Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2017., 11:17   #1241
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Dokaži i pokaži gdje ja to tvrdim

Vidim da su ti usta puna L U N -a , imaš problema ?
Zaboravljas se? Kad dodjem na racunalo, rado cu ti pokazati tvojih nekoliko tvrdnji o istinitosti sumerskih plocica u kojima stoji da je prvih 10 sumerskih kraljeva zivjelo 456 000 godina. A ako tise jako zuri, zamolio bih uvazenog kolegu forumasa montya-zg da te podsjeti na tvoje tvrdnje. Forum pamti Lun.
I nisi jos odgovorio postoji li eter, je li eter kako jedan ovdasnji konfabulator tvrdi, u stvari tamna tvar, kako svjetlost prolazi kroz vakuum, sto je to EM val, sto je laser........
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 13:07   #1242
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=1881
da, sjećam se tog posta.
do kakvih ste spoznaja došli od tada?
http://www.bug.hr/bolex/bug-online-f...ari/97102.aspx

Uz dužno poštovanje, moram reći da se ne slažem s načinom na koji je otkriveno nepostojanje etera.
Quote:
Analogno mehanickim valovima koji trebaju neko sredstvo za sirenje (npr. zvuk u zraku, ali ne i u vakuumu) pretpostavljalo se da je taj apsolutni sustav ispunjen nekakvom tajanstvenom tvari koja omogucava sirenje EM valova. Ta tvar je nazvana eter. Naravno, trebalo je otkriti i pokazati postojanje te tvari. To su pokusali Michelson i Morley svojim slavnim Michelson-Morley eksperimentom (koji se jos naziva najuspjesnijim "propalim" eksperimentom - "propalim" zato sto su njime pokusali dokazati postojanje etera, a ustvari su dokazali obrnuto - njegovo nepostojanje).
http://www.bug.hr/bolex/bug-online-f...ari/97102.aspx
MMX pokus dokazao je SAMO nepostojanje "eterskog vjetra" (*(možda?)*).

Iz nepostojanja "eterskoga vjetra" možemo zaključiti jedino da "eterski vjetar" ne postoji!

Ako netko iz nepostojanja "eterskoga vjetra" zaključi da eter ne postoji, on time napušta znanost i znanstvenu metodu.


P. S.
Zašto (*(možda?)*)?
Zato što je MMX pokus izmjerio određenu brzinu "eterskoga vjetra", ali ta vrijednost nije bila sukladna pretpostavljenoj brzini kretanja Zemlje.
Zaključeno je da je izmjerena brzina "eterskoga vjetra" nastala zbog pogreške u mjerenju.

I tako se Zemlja nastavila kretati zahvaljujući teoriji relativnosti.

Zadnje uređivanje Broj e : 16.08.2017. at 14:04.
Broj e is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 23:07   #1243
osvrt:

Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
...
Ne možeš shvatiti M-M pokus kojim dokazuju nepostojanje etera u vakuumu? božo te grebo što si retardiran .
Očekuje se da ga ti pojasniš .. postavljeno ti je pitanje nekoliko puta i svaki put veliko ništa od tebe. de hajde jer ako ti ja počnem pojašnjavati pokus bit ću sankcioniran ... de r.o.c.k.y.007 malo ozbiljnosti ... pusti radove drugih ... normalno da "kočim" fair play and foreplay kada su u pitanju falsifikatori tuđih radova poput tebe .. ja sam prilično radikalan ... da te podsjetim

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=1237 eto veliko ništa
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=1238 pa jasno pitanje ponovljeno x puta
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=1239 pa opet veliko ništa
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=1240 pa požurnica

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=1241 pa opet ti




Ajmo ponovo: Znači po tvome je eter samo - gdje ...
__________________
I would call it

Zadnje uređivanje saugaro : 16.08.2017. at 23:17.
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 14:26   #1244
tamna tvar kao i tamna energija se u znanstvenim krugovima nikako i nikad ne poistovjećuje sa eterom jer se nekima odmah diže šećer u krvi i bude se prije svitanja.
zato su proračunski suficit i deficit nazvali tamna tvar i tamna energija. dakako ovdje na NRZ je dozvoljeno se tako izraziti jer šećeraši nikad ne spavaju.
nego zecopas nisi odgovorio kad će tesla na vlast i hoće li povećati plaće portirima PMF-a? navodno kasirke imaju veću neto?
objavljuješ li još uvijek u žurnalima svoje radove? (baci neki hint da nisi počeo pisati o "novom eteru"?)
__________________
NRZ THX Lucas "Fanatici probijaju iz pink noise "
r.o.c.k.y.007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 14:56   #1245
new age bajka

Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
Eter je stari odbačen pojam i oko njega je završila rasprava odavno. Tesla je uvučen u naslov teme bez ijednog valjanog argumenta i činjenice.

