Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2017., 19:32   #81
.... Cesto sam se i sam pitao: Zasto ja? Zasto bas meni? Susretao sam ljude koji su tvrdili da nema ebene sanse da to sami izaberu.
Ljudi zele imati kontrolu nad svojim zivotom, to je primarno, ali kontrolu odmah i sada. Smatraju da zakon karme oduzima kontrolu nad zivotom sto u biti nije istina jer mi smo ti koji karmu stvaraju i mi smo ti koji ju mozemo ponistiti, ali jedan ljudski zivot je jako kratko vrijeme bez obzira sto se nama cini dugo.
Jesmo sami odlucili, ali na samom pocetku, to je bila nasa odluka. Zeljeli smo to iskustvo i to je na samim pocecima bila igra. Bili smo savrseni i igra je bila savrsena, ali smo se neprimjetno udaljavali od izvora i navlacili na sebe zmazanocu. Pali smo pod utjecaj karme sto znaci da smo poceli krsiti univerzalni zakon i upali smo u zrvanj. Upali smo u kolo neprekidnog radanja i umiranja jer nas karma uvjetuje. Vise nismo slobodni, uvjetovani smo. Dokle god se ne oslobodimo karme ( ponistimo ju ) dotle nismo slobodni.
Ne biramo lose zivote, na pocecima nije ih bilo, ali smo uvjetovani teskom karmom.
Koliko god da smo uvjetovani u smislu da ne mozemo odabrati ne roditi se i ne roditi se u toj i toj zemlji , od te i te obitelji,...nacin na koji cemo odraditi to sto moramo nije uvjetovan i daje nam mogucnost ponistenja karme, a time i slobodu.
Znam da ce ovo zvucati jako ruzno , ali sto je karmicki zivot tezi to je mogucnost za ponistenje veca....naravno ako stvar dobro odigramo. Ljudi koji su dosli do nivoa kada doista mogu izabrati u smislu zele li jedan " mucenicki zivot " kojim ponistavaju svu karmu ili jos jedan niz zivota, biraju " mucenicki zivot ", ali to su mahatme...najcesce nemamo nad time kontrolu, ali imamo nad time kako ce se odviti. U jako losim scenarijima ta kontrola nije velika, ali je dovoljna da izvucemo dobrobit za dusu.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 19:42   #82
Quote:
2+2=3 kaže: Pogledaj post
tvrditi da su žrtve birale biti žrtve je i meni besmisleno i omalovažavajuće prema žrtvama, polazim od sebe, ja nikad nebih birao patnju.
Quote:
...a ja pitam: "pa to ne zvuči kao ja, ja to nikad nebih birao,
Ja se slažem sa tobom i sizifom, ali ovo pretpostavlja između ostalog da ćeš mentalno biti isti onda (prije inkarnacije) kao što si sada.

Npr. dok sanjaš prihvaćaš svakakve scenarije kao istinite a iz perspektive budne svijesti ti je to što si prihvaćao u snu kao normalno i nimalo neobično zapravo totalno apsurdno. A i jedna i druga svijest su zapravo ti, odnosno drugačiji oblici tebe.

Slično neki vjernici tvrde da važi i za smrt, odnosno da svijest drugačije funkcionira. Naravno to na temelju recimo NDE iskustva koja i jesu promijenjeno stanje svijesti.

Quote:
a ja pitam: "imaš li ti kakve dokaze za te tvrdnje"?
odgovor, (nos visoko u zraku): nemam ali to je jedina istina i ti ćeš jednog dana doći do mog nivoa i shvatiti.
Ne, imaju ali su u pitanju subjektivna iskustva. Dakle anegdote. U iskustvima bliskima smrti i u regresijama u prošle živote se recimo pojavljuju te ideje o tome kako je sve ovo škola itd.
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 19:57   #83
Quote:
2+2=3 kaže: Pogledaj post
...
ja nikad nebih birao patnju.
jesi siguran?...razmisli, koliko ljudi je prošlo slicna iskustva kao i ti i jesu li svi na osnovu toga kukali ili su se neki uzdigli i krenuli dalje?

i, vezano uz to "da sam biraš svoju patnju", uopce se ne moraš vracati u prošle živote i tražiti na "uvid" kad si ti to nešto odlucio, dovoljno je da pogledaš unutar sebe, svaki dan kad se osjetiš posrano, bezvrijedno itd...
i, da se u tom trenu zapitaš koji kuki radiš sam sebi i zašto.

