Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2018., 20:53   #61
I ja nakon placa otišao Jakšiću po krafne.

Potpisujem sve što reče Garga. Toplo, pjenasto, flafasto, nježno i mirisno. Pekmez izvrstan, miriše marelica, količina taman. Veličina...hmmmm. Inače pojedem dvije, ove sam tri, a sjela bi mi i četvrta. Ženi dvije bile taman ali moja žena skoro nikada ne jede taj tip tijesta. Ni fritule, langoše i sl. Smetaju joj dizana tijesta pečena u dubokom ulju. Bila je pripravna na Peptoran, a nije joj trebao ni Gastalčić. Ja volim fine krafne ali nisam neki fan, no po ove idem u ponedjeljak po još jednu rundu.

I ono najčudnije. Znam da Jakšić krafne radi s margarinom. Vlasnica Sandra ne taji recept svoga oca. Makar sam ga pokušao prepoznati u okusu, nisam ga uspio osjetiti. Da ne znam, tvrdio bih da u tom tijestu sigurno nema margarina.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 21:04   #62
ja sam samo čapnula jedan zalogajčić tijesta bez pekmeza, a ostatak je klinac potamanio. sam okus mi nije ništa posebno, ali je zato tekstura odlična i nisu natopljene uljem.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 09:52   #63
Mi jučer u Samoboru uzeli krafne kod Zemljiča.

Velike, flafaste, meke, fine, nimalo masne, sjajne. Najbolja mi verzija s marmeladom marelica, čoko kao ni čoko mus nisu nadmašile marelicu. Probali smo i verziju jabuka-cimet ala pužići/ružice, svidjela mi se

Sredinom dana su zbog gužve imali samo pekmez i jabučnu verziju jer su ostale rasprodali zbog navale maškara, a kasnije popodne imali su i čokoladne.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 11:16   #64
užasno ste bezobrazni s tim krafnama, samo da znate
ja čak ni ne volim nešto posebno krafne...ali kad se sjetim bakinih, toplih, s makom, uf a bome mi i ove Jakšićeve zvuče divno (minus marelica, moj najmanje voljeni pekmez).
ovdje su krafne bezveze. baš bezveze. ali možda budu donuti za pokladni utorak, kao barem nešto. premda to definitivno nije 'to'.
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 11:32   #65
izvinite sto oftopicarim, al moram da pitam sta je krofna s makom??!
darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 12:05   #66
darling, krofna kao krofna, samo što je baka unutra umjesto pekmeza stavljala mak, nadjev kao za makovnjaču.
te su krofne uvijek bile više pravokutnici nego okrugle (jer je mak nadjev malo teže lijepo oblikovati, a baka ih je uvijek punila prije pečenja) i ja sam uvijek birala samo njih dokle god je bilo, jer su mi bile najdraže ikad
baki je sad već malo preteško raditi krofne, jer je već u godinama ali da još uvijek svi sanjamo njene krofne s makom - definitivno <3
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 12:10   #67
sad mi se jedu te krofne s makom tvoje bake, sto ja nisam imala takvu baku... tvoja baka je jedinstvena, evo svrljama sam internetom, gugl ne nalazi krofne s makom. hvala. i one ce, ako se slozis, biti u nasoj slasticarni makarsto. zvace se krofne xavierkatine bake
darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 12:43   #68
Quote:
xavierkat kaže: Pogledaj post
a bome mi i ove Jakšićeve zvuče divno (minus marelica, moj najmanje voljeni pekmez).
čini mi se da imaju i sa čokoladnim punjenjem.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 14:16   #69
Xavi, zakaj si ne speces krafne? 😊
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 16:17   #70
tweetee, ma razlog je više nego jednostavan: ništa ne pržim u dubokom ulju doma; ne iz nekih znanstvenih razloga, već jer sam prije koju godinu imala vrlo neugodno iskustvo koje sam sanirala baš baš dugo, pa sam naprosto tu aktivnost prekrižila s liste.
generalno mi ne fali, ako se poželim nečega prženog lako to nađem vani pa ne moram raditi sama; ali dobre krofne je baš teško naći.
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 17:53   #71
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Mi jučer u Samoboru uzeli krafne kod Zemljiča.

