Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2016., 23:37   #21
trebam savjet: gledat ili ne gledat tu seriju
po opisu mi vuče na remake jedne norveške ( Braća/ Bratstvo, tak nekak se zove ) i ta mi nije nešto bila, tamo se brat vratio nakon nekoliko god, pa sukob braće, dosadno

spletkarenje u serijama volim i po tome bi mi mogla pasati, samo što vidim da je dosadnjikava po komentarima
s kojom poznatijom serijom biste ju poredili jer mi ni jedna slična ne pada na pamet?
pattie_boyd is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 22:12   #22
Ako nemaš volje za nijednu drugu seriju trenutno, daj joj šansu... Meni stoji na hardu već neko vrijeme dok mi se gomilaju druge serije, nezz kad cu je pogledati. Vjerovatno ću je na kraju izbrisati

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
__________________
Subbacultcha
fugazi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 23:42   #23
Meni je bila ok, u biti serija pokazuje na koliko nivoa neke ishtitrene reakcije i odluke roditelja mogu shebati komplet obitelj i djecu i to na duge staze, sva braca i sestra su trajno obiljezeni tom tragedijom koja se desila, no vjerojanto bi se svi nekako nosili sa time da njihov otac nije napravio to kaj je napravio danny-u. i sve ono ostalo kako ga je tretirao, pa je tajio vlastitoj zeni, majci svoje djece da danny ima sina, u biti nema pravog odgovora zakaj je john ubio danny-a.. braca se svade, potuku, ne slazu, cak i kada odrastu mogu se posvaditi, danny je bio nestabilan i cudan i sheban i to je johna nerviralo, utuvio si je u glavu da je danny prijetnja njegovoj djeci i obitelji, mozda je i bio onakav nestabilan i sheban, mozda i nije. john ga nije vjerojanto imao namjeru ubiti, nego posvadili su se, potukli na kraju i u naletu tog bjesa jednostavno ga je udavio. oni su svi shebani od malena, njihov otac je po meni bio neki sociopat, oni bi bili shebani i da se mala nije utopila, pa zena ga je htjela ostaviti, otisla ostavila svu djecu i otisla, da bi se vratila kada se mala utopila, a stari spremio danny-a u bolnicu koliko ga je namlatio. tu se sve vrti oko njihovog bolesnog odnosa sa ocem, njihovom medjusobnom odnosu kao brace i koliko su svi shebani zahvaljujuci svojim starcima, nitko od njih u biti se nikada nije uspio otrgnuti od te svoje obitelji, cak i pokusaji toga zavrse neslavno, jer uvijek budu uvuceni u sranja obitelji. svi svima nekaj taje, stari je bio pater nad paterima u obitelji i sve se radilo kako tata kaze, kad je umro, oni su ostali pogubljeni i svi se okrneuli johnu ko nekom spasiocu da ih vodi, er su u biti svi ne sposobni da zive i rjesavaju svoje problem...

serija je dobra meni osobno jer prikazuje portret jedne obitelji, ciji su se starci obogatili na sumnjiv nacin, izgradili ugledno ime, na van glume super happy uspjesnu uglednu moralnu obitelj, a iznutra otac sociopat kojeg zena ostavlja, kojeg se vlastita djeca boje, koji si je sina skoro ubio od batina, koji vlastitoj zeni taji postojanje unuka i na kraju citav zivot tretira jednog od sinova ko govno i kaznjava za smrt jednog djeteta. i nakon njegove smrti opet oni ne mogu zadrzati taj imidz ugledne moralne obitleji, jer to nisu, svi su shebani i za psihijatriju.. serija pokazuje ono tipicno, nista nije kako se cini i obitelji koje se cine idilicne, pre idlicne, to mora nesto smrdit...
placebo effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 13:06   #24
ide i treca sezona, ocekivano obzirom na nedorecen kraj druge
http://www.pajiba.com/netflix_movies...n-netflix-.php
deedee_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 08:29   #25
Druga sezona dosta lošija od prve.
Serija je bezrazložno razvučena na 10 jednosatnih epizoda ( neke i duže ).
Sve bi ovo puno bolje funkcioniralo kao mini serija ili čak kao film.
Ocjena 2. sezone 6/10.....
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 22:12   #26
Odustao nakon S2E1.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 18:57   #27
Prva sezona odlična, Ben Mendelsohn uništio skroz, nevjerojatan je lik i glumac, mrzite ga ali suosjećate s njim, ostali su isto na razini, taman dovoljno spora za moj ukus a opet u dijelovima napeta skroz zbog kriminalističkog aspekta, odličan miks studija karaktera i krimi trilera, pridonosi i atmosfera i štimung sunčanog no nekako "masno znojnog" Florida Keysa.