inace, u životu sam sretala masu ljudi koji su stvarno prošli svašta i gledala ih kako iz tih najvecih životnih sranja izlaze još bolji i jaci a, isto tako masu puta sam vidjela i ljude koji su dizali ruku na sebe radi gluposti poput neuzvracene ljubavi, novca, vidjela sam masu njih koji se ne žele odmaknuti od sranja jer misle da su dužni trpjeti i biti žrtve...

i tko onda ima nosic visoko
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 20:22   #84
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Bitno da kršćanski sektaši koji su pobili oko sto milijuna ljudi u ime Boga nisu prevara.
moje skromno mišljenje je da je kršćanstvo kao i većina religija prevara i sredstvo kontrole mase.
to je kroz povijest bila uloga religije, i danas je iako sa mnogostruko smanjenim utjecajem.
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
A što se tiče "new age-a" nitko niti ne zna što to točno je, pa ni ja, što ne znači da nema manje štetnih i korisnijih učenja od kršćanskog koje je zasnovano da čovjeka stavlja u submisivni položaj naspram kakti 'boga'.
ne znam šta si se tako uhvatio kršćanstva, po meni nema razlike od new agea, besmisleni su i jedan i drugi, i služe za kontrolu.
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
A što se tiče drugog dijela teksta, život nije crno-bijeli kako je već rekla tanita. Ljudi kolektivno odabiru patnju i strah. Svi se nešto žale na ubojstva i silovanja, no nitko se ne potrudi promijeniti sklop niti vlastite svijesti da zaustavi to.
ne slažem se da ljudi odabiru išta takvo, još manje kolektivno.
i promjena sklopa kako kažeš "vlastite" svijesti neće zaustaviti agresora da muči svoju žrtvu.
imaš prokleto uvrnut način razmišljanja gdje glorificiraš mučitelja i njegovu odgovornost prebacuješ na masu a omalovažavaš žrtvu besmislicom tipa "ona je to sama tražila"
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da oni koji se zgražaju nad ubojstvima i silovanjima su često isti oni koji kada pročitaju na nekom portalu da je netko bacio psa u rijeku, pišu tada da bi tog čovjeka "palili na vatri, kišobran otvorili u njemu nakon što mu ga rektalno uguraju, sredili brzim postupkom metkom u čelo, roštiljali ga, rezali mu dijelove tijela malo pomalo, čupali mu nokte, vadili mu oči, itd.".
to tvoje pretpostavljanje šta i o čemu pišu ljudi na internetu je generaliziranje, a maločas si držao bukvicu nama kako nije sve crno i bijelo.
od sto ljudi koji su komentirali na tu temu, sto je različitih umova i karaktera.
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Takvi tzv. ljubitelji pravde su u stvari sadisti i kreteni kakvi ovaj svijet održavaju stoljećima na niskom nivou svijesti, te beskrajnog mučenja i klanja, a takvih je 90% ako je suditi po količini komentara na temama gdje je "netko nekoga", pa onda slijedi želja za linčem.
želja za osvetom je sasvim ljudska, iskrena i dio nas, takvi smo.
prepoznati da je osveta krivi put je korak u pravom smijeru u radu na sebi.
i garantiram, da svim tim kvazi duhovnjacima koje vidimo i tu, netko muči i ubije dijete, garantiram vam da bi se do kraja života zadovoljavali mišlju o osveti, ako ne i proveli je.
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Kolektivna svijest nam je razjebana prijatelji moji. Zato se dešava to što se dešava. Nema krivca. Sami smo si to proizveli jer uživamo očito u tome. Zgražamo se nad ubijanjem, a čovjek ne može bez toga. Mora se bar sjesti navečer pred TV pogledati holivudskog besmislenog ubijanja koje je dovedeno na nivo najgoreg banaliziranja.
ne znam za tebe ali ja nemam kolektivnu svijest već individualnu, znam što je dobro i što je loše bez obzira na hollywoodske filmove koji nasilje prikazuju kao normativ.

Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
bliskima smrti i u regresijama u prošle živote se recimo pojavljuju te ideje o tome kako je sve ovo škola itd.
po meni, NDE iskustva (iskustva blizu smrti) i regresija je najdalje što smo došli u istraživanju duhovnog.
tu bi trebali nastaviti kopati dalje
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 20:26   #85
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
...i na kraju taj svisoka blentavi "jednoga dana kada shvatiš" i podmetanje nekakvog "crno-bijelog" viđenja.