Prema tome o eteru i Tesli nema izvorno nikakvi poveznica koje bi išle u prilog da je to njegova izvorna ideja.
Znači u naslovu teme se nalazi debela laž. Tesla nikad nije izjavio to o tom eteru nego su to našli u izmišljenom intervjuu, samo jednom u nizu lažnih izjava pripisanih Tesli.

Prijevara je nastala kad su igrokaz nekog Stevan Steve Pešića prikazali kao stvarni intervju, a smišljen je u new age stilu.
The dialog is being passed off as a, 1899 interview, but presents a Tesla that talks like a 1980’s New Age guru. The dialog contains material about relativity, which would not be a real topic until circa 1915. Tesla uses the word “radar” which was not coined until the late 1930’s. [source]
Apparantly, this “interview” is from the play by late Stevan Steve Pešić.
http://www.unspirituality.com/fake-s...ual-interview/
Tesla Or Customizing Of Angels

Stevan Pešić: Tesla Or Customizing Of Angels
Organiser: RTV Vojvodine
Directed by: DUŠAN MIHAILOVIĆ
Cast
LjUBIVOJE TADIĆ
RADOVAN MILjANIĆ

Based on the foundations of biography and personality of Nikola Tesla, Stevan Pesic wrote a philosophical fairy-tale of man and hope, of creation, of the soul and the universe, including for the first time into the literature Tesla, both as a scientist and as a philosopher of his and our time …

Through his hero, Stevan Pesic abolishes time and space on Earth embarking, therefore, on the strange path from birth to death, from play to cosmic pain …

The play Tesla or Customize of Angels has been performed 270 times at the National Theatre in Belgrade, as well as on tour in the cities of Serbia and abroad.
Ključaj.
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 15:43   #1246
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Zemlja se rotira oko svoje osi, znaci ako stojis na zemlji, zbog rotacije zemlje se pomices u odnosu na mjesec ali posto je udaljenost od mjeseca puno veca nego taj pomak to rezultira vrlo slabom paralaksom pa u praksi su iste zvijezde cijelu noc uz mjesec uz male pomake.

Evo nasao sam ti tu

http://www.etwright.org/astro/moonpar.html

Mislim ja ne znam stvarno sta tebe muci, pa ljudi su bili na mjesecu
Hvala na odgovoru i na "linku".

Da. U pravu ste.
Pomak (kut) je mali, a osim toga dolazi do djelomičnog poništavanja s pomakom Mjeseca na nebeskom svodu zbog rotacije Mjeseca oko Zemlje.

Ali zahvaljujući modernoj tehnologiji možemo "promatrati" nebeski svod u istom trenutku na sjevernoj i južnoj polutki.
Odaberimo dva grada koji se nalaze na približno istom meridijanu.

Odaberimo Cape Town i Stockholm.

Program kojim možemo prikazati nebeski svod u ta dva grada u istom trenutku:
https://theskylive.com/planetarium

Ako to učinimo, nećemo uočiti značajan pomak Mjeseca u odnosu na zvijezde.

(Kutni promjer Mjeseca je oko pola stupnja:
https://hr.wikipedia.org/wiki/Kutni_promjer)


To nije u skladu s tvrdnjom (teorije relativnosti) da je udaljenost do zvijezda mnogo veća od udaljenosti do Mjeseca.

Time je i istinitost teorije relativnosti dovedena u pitanje.

Pomalo je čudno da takav nesklad između teorije i stvarnosti nije uočio Eddington.

Zadnje uređivanje Broj e : 17.08.2017. at 15:58.
Broj e is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 18:33   #1247
Prestanite s offtopicom i prepucavanjem
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 19:40   #1248
Mene samo zanima ako ne postoji Eter a postoji Fotoni, kako Fotoni iz žarne niti ispune daleko veću prostoriju?
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 23:48   #1249
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Mene samo zanima ako ne postoji Eter a postoji Fotoni, kako Fotoni iz žarne niti ispune daleko veću prostoriju?
To sam ti već nekoliko puta pojašnjavao.

ajmo sustavom pitanja starog Sokrata

Kada odlaze fotoni iz žarne niti žarulje ... stalno?
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 01:36   #1250
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
To sam ti već nekoliko puta pojašnjavao.

ajmo sustavom pitanja starog Sokrata

Kada odlaze fotoni iz žarne niti žarulje ... stalno?
A kada se ugasi žarulja, jel se izgube u mraku ?
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 06:44   #1251
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post

A kada se ugasi žarulja, jel se izgube u mraku ?
Onda zveknu od zidove i padnu na pod.

