Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2008., 13:23   #201
evo vam današnja opširna studija o ekonomskom stanju hrvata .1/3 jedva sastavlja kraj sa krajem ,dodatnih 15% je u totalnoj banani pa im vi pričajte priće o televizorima i kaučima.http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomi...ija,22525.html isto tako podatak od neki dan 70% dobiti u Hrvatskoj su ostvarile firme iz Zagreba.
laser is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 22:29   #202
Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
krumpir je skuplji od svinjetine?
sorry sto izvlacim iz naftalina, ali ovo je neopisivo glupo
pogledaj sastav hranjivih tvari krumpira i mesa, pa ce ti biti jasno zasto i meso postoji u ljudskoj prehrani. tvojom logikom bi bilo najjeftinije živjeti na suncokretovom ulju, ne znam koliko košta litra, ali pokriva 3 dana energetskih potreba prosjecno aktivnog odraslog muskarca

kad sam već zabio glavu u ormar, evo još
Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
3. Povrće i soja umjesto mesa (zdravije)
ne pokriva potrebe za proteinima imalo aktivnijeg covjeka. da, pokusao sam. ali kila pileceg filea je 50ak kuna, a dovoljno za 3-4 osobe.
Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
4. svježe voće umjesto kolača, bokasa i slatkiša općenito (izgledam bolje).
nepotrebno oboje.
kad smo već kod prehrane, zobene pahuljice, najbolji moguci izbor kad je dorucak u pitanju, kostaju u konzumu 8 kn/kg. vidite je li to jeftinije od vaseg std dorucka.
Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
6. manje markirane hrane (umjesto nutele jefitniji namaz, sirevi isto, strano vino)
namazi, sirevi (izuzev svježeg posnog) i vino nepotrebni.

osnova prehrane su voda, zobene pahuljice, sezonsko povrce, mahunarke/grahorice razne, pileci file, tjestenina/riža, svježi sir i neki orašasti plodovi. nutritivno zadovoljavaju sve potrebe, sve izvan je luksuz.
Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
7. izlasci (teška srca smanjenje)
uz malo korištenja mozga mogu biti jako jeftini.
cheap izlasci/drustvene aktivnosti u Zagrebu:
- kino Tuškanac (150 kn godišnja ulaznica, 10 kn jednokratna)
- bilo kakva sportska aktivnost u dobrom drustvu
- šetnja Maksimirom/Sljemenom/...
- druženje uz film/pictionary/zajebanciju/lupanje glavom u zid kod nekog doma
- kupiti pivu/sok/vodu u ducanu i sjesti s prijateljem/partnerom/komšijom na omilljenu klupicu

Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
Imam jedno zanimljivo pitanje: Zašto štedimo?
zato da minimiziramo nepotrebne troškove i omogućimo si stvaranje viška sreCtava kojima amortiziramo iznenadne troškove koji se _uvijek_ događaju. dakle, ne čeka se krajnje neočekivan istek registracije koja pojede dobar dio plaće, nego se dio viška periodično pika u omiljeni način štednje i dočeka registraciju na volej. ovo je primjer blizak hrvatima, ne posjedujem automobil ne znam, bar je tak u mojem svijetu, input minus output je neka pozitivna vrijednost, koja se onda rasporedi na:
a) sredstva koja čame na računu (tj. u dioničkom fondu) i dižu se u slučaju žestokih sranja, kraja svijeta, emigracije na Mars i sl.
b) sredstva koja peglaju periodična (održavanje bicikla/automobila/aviona/psihičkog integriteta) ili sporadična (šteta od tuče/tučnjave/meteora, abortusi i sl.) zla.
c) luksuz (izlasci, knjige, putovanja, još jedne cipele, gobleni s vjerskim motivima, ...)

b) i c) čame na tekućem i u cash fondu, a rastakanje viška je po principu 50% u a), 30ak% u b), ostalo u c)

