Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2018., 18:38   #3241
Moj je sad 3.r. Kad je bio predškolac u vrtiću su dobili kuvertu sa svojim imenom i unutra je bio poziv za testiranje u školi. Bio je neki crtež, neka poruka i datum i vrijeme testiranja u školi.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 18:42   #3242
Moguce, da. Zena koja je lani to nasla u sanducicu isto nije u hr nit je dijete ikad islo u vrtic.

Ja fakat nisam bistra sto napravit po tom pitanju. Jednimma je receno javiti skoli u koju se pripada, drugima je skola rekla nek jave u maticni, treci kazu javi javi uredu za drzavnu upravu, vi tu kazete javi gradskom uredu.. jedna osoba je samo nazvala broj tel s tog poziva, rekla sto je ona djetetu i da dijete nije u Hr i to je kao bilo dovoljno....

Tak da pojma nemam.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 19:21   #3243
mi nikakvu kuvertu nismo dobili niti poziv. ja bi se gradskom javila mailom
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 10:39   #3244
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Meni za kći sigurno nije došao nikakav dopis već je samo osvanula obavijest na ulazu u vrtic. Možda šalju dopis djeci koja nisu u programu gradskih vrtića?
Kod školske medicine je bio popis sve djece školskih obveznika po upisnom području škole.
da to ocito ovisi od grada do grada i o tome dal dijete pohađa vrtic.
Al opet nije li predskola obavezna?

Mi smo u Zg i oboje djece je islo u vrtic i u predskolu i nikada nismo dobili nikakav dopis na kucnu adresu nego smo postupili prema plakatu koji je bio objesen na vratima vrtica i na vratima grupe koju pohađa dijete.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 11:06   #3245
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
Moguce, da. Zena koja je lani to nasla u sanducicu isto nije u hr nit je dijete ikad islo u vrtic.

Ja fakat nisam bistra sto napravit po tom pitanju. Jednimma je receno javiti skoli u koju se pripada, drugima je skola rekla nek jave u maticni, treci kazu javi javi uredu za drzavnu upravu, vi tu kazete javi gradskom uredu.. jedna osoba je samo nazvala broj tel s tog poziva, rekla sto je ona djetetu i da dijete nije u Hr i to je kao bilo dovoljno....

Tak da pojma nemam.
i kak je to završilo nakraju?
__________________
Confluence of sounds
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 23:17   #3246
Kolko dugo ne puštate klince na TZK kad kašlju?
Moj kašlje sad već 2.tjedan, nisam pametna, dal da "odmiruje" dok se kašalj skroz ne smiri?
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 06:56   #3247
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
Kolko dugo ne puštate klince na TZK kad kašlju?
Moj kašlje sad već 2.tjedan, nisam pametna, dal da "odmiruje" dok se kašalj skroz ne smiri?
Moja inače ima astmu, često su joj viroze znale prijeći u bronhitis (hvala bogu , u zadnje vrijeme se to prorijedilo) pa samo sa svakom virozom koja je donijela propratno curenje nosa i kašalj završavali u roku tjedan dana kod doktora.
Od kad ide u školu doktor napiše poštedu za tjelesni (recimo tjedan dana nakon povratka u školu da ne vježba). Ako je zbog prehlade uhvati astma pa je na Ventolinu (ali nismo još završili kod doktora) onda zamolim učiteljicu da ne vježba (sat ili dva). Još nam se nije dogodilo da bih zamolila da ne vježba dva tjedna, jer bi za takav kašlja sigurno bila već kod liječnika i zamolila njega da napiše poštedu (vjerojatno bi o sam to predložio).

Ako djetetu tjelesni napor izaziva napade kašlja, ne bih ga baš ispričavala sama već bih otišla k liječniku. Ako samo kašljuca (pa to potraje dva tjedna) ne bih tražila poštedu od cijelog tjelesnog (pogotovo ne na svoju ruku), već bih zamolila da , ukoliko se opazi da se zakašljava, dopusti mu predah. Uostalom, neće ni dijete samo iskašljati pluća i trčati na tjelesnom ako ne može do daha doći pa vjerujem da će i učiteljica pripazit da ne pretjeruje, ako već nema "službenu" poštedu od liječnika.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 07:45   #3248
moja normalno i trenira i vjezba kad kaslje, ak se davi od kaslja prek dana onda i tako ide dr
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 08:00   #3249
najnormalnije vjezba, uopce mi nije palo na pamet da ne vjezba ako kaslje.
nije da trce maraton na tjelesnom.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 08:54   #3250
Moj baš ima problema s tim kašljevima od malena, dok je bio manji kašljao bi cijelu jesen i zimu i ništa mu ne pomaže, ni oni žešči lijekovi za zaustavljanje kašlja kaj mu doktorica prepiše. Jedino mu mucoplant mast olakšava.
Ne kašljuca, kašlje jako, po noći i nakon napora.
Brine me kaj je tzk obično zadnji sat, onda mokar ide van na ovu hladnoću, pa mu je još gore.
Ništ, bum mu sutra spakirala tjelesni, pa nek javi kak je prošlo.
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 11:31   #3251
Mislis da pod odmorom ne jurca okolo ine preznoji se sav?