Već vidim starog zaluđenog dogmatika kako uzima kantu pšenice i studentima demonstrira fotone dok ih gađa pšenicom u facu uzvikuje: "Fotoni, Fotoni, Fotoni, Fotoni"!
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 06:52   #1252
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
To sam ti već nekoliko puta pojašnjavao.
Ali mi je djelovalo besmisleno, može ovaj put laičkim riječnikom?
Quote:
ajmo sustavom pitanja starog Sokrata

Kada odlaze fotoni iz žarne niti žarulje ... stalno?
Nikad, fotoni ne postoje, zato im je nemoguće izmjeriti ili izračunati masu.

A ideja o fotonima bez mase i veličine spada u večernju školu.
"Gle ja sam tu ali ne postojim"!

Što bi rekli takvom tipu?

1.Prestani se drogirat.

2.Prestani čitati vrle " znanstvenike" na f.hr.

3.Nešto treće.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 09:41   #1253
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Ali mi je djelovalo besmisleno, može ovaj put laičkim riječnikom?
ako se sada nasmiješ biti će bolje.
Jest, moglo ti je biti besmisleno jer je to znanje ...
Fotoni su manifestacija, nešto poput vjetra da ti probam približiti ako će biti dobra usporedba. kada svijetlo (elektromagnetski val udari u materiju dobiješ dokazkoji je u skladu sa čestičnom teorijom. Drugi efekti tijekom raspostiranja svijetla dokazuju valnu prirodu. Bilo kako bilo i elektron pokazuje valnu prirodu.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Louis_de_Broglie
zadnji od te "velike grupe luđaka" koja je unijela "kaos" /Louveciennes, 19. ožujka 1987./ u mir fizike

Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Nikad, fotoni ne postoje, zato im je nemoguće izmjeriti ili izračunati masu.
Masa svemogućeg bića kojem si ti podanik iznosi točno koliko?

Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
A ideja o fotonima bez mase i veličine spada u večernju školu.
vidi se da nisi pohađao niti osnovnu pa mi moglo imati veze sa tvojom edukacijom te ti tako nisu stigli pojasniti osnove nego si dobio samo napomene. Zašto podcijenjuješ večernju školu?

Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
"Gle ja sam tu ali ne postojim"!
Postojanje nije samo opipljivost, zar ne? Misliš li? Ili je i to neopipljivo?

Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Što bi rekli takvom tipu?

1.Prestani se drogirat.

2.Prestani čitati vrle " znanstvenike" na f.hr.

3.Nešto treće.
dali bi mu Nobelovu nagradu jer može razmišljati slobodnog uma ...

koji ti je sada odgovor na upit kada odlaze iz žarne niti ....
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 09:47   #1254
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post

A kada se ugasi žarulja, jel se izgube u mraku ?
Fotoni su manifestacija svijetla koje je u ovom slučaju generirano protokom elektrona kroz žarnu nit. Čim nema svijetla nema ni fotona.
I ne, ne izgube se nikad ..točno stignu tamo gdje treba.
Izgube se samo ljudi koji ne misle.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 10:16   #1255
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Mene samo zanima ako ne postoji Eter a postoji Fotoni, kako Fotoni iz žarne niti ispune daleko veću prostoriju?
Dobro pitanje.
Ljudi zamišljaju fotone kao nekakve čestice koje se gibaju kroz prostor, a to je potpuno pogrešno.
Tu nema niti čestica niti gibanja.

Foton nije nešto što putuje. Foton je nešto što NASTAJE u svakoj točki prostora. Radi se o promjeni same te točke prostora a ne o nečemu što prolazi kroz tu točku.

Kad bi prolazilo (a ne nastajalo) onda ne bi cijela prostorija odjednom bila osvijetljena.
Nji Hao is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 10:19   #1256
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
fotoni ne postoje, zato im je nemoguće izmjeriti ili izračunati masu.
Foton postoji, ali samo u trenutku interakcije.

Quote:
A ideja o fotonima bez mase i veličine spada u večernju školu.
Samo stvar može imati masu i veličinu, a foton uopće nije stvar nego događaj.
Foton je radnja sama po sebi.

Nama je neshvatljivo da postoji sama radnja bez materijalne stvari koja obavlja tu radnju.
Ali bez obzira što je to nama jako čudno upravo je radnja (a ne stvar) elementarni sastojak svega što postoji.
Nji Hao is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 11:04   #1257
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
ako se sada nasmiješ biti će bolje.
Jest, moglo ti je biti besmisleno jer je to znanje ...
Fotoni su manifestacija, nešto poput vjetra da ti probam približiti ako će biti dobra usporedba. kada svijetlo (elektromagnetski val udari u materiju dobiješ dokazkoji je u skladu sa čestičnom teorijom.
Opet mi nije jasno budući da su molekule koje uzrokuju vjetar stalno svuda oko nas, a fotoni očigledno nisu
Quote:
Drugi efekti tijekom raspostiranja svijetla dokazuju valnu prirodu. Bilo kako bilo i elektron pokazuje valnu prirodu.
Super, lijepo, ali elektroni su stalno prisutni u svom mediju u kojem titraju, fotončuge nisu, pa kako to da su onda val?

