Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2006., 08:32   #41
Quote:
Paranoid kaže:
nije preteško skužiti, objasnit ćemo ti mi ovdje ako očeš
Hvala. Za početak, znam da bacač mora baciti lopticu unutar određenog prostora gdje je udarač može opaliti. Doduše nikad ne znam što je strike a što je ball. I koliko puta smije baciti van zone, 3 ili 4? Ni to ne mogu zapamtiti. Osim toga, nekad utakmica završi npr. 2:0 a nekad 9:5. Kako se to boduje?
grifone is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 08:43   #42
Quote:
L.Nimoy kaže:
Costanza je bio u Yankeesima Jedino ako je kasnije prešao u Metse, ali sumnjam.
Imaš pravo, ipak su bili Yankees u pitanju. Iako je Georgeu ponuđeno mjesto u Metsima pa je na sve moguće načine nastojao dobiti otkaz ali nije uspio. Ali se Seinfeld dao nagovoriti da uzme kabelsku preko pirata kad mu je Kramer rekao da prenose sve utakmice Metsa.
grifone is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 14:29   #43
Quote:
grifone kaže:
Hvala. Za početak, znam da bacač mora baciti lopticu unutar određenog prostora gdje je udarač može opaliti. Doduše nikad ne znam što je strike a što je ball. I koliko puta smije baciti van zone, 3 ili 4? Ni to ne mogu zapamtiti.
Ajdemo prvo riješiti batting

Da, mora bacati unutar određenog prostora gdje je udarač može udariti, to bi bilo vertikalno između udaračevog koljena i lakta, samo zbog te strike zone se iza njega nalazi sudac (onaj u štitnicima) koji prati samo to.

Ovako, strike se dogodi kad bacaš uspješno baci loptu kroz strike zonu bez da ju udarač pogodi ili ako bacač baci loptu van strike zone, a da udarač zamahne i naravno ne pogodi. 3 puta strike = out

Ball se važi kad bacaš baci loptu van strike zone, a udarač ne zamahnuje, 4 puta ball i udarač dobiva prvu bazu.

Kod udaranja postoji još i faul, kad udarač pogodi lopticu al ona izađe van igrališta iza udarača ili skroz lijevo ili skroz desno, faul se računa kao strike, i to samo prva dva puta, treči put se ne računa jer se faulom igrača ne može izbaciti.

E sad što se tiće udaranja još malo, kad udarač uspješno pogodi lopticu, on trči i pokušava osvojiti neku od baza, ako loptu uhvati neki igrač obrane prije nego padne na zemlju, udarač je out, ako lopta padne na zemlju igrači obrane ju moraju vratiti na neku neosvojenu bazu prije nego ju udarač osvoji.

Recimo situacija:

udarač je pogodio loptu i trči prema prvoj bazi, za to vrijeme lopta je pala na sredinu igrališta, srednji vanjski hvata loptu na podu, udarač vidi da će stići do druge baze, trči na drugu, srednji vanjski baca loptu prema drugoj bazi (da ju zaštiti), obrambeni igrač na drugoj bazi hvata loptu prije nego je udarač stigao na tu bazu, i izbacuje udarača...... naravno da je udarač uspio doći na drugu bazu prije lopte on bi osvojio tu bazu i tu bi ostao dok bi na red došao sljedeći udarač.

malo kasnije ćemo objasniti i bodovanje
Paranoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 18:14   #44
nimoy, mogao bi i neki pick bacit ovdje svako tolko
Serse is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 18:16   #45
Quote:
grifone kaže:
Zanimljiv sport, ponekad znam pogledati na satelitu. Ali ne kužim previše pravila, inače navijam za Metse otkad je George Costanza bio njihov direktor. Toliko od mene.
mwah, meni je paranoid objasnjavao pravila valjda 2 dana
Serse is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 18:33   #46
Quote:
Serse_Cosmi kaže:
mwah, meni je paranoid objasnjavao pravila valjda 2 dana
je, al si na kraju skužio i sad znaš, i hope so
Paranoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 18:41   #47
Quote:
Paranoid kaže:
je, al si na kraju skužio i sad znaš, i hope so
bolje od amerikanaca
Serse is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 19:16   #48
Quote:
grifone kaže:
...Osim toga, nekad utakmica završi npr. 2:0 a nekad 9:5. Kako se to boduje?
ok idemo dalje.