Primitivizam zamotan u celofan "duhovnosti" koji se ruga žrtvama...
gdje ti vidiš ruganje?

i pls, nemoj o primitivizmu, sirovosti i bešcutnosti dokle god na temi o sucidima ti ljudima pricaš kako su žrtve za koje nema spasa ni izlaza

Quote:
2+2=3 kaže: Pogledaj post
ne slažem se da ljudi odabiru išta takvo, još manje kolektivno.
i promjena sklopa kako kažeš "vlastite" svijesti neće zaustaviti agresora da muči svoju žrtvu.
varaš se, kad ljudi shvate besmislenost iživljavanja nad drugim ljudima radi svojih frustracija, kad shvate da je i onaj drugi isti kao i on, više nece imati potrebu za takvim stvarima...također, kad kao društvo pocnemo osuđivati zlocin kao zlocin i prestanemo ga poticati raznim izgovorima, olakotnim okolnostima itd....svaki nasilnik ce malo bolje razmisliti dal mu se isto isplati, bez obzira vjerovao li u karmu ili ne.
Quote:
želja za osvetom je sasvim ljudska, iskrena i dio nas, takvi smo.
prepoznati da je osveta krivi put je korak u pravom smijeru u radu na sebi.
i garantiram, da svim tim kvazi duhovnjacima koje vidimo i tu, netko muči i ubije dijete, garantiram vam da bi se do kraja života zadovoljavali mišlju o osveti, ako ne i proveli je.
na osnovu cega zakljucuješ da je osveta dio ljudske prirode a, ne bolesnog uma?
zar ja trebam ubiti tvoje nedužno dijete ako si ti ubio moje....
i na kraju gdje je uopce tu kraj?....ti moje dijete, ja tvoje, ti mene, moj netko tebe itd...itd....i tako u beskraj....radi jednog bolesnog uma na kraju ispašta 1000 nedužnih.

Zadnje uređivanje tanita : 24.03.2017. at 20:39.
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 20:28   #86
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
jesi siguran?...razmisli, koliko ljudi je prošlo slicna iskustva kao i ti i jesu li svi na osnovu toga kukali ili su se neki uzdigli i krenuli dalje?

i, vezano uz to "da sam biraš svoju patnju", uopce se ne moraš vracati u prošle živote i tražiti na "uvid" kad si ti to nešto odlucio, dovoljno je da pogledaš unutar sebe, svaki dan kad se osjetiš posrano, bezvrijedno itd...
i, da se u tom trenu zapitaš koji kuki radiš sam sebi i zašto.

inace, u životu sam sretala masu ljudi koji su stvarno prošli svašta i gledala ih kako iz tih najvecih životnih sranja izlaze još bolji i jaci a, isto tako masu puta sam vidjela i ljude koji su dizali ruku na sebe radi gluposti poput neuzvracene ljubavi, novca, vidjela sam masu njih koji se ne žele odmaknuti od sranja jer misle da su dužni trpjeti i biti žrtve...

i tko onda ima nosic visoko
nosić visoko ima onaj koji drži lekciju drugima na temu duhovnog a sami ne znaju postoji li reinkarnacija, ne znaju postoji li karma i taj sistem zločina i kazne koji "proširuje svijest", ne znaju ništa više od ikoga drugog tu.
ti ne znaš dali stvari funkcioniraju tako kako tvrdiš.
vjeruješ, da ali znaš, ne.
u međuvremenu tu dolje na zemlji, ja baratam onim čime imam a to su razum i logika.
a oni mi kažu da je strašno omalovažavajuće tvrditi da su žrtve birale mučeništvo.
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 20:39   #87
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
j

i, vezano uz to "da sam biraš svoju patnju", uopce se ne moraš vracati u prošle živote i tražiti na "uvid" kad si ti to nešto odlucio, dovoljno je da pogledaš unutar sebe, svaki dan kad se osjetiš posrano, bezvrijedno itd...
i, da se u tom trenu zapitaš koji kuki radiš sam sebi i zašto.

inace, u životu sam sretala masu ljudi koji su stvarno prošli svašta i gledala ih kako iz tih najvecih životnih sranja izlaze još bolji i jaci a, isto tako masu puta sam vidjela i ljude koji su dizali ruku na sebe radi gluposti poput neuzvracene ljubavi, novca, vidjela sam masu njih koji se ne žele odmaknuti od sranja jer misle da su dužni trpjeti i biti žrtve...