Evo laički rečeno, zamisli starog bedaka kako baca okolo pšenicu rukama iz kante pokušavajući tako imitirati atome.
Kako će on pšenici dati valna svojstva budući da ona ne ispunjava sav prostor?
Quote:
https://hr.wikipedia.org/wiki/Louis_de_Broglie
zadnji od te "velike grupe luđaka" koja je unijela "kaos" /Louveciennes, 19. ožujka 1987./ u mir
Ma to ti nije baš povezano sa mojim pitanjem.

Quote:

Masa svemogućeg bića kojem si ti podanik iznosi točno koliko?
Koliko hoćeš, sve je On.


Quote:
vidi se da nisi pohađao niti osnovnu pa mi moglo imati veze sa tvojom edukacijom te ti tako nisu stigli pojasniti osnove nego si dobio samo napomene. Zašto podcijenjuješ večernju školu?
Govorim o Pervanovoj humorističnoj emisiji.


Quote:
Postojanje nije samo opipljivost, zar ne? Misliš li? Ili je i to neopipljivo?
Kada imenujemo neku česticu onda se očekuje i da bude nekako mjerljiva.
Osim ako se ne laže debelo.

Quote:

dali bi mu Nobelovu nagradu jer može razmišljati slobodnog uma ...
Nelogične dogme fizike ti nazivaš "slobodoumost", pa mogu se i složiti, slobodne su od uma kompletno.
Quote:
koji ti je sada odgovor na upit kada odlaze iz žarne niti ....
Isti, ne vidjeh dobre argumente, samo se zahtjeva vjera u riječ nekakvih idola.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 11:07   #1258
Quote:
Nji Hao kaže: Pogledaj post
Foton postoji, ali samo u trenutku interakcije.
Kako to?

I kako će interaktirati sa nečim ako prije toga nije postojao?
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 11:41   #1259
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Opet mi nije jasno budući da su molekule koje uzrokuju vjetar stalno svuda oko nas, a fotoni očigledno nisu
Molekule ne uzrokuju vjetar nego varijacije energije, kao što su toplina ili tlak promjena potencijala. Vjetar nema "masu"

Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Super, lijepo, ali elektroni su stalno prisutni u svom mediju u kojem titraju, fotončuge nisu, pa kako to da su onda val?
fotoni nisu val nego manifestacija vala kada udari u materiju, to ti je odavno napisano a i Nji Hao ti je to lijepo napisao
"to je vjetar" ...
atomi generiraju emv samo ako su pobuđeni

Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Evo laički rečeno, zamisli starog bedaka kako baca okolo pšenicu rukama iz kante pokušavajući tako imitirati atome.
Kako će on pšenici dati valna svojstva budući da ona ne ispunjava sav prostor?
Ne možeš to uspoređivati i na takav način - tu činiš kardinalnu pogrešku.

Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Ma to ti nije baš povezano sa mojim pitanjem.
je ... ali nisi još "povezao"

Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Koliko hoćeš, sve je On.
dokaz ...? Može samo jedan, no odmah ćeš dokazati da nemaš apsolutno niti jedan doli samo svoje vjerovanje ...


Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Govorim o Pervanovoj humorističnoj emisiji.
Gle, slutih da nisi završio ni tu tako da je pošteno da si pojasnio u skladu sa mojim zapažanjima .. da se opet nasmješ


Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Kada imenujemo neku česticu onda se očekuje i da bude nekako mjerljiva.
Osim ako se ne laže debelo.

Pa mjerljiva je i daje točne rezultate ...
https://hr.wikipedia.org/wiki/Foton

Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Nelogične dogme fizike ti nazivaš "slobodoumost", pa mogu se i složiti, slobodne su od uma kompletno.
Isti, ne vidjeh dobre argumente, samo se zahtjeva vjera u riječ nekakvih idola.
Opet krivo, u fizici nema dogmi. Griješiš i semantički jer slobodoumnost je sloboda uma a ne slobodan od uma koja je dogmatički pristup koji propagiraš zbog apsolutnog ne znanja što zorno doakzuješ svakom rečenicom. Ne samo da brkaš stvarnost, brkaš i tumačenje stvarnosti.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 14:53   #1260
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Kako to?
Ti ništa ne vidiš prije nego što se dogodi sudar em vala i tvog oka. Zato što prije sudara još nema fotona.

Quote:
I kako će interaktirati sa nečim ako prije toga nije postojao?
Foton ne interagira. On JE interakcija.
Shvati razliku između imenice i glagola. Foton je glagol. Foton je radnja sama po sebi a ne nešto što obavlja radnju.
Nji Hao is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:46.