Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2013., 22:16   #101
kakve su to gluposti da sc neće produljit članstvo sve dok ne uplatimo zdravstveno i sve zaostatke odkad nam je prestalo vrijedit?
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 22:24   #102
evo odgovora iz SC-a....

U skladu sa Zakonom o obveznom zdravstvenom osiguranju (NN broj 150/08, 94/09, 158/09, 71/10 i 139/10) i Pravilnikom o pravima, uvjetima i načinu ostvarivanja prava iz obveznoga zdravstvenog osiguranja u slučaju ozljede na radu i profesionalne bolesti (NN 01/11, 153/11, 51/12, 126/12 i 147/12 ) Student servis je obvezan sve članove prijaviti u HZZO putem tiskanice 5, a HZZO ne uvažava prijavu ukoliko student/ica nema osnovno zdravstveno osiguranje po bilo kojoj osnovi.
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 22:55   #103
pa jel neko dobil odgovor iz ministarstva, dal će izmjena stupit na snagu već?

kaj ću krenut sad plaćat ak će doć do izmjene uskoro..
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 22:59   #104
Poštovani,

vezano uz Vaš upit o stupanju na snagu Zakona o izmjenama Zakona o obveznom zdravstvenom osiguranju, prijedlog kojeg je objavljen na web stranici Ministarstva zdravlja, izvješćujemo Vas da u ovom trenutku nismo u mogućnosti dati točan podatak o datumu stupanju na snagu Zakona. Naime, ako Zakon bude izglasan u Hrvatskom saboru u sadržaju kakav je predložen trebao bi stupiti na snagu osmoga dana od dana objave u „Narodnim novinama“. Međutim do samog upućivanja prijedloga Zakona u saborsku proceduru prijedlog treba proći propisanu proceduru –pribavljanje mišljenja nadležnih tijela državne uprave, što je u tijeku, te po zaprimanju mišljenja prosljeđivanje prijedloga Vladi Republike Hrvatske u čijoj je nadležnosti, sukladno Zakonu o Vladi Republike Hrvatske, predlaganje Zakona Hrvatskom saboru.

S poštovanjem,
Nevenka Mirković, Uprava za pravne i financijske poslove, Ministarstvo zdravlja'
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 23:25   #105
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Poštovani,

vezano uz Vaš upit o stupanju na snagu Zakona o izmjenama Zakona o obveznom zdravstvenom osiguranju, prijedlog kojeg je objavljen na web stranici Ministarstva zdravlja, izvješćujemo Vas da u ovom trenutku nismo u mogućnosti dati točan podatak o datumu stupanju na snagu Zakona. Naime, ako Zakon bude izglasan u Hrvatskom saboru u sadržaju kakav je predložen trebao bi stupiti na snagu osmoga dana od dana objave u „Narodnim novinama“. Međutim do samog upućivanja prijedloga Zakona u saborsku proceduru prijedlog treba proći propisanu proceduru –pribavljanje mišljenja nadležnih tijela državne uprave, što je u tijeku, te po zaprimanju mišljenja prosljeđivanje prijedloga Vladi Republike Hrvatske u čijoj je nadležnosti, sukladno Zakonu o Vladi Republike Hrvatske, predlaganje Zakona Hrvatskom saboru.

S poštovanjem,
Nevenka Mirković, Uprava za pravne i financijske poslove, Ministarstvo zdravlja'
:banghead:

Sent from my GT-S6500D
dostojevska is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 00:22   #106
jel sad moramo platit i te zaostatke tj. od trenutka kad smo navršili 26 god? zaostaci su neizbježni u svakom slučaju,kad tad ćemo se prijavit na hzz opet
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 00:25   #107
o kakvim zaostacima pričaš...koja je tvoja situacija...

svi redovni studenti 26 +, ako su po starom zakonu imali regulirano besplatno zdravstveno preko faxa, imaju ga do 31.10.2013....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 07:57   #108
nisam znal to,ja već odjavil sa hzzo-a..žena mi tam rekla da mi zdravstveno prestalo vrijedit još u sedmom mjesecu kad sam navršil 26 god..
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 08:33   #109
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
ona je kao izvanredni upisala fax, jer je tako upala na rang listi, a na drugom je upala kao redovni i preko njega imala zdr. osiguranje....na oba je sad zadnja - 5. godina (sve u roku) i dosad je bila osigurana kao redovni....upisi su ovaj tjedan i tada dobiva sve potvrde....jel će onda vrijediti potvrda izv.st. s obzirom da je dosad u ovo vrijeme donosila potvrde o statusu redovnog, ali s drugog faxa...
Neka uzme potvrdu da se upisala/prebacila na izvanredni studij s 01.10. (mislim da s tim datumom izdaju potvrde) i neka se prebaci na osig. nez. osobe.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 08:58   #110
Studenti divljeg zapada Balkana nemaju zdravstveno osiguranje

Studenti divljeg zapada Balkana nemaju zdravstveno osiguranje

Clanak koji opisuje problem vezan uz obvezno zdravstveno osiguranje 26+. Prica je izasla u javnost.

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...siguranje.html
dostojevska is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 09:03   #111
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Vjerovatno će ih netko njihove stavove uzet u obzir
Studenti divljeg zapada Balkana nemaju zdravstveno osiguranje

Clanak koji opisuje problem vezan uz obvezno zdravstveno osiguranje 26+. Prica je izasla u javnost. Nastojimo "probuditi" i ostale medije. Prikljucite se grupi.

