Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2011., 22:50   #8941
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Objasnjenje doktora mi je malo blijedo ali ne bih napamet komentirao...jel se bol malo smirila?
Ah, pročitala sam ovaj vikend sve na netu o mojim simptomima, i čini mi se da imam upalu vilice. Definitivno uzimam bolovanje i sutra pičim ponovo kod stomatologa, ovaj put ne idem od njega dok mi ne otvori zub. Stavljam si hladne obloge cijeli dan pa imam osjećaj da je mrvicu popustilo, ali noćima već ne spavam. U srijedu ponovo idem na "rašpanje" kanala, samo ne znam jel ću do tad doć k sebi. Koji je tvoj savjet?
Antibiotici mi nisu nimalo pomogli.

Zadnje uređivanje leeloo27 : 11.04.2011. at 10:14. Reason: popravak quota
Daisy28 is offline  
Old 11.04.2011., 11:10   #8942
imam pitanje..dobio sam uputnicu za novu bolnicu,moram izvadit dvije 6,jel mi moze neko nekak pomoc,jer sam cuo svakakvih prica pa me malo strah!HVALA
jarule is offline  
Old 11.04.2011., 16:59   #8943
otisla sam danas zubaru, rekao je da je zub ziv i kako budem jela, vremenom ce se sam vratiti na mjesto, mada me boli kad jedem (jace pritisnem, zvacem). Etooo hvala vam na odgovoru
Bosanka_88 is offline  
Old 11.04.2011., 22:17   #8944
Quote:
jarule kaže: Pogledaj post
imam pitanje..dobio sam uputnicu za novu bolnicu,moram izvadit dvije 6,jel mi moze neko nekak pomoc,jer sam cuo svakakvih prica pa me malo strah!HVALA
tu ljudi pricaju da je bolje ic vadit zube na stomatoloski fakultet?! (i operacije zuba)
grizli is offline  
Old 12.04.2011., 10:24   #8945
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
tu ljudi pricaju da je bolje ic vadit zube na stomatoloski fakultet?! (i operacije zuba)
ja bi trebala vadit osmice, koliko se čeka na red, u danima, mjesecima na stomatoloskom faksu? Perkovčevu ne preporučujem, tamo su pravi mesari.
Daisy28 is offline  
Old 12.04.2011., 15:35   #8946
Quote:
jarule kaže: Pogledaj post
imam pitanje..dobio sam uputnicu za novu bolnicu,moram izvadit dvije 6,jel mi moze neko nekak pomoc,jer sam cuo svakakvih prica pa me malo strah!HVALA
evo ja sam jucer vadila tamo zube..svega i svacega sam se nacitala,sta se sve moze desit,bla bla bla...tako da kad sam tamo dosla,bilo me uber strah i tresla sam se ko siba na vodi...uzas..jos da k tome dodam da se bojim injekcija ko neznam cega xD..
ali sve je super proslo..bila sam unutra skoro sat i pol (vadila sam umnjake),
cjeli dan sam drzala led na faci,pijem ketonale,dobila sam i antibiotike,ali vec sam danas mogla i u skolu,cak sam i jucer mogla,ali nisam otisla,kad vec mogu dobit malo fraj..

ono sto zelim reci je da ako sam ja prezivjela,onda ce i svi drugi prezivjet..dobi se anestezija i nista se ne osjeti i nema nikakvog straha

jedino me strah ic vadit konce,jer mi je jedna osoba ispricala da je to strašno itd.. a ja se bas i ne sjecam svojih vađenja konaca ( a bilo ih je dosta) , tak da me sad opet toga trta,opet si mislim da cu umrjet od boli XD
malla4 is offline  
Old 12.04.2011., 16:57   #8947
jel moze neko nesto napisat o gingivektomiji? jel to besplatno, ako ne kolika je cijena? nuspojave?
big-smoke is offline  
Old 12.04.2011., 17:29   #8948
Pozz , zubar mi je rekao da mi živac " viri " iz zuba te je nakon toga malo brusio po zubu i stavio neku stvar koja traje 10 - 15 dana te me naručio sljedeci tjedan.
Nebi pisao vamo o tome da za vrijeme tog brušenja nisam vrisnija od najgore boli koju sam dosad osjetio u životu. Sad me zanima samo što mogu očekivati da se mogu "duhovno pripremiti"? ((
lolich123 is offline  
Old 12.04.2011., 23:42   #8949
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
ja bi trebala vadit osmice, koliko se čeka na red, u danima, mjesecima na stomatoloskom faksu? Perkovčevu ne preporučujem, tamo su pravi mesari.
pa jsam sam tamo vadio 7dmice... covjek SAMO VADI zube nista drugo ner adi nego sto vadi zube, onda valjda taj najbolji osjeaj ima kako vadit zub.. nista be nije boljelo poslje
grizli is offline  
Old 12.04.2011., 23:43   #8950
Quote:
malla4 kaže: Pogledaj post
evo ja sam jucer vadila tamo zube..svega i svacega sam se nacitala,sta se sve moze desit,bla bla bla...tako da kad sam tamo dosla,bilo me uber strah i tresla sam se ko siba na vodi...uzas..jos da k tome dodam da se bojim injekcija ko neznam cega xD..
ali sve je super proslo..bila sam unutra skoro sat i pol (vadila sam umnjake),
cjeli dan sam drzala led na faci,pijem ketonale,dobila sam i antibiotike,ali vec sam danas mogla i u skolu,cak sam i jucer mogla,ali nisam otisla,kad vec mogu dobit malo fraj..