Osvajati poene ekipa može samo dok je u napadu, znači dok udaraju i osvajaju baze.

Jedan bod ekipa osvoji kad jedan udarač pretrči cijeli teren, prođe sve baze i vrati se doma. Evo ispod sam sredio jedan dijagram da lakše pokažem.



Žutim su označeni igrači obrane, na ovom dijagramu tri fale, to su desni vanjski, srednji vanjski i lijevi vanjski. Uglavnom P je pitcher, on baca loptu centru C, na svakoj od baza igra po jedan obrambeni igrač, 1B, 2B i 3B. ovaj gore SS, to je igrač koji povezuje vanjske igrače s ovima na bazama, recimo ako je srednji vanjski predaleko da baci direktno loptu na prvu bazu ili na home plate (k centru), on baca loptu prvo SS-u koji onda baca loptu na tu bazu.

Napad je ovdje označen crvenim, imaj na umu da je ovo samo situacijski prikaz, ovdje je prikazana situacija gdje igrači napada imaju već zauzete prvu i drugu bazu. Igrači napada osvajaju poene tako da se vrate opet na home plate, tj. da naprave krug. Jedan igrač = 1 bod.

Recimo da sad ovaj batter koji udara pogodi homerun njegova momčad će u ovoj situaciji (sad osvojene dvije baze) osvojiti tri boda, sa osvojene tri baze 4 boda itd.

Isto tako može biti situacija da ekipa u napadu ima osvojenu samo treću bazu, udarač udari loptu u lijevi dio terena, obrana se mući s loptom, za to vrijeme igrač na trećoj bazi osvaja poen (trći s treće na home plate), a udarač koji je pogodio lopticu recimo osvoji prvu bazu. On ostaje na toj bazi opet, a na njegovo mjesto dolazi novi udarač. Tako se osvajaju bodovi.

još neke sitnice slijede, o izmjenama...
Paranoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 20:05   #49
btw, ako ćemo stavljati tipove

ja sam dana igrao:

Chicago Cubs - Cincinnati reds 2
Chicago White Sox - Cleveland Indians 1

Zadnje uređivanje Paranoid : 05.04.2006. at 20:55.
Paranoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 20:43   #50
bravo Paranoid za entuzijazam i objašnjenja, pridružit ću se uskoro kad nadjem nešto vremena pa dodati nešto svoje

do tada, evo par pickova za danas:

White Sox (1.80)
Pittsburgh(1.95)
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 21:02   #51
Quote:
Paranoid kaže:
btw, ako ćemo stavljati tipove

ja sam dana igrao:

Chicago Cubs - Cincinnati reds 2
Chicago White Sox - Cleveland Indians 1
redsi vode 7:2 i igraju doma
Serse is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 21:09   #52
ok još za kraj, malo o izmjenama, kao što znate baseball se ne igra na vrijeme, igra se na inninge (izmjene), u jednoj utakmici igra se 9 izmjena, jedna izmjena je kad jedna momčad izmjeni napad i obranu, tj. kada jedna i druga momčad odigraju napad. 9 takvih izmjena i kraj je utakmice, osim ako je nerješeno, onda se igra do prve pobjeđene izmjene

Još malo možda o izbacivanju, obrana može izbaciti udarače na ove načine:

* 3 strikeouta
* ako obrana uhvati loptu prije nego padne na tlo
* ako obrana uhvati loptu koja je pala na tlo i onda ju baci na određenu bazu, prije nego je udarač dotrčao do te baze, naravno ovisi o tome koju bazu žele zaštititi, recimo ako igrač trči s prve na drugu, normalno bacit će na drugu, ako trći s druge na treću, zaštitit će treću.

