Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2006., 13:05   #1
Question Fort Apache - Strmec Samoborski

Pozdrav!

Jel' bio tko u gore navedenom restoranu?
Kakva je klopa i kakve su cijene?
Isplati li se ili je napuhano?

Hvala!
Ebach Veley is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 15:41   #2
mislim da se doticni restoran spominje vec u par topika,pa prozuji.
komentari su razni, ja moram reci da nisam odusevljena. ideja potpuno trknuta i to je sasvim u redu, zasto ne. ali izvedba malo steka. bar kad smo mi bili, konobari su djelovali potpuno sludjeno a neki kao da su tu vecer prvi put usetali tamo. neka klopa je bila rel. pristojna, druga malo ipod te razine. nismo se zasad bavili bas steakovima, vise nekim popratnim stvarima. nadam se da ce im kvaliteta klope rasti, i da ih treba opet isprobati za par mjeseci. dok se ne usavrse malo.
la-di-da is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2006., 14:10   #3
prilično skup restoran, barem za prosječni hrvatski đžep
Sunsilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2006., 15:48   #4
Quote:
Sunsilk kaže:
prilično skup restoran, barem za prosječni hrvatski đžep
Ja sam bila prije neki dan,jela platu složenu za jednu i pol osobu a jelo nas troje+zap.grah i neki krumpiri+6 cuga=280 kuna.Meni se ne čini baš nešto preskupo.
Danas se spremam s klincem upravo tamo na kasni ručak.
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 14:52   #5
Bili nedavno. Klopa izvrsna. Cijene malo veće iako ne pretjerane. Usluga solidna. Pita od limete je za bogove...
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 14:19   #6
bas se spremam otic sutra ak cu moc rezervirat il jedan dan tamo.. nedavno sam cuo tek za taj fort apache i sve pozitivno...
sta preporucate, gledam ima samo 2neka menija, The “Hanging Tree” po osobi H 93,00 kn
salata od susene govedine, piletina s rostilja,kentucky ili buffalo krilca,ribeye odrezak,rebarca, koluti luka...
kakav je taj ribeye odrezak, makar ipak mislim da cemo smo skombinirat klopu,makar kad se zaletim onda se nagomila toga..
sta preporucate jos, t-bone, koj steak je best po vama?
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 18:24   #7
To je steak house. Ostale stvari su ovako (citaj: za zene koje bas ne vole polukrvavo meso). Dakle, sto se tice steak-a sumnjam da ces bilo gdje jesto posteni steak na Americki nacin kao tamo - tako da ga za to preporucam Posto je to dry aged junetina, cijena je malo skuplja, ali dobijes 60dkg - 80dkg mesa za 120 kuna, sto je OK apropo kolicine mesa obradjenog na taj nacin (opet, rijetko ili nigdje ne mozes nabaviti dry aged beef, bilo sirovo u mesnici bilo u restoranu u HR osim tamo).

Ako ides radi ugodjaja, itd....te ti steak nije dragulj kulinarstva za koji bi dao zadnju paru kao recimo meni (pogotovo wagyu odnosno matsusaka ili kobe beef) - e onda jest malo skuplji restoran.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 20:24   #8
Mi smo bili neki dan i stvarno nemam zamjerke, osim jedne male : nije bilo jela koje sam htjela naručit. Pojeli im sve zečeve. Al ono što smo dobili je bilo ok, porcije su dovoljno velike i konobari su isto ok.
littlefoot78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 01:17   #9
idem sutra, tj danas.. gledam ima hrpa odrezaka, i ne kuzim koj je kakav, samo imena pisu.. jedino zakljucio da se isplati uzet od 400g razlika između 200 do 400 bude po 20-30kn a duplo mesa kakav je onaj meni koj se nudi, mali neki?
bas si slazem meni, kentucky chicken wings, krumpir s vrhnjem, mozda rebarca il tbone sa strane za probat, samo steak ne kuzim se u ta imena, indian arrows, cowboy's choice, apache chief, ribeye, jack's steaks, sta bi trebo uzet od tog?
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 01:30   #10
pitaj ga koje je koje meso, od kojeg dijela.. sve objasni u 2 minute... pa odabereš..


ako imaš veću količinu mesa za nešto manju lovu, uzmi, trebat će ti... ne škrtari na količini, osim ako ne jedeš osrednje male količine mesa...

Dobar tek, bit će ti ukusno i fino. Uzeti onion rings i krumpir...
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 03:33   #11
Klopa im je super ali usluga nula bodova.

Dva dana smo zvali samo da uspijemo rezervirati mjesto. Unutra smo čekali da se žena uopće udostoji pitati za prezime i odvesti nas do stola.

Frendica naručila vodu a dobila colu. Tri puta smo konobara zamolili da joj donese vodu. Treći pokušaj je bio dobitan.

Hranu čekali 1h i 15 minuta. Kad smo pozvali konobara da pitamo gdje nam je klopa rekao je da ne zna . Tražili smo da nas nacrtaju hranu u roku odmah ili se mi crtamo u nekom drugom restoranu. U roku od dvije minute sve je bilo na stolu.

Inače to je bilo drugo davanje šanse tom restoranu. Unatoč odličnoj klopi tamo više nikada
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 08:42   #12
Quote:
dubrava kaže: Pogledaj post
idem sutra, tj danas.. gledam ima hrpa odrezaka, i ne kuzim koj je kakav, samo imena pisu.. jedino zakljucio da se isplati uzet od 400g razlika između 200 do 400 bude po 20-30kn a duplo mesa kakav je onaj meni koj se nudi, mali neki?
bas si slazem meni, kentucky chicken wings, krumpir s vrhnjem, mozda rebarca il tbone sa strane za probat, samo steak ne kuzim se u ta imena, indian arrows, cowboy's choice, apache chief, ribeye, jack's steaks, sta bi trebo uzet od tog?
Da, steta sto nisu napisali osim marketinskog imena koje su oni izabrali (jack's, apache chief....) i dio goveda (juneta) od kojeg je steak nastao.