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...siguranje.html

grupa:https://www.facebook.com/groups/2342...98101/?fref=ts
dostojevska is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 11:52   #112
zikomid - hvala

Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
nisam znal to,ja već odjavil sa hzzo-a..žena mi tam rekla da mi zdravstveno prestalo vrijedit još u sedmom mjesecu kad sam navršil 26 god..
ti si onda specifična situacija, jer si taman napunio 26 nakon što je zakon stupio na snagu...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 23:38   #113
zikomid - na faxu su joj rekli da treba od njih uzeti odjavnicu, jer će inače u sustavu hzzo-a vidjeti da je prijavljena kao redovni na jednom i neće htjeti osigurati kao izvanredni na drugom, jel to točno? Hoće postavljati pitanja ako vide da je bila redovno osigurana preko filozofskog, a sad donosi potvrdu o izvanrednom s ekonomije za 2013/14....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 15:35   #114
Poštovani,



Zakonom o obveznom zdravstvenom osiguranju („Narodne novine“ 80/13.) nije predviđena posebna osnova osiguranja kojom bi redovitim studentima koji su navršili 26. godinu života, a do toga roka nisu završili redovito školovanje, kao i redovitim studentima koji kasnije započinju sa studiranjem, bilo omogućeno i ostvarivanje statusa i prava u obveznom zdravstvenom osiguranju na teret sredstava državnog proračuna RH. Stoga redovitim studentima područna služba HZZO-a mora utvrditi da li ispunjavaju uvjete za stjecanje statusa u obveznom zdravstvenom osiguranju prema nekoj drugoj zakonskoj osnovi osiguranja (primjerice, kao član obitelji preko supružnika) ili su se obvezni osigurati u skladu s člankom 13. navedenog Zakona kao osigurana osoba. Osigurane osobe prava i obveze iz obveznoga zdravstvenog osiguranja stječu pod uvjetom da su prethodno jednokratno uplatile doprinos za obvezno zdravstveno osiguranje na najnižu osnovicu za obračun doprinosa za obvezno zdravstveno osiguranje od dana prestanka ranijeg statusa osigurane osobe, a najdulje za razdoblje od 12 mjeseci (357,95 kuna mjesečno). Navedeni Zakon je donio Sabor RH, a HZZO se mora pridržavati zakonskih odredbi.



Prema našim saznanjima, Ministarstvo zdravlja izradilo je Prijedlog Zakona o izmjenama Zakona o obveznom zdravstvenom osiguranju na prijedlog Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta. Predlaže se izmjena odredaba Zakona kojima je reguliran status osiguranika u obveznom zdravstvenom osiguranju osnovom redovitog studiranja na način da se redovitim studentima osigura obvezno zdravstveno osiguranje u trajanju od 8 godina po osnovi redovitog studiranja. Navedeno možete vidjeti na poveznici: http://www.zdravlje.hr/zakonodavstvo/prijedlozi_zakona . Javna rasprava o navedenim izmjenama Zakona traje do 16.10.2013. godine



S poštovanjem,

Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje
itoru is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 13:17   #115
NOVI ČLANAK- STUDENTIMA IZNAD 26 DOSTA DISKRIMINACIJE: ŽELE BESPLATNO ZDRAVSTVENO TE DA NE BUDU ZADNJA RUPA NA SVIRALI

http://www.srednja.hr/Studenti/Vijes...upa-na-svirali
dostojevska is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 12:11   #116
Što treba da se ostvari zdravstveno osiguranje kao nezaposlena osoba?

Naime, zašto se studenti ne bi prijavili kao nezaposlene osobe?
Provjeravaju li na birou / HZZO-u studiraju li ljudi ili su odustali od faksa u međuvremenu?
__________________
Q: [to Chakotay] Facial art. Ooh, how very wilderness of you.
crvenooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 21:56   #117
Novi tekst o problemu:


http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijek...am-zdravstveno
EmAerIenA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 23:10   #118
Quote:
crvenooka kaže: Pogledaj post
Što treba da se ostvari zdravstveno osiguranje kao nezaposlena osoba?

Naime, zašto se studenti ne bi prijavili kao nezaposlene osobe?
Provjeravaju li na birou / HZZO-u studiraju li ljudi ili su odustali od faksa u međuvremenu?
Sjajno pitanje. Meni se čini da ne možeš istovremeno biti redovni student i nezaposlena osoba jer se krši nešto iz zakona o radu. Možda ima neki pravni stručnjak koji bi mogao nešto više reći o tome.
No, znam za nekoliko primjera ljudi koji su se, iako su bili redovni studenti, uspjeli prijaviti na burzu. HZZ je valjda taj koji bi to trebao provjeravati, HZZO samo osigurava kad im netko iz HZZ-a kaže e ovaj je nezaposlen.
I ja ću tako napraviti ako mi nove izmjene zakona ne omoguće da se osiguram kao student.
davidiot is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 00:20   #119
nakon što isteknu studentska prava, je li 30 dana još pokrivenih za zdravstveno osiguranje ili u tom periodu 'pretvorbe' nema mogućnosti korištenja Z.O.?

konkretno trebao bih zubaru istekla mi studentska prava 30.9.
vbr666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 09:16   #120
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
o kakvim zaostacima pričaš...koja je tvoja situacija...

svi redovni studenti 26 +, ako su po starom zakonu imali regulirano besplatno zdravstveno preko faxa, imaju ga do 31.10.2013....
Jesi li ti sigurna da je to točno? Jer ja sam to pokušala objasniti ovima u osječkom hzzo i rekli su mi da su nas sve koji imamo 26 godina odjavili iz sustava sa 30.6. i trebamo platiti te retroaktivne troškove od 1.7., a ja sam od početka prošle akademske godine bila osigurana preko fakulteta..kaže ona da su tako dobili nalog, al po nekoj logici mi imamo pravo do kraja akademske godine biti osigurani preko fakulteta...
bubios is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:03.