Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2005., 12:44   #1
je li sat-dva nasamo s M. Filipovicem "cruel and unusual punishment"

Ne znam jel to postoji u nasem Ustavu (mislim da ne), ali u americkom pise da se nikoga ne smije podvrgnuti okrutnoj i neobicnoj kazni...

E, sad, ja od subote ujutro smisljam kako bih kaznila tipa koji je istukao dijete od mjesec dana. i nista mi ne pada na pamet, jer zatvorit ga dozivotno nemres, a poslat ga u zatvor na 2-3 mjeseca (sto ce vjerojatno dobit) mi se cini toliko neadektvatno, toliko besmisleno da me muka od toga lovi.

I sjetila sam se jutros: treba njemu priustiti to sto je on priustio djetetu!!! Kao dodatna kazna ce mu ostat to da ce se on do kraja zivota sjecat kako ga je izdevetao netko sto puta jaci od njega (jer budimo realni, da je tip ikakva "muskarcina", ne bi dizao ruku na dijete i zenu), a beba ce na svu srecu to zaboraviti...

any thoughts?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 12:55   #2
Unhappy

Quote:
kemik kaže:
E, sad, ja od subote ujutro smisljam kako bih kaznila tipa koji je istukao dijete od mjesec dana.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 15:53   #3
Ideja je dobra.
Ali kako je realizirati?

Ja ću pomoći kako mogu.

:asshole:
 
Odgovori s citatom
Old 15.02.2005., 22:58   #4
Adekvatna kazna za tog tipa bi bila da recimo godinu dana radi bez naknade ( pod nazorom dakako) u ustanovi koja zbrinjava djecu i odrasle koja imaju trajne i teske posljedice - mentalnu retardaciju i sl. i ne mogu se sama brinuti o sebi. Neka vidi sto za posljedicu ima ono sto je on ucinio.
U kombinaciji sa nekom vrstom terapije jer su dobre sanse da je i on kao dijete bio tucen i pretucen i na zalost nikada nije naucio bolje.
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2005., 23:13   #5
Quote:
diadora kaže:
Adekvatna kazna za tog tipa bi bila da recimo godinu dana radi bez naknade ( pod nazorom dakako) u ustanovi koja zbrinjava djecu i odrasle koja imaju trajne i teske posljedice - mentalnu retardaciju i sl. i ne mogu se sama brinuti o sebi. Neka vidi sto za posljedicu ima ono sto je on ucinio.
U kombinaciji sa nekom vrstom terapije jer su dobre sanse da je i on kao dijete bio tucen i pretucen i na zalost nikada nije naucio bolje.


To je super ideja, ALI takvog lika ne bi trebalo puštati u blizinu takve djece. Ako već da, onda nek 6 dana u tjednu lomi krampom kamenje u nekom kamenolomu, a taj 7 dan za 'nagradu' da boravi u takvoj ustanovi i pomaže toj djeci ali samo i isključivo uz dva pandura koja će pratiti svaki njegov korak.. pokret.
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 01:41   #6
Da se citiram - " (pod nadzorom, dakako)"
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2005., 15:11   #7
Quote:
diadora kaže:

U kombinaciji sa nekom vrstom terapije jer su dobre sanse da je i on kao dijete bio tucen i pretucen i na zalost nikada nije naucio bolje.
Ovo je češće obrnuto! Obično ona razmažena i zahtjevna djeca izrastu u frustrirane roditelje.
babajuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2005., 17:16   #8
Quote:
diadora kaže:
Adekvatna kazna za tog tipa bi bila da recimo godinu dana radi bez naknade ( pod nazorom dakako) u ustanovi koja zbrinjava djecu i odrasle koja imaju trajne i teske posljedice - mentalnu retardaciju i sl. i ne mogu se sama brinuti o sebi. Neka vidi sto za posljedicu ima ono sto je on ucinio.
U kombinaciji sa nekom vrstom terapije jer su dobre sanse da je i on kao dijete bio tucen i pretucen i na zalost nikada nije naucio bolje.
I onda da ga nakon tih godinu dana Mirko primi na par sati obrade...
__________________
Ej, ti điberu...
Oćeš da ti manijak da po pičci?
djiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2005., 18:23   #9
Re: je li sat-dva nasamo s M. Filipovicem "cruel and unusual punishment"

Quote:
kemik kaže:
Ne znam jel to postoji u nasem Ustavu (mislim da ne), ali u americkom pise da se nikoga ne smije podvrgnuti okrutnoj i neobicnoj kazni...

E, sad, ja od subote ujutro smisljam kako bih kaznila tipa koji je istukao dijete od mjesec dana. i nista mi ne pada na pamet, jer zatvorit ga dozivotno nemres, a poslat ga u zatvor na 2-3 mjeseca (sto ce vjerojatno dobit) mi se cini toliko neadektvatno, toliko besmisleno da me muka od toga lovi.

I sjetila sam se jutros: treba njemu priustiti to sto je on priustio djetetu!!! Kao dodatna kazna ce mu ostat to da ce se on do kraja zivota sjecat kako ga je izdevetao netko sto puta jaci od njega (jer budimo realni, da je tip ikakva "muskarcina", ne bi dizao ruku na dijete i zenu), a beba ce na svu srecu to zaboraviti...

any thoughts?

Trebate svatiti da je čovjek bolestan, udaljavanje djeteta od njega bit ćemu dovoljna kazna...
pm- heroina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2005., 22:32   #10
Quote:
babajuna kaže:
Ovo je češće obrnuto! Obično ona razmažena i zahtjevna djeca izrastu u frustrirane roditelje.
Frustrirani roditelj ne mora nuzno biti i nasilnik koji dijete tabaci i posalje na traumatologiju.
Biti roditelj znaci ponekad i biti frustriran - sve je to dio roditeljstva, ali ne i premlacivati vlastitu ( ili tudu) dijecu.

Zahtjevno dijete ne mora nuzno biti i razmazeno. Osim toga ponasanje djeteta uvelko ovisi o ponasanju roditelja prema tom istom djetetu.

I na kraju, zahtjevno i razmazeno dijete ne mora izrasti u razmazenu i zahtjevnu odraslu osobu.
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 11:22   #11
Quote:
diadora kaže:
Frustrirani roditelj ne mora nuzno biti i nasilnik koji dijete tabaci i posalje na traumatologiju.
Biti roditelj znaci ponekad i biti frustriran - sve je to dio roditeljstva, ali ne i premlacivati vlastitu ( ili tudu) dijecu.

Zahtjevno dijete ne mora nuzno biti i razmazeno. Osim toga ponasanje djeteta uvelko ovisi o ponasanju roditelja prema tom istom djetetu.

I na kraju, zahtjevno i razmazeno dijete ne mora izrasti u razmazenu i zahtjevnu odraslu osobu.
Naravno da ne mora!

Apsolutno se slažem!


I na kraju, dijete koje je bilo maltretirano ne mora izrast u roditelja koji će maltretirat svoje djete, pače, takav roditelj će dat svom djetetu ono što sam nije imao kao dijete.
Samo sam htio replicirati onaj tvoj gornji post kao nepotpun ili više kao nepravedan...
babajuna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:15.