Imas na netu te neke stvari objasnjene i po cemu je ovaj dio mesa bolji od onog itd...pa se pripremi

http://www.culinarycafe.com/Meat_Dis..._Glossary.html

Kao i slika dolje:

europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 12:37   #13
Quote:
kisikana kaže: Pogledaj post
Klopa im je super ali usluga nula bodova.

Dva dana smo zvali samo da uspijemo rezervirati mjesto. Unutra smo čekali da se žena uopće udostoji pitati za prezime i odvesti nas do stola.
........
.......
Inače to je bilo drugo davanje šanse tom restoranu. Unatoč odličnoj klopi tamo više nikada
Uh, gadno... očito je bila gužva, pa su se pogubili, nedopustivo, slažem se...


Moja 2 iaskustva tamo su jako pozitivna, konobari su bili iznimno ljubazni i strpljivi u objašnjavanju koje je koji steak i vrsta mesa, dakle prst gore za to!


A dubravi ipak preporučam (europe2seoulovim sjajnim objašnjenjima) da na minutu, dvije zamoli konobara za pojašnjenje nekih stakeova..
jednostavnije je, a i oni znaju što im je tog trena friško.. (makar ima i neki koji se paca mjesec i nešto.... upitati!!--> posebno meko!!)
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 14:10   #14
ja nisam impresionirana. nemam neku posebnu kritiku osim na konobare koji posao odrađuju automatikom, ali ne mogu reći ni jednu pohvalu. Nemam željui ponovo otići tamo!
KAELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 14:42   #15
Quote:
KAELA kaže: Pogledaj post
ja nisam impresionirana. nemam neku posebnu kritiku osim na konobare koji posao odrađuju automatikom, ali ne mogu reći ni jednu pohvalu. Nemam željui ponovo otići tamo!
Posto nisam bio zadnjih par mjeseci a prije sam bio odusevljen - kaj se hrana pokvarila?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 08:05   #16
bio sam prekjučer (po drugi put) i klopa je bila izvrsna (ribeye steak). To što piše da se čeka i do 40 min. valja zanemariti, u prosjeku se čeka barem sat vremena. jedina mi je falenka glede odrezaka da nemaju ribeye s kosti budući da mi je najsočnije meso uz kost. bilo nas je više i svatko je dobio stupanj pečenosti kakav je naručio, što i nije baš prečest slučaj u našim restoranima. za cugu preporučam crnu točenu pivu (cna kraljica?), nije teška i fino paše uz tu vrstu klope. samo jedna napomena za ljubitelje t-bonea: ono što je kod nas udomaćeno kao t-bone u izvorniku je ramstek s kosti, s mrvu ili bez dijela bifteka (rez se radi pri vrhu repa bifteka). ako ćete ''naš'' t-bone, valja naručiti porterhouse.
__________________
buža mačićeva
loyzek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 15:55   #17
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Posto nisam bio zadnjih par mjeseci a prije sam bio odusevljen - kaj se hrana pokvarila?
čuj, ja nemam neku konkretnu zamjerku na samu hranu, ali ni neku pohvalu. onako, čisti prosjek!
KAELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 16:40   #18
zaboravio na ovu temu... bio 28.12, jedino sto nije bilo muzike u zivo kako je pisalo na stranici, no ni ljudi nista, cuo da moras obavezno rezervirat, guzva vikendom, bilo je mozda 5-6 zauzetih stolova, u gornjem dijelu smo solo bili... no sve pozitivno, gledam sta cu uzet, i ipak pitam za platu kao prvi put da probam sve po malo, po osobi 93kn tako nesto, nije puno...ambijent je ok, i svidjelo mi se sto nije bilo nikog u cijelom gornjem dijelu..
hrana je dosla dosta brzo, manje od 20min, a prica se da se ceka i do sat vremena i da zna i hladno doc..
- jeli taj meni u kojem dobijes kolutice luka, po 3 rebarca u umaku, 3krilca, piletinu sa grilla, rib-eye, salatu sa susenom govedinom(ova salata jedino mi ne pase, ostalo super), tocenu pivu i sok uzeli, krumpir sa vrhnjem, i zapeceni krumpir(odlican), deserti vocna pita i neki kolac s kokosom, pita je super bas na americki nacin,htjeli jos steak probat al najeli se pa nije stalo..

i racun me ugodno iznenadio, jer sam prvo racuno steak ovaj onaj prilog, desert itd cca 400kn, a racun dosao 196kn za dvije osobe, jos mi bilo cudno jer plata ustvari nije bila po osobi kako je pisalo, nego je prekrizeno po osobi, i cijela plata izasla 93kn..vrlo isplativo za probat sve po malo(od priloga do vise vrsti mesa), il ako je netko gladan naruci platu za sebe,ic cu opet probat solo steak..
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 16:05   #19
mm,a kako najlakše uopće doć do toga...iz pravca Rijeke
kiksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 16:23   #20
nista lakse... autoputom prema Zg, kad prodjes naplatne gadjaj na prvom odmah cvoru odvojak za ljubljanu, moras proci kraj odmorista koje se zove "plitvice", nastavljas samo po autoputu za ljubljanu i izlazis van za Samobor. Odmah nakon izlaza je semafor, na semaforu ravno i nakon stotinjak metara s lijeve strane je fort apache
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:36.