Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2008., 18:39   #1
Moj pas napada druge pse

Imam maltezera od 2 i pol godine koji je totalno asocijalan i čim vidi nekoga pasa većega od sebe odmah skače na njega i hoće ga gristi. Sa maltezerima se slaže ok, ali ako je neki drugi manji pas i mužjak isto ga odmah počne grist. Inače je velika maza i prema ljudima je skroz normalan i umiljat i voli da ga se češka, ali sa psima je nemoguć. Ne znam šta ću više s njim jer ne mogu otići ni u normalnu šetnju, a da ne strepim hoće li napasti kojeg psa, stoga molim ako itko ima ikakav savjet kako ga odučiti od toga da mi kaže. Razmišljala sam da ga odvedem na dresuru, ali ne znam je li kasno. Hvala unaprijed!
mimi5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 20:15   #2
Quote:
mimi5 kaže: Pogledaj post
Imam maltezera od 2 i pol godine koji je totalno asocijalan i čim vidi nekoga pasa većega od sebe odmah skače na njega i hoće ga gristi. Sa maltezerima se slaže ok, ali ako je neki drugi manji pas i mužjak isto ga odmah počne grist. Inače je velika maza i prema ljudima je skroz normalan i umiljat i voli da ga se češka, ali sa psima je nemoguć. Ne znam šta ću više s njim jer ne mogu otići ni u normalnu šetnju, a da ne strepim hoće li napasti kojeg psa, stoga molim ako itko ima ikakav savjet kako ga odučiti od toga da mi kaže. Razmišljala sam da ga odvedem na dresuru, ali ne znam je li kasno. Hvala unaprijed!
nije kasno za skolicu. zasto je asocijalan trebas sebe preispitati. kako mislis - pocne gristi? Zaletava se i bas se tuce ili se igra pa rezi, gricka i ispusta zvukove? jesi li mu od malena dozvoljavala da se druzi s psima bilo koje velicine/pasmine? jesi li ga dizala kad bi vidjela da ti pas dolazi u susret (bilo koji)? kad je ovo sve pocelo? nedavno ili...?
malo opisi kako si ga odgajala.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 14:09   #3
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
nije kasno za skolicu. zasto je asocijalan trebas sebe preispitati. kako mislis - pocne gristi? Zaletava se i bas se tuce ili se igra pa rezi, gricka i ispusta zvukove? jesi li mu od malena dozvoljavala da se druzi s psima bilo koje velicine/pasmine? jesi li ga dizala kad bi vidjela da ti pas dolazi u susret (bilo koji)? kad je ovo sve pocelo? nedavno ili...?
malo opisi kako si ga odgajala.
Pa, npr. kad sretne nekoga psa prvo se ponjuška s njime njuškom i onda kad pas ide ga ponjuškat dalje odmah se prepadne i ide režat i grist. Kad je bio mali družia se različitim psima i nije ima problema, nisam sigurna ali ja mislim da je sve počelo prije godinu dana, sve sam mislila da će to proć, ali vidim nikako, ne želin da napada nedužne pase i samu me radi njega ugriza jedan pas. Ne znam je li to ima ikakve veze šta se igra sa jednim stafordim i on je kao ugriza, nismo bili sigurni, a onda smo tek posli saznali da stafordi ne vole tako male pse. Ne znam točno, ali mislim da je sve počelo otprilike poslije toga, a možda i prije toga, stvarno se više ne sjećam.
mimi5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 15:34   #4
Quote:
mimi5 kaže: Pogledaj post
Kad je bio mali družia se različitim psima i nije ima problema, nisam sigurna ali ja mislim da je sve počelo prije godinu dana, sve sam mislila da će to proć, ali vidim nikako, ne želin da napada nedužne pase i samu me radi njega ugriza jedan pas. Ne znam je li to ima ikakve veze šta se igra sa jednim stafordim i on je kao ugriza, nismo bili sigurni, a onda smo tek posli saznali da stafordi ne vole tako male pse. Ne znam točno, ali mislim da je sve počelo otprilike poslije toga, a možda i prije toga, stvarno se više ne sjećam.
Neda mi se citati odgovore ostalih, ali to sta ti je pas asocijalan, to si sama kriva, socijalizaciju nisi prosla kako spada. Cinjenica je da je maltezer mali pas, a mali psi obicno iz straha napadaju vece, pa onda kao ovaj gore JRT iz prethodne price, bude priljepljen na pod. Ovome doprinose i vlasnici pasa, koji kad vide da ide veliki pas, jaaaako pametno dignu svog malog psa na ruke, meni se doslovno riga od toga!