ako prihod minus rashod nisu pozitivni, netko je nesto jako sjebao i treba to hitno rješavati.
glazar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 23:58   #203
Quote:
glazar kaže: Pogledaj post
uz malo korištenja mozga mogu biti jako jeftini.
cheap izlasci/drustvene aktivnosti u Zagrebu:
- kino Tuškanac (150 kn godišnja ulaznica, 10 kn jednokratna)
- bilo kakva sportska aktivnost u dobrom drustvu
- šetnja Maksimirom/Sljemenom/...
- druženje uz film/pictionary/zajebanciju/lupanje glavom u zid kod nekog doma
- kupiti pivu/sok/vodu u ducanu i sjesti s prijateljem/partnerom/komšijom na omilljenu klupicu
E to mladi više ne rade, nije fora. Mora se svaki vikend izać u neki zadmiljen prostor pa se napit i nadrogirat i potrošit najmanje 200kn. A gdje su to naučili nije mi jasno. Lumpovao sam od 15-20 godine, ali kasnije mi se fakat nije dalo, par puta godišnje i to je to, a ne svaki vikend.
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 00:47   #204
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
E to mladi više ne rade, nije fora. Mora se svaki vikend izać u neki zadmiljen prostor pa se napit i nadrogirat i potrošit najmanje 200kn. A gdje su to naučili nije mi jasno. Lumpovao sam od 15-20 godine, ali kasnije mi se fakat nije dalo, par puta godišnje i to je to, a ne svaki vikend.
ja sam mlad :P
kao i ljudi s kojima izlazim.
izlazi se u tjednu, vikende provodim(o) na utrkama ili duuugim treninzima. izvan sezone na izletima. ili učeći

sama cijena izlaska nije bitna, dok god to prihodima možeš servisirati. nekom je, gledajući udio prihoda, sigurno manji problem otici na fensi večeru od par tisuća kuna, nego meni u SC na koncert. i to je potpuno OK.
glazar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 09:56   #205
[uz malo korištenja mozga mogu biti jako jeftini.
cheap izlasci/drustvene aktivnosti u Zagrebu:
- kino Tuškanac (150 kn godišnja ulaznica, 10 kn jednokratna)
- bilo kakva sportska aktivnost u dobrom drustvu
- šetnja Maksimirom/Sljemenom/...
- druženje uz film/pictionary/zajebanciju/lupanje glavom u zid kod nekog doma
- kupiti pivu/sok/vodu u ducanu i sjesti s prijateljem/partnerom/komšijom na omilljenu klupicu

I za takve izlaske treba odvojiti novce - npr. kino - odem 3x godišnje pa onda bar želim gledati film koji hoću, a ne zato što je jeftin upad.
Sportska aktivnost - i to eventualno košta osim šetnje ili trčanja po kvartu.
Do Sljemena/Maksimira treba nekako i doći. Tramvajska karta mislim da je 8 kn u jednom smjeru, znači za moju obitelj 48 kn tamo i natrag. Ili auto, a cijenu benzina neću uopće komentirati...
Ovo druženje je najbolje i to se i obično provodi, sreća da čovjek više ni videoteku ne mora plaćati... Ali i onda to košta, kupiš koju litru vina, eventualno se naruči pizza ili spremi neka jeftina hrana i bogme me skupi.

Dakle, svaki oblik zabave bar u mom slučaju košta. Ali opet, ako si ne mogu niti to povremeno priuštiti, padnem u depresiju. A što se hrane tiče, smatram da je to užasno skupo. Ako se čovjek pokuša zdravo hraniti, dakle kupovati integralnu tjesteninu, rižu, zobene pahuljice, posni sir i sl... (što ja radim), novci samo procure iz džepa. I sve to u redu ako si sam, ali ako imaš obitelj kao ja onda se troškovi uvelike povećavaju.
I ja pokušavam ponešto uštediti, ali baš ne ide, mislim ne znam čega bi se još trebala odreći, a da ipak tu i tamo provirim nos iz kuće?
zyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 17:22   #206
Quote:
zyo kaže: Pogledaj post
I za takve izlaske treba odvojiti novce - npr. kino - odem 3x godišnje pa onda bar želim gledati film koji hoću, a ne zato što je jeftin upad.
imam srece da zelim gledati dobar dio repertoara Tuškanca
Quote:
zyo kaže: Pogledaj post
Sportska aktivnost - i to eventualno košta osim šetnje ili trčanja po kvartu.
Do Sljemena/Maksimira treba nekako i doći. Tramvajska karta mislim da je 8 kn u jednom smjeru, znači za moju obitelj 48 kn tamo i natrag. Ili auto, a cijenu benzina neću uopće komentirati...
dođeš trčeći ili biciklom

