Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2016., 11:02   #301
EKipa, jel tko ovdje prosao citav Velebitski planinarski put?
http://www.hps.hr/files/data/115/_re...ithoutgrow.jpg

Ako jest, zanima me za pocetak kolika litraza ruksaka bi mi bila idealna? Je li dosta 42 litre?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 11:50   #302
Prošla ja
Išlo nas je troje i svatko je imao 60-65 litarski ruksak.
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 17:59   #303
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
EKipa, jel tko ovdje prosao citav Velebitski planinarski put?
http://www.hps.hr/files/data/115/_re...ithoutgrow.jpg

Ako jest, zanima me za pocetak kolika litraza ruksaka bi mi bila idealna? Je li dosta 42 litre?
Nije dovoljno. U njega ne stane klopa, cuga, obleka, oprema i sve ostalo za 5-7 dana, ovisno koliko će vam trebati i kojim putem idete. Jeropskrbe hranom nema osim ako se posebno ne dogovori s nekim (Zavižan, Prpa, Alan..), A vode treba oko 3l/danu (i više ako su ruksaci teži) a pitanje je gdje se opskrbiti putem. Plus vreće za spavanje, karimati... Onaj 60-65l je taman dovoljan.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 18:05   #304
Kada smo mi išli, ja sam imao 65 litarski.
Frend je imao 32 litarski koji je bio teži od mog

Da sad idem, uzeo bih 40 litarski jer sam nagruvao previše teških pizdarija koje nisu bile skroz potrebne.

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 19:43   #305
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
Nije dovoljno. U njega ne stane klopa, cuga, obleka, oprema i sve ostalo za 5-7 dana, ovisno koliko će vam trebati i kojim putem idete. Jeropskrbe hranom nema osim ako se posebno ne dogovori s nekim (Zavižan, Prpa, Alan..), A vode treba oko 3l/danu (i više ako su ruksaci teži) a pitanje je gdje se opskrbiti putem. Plus vreće za spavanje, karimati... Onaj 60-65l je taman dovoljan.
Za opskrbu imamo info i tocke, to nije problem. Vrecu bi eventualno stavila van na ruksak. Ili bi neke stvari objesila izvana.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 08:51   #306
Bila sam i ja na toj turi. Detaljnije imaš u postu broj 264.

Imala sam ruksak 45+10, put je trajao 8 dana. Svu hranu sam nosila od prvog dana.
Missy Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 09:40   #307
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Za opskrbu imamo info i tocke, to nije problem. Vrecu bi eventualno stavila van na ruksak. Ili bi neke stvari objesila izvana.
Naravno, vreća i podloška ti moraju biti vani jer nema mjesta u ruksaku. Uz jaki asketizam, čak ako ste si dogovorili opskrbu na bar dvije točke jako je na usko (večeri na Velebitu kreću prema 10 i manje Celzijevaca, trebaš i toplije/deblje stvari, pončo i slično). Ali..
Mislim da je bolje ići na sigurnije i s većim ruksakom. Pogotovo ako do sad niste to probali.

E da, i računajte da sklonište na Šugarskoj dulibi (kontejner) više nije u funkciji.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 12:16   #308
Plan za slijedecu godinu u svibnju

Missy Cat, svakako cu pogledati hvala
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 15:15   #309
Mi smo opskrbu za druga 4 dana pustili kod Prpe


Sent ...
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 13:59   #310
Kakva je sada kombinacija sa spavanjem između Ždrila i Stapa? Jel se to može odraditi u jednom danu?
Roders is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 11:42   #311
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
EKipa, jel tko ovdje prosao citav Velebitski planinarski put?
http://www.hps.hr/files/data/115/_re...ithoutgrow.jpg