Velike, flafaste, meke, fine, nimalo masne, sjajne. Najbolja mi verzija s marmeladom marelica, čoko kao ni čoko mus nisu nadmašile marelicu. Probali smo i verziju jabuka-cimet ala pužići/ružice, svidjela mi se

Sredinom dana su zbog gužve imali samo pekmez i jabučnu verziju jer su ostale rasprodali zbog navale maškara, a kasnije popodne imali su i čokoladne.
Ja isto jučer išla kod Zemljiča po krafne Nisam skužila da su one neke s čoko musom, baš sam gledala što bi to bilo

Uzela sam marelicu, čokoladu i jabuka-cimet. To zadnje mi isto bilo fino, samo da je malo manje kristal šećera posipano gore
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 18:13   #72
Quote:
xavierkat kaže: Pogledaj post
tweetee, ma razlog je više nego jednostavan: ništa ne pržim u dubokom ulju doma; ne iz nekih znanstvenih razloga, već jer sam prije koju godinu imala vrlo neugodno iskustvo koje sam sanirala baš baš dugo, pa sam naprosto tu aktivnost prekrižila s liste.
generalno mi ne fali, ako se poželim nečega prženog lako to nađem vani pa ne moram raditi sama; ali dobre krofne je baš teško naći.
Ufff žao mi je zbog lošeg iskustva, no baš krafne su mi slastica na kojoj se itekako vidi razlika između kupovnih i domaćih. Najbolje su mi domaće, bile lagane i rupičaste ili guste i pune.

Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Ja isto jučer išla kod Zemljiča po krafne Nisam skužila da su one neke s čoko musom, baš sam gledala što bi to bilo

Uzela sam marelicu, čokoladu i jabuka-cimet. To zadnje mi isto bilo fino, samo da je malo manje kristal šećera posipano gore
Ja lijepo pitala jer 'kopitaneskita . Teško da bih sama mogla skužit kakve su im krafne pošto nije pisalo, a prema izgledu ne možeš znat.

Te s jabukama mi uopće ne idu u kategoriju krafni, to mi je sasvim nova kategorija Očekivala sam neke ribane jabuke, a čini mi se kao da su oni komadići jabuka nešto kupovno, a ne obične jabuke vulgaris svježe sjeckane. I meni je nezgodan taj šećer bio.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 19:12   #73
Takve i trebaju biti,u njima se ubijam u Austriji
https://www.tasteofhome.com/recipes/apple-fritter-rings
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 20:23   #74
Mislim da to što tweetee opisuje ipak nisu bile jabuke u šlafroku.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 20:32   #75
Industrijska modificirana verzija. Mali komadici jabuke i posipano grubim secerom.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 22:05   #76
Nema to veze s jabukama u šlafroku, ovo je skroz nešto drugo

To su puževi/ružice (kako ih tko već zove) od dizanog tijesta za krafne koje je posuto sitnim komadićima jabuka, zavijeno, narezano na puževe/ružice, pečeno pa uvaljano u kristal šećer pomiješan s cimetom.

Isprobajte ako ste ovih dana u Samoboru
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 23:03   #77
Krafne s makom, ijuuuuu

Prijavljujem da ove sezone nisam pojela još ni jednu
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 23:17   #78
Nisam nikad probala medjimursku gibanicu. Gdje toga ima u Zagrebu?
Nasla sam zasad da ima u slasticarnici Horak. Nemam nikakvih iskustava s njima.
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 23:23   #79
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Nisam nikad probala medjimursku gibanicu. Gdje toga ima u Zagrebu?
Nasla sam zasad da ima u slasticarnici Horak. Nemam nikakvih iskustava s njima.
horak je vrlo osredna slasticarna, al su im strudle i pite bile dosta solidne (u areni), tako da bi i medjimurska gibanica teoretski mogla biti dobra
gmit is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 00:15   #80
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Nisam nikad probala medjimursku gibanicu. Gdje toga ima u Zagrebu?
Nasla sam zasad da ima u slasticarnici Horak. Nemam nikakvih iskustava s njima.
Imala je to godinama Ivica i Marica u Tkalči.
I to vrlo dobru.

Ne znam što se tamo trenutno odigrava, prolazeći zadnjih 2 godine vidio sam da je (čini mi se) pripadajući joj restoran promijenio ime u Ivek i Marek, sad ne znam više o čemu se tu radi i ko tu koga...
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:45.