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 12:25   #3252
Ima zabranu
Mislim da sluša jer ga oblačim u deblje od kad kašlje i ne dolazi vlažan doma
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 19:09   #3253
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
Moj baš ima problema s tim kašljevima od malena, dok je bio manji kašljao bi cijelu jesen i zimu i ništa mu ne pomaže, ni oni žešči lijekovi za zaustavljanje kašlja kaj mu doktorica prepiše. Jedino mu mucoplant mast olakšava.
Ne kašljuca, kašlje jako, po noći i nakon napora.
Brine me kaj je tzk obično zadnji sat, onda mokar ide van na ovu hladnoću, pa mu je još gore.
Ništ, bum mu sutra spakirala tjelesni, pa nek javi kak je prošlo.
Ne bih te sad htjela plašit niti postavljat dijagnoze preko foruma (niti sam za to stručna), ali ovo boldano bi mogao biti znak astme. Moja ima alergijsku astmu (okidač znači su alergeni u zraku),ali ima i astmi kojima je okidač fizički napor (moju na svakoj kontroli pitaju kako je na tjelesnom, kašlje li nakon trčanja i sl.).
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 19:23   #3254
Ne kašlje uvijek nakon fizičkog napora nego kad je "bolestan"...
Ima od kad je krenuo u vrtić problema s kašljem, zna trajat doslovno 10.-4. mj bez prestanka. Totalni horor. Dušu je znao izrigat po noći dok je bio manji od kašlja. Nikad mu nisu ništa našli, brisevi u redu, pluća u redu.
Ove godine se pojavio tek sada, moguće jer je čitavu jesen pio friško kozje mlijeko.

Bili smo danas ipak kod doktorice na kontroli, rekla je da bi bilo najbolje da ne ide na tzk ni idući tjedan i napisala nam ispričnicu na 3 tjedna.
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 21:49   #3255
Moja s astmom nema poštedu od tjelesnog (ona ima blagu astmu, trenutno pod kontrolom) i učiteljica je upoznata s tim te je zamolim samo tu i tamo da ne vježba sat, dva tjelesnog. Ako je već bolesna, dobije od doktira poštedu. Zaista ne znam što bih rekla na dijete koje kašlje od 10. do 4. mjeseca i izrigava dušu po noći, meni to nije za ostavit bez nekog zaključka, ali svaki zna najbolje za svoje dijete...
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 10:52   #3256
tema o rođendanima.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 20:48   #3257
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Moja s astmom nema poštedu od tjelesnog (ona ima blagu astmu, trenutno pod kontrolom) i učiteljica je upoznata s tim te je zamolim samo tu i tamo da ne vježba sat, dva tjelesnog. Ako je već bolesna, dobije od doktira poštedu. Zaista ne znam što bih rekla na dijete koje kašlje od 10. do 4. mjeseca i izrigava dušu po noći, meni to nije za ostavit bez nekog zaključka, ali svaki zna najbolje za svoje dijete...

"Svak zna najbolje za svoje dijete" je najidiotskija rečenica u povijesti čovječanstva. Ako imaš koji konkretan prijedlog koji nismo već iskušali, rado ću ga poslušati.
Ovo ostalo zvuči optuženički bez da ja vidim ikakvog razloga da me se optužuje...Jesi ti uopće pročitala što sam napisala?
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
...Dušu je znao izrigat po noći dok je bio manji od kašlja.
=prestalo pred 2 godine
Quote:
Nikad mu nisu ništa našli, brisevi u redu, pluća u redu.
=vodila sam ga doktorima, snimali pluća, radili briseve, liječila ga je moderna medicina, liječila ga je narodna medicina, imaš li neke ideje koje su mi promakle kojima bih mogla doć do zaključka koji nije "ima osjetljive dišne puteve i podložan je kašlju"?


....mislim da ovome više uopće ni nije mjesto na ovoj temi, nego na zdravlju.
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:50   #3258
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
....mislim da ovome više uopće ni nije mjesto na ovoj temi, nego na zdravlju.
u pravu si.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 11:25   #3259
Pitanjce: 1.5 je utorak i planiramo malo putovanje. Da li je uobicajeno da pola ucenika fali na takve dane? Skole kol'ko znam ne spajaju nista, ali pretpostavljam da tkokod ima priliku spajati nekamo otputuje... da li se na to gleda ok i uobicajeno ili onaj pogled "c c c nije bas ok, nemojte da vam prijedje u naviku".




Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 11:28   #3260
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Pitanjce: 1.5 je utorak i planiramo malo putovanje. Da li je uobicajeno da pola ucenika fali na takve dane (masovna spajanja)? Skole kol'ko znam ne spajaju nista, jel'da?




Sent from my SM-G928F using Tapatalk
neke spajaju i nadoknadjuju subotom, neke spajaju i ne nadoknadjuju a neke opravdaju ucenicima izostanak.
imas pravo 3 dana opravdat bez da kazes sto je djetetu/di je dijete
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:05.