Ako jest, zanima me za pocetak kolika litraza ruksaka bi mi bila idealna? Je li dosta 42 litre?
Prošao sam VPP nekoliko puta. Koliko robe ti treba zavisi o godišnjem dobu, koliko hrane zavisi o tome gdje ćeš dopunjavati zalihe. Ekipa može dogovoriti da netko doveze namirnice na Alan, ili na Baške Oštarije.. U tom slučaju ruksak bude manji i lakši. Ili želite nositi sve sa sobom za tjedan dana... Ako spavate po skloništima treba vam vreća i podmetač.. Ja sam za Velebit koristio ruksak od 65 l... Računaj još na zalihe vode (par litara dnevno) kabanicu i masu sitnih potrepština koje trebaš imati...
Dok 4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 12:29   #312
Pozdrav svima,
imam pitanje,
planiram/o na Premuzicevu stazu u desetom mjesecu, drugi/treci vikend.
Zanima me kako ide sa spavanje u Rossijevoj Kolibi,
Ima li netko dezurni tamo, kakvo je stanje u samoj kolibi (citao sam da neka sklonista znaju biti u losem stanju pa zato pitam)
i da li u ovo dobra mogu ocekivati guzvu odnosno da bude jos ljudi tamo i jel se moze u tome slucaju stvaiti sator vani (posto je to jos dio nac parka?)
Fowler is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 18:05   #313
Nema dezurstva, dodes do Rossijeve, ak ima mjesta smjestis se. Ako ne, sator na livadi ispod ,jos nisam cuo da je itko radio probleme zbog toga. Ako dode netko od randgera,
budite normalni, objasnite situaciju, sve se da dogovorit
Skloniste je skroz ok, bilo cisto i uredno kad sam zadnji puta bio tamo.
Ozzy Smb is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 21:25   #314
Ako i nema nikog od ljudi, a ono sigurno ima familija miševa (i puhova ?), pa nećete spavati sami, već će vas oni zabavljati.

Hannan Ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 20:50   #315
Quote:
Fowler kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
imam pitanje,
planiram/o na Premuzicevu stazu u desetom mjesecu, drugi/treci vikend.
Zanima me kako ide sa spavanje u Rossijevoj Kolibi,
Ima li netko dezurni tamo, kakvo je stanje u samoj kolibi (citao sam da neka sklonista znaju biti u losem stanju pa zato pitam)
i da li u ovo dobra mogu ocekivati guzvu odnosno da bude jos ljudi tamo i jel se moze u tome slucaju stvaiti sator vani (posto je to jos dio nac parka?)
Između ostaloga prati prognozu i budi spreman na niske temperature. Meni se ovaj vikend desilo da kada sam po mrklom mraku napokon stigla do skloništa Ograđenica, da je bilo puno i onda po buri traži prikladno mjesto za spavati na otvorenom...uspijeli nekak dignut šator, zavukli se u vreće...nisam se nikako mogla ugrijat...puhalo cijelu noć. Jedva jutro dočekala...sve u svemu, avantura.
JustSpicy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 10:07   #316
Planiramo na Sj Velebit za vikend, na Zavizan (ovaj prethodni put je ocito otpao ).

Vremenska prognoza je :
https://www.yr.no/place/Croatia/Othe...hut)/long.html

U biti me zanima savjeti koliko je ok ovo doba za ici tamo ?
Fowler is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 14:14   #317
Quote:
Fowler kaže: Pogledaj post
Planiramo na Sj Velebit za vikend, na Zavizan (ovaj prethodni put je ocito otpao ).

Vremenska prognoza je :
https://www.yr.no/place/Croatia/Othe...hut)/long.html

U biti me zanima savjeti koliko je ok ovo doba za ici tamo ?
Kojom stazom?
Ursus actor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 14:42   #318
s obzirom na prognozu (uz najavljenu buru, windchill će biti brutalan), ja bih preskočila ovaj vikend

Edit, dhmz je izdao i meteo alarm
__________________
Restart and reboot yourself

Zadnje uređivanje Prolaznica : 04.01.2017. at 16:08. Reason: meteo
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 17:02   #319
Quote:
Prolaznica kaže: Pogledaj post
s obzirom na prognozu (uz najavljenu buru, windchill će biti brutalan), ja bih preskočila ovaj vikend

Edit, dhmz je izdao i meteo alarm
Da, vidio sam i odgađamo ipak..
Ne brine me toliko zima koliko vjetar a ako ce biti tako (orkanska bura) pretpostavljam da ipak nema smisla ici.

@Ursus actor
Plan mi je bio stacionirati se na zavizan u dom, pa onda jedan dan premuzicevom do rosijeve i natrag, a drugi oko zavizana neke staze/vrhove..
Fowler is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 06:40   #320
Do zavižana možeš uvijek, bez beda po cesti iz oltara, ako je staza zatrpana.
Najavite se Anteu naravno.
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:10.