovčari, sami su si krivi, pa oni su birali to što im je učinjeno, oni koji su skončali u Srebrenici, sami su si krivi što su tako završili pa oni su izabrali biti žrtvama... sve do onih milijuna žrtava nacističkih i komunističkih režima - svi su si oni sami krivi za to što ih je snašlo jer sami su to birali.

Što reći nego bolesno, gnjusno. Iza paravana 'duhovnosti' često se krije jedna primitivna sirovost i bešćutnost. Nekad sam nasjedao na takve fasade, ali prošao sam neku životnu školu i više me ne čudi kad naletim na one koji se predstavljaju "duhovnima" i "duhovnog" su im tako puna usta, a zapravo su tako sitne duše, sirove, grube i primitivne.
Da. I? Što si poduzeo u svom životu da ne dolazi do ubojstava i mučenja? Ništa. Samo glumiš moralnu vertikalu i zgražaš se ko svaki političar nad ubojstvima, klanjima i silovanjima.
Hoćeš li se kandidirati s takvom retorikom? Misliš da su ti argumenti jači ako spominješ Srebrenicu i Ovčaru? Klanja nije bilo do tada? Čovječanstvo se ne kolje svaki dan u svim kutovima svijeta?
Opet ti o krivnji. Pa nitko nije 'kriv'. Krivnja ne postoji. Mi smo bića koja se kolju i ubijaju sve dok ne shvatimo besmisao toga. Jesi pomislio da postoji razlog za to i da toga ne bi bilo uopće da je to toliko nepotrebno?
Da, nepotrebno je, no pusti glupog čovjeka da se ubija dok ne shvati suprotno.

Jesi možda svjestan koliko je čovječanstvo sviješću napredovalo do danas i da, iako ima puno više ljudi na svijetu, ipak se ne ubijaju i ne ratuju kao nekada dok ih je bilo samo par milijuna na svijetu?
Jesi svjestan da u New Yorku i svim najvećim gradovima u SAD-u ima manje ubojstava negoli je bilo od 1950-ih i taj trend raste, dok se kroz 70-te, 80-te i početka 90-ih ubijalo kao u ratnoj zoni:
Ne zna se ni pravi razlog, no ljudi se kroz generacije jednostavno mijenjaju.
Ne mijenjaš stvari na bolje zgražanjem i glupim izrazima poput "bolesno, gnjusno", već tako da mijenjaš sebe, za početak.

Misliš da mene boli ona stvar da li netko misli da li sam duhovan ili ne ili ti misliš da si duhovan što si kapetan očitog i zgražaš se non-stop nad očitim? Mijenjaj sebe, pa ćeš tako mijenjati i svijet. Druge ne možeš mijenjati, niti ono što misle, niti ono što rade, ali im možeš poslužiti kao primjer da nešto shvate.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 10:42   #72
Pjeniš se i svodiš razgovor na glupave ad hominem napade i prozivanja.

Ja sam samo komentirao sadržaj napisanog u kojem se govori kako žrtve same biraju ono što im se dešava, zločine koji su nad njima počinjeni (što će reći; same su si izabrale - same su si krive). To je jedna beskrajno glupa banalizacija i oblik ruganja na račun žrtava.

Kao što sam rekao, ljudi koji propovijedaju nekakvu '"duhovnost" i puna su im usta "duhovnosti", u praksi su često vrlo sirovi, bešćutni i primitivni, to je nešto s čim sam se sretao kroz život. I sam pojam duhovnosti je zbog takvih prilično zagađen.

Ako netko ne može ili ne želi pomoći, onda barem neka ne ide toliko nisko da se ruga žrtvama.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 11:43   #73
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Pjeniš se i svodiš razgovor na glupave ad hominem napade i prozivanja.

Ja sam samo komentirao sadržaj napisanog u kojem se govori kako žrtve same biraju ono što im se dešava, zločine koji su nad njima počinjeni (što će reći; same su si izabrale - same su si krive). To je jedna beskrajno glupa banalizacija i oblik ruganja na račun žrtava.

Kao što sam rekao, ljudi koji propovijedaju nekakvu '"duhovnost" i puna su im usta "duhovnosti", u praksi su često vrlo sirovi, bešćutni i primitivni, to je nešto s čim sam se sretao kroz život. I sam pojam duhovnosti je zbog takvih prilično zagađen.