Ako postoji pojedinac koji je mazohist, onda su zacijelo i deseci milijuna žrtava Maovog, Staljinovog i Hitlerovog režima - mazohisti koji su izabrali biti žrtve.

Oscar Schindler je bio krajnje problematičan lik. Žrtve su izbabrale biti žrtve i biti u kogorima, a on ih je spašavao i sabotirao njihov izbor. E, a da je bio "duhovan", ostavio bi ih da uživaju u svojem izboru uloge žrtve. Nije bio "duhovan", nego svinja koja spašava i ne poštuje njihov izbor.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 20:46   #88
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Ako postoji pojedinac koji je mazohist, onda su zacijelo i deseci milijuna žrtava Maovog, Staljinovog i Hitlerovog režima - mazohisti koji su izabrali biti žrtve.

Oscar Schindler je bio krajnje problematičan lik. Žrtve su izbabrale biti žrtve i biti u kogorima, a on ih je spašavao i sabotirao njihov izbor. E, a da je bio "duhovan", ostavio bi ih da uživaju u svojem izboru uloge žrtve. Nije bio "duhovan", nego svinja koja spašava i ne poštuje njihov izbor.
Schindler bi se u tom slucaju trebao sasvim odvojiti od svijeta i samo meditirati....to je to necinjenje. Necinjenje kada si dio svijeta je lose, a u ovakvim situacijama i zlo.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 21:00   #89
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Schindler bi se u tom slucaju trebao sasvim odvojiti od svijeta i samo meditirati....to je to necinjenje. Necinjenje kada si dio svijeta je lose, a u ovakvim situacijama i zlo.
E pa da. Ali srećom nije njegovao nakaradnu duhovnost i nije smatrao da su, eto, "žrtve same izabrale biti žrtve", pa neka im, neka krepaju u kogorima...
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 21:05   #90
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
E pa da. Ali srećom nije njegovao nakaradnu duhovnost i nije smatrao da su, eto, "žrtve same izabrale biti žrtve", pa neka im, neka krepaju u kogorima...
U Indiji postoji nesto vrlo slicno tome. Iako sluzbeno nema kastinskog sistema, kaste su jos vrlo jasne. Indijci smatraju da su nedodirljivi kao najniza kasta sami krivi za los zivot, a taj je nezamislivo los sa nase tocke gledista.
Pomagati im ( sto su zapadnjaci skloni ciniti ) smatraju losim i stetnim po njih same jer ako im prekines ovaj ciklus, oni ce se opet roditi u jednako losim uvjetima jer karma je neumoljiva.
Iako vjerujem u zakon karme i reinkarnacije, sto vise uvjeren sam, ovakvo misljenje je za mene kulturoloski sok i emotivno i psihicki ga ne mogu prihvatiti ( logicki cak da ).
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 21:08   #91
Quote:
2+2=3 kaže: Pogledaj post
nosić visoko ima onaj koji drži lekciju drugima na temu duhovnog a sami ne znaju postoji li reinkarnacija, ne znaju postoji li karma i taj sistem zločina i kazne koji "proširuje svijest", ne znaju ništa više od ikoga drugog tu.
ti ne znaš dali stvari funkcioniraju tako kako tvrdiš.
vjeruješ, da ali znaš, ne.
u međuvremenu tu dolje na zemlji, ja baratam onim čime imam a to su razum i logika.
a oni mi kažu da je strašno omalovažavajuće tvrditi da su žrtve birale mučeništvo.
nisi mi odgovorio na pitanje vec bježiš od odgovora, dal to i sam kužiš da nisi u pravu?

i, odakle znaš da netko nije siguran u postojanje reinkarnacije vec da je ona samo nešto u što vjeruje?