Bacam se na drugu sezonu idući tjedan tako da temu još nisam čitala radi spoilera, no preporučam na temelju prve sezone
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 12:02   #28
Quote:
ULICA ULICE kaže: Pogledaj post
Druga sezona dosta lošija od prve.
Serija je bezrazložno razvučena na 10 jednosatnih epizoda ( neke i duže ).
Sve bi ovo puno bolje funkcioniralo kao mini serija ili čak kao film.
Ocjena 2. sezone 6/10.....
Objasni mi zašto je lošija od prve? I kako je to razvučena ako ima manje epizoda od prve sezone, ne shvaćam baš? 10 epizoda je taman, pogotovo jer se ton serije promijenio. Sad više nije obiteljska spora drama nego je prava kriminalistička serija, više je napetija, više je tu igra mačke i miša između Johna i Marca, pa političke igre Johna i Aguirrea, pa dodatak ekipi u vidu Leguizama i Bridgesa, pa mali od Dannya koji je isti on, pa njegova mama.
Jedini minus ove sezone je nedostatak Dannya, premalo ga je bilo, baš se osjeti da Mendelsohn fali.
Ali sezona je bila napeta, podsjetila me na najbolje sezone Dextera.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 12:28   #29
Quote:
nook kaže: Pogledaj post
Objasni mi zašto je lošija od prve? I kako je to razvučena ako ima manje epizoda od prve sezone, ne shvaćam baš? 10 epizoda je taman, pogotovo jer se ton serije promijenio. Sad više nije obiteljska spora drama nego je prava kriminalistička serija, više je napetija, više je tu igra mačke i miša između Johna i Marca, pa političke igre Johna i Aguirrea, pa dodatak ekipi u vidu Leguizama i Bridgesa, pa mali od Dannya koji je isti on, pa njegova mama.
Jedini minus ove sezone je nedostatak Dannya, premalo ga je bilo, baš se osjeti da Mendelsohn fali.
Ali sezona je bila napeta, podsjetila me na najbolje sezone Dextera.
Pišem u svoje ime, meni je bila lošija iz razloga koje sam naveo..... jednostavno mi je nakon solidne 1. sezone druga sezona bila dugačka kao sirotinjska godina.... mišljenja sam da je serija bez problema mogla imati 6 epizoda ili čak biti film i sve ono što se ispričalo u 10 epizoda moglo je biti rečeno i u toj manjoj formi....ali to je samo moje mišljenje....
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 12:34   #30
Quote:
ULICA ULICE kaže: Pogledaj post
Pišem u svoje ime, meni je bila lošija iz razloga koje sam naveo..... jednostavno mi je nakon solidne 1. sezone druga sezona bila dugačka kao sirotinjska godina.... mišljenja sam da je serija bez problema mogla imati 6 epizoda ili čak biti film i sve ono što se ispričalo u 10 epizoda moglo je biti rečeno i u toj manjoj formi....ali to je samo moje mišljenje....
Naravno da pišeš u svoje ime, zato te pitam da mi daš više argumenata jer me stvarno zanima.
Ja sam se malo mučila s prvom sezonom dok se tempo nije ubrzao, a drugu sezonu sam doslovno pogledala u 2 dana koliko je brzo proletila. Još mi je 10 premalo epizoda, moglo se više posvetiti Dannyu u Miamiu dok je bio živ.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 14:42   #31
[QUOTE=nook;61548213]Naravno da pišeš u svoje ime, zato te pitam da mi daš više argumenata jer me stvarno zanima.
Ja sam se malo mučila s prvom sezonom dok se tempo nije ubrzao, a drugu sezonu sam doslovno pogledala u 2 dana koliko je brzo proletila. Još mi je 10 premalo epizoda, moglo se više posvetiti Dannyu u Miamiu dok je bio živ.[/QUOTE

Mene su osobno flash-backovi vezani uz Dannya bili malo zamorni ( razlog tome leži da inače baš ne volim takav tip pričanja priče )
Ako voliš takve serije obavezno pogledaj Quarry ( serija ima 8 epizoda )....
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 15:59   #32
Quarry imam na watchlisti.

Pa meni je Danny najbolji lik - najbolje odglumljen, nadam se da je Mendelsohn neke nagrade dobio - pa sam ga htjela što više.

A serija je odlična a uopće ju nitko nije gledao i preporučio mi, pa moram ja sada drugima.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 18:11   #33
Quote:
nook kaže: Pogledaj post
Quarry imam na watchlisti.

Pa meni je Danny najbolji lik - najbolje odglumljen, nadam se da je Mendelsohn neke nagrade dobio - pa sam ga htjela što više.

A serija je odlična a uopće ju nitko nije gledao i preporučio mi, pa moram ja sada drugima.
Danny ( Ben Mendelsohn ) je nominiran na nekoliko dodjela nagrada za TV serije a najznačajnija nominacija je ona za Golden globe ali za sporednu ulogu ???.....
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 08:44   #34
Quarry je dobra a flash backove mrzim u serijama, doslovno mrzim 😊

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
__________________
Subbacultcha
fugazi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 11:28   #35
Quote:
fugazi kaže: Pogledaj post
Quarry je dobra a flash backove mrzim u serijama, doslovno mrzim ��

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
Istina, ajde još ako su flash-backovi sporadični - kako-tako....
u 2. sezoni Bloodlina su flash-backovi bili paralelna priča - 50-50....
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 13:04   #36
Quote:
ULICA ULICE kaže: Pogledaj post
Istina, ajde još ako su flash-backovi sporadični - kako-tako....
u 2. sezoni Bloodlina su flash-backovi bili paralelna priča - 50-50....
Pa i ne baš, bili su 10 ili 20% priče, vrlo malo.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 13:21   #37
Quote:
nook kaže: Pogledaj post
Pa i ne baš, bili su 10 ili 20% priče, vrlo malo.
Ako je i tako, meni se činilo da je mnogo više....
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2016., 11:59   #38
Meni je ova serija odlična.
Tempo odvijanja priče, likovi, kompleksni odnosi među njima, odabir glumaca, gluma, sve mi je na razini.
Meni među najboljima u 2016. godini, uz narcos, expanse, stranger things, quarry i westworld.
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 12:12   #39
Pogledao prvu sezonu,top serija.Nevjerojatno da ovo ima lošije ocjene na imdb od one prevare od HBO serije The night off.Preporuka.
THE GANT is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 16:13   #40
Quote:
THE GANT kaže: Pogledaj post
Pogledao prvu sezonu,top serija.Nevjerojatno da ovo ima lošije ocjene na imdb od one prevare od HBO serije The night off.Preporuka.
Potpuno različite serije po stilu, atmosferi, čak ih i druga tv kuća proizvodi. Dobro da nisi počeo usporedbe s Westworldom hehe...
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:56.