Ako netko ne može ili ne želi pomoći, onda barem neka ne ide toliko nisko da se ruga žrtvama.
Obraćanje sugovorniku i nastojanje objasniti mu neke stvari nije ad hominem. Obraćam ti se jer i dalje tupiš po svojem.
I opet ti o krivnji. Pa nisu krivi što su sami izabrali da budu žrtve. Izabrali su to možda za viši cilj i zbog iskustva ako su izabrali. A možda su privukli negativnom energijom i negativnim uvjerenjima, pa su si eto i krivi ... i ja sam si kriv za štošta u životu
I kaj sad? Ja priznajem to.
I kako možeš ponoviti u već jedno 4 posta već iste rečenice nije mi jasno.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 12:10   #74
Pogledaj svoje upise u kojima se ponavljaš. Možda ja ne znam definirati pojam duhovnosti, ali ruganje žrtvama zaista jest odraz pomanjkanja ljudskog duha (duha u onom filozofskom smislu te riječi).

Rekoh, onaj tko nije u stanju učiniti nešto dobro, neka se barem ne ruga. Čovjek bi čovjeku trebao biti čovjek, a ne onaj tko bizarnim interpretacijama i porugom truje... kao da na svijetu nema dovoljno patnje pa mu još treba emocionalno tupavih i bizarnih "duhovnjaka" koji će žrtvama poručivati "same ste si to birale".
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 14:51   #75
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Pogledaj svoje upise u kojima se ponavljaš. Možda ja ne znam definirati pojam duhovnosti, ali ruganje žrtvama zaista jest odraz pomanjkanja ljudskog duha (duha u onom filozofskom smislu te riječi).

Rekoh, onaj tko nije u stanju učiniti nešto dobro, neka se barem ne ruga. Čovjek bi čovjeku trebao biti čovjek, a ne onaj tko bizarnim interpretacijama i porugom truje... kao da na svijetu nema dovoljno patnje pa mu još treba emocionalno tupavih i bizarnih "duhovnjaka" koji će žrtvama poručivati "same ste si to birale".
Potpuno si u pravu.
Eto, da i tu priču završimo.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 16:30   #76
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Ja sam samo komentirao sadržaj napisanog u kojem se govori kako žrtve same biraju ono što im se dešava, zločine koji su nad njima počinjeni (što će reći; same su si izabrale - same su si krive). To je jedna beskrajno glupa banalizacija i oblik ruganja na račun žrtava.

Kao što sam rekao, ljudi koji propovijedaju nekakvu '"duhovnost" i puna su im usta "duhovnosti", u praksi su često vrlo sirovi, bešćutni i primitivni, to je nešto s čim sam se sretao kroz život. I sam pojam duhovnosti je zbog takvih prilično zagađen.

Ako netko ne može ili ne želi pomoći, onda barem neka ne ide toliko nisko da se ruga žrtvama.

izabrati biti žrtva i, biti kriv za nešto loše što ti se desilo nemaja veze jedno s drugim.
i, znaš li što je ruganje? ruganje je kad nekome tko je prošao nešto loše ne daš da se digne nego ga stalno držiš na dnu pricama kako je on žrtva, lažnim suosjecanjem itd...

također, možda sada, duhovnjaci za tebe jesu sirovi, primitivni i bešcutni al, jednog dana kada shvatiš o cemu oni govore, bit ce ti žao što si izgubio vrijeme gledajuci sve crno-bijelo
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 17:42   #77
...i na kraju taj svisoka blentavi "jednoga dana kada shvatiš" i podmetanje nekakvog "crno-bijelog" viđenja.

Primitivizam zamotan u celofan "duhovnosti" koji se ruga žrtvama...
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 17:44   #78
meni je riječ "duhovnost" sinonim za prevaru.
postoji poplava nebrojenih "gurua", "duhovnjaka", "učitelja", "yoghia" i ostalih koji koriste new age taktike da vas uvuku u laž sve u svrhu zgrtanja novca.
i nevjerovatno mi je koliko inteligentnih ljudi padne na to.

tvrditi da su žrtve birale biti žrtve je i meni besmisleno i omalovažavajuće prema žrtvama, polazim od sebe, ja nikad nebih birao patnju.
onda ide glupavo objašnjenje tipa: "mi smo prije rođenja birali biti mučeni, sami smo to htjeli"
a ja pitam: "pa to ne zvuči kao ja, ja to nikad nebih birao, zašto se ne sjećam tog izbora"?
a odgovor glasi: "pa rođenjem se brišu sva sjećanja od prije"
a ja pitam: "imaš li ti kakve dokaze za te tvrdnje"?
odgovor, (nos visoko u zraku): nemam ali to je jedina istina i ti ćeš jednog dana doći do mog nivoa i shvatiti.

imati mišljenje je jedno, agresivno nametati svoje (utemeljeno u ničemu) je odraz taštine jednog bijesnog ega.
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 18:19   #79
Quote:
2+2=3 kaže: Pogledaj post
tvrditi da su žrtve birale biti žrtve je i meni besmisleno i omalovažavajuće prema žrtvama, polazim od sebe, ja nikad nebih birao patnju.
onda ide glupavo objašnjenje tipa: "mi smo prije rođenja birali biti mučeni, sami smo to htjeli"
U relativno kratkom intervalu Mao, Staljin i Hitler su pobili preko sto milijuna ljudi, ali nije to do njih, nego je uzrok tome to što je stotinjak milijuna duša poželjelo biti žrtvama.