Tvoj pas je poceo u pubertetu, nema to nikave veze sa druzenjem sa staficem. Imam ja stafica u blizini nekoliko, druzim se s njim, sve su to normalni psi, koji se jednako druze i sa malim psima, s njima su malo blazi i njezniji, a i sa velikim psima, kao sta je moj.
Samo vlasnici tih stafica i ostalih pasa s kojima se druzimo, bez obzira na velicinu, dobrano su se naradili sa svojim psima! Psa treba odgojit isto kao i dijete! kako ga odgojis, takav ti je! Nista kod psa ne prolazi cisto tako kako je i doslo, nego gazda treba psa korigirat u postupcima, te ga na taj nacin naucit sta smije a sta ne!
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 23:12   #5
Ovaj tvoj zvuci kao jedan Jack Russell kojeg ja znam...i tako se ponasa..u jednoj epizodi je bio u nasoj kuci i pokusao istu stvar sa nasim NJO ali ga je jednog strefilo srce kad ga je priljepila za pod ..nije ugrizla ili nista nego mu jednostavno demonstrirala da je dominantnija na jedan civiliziran nacin (nije ga nimalo ozljedila..nije rezala..jednostavno ga sapom stisnula da nije mogao mrdnut nigdje)..i to je bio kraj njegovom 'sefovanju' sa njom i sa labradoricom

ne kazem da je to rijesenje..ali mozda mu se na neki nacin mora pokazat da nije 'svemocan'..stvarno neznam..ali kuzim kako ti je jer redovno vidim tog JR i vidim te iste epizode, on to cak radi sa drugim psom koji zivi sa tim ljudima..

mozda je netko prosao isto i rijesio problem..ja znam da se ovaj JR dosta nosa okolo i nekako tretira 'posebno' ima povlastice koje drugi pas u toj kuci nema i slicno..osobno mislim da je on sebi zacrtao da je on alpha pas svih pasa i da moze radit sta hoce...bar takav dojam ja imam kad ga promatram..nema straha ni od jednog psa (osim sad nasih..ali mislim da to nije strah vec je skuzio da je vrag odnio salu i da njima nemoze 'sefovat')

ne kazem da je kod tebe ista prica..jednostavno situacija kod ovog odredjenog psa
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 17:01   #6
Quote:
Het kaže: Pogledaj post
Ovaj tvoj zvuci kao jedan Jack Russell kojeg ja znam...i tako se ponasa..u jednoj epizodi je bio u nasoj kuci i pokusao istu stvar sa nasim NJO ali ga je jednog strefilo srce kad ga je priljepila za pod ..nije ugrizla ili nista nego mu jednostavno demonstrirala da je dominantnija na jedan civiliziran nacin (nije ga nimalo ozljedila..nije rezala..jednostavno ga sapom stisnula da nije mogao mrdnut nigdje)..i to je bio kraj njegovom 'sefovanju' sa njom i sa labradoricom

ne kazem da je to rijesenje..ali mozda mu se na neki nacin mora pokazat da nije 'svemocan'..stvarno neznam..ali kuzim kako ti je jer redovno vidim tog JR i vidim te iste epizode, on to cak radi sa drugim psom koji zivi sa tim ljudima..

mozda je netko prosao isto i rijesio problem..ja znam da se ovaj JR dosta nosa okolo i nekako tretira 'posebno' ima povlastice koje drugi pas u toj kuci nema i slicno..osobno mislim da je on sebi zacrtao da je on alpha pas svih pasa i da moze radit sta hoce...bar takav dojam ja imam kad ga promatram..nema straha ni od jednog psa (osim sad nasih..ali mislim da to nije strah vec je skuzio da je vrag odnio salu i da njima nemoze 'sefovat')

ne kazem da je kod tebe ista prica..jednostavno situacija kod ovog odredjenog psa
tako i moj jack russell...umislio se da je najjači od svih pasa..pa cak skace i na dobermana,rotvajlera i pse 5 puta veće od njega..al on ono misli da je on uvijek dominantan..inace se voli igrat s drugim psima...
ima jos jedan jr kojeg znam..kad vidi muškog psa reži i grize se i ide se klat,a kad vidi ženku ide se parit..