Quote:
zyo kaže: Pogledaj post
Dakle, svaki oblik zabave bar u mom slučaju košta.
n isam rekao da su besplatni, nego jeftini oblici zabave
Quote:
zyo kaže: Pogledaj post
Ako se čovjek pokuša zdravo hraniti, dakle kupovati integralnu tjesteninu, rižu, zobene pahuljice, posni sir i sl... (što ja radim), novci samo procure iz džepa. I sve to u redu ako si sam, ali ako imaš obitelj kao ja onda se troškovi uvelike povećavaju.
odrede se prioriteti. meni su recimo kvalitetna prehrana i sport jako bitni i za to odvajam mnogo novca, ali s druge strane ne trebam cigarete (npr. kutija cigareta dnevno=bicikl od ~2500 Eura svakih 5 godina + odjeća/oprema/održavanje), nikakvo pice osim vode, mogu propustiti ljetovanje ili se zadovoljiti jeftinom destinacijom u Italiji, Francuskoj ili Sloveniji.
netko ce stvari posloziti drugacije, ali kako god okrenes, potrebno je i moguće zadržati razum i održavati kontrolu nad troškovima.

Quote:
zyo kaže: Pogledaj post
I ja pokušavam ponešto uštediti, ali baš ne ide, mislim ne znam čega bi se još trebala odreći, a da ipak tu i tamo provirim nos iz kuće?
odricanje bi bilo čin napuštanja nečeg što si možeš priuštiti. ako zbog nečeg odlaziš u minus i konacno odlucis to odjebati, ne radi se o odricanju, nego usklađivanju standarda s mogućnostima ja se recimo ne odričem bifteka svakodnevno, nego si ga jednostavno ne mogu priuštiti.
glazar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 00:32   #207
Quote:
anchicha kaže: Pogledaj post
Koliko para toliko muzike, sto znaci da je skuplje bolje od jeftinijeg. Složite si prioritete u životu, recimo na krevetu provedeš 1/3 života i to nije stavka na kojoj se štedi jer utječe na kvalitetu tvog života i zdravlja. Ja kad sam kupovao madrac kupio sam najbolje na tržištu a to je Tempur. Koštao je oko 13 kkn + par kkn za krevet ali vrijedi svake lipe.

Štedite na krpicama, cigaretama, novinama i ostalim stvarima koje nisu bitne u životu, na zdravlju ne štedite ...

Pozz
aj ti krevete drugdje prodavat, ivanko..
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 00:36   #208
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
ovo malo vuče ka nekim zavjerama


http://www.reklamacije.net/male-pric...jere/view.html
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 21:26   #209
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Sve napisano je istina...

Definitivno,american ( i ostale revolving kartice ) su generator dugova.
I minusi na tekućem...
Na sreću,nisam u minusu - minus mi može poslužiti za eventualne neplanirane troškove...

Tu su još troškovi za mobitele - nitko ih nije spomenuo.
Malo su ipak preveliki....
Ne treba se imati najnoviji model mobitela,mijenjati ga svaka dva mjeseca..
Isto tako,greška je kupovati "mobitele za 1 kn",uz pretplatu.Obavezati se da MORAŠ potrošiti određenu količinu novaca unaprijed svaki mjesec...
Meni se isplatio. Sve je relativno. Nekom se isplati za kunu ionako i ovako bi potrošio, samo bi još morao platiti aparat.

A dosta njih se nezna kontrolirati pa im se definitvno ne isplati pretplata, a gle tko to ne potroši u današnje vrime 100kn na mob? Onda bolje dobiti uređaj besplatno..
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 00:42   #210
ja sam kupio jedan prepaid vip od 35 kuna u zadnja 2 mjeseca.. i još mi vip poklonio 60 kuna ničim izazvan..

to bu trajalo još barem 2 mjeseca...
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 10:56   #211
štednja

Dakle, moja priča je standardna. Počeo sam živjeti solo. Kredit za stan. Bolovanje- smanjena plaća, veliki minus. Excel tablica, tjedni limit, dnevni limit.
Ne idem u dućan odmah kad idem s posla, jer idem obično gladan, nego odem doma, pogledam šta fali i onda kupujem.

Odem kod svojih na ručak svaki drugi dan, oni sretni ja nisam gladan. Nisam preoštar prema sebi. Planiram u 6 mjesecu 2009. živjeti bez minusa
nikculibrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 17:16   #212
Lijepo od tebe.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 22:24   #213
moram se pohvalit da sam prošli tjedan total zatvorila GO CARD Zagrebačke banke sa svim dugovima
još uvijek slavim
besplatni časopis na 6 mjeseci nikad od njih vidjela
plus ta kartica te samo mami na sve veće i veće trošenje a oni samo nabijaju hohštaplerske kamate
nikom ju nikad ne bih preporučila
__________________
consigliere
Jednostavna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 18:49   #214
ja prerezala Diners, onak, napola, još mi leži tako ranjen na komodi prije nego im ga vratim da mi zatvore račun