Bizarne i degutantne su te interpretacije koje žrtvama pripisuju izbor tih događaja..
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 19:03   #80
Quote:
2+2=3 kaže: Pogledaj post
meni je riječ "duhovnost" sinonim za prevaru.
postoji poplava nebrojenih "gurua", "duhovnjaka", "učitelja", "yoghia" i ostalih koji koriste new age taktike da vas uvuku u laž sve u svrhu zgrtanja novca.
i nevjerovatno mi je koliko inteligentnih ljudi padne na to.

tvrditi da su žrtve birale biti žrtve je i meni besmisleno i omalovažavajuće prema žrtvama, polazim od sebe, ja nikad nebih birao patnju.
onda ide glupavo objašnjenje tipa: "mi smo prije rođenja birali biti mučeni, sami smo to htjeli"
a ja pitam: "pa to ne zvuči kao ja, ja to nikad nebih birao, zašto se ne sjećam tog izbora"?
a odgovor glasi: "pa rođenjem se brišu sva sjećanja od prije"
a ja pitam: "imaš li ti kakve dokaze za te tvrdnje"?
odgovor, (nos visoko u zraku): nemam ali to je jedina istina i ti ćeš jednog dana doći do mog nivoa i shvatiti.

imati mišljenje je jedno, agresivno nametati svoje (utemeljeno u ničemu) je odraz taštine jednog bijesnog ega.

Bitno da kršćanski sektaši koji su pobili oko sto milijuna ljudi u ime Boga nisu prevara.
A što se tiče "new age-a" nitko niti ne zna što to točno je, pa ni ja, što ne znači da nema manje štetnih i korisnijih učenja od kršćanskog koje je zasnovano da čovjeka stavlja u submisivni položaj naspram kakti 'boga'.

A što se tiče drugog dijela teksta, život nije crno-bijeli kako je već rekla tanita. Ljudi kolektivno odabiru patnju i strah. Svi se nešto žale na ubojstva i silovanja, no nitko se ne potrudi promijeniti sklop niti vlastite svijesti da zaustavi to.
Pretpostavljam da oni koji se zgražaju nad ubojstvima i silovanjima su često isti oni koji kada pročitaju na nekom portalu da je netko bacio psa u rijeku, pišu tada da bi tog čovjeka "palili na vatri, kišobran otvorili u njemu nakon što mu ga rektalno uguraju, sredili brzim postupkom metkom u čelo, roštiljali ga, rezali mu dijelove tijela malo pomalo, čupali mu nokte, vadili mu oči, itd.".

Takvi tzv. ljubitelji pravde su u stvari sadisti i kreteni kakvi ovaj svijet održavaju stoljećima na niskom nivou svijesti, te beskrajnog mučenja i klanja, a takvih je 90% ako je suditi po količini komentara na temama gdje je "netko nekoga", pa onda slijedi želja za linčem.

I onda vam je čudno što je svijet takvo mjesto kakvo jest?
Od te silne pravičnosti i što bi radili mnogi u njeno ime nam zasigurno donosi 'svijetlu' budućnost.

Svi bi nasilje rješavali nasiljem, a kada postanu nečije žrtve čude se tome. Kolektivna svijest nam je razjebana prijatelji moji. Zato se dešava to što se dešava. Nema krivca. Sami smo si to proizveli jer uživamo očito u tome. Zgražamo se nad ubijanjem, a čovjek ne može bez toga. Mora se bar sjesti navečer pred TV pogledati holivudskog besmislenog ubijanja koje je dovedeno na nivo najgoreg banaliziranja.
Ako nema ubijanja, film ne valja.
To je igra za ljudski rod kao nekad i gladijatorske borbe do smrti. Nismo se promijenili, a onda se zgražamo nad nečime.... haha... bitno da nismo u stanju podnijeti reality check kada nam se natrlja na nos i kaže nam se da je NASILJE NAŠ IZBOR.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:58.