i, bez uvrede, al to što pišeš po meni nije ni razum ni logika,
jer razum te tjera da uvidiš prvenstveno što radiš sebi a, logika da se poštediš svih tih sranja.
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 21:11   #92
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
U Indiji postoji nesto vrlo slicno tome. Iako sluzbeno nema kastinskog sistema, kaste su jos vrlo jasne. Indijci smatraju da su nedodirljivi kao najniza kasta sami krivi za los zivot, a taj je nezamislivo los sa nase tocke gledista.
Pomagati im ( sto su zapadnjaci skloni ciniti ) smatraju losim i stetnim po njih same jer ako im prekines ovaj ciklus, oni ce se opet roditi u jednako losim uvjetima jer karma je neumoljiva.
Iako vjerujem u zakon karme i reinkarnacije, sto vise uvjeren sam, ovakvo misljenje je za mene kulturoloski sok i emotivno i psihicki ga ne mogu prihvatiti ( logicki cak da ).
A gle, svaka sebična svinja od čovjeka koja je u povlaštenom položaju drži se tako, nije to samo u Indiji. Ali nakaradno je kad se mentalitet sebične svinje od čovjeka prodaje pod nekakvu "duhovnost" i nešto uzvišeno.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 21:11   #93
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
A gle, svaka sebična svinja od čovjeka koja je u povlaštenom položaju drži se tako, nije to samo u Indiji. Ali nakaradno je kad se mentalitet sebične svinje od čovjeka prodaje pod nekakvu "duhovnost" i nešto uzvišeno.
I takvi se onda rugaju žrtvama.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 21:20   #94
.....mozda bi trebali malo smiriti strasti.
Da bi se vidjela sira slika ljudske patnje treba se moci odmaknuti, kao sto je bolno istina da se samo doista napredne duse mogu odmaknuti kada je rijec o njihovoj vlastitoj patnji.
Vecina nas se moze odmaknuti kada je rijec o ljudima koje ne poznajemo. Mnogi vjernici u pravom smislu te rijeci su nakon prozivljene nepravde i patnje zakljucili: " Bog je umro u Auschwitzu!" " Ako Bog postoji trebao bi me se bojati!"
NE slazem se sa tim izjavama, ali ih u potpunosti razumijem.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 21:44   #95
Ok, ajmo ovako.
Ja, osobno, uopće ne favoriziram ubijanja, silovanja, struganje krede po ploči i slične oblike mučenja. Vjerojatno je da smo svi mi mogli znati barem otprilike u kakvim ćemo uvjetima živjeti i što ćemo globalno proći kroz život... prije nego smo se rodili naravno.
Ne smatram da je baš svakome patnja nužna do prosvjetljenja, no ako bolje pogledate svi pate - kliničke depresije, fizičke bolesti, gubitak voljenih u nesrećama, prirodne katastrofe. Toliko razloga za patnju, a čovjek kao agresor naizgled nigdje uključen u sve to

Znači, pogledajte malo te forumaše po svim pdf-ovima... pogledajte komentare na Indexu... svi isfrustrirani, bijesni, prolijevaju žuč i svatko mrzi svakoga i sve eskalira prije 2 razmijenjene poruke... onda su tu ovakvi kao ja s mesijanskim kompleksima... i uz to se smijem svaki dan svakoj muci svakog bića u ovom svemiru dok pritom prodajem duhovnost.
Pa čitam komentare gdje se svi časte "četnicima, ustašama, partizanima" itd. te se prijete jedni drugima i svašta nešta.

I što vi mislite da društvo s tolikom količinom frustracija, kompleksa, te osjećajem nedostatnosti može privući kako kolektivno, tako i osobno u svoje živote?
Ljubav? Mir? Sreću? Blagostanje? Prosvjetljenje?
Neki od vas to zbilja ne mogu shvatiti da uistinu imamo svi ono što želimo?
Uistinu mislite da takva sjebana ne samo svijest, već i podsvijest ne kroji naše živote u potpunosti i ne donosi nam sva sranja koja nam se nalaze u glavi.
Ubojica i samoubojica su samo karike društva, a društvo je jako koliko i najslabije karike. Velik broj ubojstava i samoubojstava je znak da nešto ne štima s društvom, a ubojstva i samoubojstva su samo nus-produkt nezdrave kolektivne svijesti.

