Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2013., 12:20   #121
Moj brat je prosli tjedan isao produzit zdrastveno i dopunsko. Imao je ovjerenu tiskanicu 2 i potvrdu s faksa. Zenska s saltera je rekla da mu ne treba tiskanica koja je ovjerena na faksu. Jer osiguranje ne ide vise prek faksa nek prek nas osobno. Ja sam isla danas i na onom salteru za informacije zenska mi je dala papir koji je zaklamala za potvrdu s faksa i rekla da to ispunim i stavim u drveni sanducic. Sad kad ce oni meni promineit status i produzit ZO i dopunsko. I jel ja trebam jos sta radit?
Minkae is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 12:39   #122
Mislim da je to sve, ne trebaš ništa drugo raditi.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 17:43   #123
Nedavno sam diplomirao i ovaj pon sam u HZZO-u napravio odjavu i prijavio se kao nezaposlena osoba. Zanima me dopunsko osiguranje koje sam do sada imao kao redovni student. Provjerio sam putem onog linka i piše da vrijedi do 12.06.2014.
Znači nema veze što više nisam redovni student, ono vrijedi godinu dana od produljenja?
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 17:53   #124
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Nedavno sam diplomirao i ovaj pon sam u HZZO-u napravio odjavu i prijavio se kao nezaposlena osoba. Zanima me dopunsko osiguranje koje sam do sada imao kao redovni student. Provjerio sam putem onog linka i piše da vrijedi do 12.06.2014.
Znači nema veze što više nisam redovni student, ono vrijedi godinu dana od produljenja?
Nisam sigurna, ali mislim da su ti trebali odmah ukinuti dopunsko osiguranje jer više nemaš na njega pravo. Tako su bar meni kad sam došla na HZZO, nisam više redovan student pa su mi odmah automatski ukinuli i dopunsko kad su rješavali osnovno osiguranje (bez obzira što piše na onom linku).
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 17:55   #125
Na linku vidim da je promijenjena kategorija i osnova osiguranja u F 120, ali je dopunsko ostalo isto.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 09:03   #126
Imam skoro 27 godina zadnje tri godine imam obavezno zdravstveno kao nezaposlena osoba, kategorija F osnova 115. sad sam upisao 1. godinu diplomskog studija redovno, a prije godinu dana sam završio preddiplomski kao izvanredni student i imao sam obavez. zdravstveno kao nezaposlena osoba. dopunsko plačam sam i gledao sam na www.hzzo.... da mi vrijedi još do 23.11.2013., točno u vrijeme kad sam samovoljno sklopio policu dopunskog prije par godina. nitko me za hzzo-a nije ništa kontaktirao/zvao ja uredno plačam premiju dzo-a i nitko se ne žali
koja je moja procedura s obzirom na ovaj novi zakon da redovni studenti preko 26 god. gube zdravstveno?
mogu li imati obavezno zdravstveno kao nezaposlen dopunsko sam plačam i redovno studirat?
__________________
Čast svakome, veresija nikome!!!
DENNY is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 09:11   #127
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
Mislim da je to sve, ne trebaš ništa drugo raditi.
Hvala. Bilo mi je cudno jer nisam dobila nikakav papir od njih kao potvrdu da sam produzila ZO i dopunsko....
Minkae is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 20:44   #128
Veceras na HRT3, 21:00,emisija Peti dan-jedna od tema obvezno zdravstveno osiguranje 26+

Sent from my GT-S6500D
dostojevska is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 02:30   #129
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Nedavno sam diplomirao i ovaj pon sam u HZZO-u napravio odjavu i prijavio se kao nezaposlena osoba. Zanima me dopunsko osiguranje koje sam do sada imao kao redovni student. Provjerio sam putem onog linka i piše da vrijedi do 12.06.2014.
Znači nema veze što više nisam redovni student, ono vrijedi godinu dana od produljenja?
Odi se prijavi za plaćanje ili vidi da li ga možeš dobiti nekako besplatno. Meni je isto pisalo do 2014. i slučajno sam pitala da bi me odjavili unazad i pošto sam se liječila u međuvremenu sam morala pisati zamolbu da ne platim. Uglavnom, očekujem gadniji račun.
Lajava Lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 07:52   #130
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
o kakvim zaostacima pričaš...koja je tvoja situacija...

svi redovni studenti 26 +, ako su po starom zakonu imali regulirano besplatno zdravstveno preko faxa, imaju ga do 31.10.2013....
ne bih rekao. ili ne pričamo o istom. bio sam u zubara prije par dana i kažu mi da mi je isteklo osiguranje 30.9. sad mi je dala drugi termin i moram do se do tada osigurati. izgleda da mi je jedina opcija plaćanje.
hulijo đuturum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 08:38   #131
IZVANREDNA PRESS KONFERENCIJA HRVATSKOG STUDENTSKOG ZBORA – PRATITE UŽIVO PUTEM LIVE STREAM-a