Isto tako treba znati da postoje i double playevi, gdje obrana u jednoj akciji može izbaciti i po dva igrača, recimo ako je batter dosta loše udario lopticu (blizu), obrana može dodati na drugu bazu prije nego igrač s prve stigne na drugu, i onda ovaj igrač na drugoj može dodati brzo na prvu prije nego je ovaj koji je udario loptu došao do prve.

i da, još nešto što se tiće same strike zone, ispod sam stavio sliku na kojoj je grafički prikazano što je točno strike zona



Ako nije što jasno pitajte
Paranoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 21:11   #53
Quote:
Serse_Cosmi kaže:
redsi vode 7:2 i igraju doma
da, da, zajebo sam se malo, al glavno da vodi momčad na koju sam stavio lovu, btw, sad je 7:4
Paranoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 21:18   #54
izgleda da se Jose Contreras nikad neće vratiti u negdašnju formu, nakon prošlogodišnje, prošarane ozljedama, ova je počela loše, šeće Indianse i još je dobro što je samo 1-0, moglo je i više.

Ajmo još jedan SO

bases loaded, 2-0-2 count
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 21:21   #55
by the way, jedan od najboljih udarača današnjice Alex Rodriguez (NYY) još uvijek odrađuje postojeći ugovor (252 milijuna USD) Prešao je prije nekoliko godina iz Rangersa (otkuda je došao iz "mojih" Marinersa) i situacija izgleda ovako, ovo je brojač koji označava koliko je od početka ugovora do sada zaradio. Brojač se miče svake sekunde.

http://www.heraldnet.com/payrod/
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 21:24   #56
Quote:
Paranoid kaže:
* ako obrana uhvati loptu prije nego padne na tlo

sjećaš se one situacije u playoffu prije nekoliko godina, kad je neki navijač Cubsa ulovio loptu ispred (čini mi se) Abreua (nisam siguran ako je on bio), i sjebo im utakmicu. Igrač je imao loptu na ruci ali navijač je ulovivši upisao suparničkoj momčadi home run. Sjećam se da je Prior bacao
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 21:25   #57
da vidimo što može Jim Thome nova akvizicija aktualnih šampiona White Soxa.

Tko hoće neka se pridruži praćenju ovdje:

http://www.sportsline.com/mlb/gamece...060405_CLE@CHW

za objašnjenja i lakše praćenje slobodno pitajte
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 21:44   #58
Quote:
L.Nimoy kaže:
sjećaš se one situacije u playoffu prije nekoliko godina, kad je neki navijač Cubsa ulovio loptu ispred (čini mi se) Abreua (nisam siguran ako je on bio), i sjebo im utakmicu. Igrač je imao loptu na ruci ali navijač je ulovivši upisao suparničkoj momčadi home run. Sjećam se da je Prior bacao
yep, znam za to, cubsi nisu uspjeli skinuti prokletstvo sa sebe

Quote:
L.Nimoy kaže:
da vidimo što može Jim Thome nova akvizicija aktualnih šampiona White Soxa.

Tko hoće neka se pridruži praćenju ovdje:

http://www.sportsline.com/mlb/gamece...060405_CLE@CHW

za objašnjenja i lakše praćenje slobodno pitajte
ja pratim čini se da soxi nisu najbolje započeli
Paranoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 21:49   #59
ajmo sad

Slijede Ozuna, Anderson i Podsednik, pa nije valjda Lee unhittable (1 H protiv njega danas )

ajmo Soxi
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 21:49   #60
Svaka čast Paranoid, sad mi još samo treba nekoliko sati slobodnog vremena da proučim. U međuvremenu još jedan upit: koliki postotak igrača su hispanskog porijekla? Meni se čini jako velik.
grifone is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:33.