Najlakše je okriviti jedinku za nešto, no svi mi direktno ili indirektno utječemo na sve oko nas, a pogotovo na naše vlastite živote.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 21:53   #96
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Ok, ajmo ovako.
Ja, osobno, uopće ne favoriziram ubijanja, silovanja, struganje krede po ploči i slične oblike mučenja. Vjerojatno je da smo svi mi mogli znati barem otprilike u kakvim ćemo uvjetima živjeti i što ćemo globalno proći kroz život... prije nego smo se rodili naravno.
Ne smatram da je baš svakome patnja nužna do prosvjetljenja, no ako bolje pogledate svi pate - kliničke depresije, fizičke bolesti, gubitak voljenih u nesrećama, prirodne katastrofe. Toliko razloga za patnju, a čovjek kao agresor naizgled nigdje uključen u sve to

Znači, pogledajte malo te forumaše po svim pdf-ovima... pogledajte komentare na Indexu... svi isfrustrirani, bijesni, prolijevaju žuč i svatko mrzi svakoga i sve eskalira prije 2 razmijenjene poruke... onda su tu ovakvi kao ja s mesijanskim kompleksima... i uz to se smijem svaki dan svakoj muci svakog bića u ovom svemiru dok pritom prodajem duhovnost.
Pa čitam komentare gdje se svi časte "četnicima, ustašama, partizanima" itd. te se prijete jedni drugima i svašta nešta.

I što vi mislite da društvo s tolikom količinom frustracija, kompleksa, te osjećajem nedostatnosti može privući kako kolektivno, tako i osobno u svoje živote?
Ljubav? Mir? Sreću? Blagostanje? Prosvjetljenje?
Neki od vas to zbilja ne mogu shvatiti da uistinu imamo svi ono što želimo?
Uistinu mislite da takva sjebana ne samo svijest, već i podsvijest ne kroji naše živote u potpunosti i ne donosi nam sva sranja koja nam se nalaze u glavi.
Ubojica i samoubojica su samo karike društva, a društvo je jako koliko i najslabije karike. Velik broj ubojstava i samoubojstava je znak da nešto ne štima s društvom, a ubojstva i samoubojstva su samo nus-produkt nezdrave kolektivne svijesti.