U nedjelju, 20. listopada 2013. s početkom u 10.00 sati Hrvatski studentski zbor održat će izvanrednu press konferenciju na temu studentskog standarda i problematike zdravstvenog osiguranja studenata.
Od 10.00 sati pratite uživo prijenos press konferencije putem sljedećeg linka: http://goo.gl/sG8dUk

CARNet - Media on Demand
mod.carnet.hr
CARNet - Media on Demand
dostojevska is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 12:24   #132

STUDENTSKI ZBOR: NA ULICI ĆE BITI OSAM TISUĆA REDOVITIH STUDENATA BEZ ZDRAVSTVENOG OSIGURANJA

http://www.srednja.hr/Studenti/Vijes...nog-osiguranja
dostojevska is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 16:04   #133
brat mi je na razmjeni studenata u litvi, otišao je krajem osmog mjeseca, taman kad se sve ovo pocelo spominjat (otisao je 22.8. ak se dobro sjecam) i kaj sad, kak on sebi moze sredit zdravstveno? indeks je kod njega, zdravstvena je kod njega, osobna, putovnica.......... morao je prije puta nekaj sredjivat oko zdravstvenog da bude osiguran vani (ko i inace kak se radi) i nisu mu nis rekli neg su sve napravili po (staroj) proceduri.. vraca se tek u prvom mjesecu..

kak on moze rijesit sve?
Vaniica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 17:41   #134
do 2010.godine sam bio redovan student otad pa sve do sad sam izvanredan i uskoro cu napuniti 26.godina(nisam prijavljen na biro)

zanima me kako sam ja dosad bio osiguran(do 2010.to je islo preko roditelja koliko se sjecam,nikad nisam se zanimao za to) i kako cu biti osiguran nakon sto napunim 26.godina

sta ukoliko se ne prijavim na biro nakon sto napunim 26.godina??
hitno11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 18:21   #135
izgleda da ćemo morat platit zaostatke do izglasavanja novog zakona..sam me zanima s čim ću platit zaostatke od 7.mj
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 18:35   #136
Quote:
hitno11 kaže: Pogledaj post
do 2010.godine sam bio redovan student otad pa sve do sad sam izvanredan i uskoro cu napuniti 26.godina(nisam prijavljen na biro)

zanima me kako sam ja dosad bio osiguran(do 2010.to je islo preko roditelja koliko se sjecam,nikad nisam se zanimao za to) i kako cu biti osiguran nakon sto napunim 26.godina

sta ukoliko se ne prijavim na biro nakon sto napunim 26.godina??
ti si bio osiguran preko roditelja dok si bio redovni....u trenutku kad si prešao na izvanredni, morao si se osigurati na hzzo-u u roku 30 dana od prelaska na izvanredni....ako to nisi učinio, nemaš zdravstveno....burza nema veze s ničim, niti tvojih 26 godina, jer nisi redovni...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 14:02   #137
Jooj, mrzim što moram postavljati pitanja ovako, ali dvaput sam zvala info telefon HZZO-a i dvaput dobila različit odgovor.
Imam tu studenta koji je ove godine prešao s redovitog na izvanredni studij i sad mu valja regulirati zdravstveno. Kad sam prvi put zvala, rekli su da treba doći u HZZO s potvrdom od faksa i nekom tiskanicom. Onda sam pročitala pola ove teme i vidjela da se spominje i odjava (jer je bio osiguran preko roditelja) pa sam opet nazvala da pitam treba li se i to obaviti, na što mi je rečeno da ne treba, te da donese samo osobnu i potvrdu od faksa, ona tiskanica se uopće ne spominje više.


Što je sad s tim? Zovem već dva sata opet, ali se nitko ne javlja. Dijete radi pa mu nije baš zgodno obilaziti institucije po nekoliko puta.
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 21:44   #138
ej,
jel mi moze neko rec gdje mogu produljit zdravstveno?
bilo gdje s ovog popisa ili?
http://www.hzzo-net.hr/02_04_20.php
jer neki mi pricaju jedno, neki drugo.
hvala
blabla222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 17:53   #139
Imam 27 godina, redovan student.

Ovo su moji podaci

OBVEZNO OSIGURANJE
MBO 132315307
FLID/ID 523 / 15755218
Kategorija A
Osnova 00208
Područni ured 114

Što sad trebam napraviti da bih i dalje imao osiguranje?
WilliamsF1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 12:05   #140
Mene to isto zanima. Imam 26 god, zbog obiteljskih/financijskih problema nisam uspjela rijesiti diplomski na vrijeme, prebacila sam ga i jos sam redovno student sa svim pravima, ali zdravstveno se cini da moram plaćati.

Problem je sto radim preko sca i sama se uzdrzavam, nemam obitelj, ni dečka/muža, solo sam. ako spusim studentska prava pusim posao i onda sam doslovno na cesti.

A nemam ni sredstava da si uplaćujem zdravstveno, niti opciju da se udam, ni rođu s firmom da me fiktivno prijavi....


Ima li netko ideju sto da radim? Mislim mora valjda neka opcija postojati jer sam totalna socijala, a ne zelim niti ispisati se s faxa na pragu dipklome....
__________________
"vi ste se zabunili, on nema ženu!"
shae is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:54.