najbolje bi bilo da ga upišeš u školu za pse...
iksde is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 10:45   #7
Ja osobno imam tri psa, sva tri psa su manji rastom i starosti otprilike 5 godina. Jednog imam još dok je bila štene, a druge dvije su udomljene sa jedno dvije godine starosti. Sve tri su cure, sterilizirane. Naša šetnja u grad je nemoguća. Večinom idemo u šume i gdje nema puno ljudi. Vodim ih i redovito u grad ali jednostavno nemogu vladat s njima. Vodim ih obično po dvije i to je kaos. Napadale bi sve pse, laju ko lude, možda bi i kojeg biciklistu ugrizle. Sve me sram hodat s njima jer se ponašaju kao upravo puštene s lanca i da nikad nisu bile nigdje. A stvarno redovito idu van, žive u kući, spavaju u krevetu, nikad nisu doma takve. Ali čim vide uzice tolko laju i skaču i uzalud sve moje opomene i ostalo ali jednostavno nemogu vladat s njima. I kad ide svaka sama u šetnju dobra je svaka posebno, ali čim su skupa, kaos. I još nešto, jedna od njih je bila zlostavljana prije i sad ako ja odem iz dvorišta i vratim se ma za pet sekundi ona se tolko veseli i pretjeruje s osječajima jer svaki taj moj povratak ona tolko skače i piša po meni i veseli se kao da me nije bilo godinama. Neznam kako da smirim svoje pse stvarno sam probala sve ali one su kao divlje, pogotovo ta koju su zlostavljali. Inače sve slušaju i jako su pametne, ali te šetnje i to predstavlja veliki veliki problem.
dipa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 10:25   #8
Evo dajte da se i ja priključim temi iz usluge frendici: ima belgijskog ovčara malinoa, starog 3 godine, koji je završio 2 stupnja školice, izrazito je poslušan, razigran i zafrkant, inteligentan manipulativan,ponekad durilica, ma belgjaner pravi
Problem je u tome što je u pubertetu doslovce preko noći počeo pokazivati izrazitu netrepeljivost prema mužjacima. Ništa novo, niti išta čudno, ali eto ponekad je problem kada moraš biti 100% siguran da u bližoj i daljoj okolici nema, i ne postoji mogućnost da će naići neki pas, jer uzalud sve škole kad se ovaj zaleti ko manijak da napadne. Ukoliko je dovoljno blizu njoj, na naredbu MA! neće potrčati, no ako je malo dalje, na njezino MA se okrene prema njoj, te namjerno izignorira naredbu te odleti do psa, koji ukoliko je mužjak, nadrapa. Prijateljica se zbog toga grozno osjeća jer obožava i svog psa, i sve ostale pse, i budno pazi da se ne dovede u neku incidentnu situaciju, gdje bi njen pas ozlijedio nekog drugog pesonju,i obratno, no to je ponekad itekako stresno, pogotovo ako mora proći kraj livade gdje se igraju psi, a njen na lancu tiho cvili da ga pusti, no kad bi ga pustila, opet bi došlo do obračuna. Njen autoritet poštuje, odgaja ga strogo i pravedno,no u ovakvim situacijama ga svjesno ignorira iako zna da će poslije toga uslijediti kazna u obliku trešnje za šiju i njezinog ignoriranja. Također je zanimljivo da se s mojim harlekinom izvrsno slaže, pretpostavljam da je razlog to što je moj pas ignorirao svaki pokušaj uspostave sukoba, te miroljubivo gurkao ovog zvekana njuškom. Također osim mog, ima još jednog prijatelja mužjaka kojeg zna od djetinjstva, a taj je pak također izuzetno miroljubiv pesonja. No za češća druženja nema se baš vremena jer mi živimo u centru, a oni u španskom.
Ima li pomoći? Neki "stručnjaci" su joj predlagali elektrošoker kao metodu, to je ona glatko odbila. No postoji li način da taj pas ne bude u sukobu sa psima? Da se može igrati sa njima, a ne vječito ko samotnjak nosati svoju lopticu,i eventualno naganjat kakvu kujicu (makar moram priznati da je njemu loptica interesantnija od ostalih pasa, njegov centar svijeta ). Ili jednostavno se pomiriti s tim, da je njegov karakter takav? No kako onda proći kraj igrališta punog pasa koji se veselo igraju i ne smjeti pustiti svog jer se ne zna igrati? Ima li smisla neka nova školica? Preporuke?
Ajde ljudi raspišite se da joj dam link na temu