pa mi je ostao Master...skoro sam prekjučer i njega prerezala, al idem često van pa mi treba

sad sam napravila plan za izlazak iz minusa, svaki mjesec 2000 kn manje

pa sjedim doma da nigdje ne idem i da ne trošim
itapita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 13:04   #215
Question

evo..uključit ću se u razgovor...imam dijete od god dana..nisam radila, nedavno sam počela, međutim, ne možemo se izvuć iz minusa koji se nabirikao tokom tih godinu dana kada sam ja bila bez primanja a tu je i kredit za kuću koji iznosi 2500kn...sada imamo 9000kn primanja, od toga trebamo platit kredit, vrtić, režije, živjeti... u minusu smo 16 000kn...kreditne kartice imamo ali nikad nismo koristili...grijemo se na drva i to nas košta 2000kn godišnje, topla voda i kuhanje na plin, al rata je 130kn, pa nam je to prihvatljivo... molim nekoga da savjetuje kako rasporediti novac a da nam ostane za živjeti i da uzme u obzir da nam treba svaki mjesec 500kn za dijete-pelene, krema..itd...radim već neko vrijeme ali minus se ne smanjuju, to nas je sad počelo jako zabrinjavati... molim pomoć...
lijenčina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 13:52   #216
Quote:
lijenčina kaže: Pogledaj post
evo..uključit ću se u razgovor...imam dijete od god dana..nisam radila, nedavno sam počela, međutim, ne možemo se izvuć iz minusa koji se nabirikao tokom tih godinu dana kada sam ja bila bez primanja a tu je i kredit za kuću koji iznosi 2500kn...sada imamo 9000kn primanja, od toga trebamo platit kredit, vrtić, režije, živjeti... u minusu smo 16 000kn...kreditne kartice imamo ali nikad nismo koristili...grijemo se na drva i to nas košta 2000kn godišnje, topla voda i kuhanje na plin, al rata je 130kn, pa nam je to prihvatljivo... molim nekoga da savjetuje kako rasporediti novac a da nam ostane za živjeti i da uzme u obzir da nam treba svaki mjesec 500kn za dijete-pelene, krema..itd...radim već neko vrijeme ali minus se ne smanjuju, to nas je sad počelo jako zabrinjavati... molim pomoć...
Ne kužim zašto plačate članarine za kreditne kartice ako ih ne koristite? Ne znam koliki limit imaš po kreditnim karticama i kako ti se poklapaju obračuni i plača ali ako je moguće ja bi zamijenio skupi minus sa beskamatnim kreditiranjem po karticama.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 13:56   #217
Počeli smo kao ameri da idemo u dugove i kreditiramo se do grla, ba fino, kapitalizam majka!
sultan444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 16:29   #218
Quote:
lijenčina kaže: Pogledaj post
evo..uključit ću se u razgovor...imam dijete od god dana..nisam radila, nedavno sam počela, međutim, ne možemo se izvuć iz minusa koji se nabirikao tokom tih godinu dana kada sam ja bila bez primanja a tu je i kredit za kuću koji iznosi 2500kn...sada imamo 9000kn primanja, od toga trebamo platit kredit, vrtić, režije, živjeti... u minusu smo 16 000kn...kreditne kartice imamo ali nikad nismo koristili...grijemo se na drva i to nas košta 2000kn godišnje, topla voda i kuhanje na plin, al rata je 130kn, pa nam je to prihvatljivo... molim nekoga da savjetuje kako rasporediti novac a da nam ostane za živjeti i da uzme u obzir da nam treba svaki mjesec 500kn za dijete-pelene, krema..itd...radim već neko vrijeme ali minus se ne smanjuju, to nas je sad počelo jako zabrinjavati... molim pomoć...
16 000 pa to nije minus....
Moj munus tekući 10 000
Dajners 11 000
Go kard 11400
Ameriken 7000
Ženin tekući 4000
Ženin dainers 22 000
Kredit za auto 80 000
Sitnica
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 20:04   #219
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
16 000 pa to nije minus....
na 9000 kuna mjesečnih primanja to je veliki minus
Zara1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 20:10   #220
Quote:
Zara1 kaže: Pogledaj post
na 9000 kuna mjesečnih primanja to je veliki minus
zapravo na 6500, jer je 2500 kredit za kuću i to je fiksni mjesečni izdatak
Zara1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:29.