Najlakše je okriviti jedinku za nešto, no svi mi direktno ili indirektno utječemo na sve oko nas, a pogotovo na naše vlastite živote.
Ovo potpisujem.
Sva sreca pa si prijatelje biramo. Okruzis se drugacijim ljudima i bez obzira sto kolektivno cini svoje ipak ga donekle neutraliziras mikro okruzenjem koje ti odgovara.
Divim se ljudima koji imaju neiscrpnu energiju boriti se sa vjetrenjacama i podizati kolektivnu svijest.... mene jeza hvata od sam pomisli.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 22:01   #97
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Ok, ajmo ovako.
Ja, osobno, uopće ne favoriziram ubijanja, silovanja, struganje krede po ploči i slične oblike mučenja. Vjerojatno je da smo svi mi mogli znati barem otprilike u kakvim ćemo uvjetima živjeti i što ćemo globalno proći kroz život... prije nego smo se rodili naravno.
ne možeš tvrditi da je takvo što vjerovatno, kao nešto nedokazivo nemože nikako biti vjerovatno, ono što možeš je reći:"mislim da... smo svi mi mogli znati barem otprilike u kakvim ćemo uvjetima živjeti"...
moraš shvatiti da je tvoja osobna vjera samo mišljenje a ne realnost.
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Znači, pogledajte malo te forumaše po svim pdf-ovima... pogledajte komentare na Indexu... svi isfrustrirani, bijesni, prolijevaju žuč i svatko mrzi svakoga i sve eskalira prije 2 razmijenjene poruke... onda su tu ovakvi kao ja s mesijanskim kompleksima... i uz to se smijem svaki dan svakoj muci svakog bića u ovom svemiru dok pritom prodajem duhovnost.
Pa čitam komentare gdje se svi časte "četnicima, ustašama, partizanima" itd. te se prijete jedni drugima i svašta nešta.
I što vi mislite da društvo s tolikom količinom frustracija, kompleksa, te osjećajem nedostatnosti može privući kako kolektivno, tako i osobno u svoje živote?
i ok, ljut si na cijelo društvo, pogotovo na ove s "indexa" i bijesne što razglabaju o "četnicima i ustašama".
ali prijatelju, ne znam zašto sad to donosiš tu, mene ne zanimaju ni četnici ni ustaše ni index ni slično niti tamo idem, primjenjuješ jednu besmislenu logiku na aktualnu temu i radit statistiku da su svi takvi jer jedino takve i viđaš po "indexima"
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Najlakše je okriviti jedinku za nešto, no svi mi direktno ili indirektno utječemo na sve oko nas, a pogotovo na naše vlastite živote.
i prema tome dolazimo na početak a to je da svatko treba raditi na sebi, jedino će tako doći do promjene u cjelini.
što razbija tvoje teorije o kolektivnoj svijesti.
i sve dok postoji samo jedna osoba koja misli svojom glavom a ne prati masu a uz to je dio društva, ne može postojati kolektivna svijest.
a ima nas puno više od jednog.
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 22:05   #98
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Ovo potpisujem.
Sva sreca pa si prijatelje biramo. Okruzis se drugacijim ljudima i bez obzira sto kolektivno cini svoje ipak ga donekle neutraliziras mikro okruzenjem koje ti odgovara.
Divim se ljudima koji imaju neiscrpnu energiju boriti se sa vjetrenjacama i podizati kolektivnu svijest.... mene jeza hvata od sam pomisli.
Problem je što ne možeš podizati kolektivnu svijest na silu. Mogu ja tu ili bilo tko drugi srati slova, no to ništa ne znači jer ja osobno niti nemam namjeru nekome dokazivati nešto što u startu niti može, niti zna prihvatiti.
Svatko odlučuje sam kada će "krenuti dalje".
Zato mogu raditi na sebi i jedino na sebi jer to je jedini pravilan način da se mijenja svijet. Kada bi svi radili na sebi, svijet ne bi bio takav nad kakvime se eto zgražamo svaki dan svi.
Zamisli koliko se dobrih stvari dogodi na dan, koliko ljudi pomogne drugim ljudima, a onda otvoriš vijesti i ispadne da se svi samo ubijaju, kolju, pa teroristički napadi, nesreće i strahote.
Kako takav niz užasnih vijesti utječe na ljudsku podsvijest to se nitko ne pita. Mi ne možemo imati normalno društvo jer promoviramo nasilje, a kakti se zgražamo nad njime. Licemjerni smo. Čak i ako nam se gadi, nasilje nas hrani na neki način kao što su nekada bile gladijatorske borbe do smrti. Publika je svršavala na to. Svršava i danas.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 22:09   #99
Quote:
2+2=3 kaže: Pogledaj post
ne možeš tvrditi da je takvo što vjerovatno, kao nešto nedokazivo nemože nikako biti vjerovatno, ono što možeš je reći:"mislim da... smo svi mi mogli znati barem otprilike u kakvim ćemo uvjetima živjeti"...
moraš shvatiti da je tvoja osobna vjera samo mišljenje a ne realnost.
Ja isto mogu shvatiti da je tebi realno i stvarno samo ono što tvojih 5 osjetila i sužena svijest mogu pojmiti. Da li to znači da ne postoji ništa izvan toga? Ili postavimo stvari tako da kažemo da li je moguće da tebe vara tvojih 5 osjetila i tvoja svijest?
Ma naravno da ne.. di bi, kaj ne!?

Quote:
i ok, ljut si na cijelo društvo, pogotovo na ove s "indexa" i bijesne što razglabaju o "četnicima i ustašama".
ali prijatelju, ne znam zašto sad to donosiš tu, mene ne zanimaju ni četnici ni ustaše ni index ni slično niti tamo idem, primjenjuješ jednu besmislenu logiku na aktualnu temu i radit statistiku da su svi takvi jer jedino takve i viđaš po "indexima"
Nisam ljut. A kao drugo, nisi shvatio poantu napisanoga. Gle kako bukvalno svaki dio vadiš van... sori, ali smiješan si mi.

Quote:
i prema tome dolazimo na početak a to je da svatko treba raditi na sebi, jedino će tako doći do promjene u cjelini.
što razbija tvoje teorije o kolektivnoj svijesti.
Svi utječemo jedni na druge i upravo zato mijenjanjem sebe, mijenja se i društvo kroz više razina. To je energija u koju ti valjda ne vjeruješ jer kad dođeš do atoma, ti valjda vidiš biftek, a znanstvenici vide energiju... jbga.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 22:11   #100
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Mi ne možemo imati normalno društvo jer promoviramo nasilje, a kakti se zgražamo nad njime.
ne možeš reći "mi" jer to obuhvaća sve pa i mene, a ja bogami ne promoviram nasilje.
a siguran sam i da mnogi drugi isto tako kao i ja.
ja nikako ne mogu shvatit tu tvoju logiku gdje se odgovornost za zločine određenih pojedinaca i grupa dijeli na sve nas.
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:46.