p.s. moram napomenuti da pas nikad nije doživio ikakvu traumu, već je njegovo ponašanje, strahovita želja za nametanjem autoriteta. Ima li veze to što se u djetinjstvu družio sa odraslim asocijalnim njemačkim ovčarom, te je kasnije preuzeo neke njegove ugnjetavačke obrasce ponašanja koji su primjetni?
__________________
You have to know the answer to this question! If you died right now, how would you feel about your life?
disleksicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 11:39   #9
Jel napada pse koji njemu ne prijete pri susretu? Šta frendica napravi kad se ovaj potuče, šta točno?
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 00:43   #10
Mislim da ti je škola jedino rješenje. Ja imam jednu samosvjesnu trogodišnju ženku, i veliku muku mučim s njom.
M&N is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 02:28   #11
Quote:
M&N kaže: Pogledaj post
Mislim da ti je škola jedino rješenje. Ja imam jednu samosvjesnu trogodišnju ženku, i veliku muku mučim s njom.
dosta sam procitao o skolama , gdje su te skole , npr. na podrucju rijeke ako neko zna , koliko traje , koliko kosta , dali je pas u skolu dolazi sa vlasnikom ili se tamo sa uciteljem ostavi 24h , pozdrav
global2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 20:50   #12
Quote:
global2008 kaže: Pogledaj post
dosta sam procitao o skolama , gdje su te skole , npr. na podrucju rijeke ako neko zna , koliko traje , koliko kosta , dali je pas u skolu dolazi sa vlasnikom ili se tamo sa uciteljem ostavi 24h , pozdrav

znam jednog dresera pasa,ali neću ovako javno govoriti ime i prezime,mogu ga kontaktirati pa ga pitati. on inače radi i u rijeci. pas dolazi sa vlasnikom na tečaj i cijelo vrijeme je s njim.
onda,jel može?
__________________
...Ništa nije pogrešno ako te čini sretnim...
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 01:40   #13
Quote:
una1980 kaže: Pogledaj post
znam jednog dresera pasa,ali neću ovako javno govoriti ime i prezime,mogu ga kontaktirati pa ga pitati. on inače radi i u rijeci. pas dolazi sa vlasnikom na tečaj i cijelo vrijeme je s njim.
onda,jel može?
naravno info je dobro dosao,hvala
global2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 06:52   #14
ok,pitam, pa javim poslije posla na pm
__________________
...Ništa nije pogrešno ako te čini sretnim...
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 03:01   #15
a ne,ne i ti ideš s njim, sigurno imate neku veterinarsku ambulantu,pa pitaj tamo, čula sam da u zg to bude organizirano nekoliko puta na godinu i košta ispod 500-1000kn,no mislim da ima više stupnjeva toga,nemoj me hvatat za riječ,pročitala u nekoj knjizi i čula od frendice.
M&N is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 09:55   #16
mi sad idemo u školicu i to privatno
nama je super, jer je u našem kvartu
istina, malo je skuplje, al je termin koji meni odgovara i ne moram ići daleko sa psom (ni jedna školica nam nije blizu) jer nemam prijevoz
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 23:38   #17
mimi5tvoj pas je vrlo samosvjestan i ne da da mu drugi šnjofaju guzu, jer bi to značilo da priznaje da im je podređen, a kako to riješiti,mislim da ćete morati u školu na socijalizaciju
M&N is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 19:28   #18
Quote:
M&N kaže: Pogledaj post
mimi5tvoj pas je vrlo samosvjestan i ne da da mu drugi šnjofaju guzu, jer bi to značilo da priznaje da im je podređen, a kako to riješiti,mislim da ćete morati u školu na socijalizaciju
(snjofaju guzu)
__________________
Ako vam cigla padne na glavu ništa strašno.Jedna cigla manje-više.
Toliko smo se puta preselili da više ni Lesi nezna gdje da se vrati. ;)
amarboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 01:41   #19
Gle, Smartie....ti si očito još jedan od primeraka ljudi koji su si nabavili pesa s ciljem da glumiš dobročiniteljicu...te fore o tome da bi se psi trebali ponašati kao psi si ostavi kada se preseliš u Bosnu u neku planinu s vukovima.
U situaciji ako pas posjeduje gazdu, onda je gazda vođa čopora i svom psu pa i drugima...tj jedan gazda svom, a drugo gazda drugom....to što je većina ljudi takva da ne mogu to postiću u odgoju svojih kućnih ljubimaca, to ne znači da je to pravilo koje opravdava pseće ponašanje....mislim da si se pretpostavljam potrudila oko tog da ti pas ne piša po kući, ali treba se potruditi da ti se pas ne ponaša niti vani kao gazda...tj. može s muškim drugim psom, ali sa štenetom...to nije dopustivo. Baš me zanima što bi se dogodilo da tvoj frajer opizdi vani neko žensko dijete... ne s..., postoje pravila.
Drugo, keksić nisam davao ja nego vlasnica malamuta.
Treće, elektični šoker su mi savjetovali veterinari iz vrlo cijenjene zagrebačke veterinarske klinike....pretpostavljam da bi i njima ti tako pametna dala jedinicu iz znanja.
Četvrto....da, moja kuja je iz jako fine familije...i to je očito nešto što te osobito pogadja...ali krivo si shvatila....to nije ovdje napisano u kontextu u kojem si to očito ti shvatila nego kako bi se naglasilo da je stabilnost karaktera a priori genetski uvjetovana...i naravno fenotipski...a u tom slučaju mi ne treba pas s dokazanom smanjenom radnom inteligencijom i nedostatkom autoriteta kako bi ju kvario.... (možeš me kontaktirati privatno da ti proslijedim literaturu ako ovo zadnje nisi baš shvatila)
nenos is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 09.01.2009., 08:08   #20
Quote:
nenos kaže: Pogledaj post
Gle, Smartie....ti si očito još jedan od primeraka ljudi koji su si nabavili pesa s ciljem da glumiš dobročiniteljicu...te fore o tome da bi se psi trebali ponašati kao psi si ostavi kada se preseliš u Bosnu u neku planinu s vukovima.
a kako bi se psi trebali ponašati? ko majmuni? ili ko foke? ili ko... ti???

Quote:
U situaciji ako pas posjeduje gazdu, onda je gazda vođa čopora i svom psu pa i drugima...tj jedan gazda svom, a drugo gazda drugom....
dobro...

Quote:
to što je većina ljudi takva da ne mogu to postiću u odgoju svojih kućnih ljubimaca, to ne znači da je to pravilo koje opravdava pseće ponašanje....
a nego kaj? ako ljudi nisu u stanju odgojiti psa pas se ponaša kako se ponaša... kaj je tu čudno??? kako bi se trebao ponašati? pristojno i naučeno, sam od sebe? ma nemoj moim te hahaha

Quote:
mislim da si se pretpostavljam potrudila oko tog da ti pas ne piša po kući, ali treba se potruditi da ti se pas ne ponaša niti vani kao gazda...tj. može s muškim drugim psom, ali sa štenetom...to nije dopustivo.
Znaš kaj... dođi k meni pa vidi kako se moji psi ponašaju, drugo ti nemam kaj za reći.

Quote:
Drugo, keksić nisam davao ja nego vlasnica malamuta.
Evo!!! hahaha Još ljepše! Ona ide davati keksić tvom psu ispred svog vjerojatno dominantnog i očito ljubomornog psa, ja ne znam zašto je to takva enigma i strava da se to dogodilo, kad se dogodilo nešto što je psećem svijetu sasvim normalno. Jači-kvači. Žišku? I pas se ponaša kao pas, daj shvati to. Kad imaš pse u čoporu ili uzmi vukove, jedu prvo najjači i najveći, ako se balavurdija približi - dobi po nosu. Oni jedu zadnji. Nemožeš ti sad pretvarat psa u čovjeka i očekivati da se pas ponaša onako kako je tebi u glavi. Možeš psa odgojiti i zatomiti te neke instinkte, što očito vlasnicima ovog malamuta baš ne polazi za rukom. Tom psu je tvoja bokserica ništa više od konkurencije koju treba gurnut sa strane. Psi ne znaju za prijateljstva kakva imaju ljudi, nisu zahvalni onako kako ljudi misle da bi trebali biti i ne vole na ljudski način. Oni su psi, životinje, sasvim drugi svijet.
Daj odi molim te, malo čitati i proučavati uzorke i uzroke psećeg ponašanja. Ne znam...


Quote:
Treće, elektični šoker su mi savjetovali veterinari iz vrlo cijenjene zagrebačke veterinarske klinike....
Ko zna šta si ti tao na*ro, jer ja ekipu iz Bube znam i ne smatram da bi to samo tako predložili.

Quote:
Četvrto....da, moja kuja je iz jako fine familije...i to je očito nešto što te osobito pogadja...
Ne, naravno da me ne pogađa, da pače, drago mi je da netko tako razmišlja i kad već kupuje da kupuje iz provjerene uzgajivačnice, to i zagovaram.

Quote:
ali krivo si shvatila....
a u tom slučaju mi ne treba pas s dokazanom smanjenom radnom inteligencijom i nedostatkom autoriteta kako bi ju kvario.... (možeš me kontaktirati privatno da ti proslijedim literaturu ako ovo zadnje nisi baš shvatila)
mislim da sam nako ove izjave itekako dobro shvatila. ti si običan snob koji nema pojma.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:17.