ono sto zelim reci je da ako sam ja prezivjela,onda ce i svi drugi prezivjet..dobi se anestezija i nista se ne osjeti i nema nikakvog straha

jedino me strah ic vadit konce,jer mi je jedna osoba ispricala da je to strašno itd.. a ja se bas i ne sjecam svojih vađenja konaca ( a bilo ih je dosta) , tak da me sad opet toga trta,opet si mislim da cu umrjet od boli XD
pa nek ti daju anesteziju dok ti konce vade... zasto bi to radili "na zivo"
grizli is offline  
Old 13.04.2011., 11:18   #8951
Ajde kakvu anesteziju, nemojte bit mimozice, malo zapece i gotovo, izdrzi covjek...netko reagira ko ne znam sta, netko ni ne trepne. I svejedno gdje cete ici vaditi zube, strucnjaci rade na obje lokacije
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Old 13.04.2011., 12:11   #8952
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
pa nek ti daju anesteziju dok ti konce vade... zasto bi to radili "na zivo"
pa nemam pojma, meni buraz reko da je njega to strašno bolilo,on je vadio konce na usnici.. imala sam i ja konce s unutarnje strane usta, ali sam tad jos bila klinka i ne sjecam se bas toga, ali znam da su mi rekli da me bolilo a ja sad ne znam xD a nemam pojma oce mi dat anesteziju ili ne, ali s obzirom na moje ponasanje kad sam sad dobivala anesteziju,vjerovatno ne xD

Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Ajde kakvu anesteziju, nemojte bit mimozice, malo zapece i gotovo, izdrzi covjek...netko reagira ko ne znam sta, netko ni ne trepne. I svejedno gdje cete ici vaditi zube, strucnjaci rade na obje lokacije
pa ja nisam ni znala da se moze dobit anestezija dok se vade konci dok grizli to nije spomenuo.. ali ako se moze,zasto da trpim i mislim da sam ja među onima koji reagiraju ko ne znam sta.. xD
malla4 is offline  
Old 13.04.2011., 16:41   #8953
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Molila bih za pomoć, savjet što napraviti. U srijedu sam započela sa liječenjem zuba točnije, šestice koja ima apsces, tj. granulom, započeli su mi čišćenje kanala i sve je bilo ok jer sam bila pod anestezijom. Kad je pala noć, počeli su nesnosni bolovi. Cijela desna strana me rasturala. Naime, rekli su mi da je normalno da će me boljeti, međutim mene boli cijela desna gornja i donja vilica. U petak sam otišla kod svog stomatologa koji je ustvrdio da me ne boli šestica koja se liječi već da je riječ o osmici koja gura sedmicu i da se otud javlja cijela bol. Međutim, mene bole svi zubi za poludit i dalje na desnoj strani. Dala mi je antibiotik Klimicin kojeg pijem od jučer i nije mi nimalo bolje. Što da radim? Nekako ću izdržati do ponedjeljka, ali zabrinuta sam što mi je? Koji zub me zapravo boli? Pliz help!
M
ja sam imala sličnih problema prije nekih desetak dana..rastu mi osmice i guraju sve a s tim su mi i ustanovili gangrenu na donjoj sedmici...prvo su me par dana krivo liječili jer sam ''poviše'' te sedmice imala novu plombu (koju sam baj d vej masno platila kod privatnika) pa nisu ni vidjeli da je to u pitanju...dali su mi antibiotike, par dana sam bila glavna mušterija kod zubarke i na hitnom prijmu, ali niko niš nije uspio napravit...svo to vrijeme bol je bila neizdrziva, da ne kažem da tjedan dana nisam spavala i ništa nije pomagalo...i onda naletila na neofen forte koji me spasio...sad je malo lakse iako kalvarija ni blizu kraja...
eto, nemam ti kaj pametnog reći, čisto iz solidrnosti se javih, znam kak je
__________________
Što god napravio sa životom, svejedno je; sudbina ti je odavno zapisana...
coollerica is offline  
Old 13.04.2011., 20:56   #8954
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Ajde kakvu anesteziju, nemojte bit mimozice, malo zapece i gotovo, izdrzi covjek...netko reagira ko ne znam sta, netko ni ne trepne. I svejedno gdje cete ici vaditi zube, strucnjaci rade na obje lokacije
Pa heval ih vrag, zar je za HZZO hebeni anestetik tako skup da je problem stavit anesteziju dok se vade konci, zasto bi itko morao trpiti bolove? Ako ćemo tako ZAŠTO uopće davati anestetik kod vađenja zuba, mogli bi zube vaditi na živo: isto malo pretrpiš bolove i dobro je, ionako su tisucama godina ljudi vadili zube uz malo rakije
grizli is offline  
Old 13.04.2011., 22:27   #8955
Coollerica, nas dvije se razumijemo Danas sam bila kod doktora da mi prepiše Ketonal. Kad me vidio kako sam sva jadna, odmah je nadodao Forte. Sad sam se urokala s njim, idem probat zaspat :/
Daisy28 is offline  
Old 13.04.2011., 22:31   #8956
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
Pa heval ih vrag, zar je za HZZO hebeni anestetik tako skup da je problem stavit anesteziju dok se vade konci, zasto bi itko morao trpiti bolove? Ako ćemo tako ZAŠTO uopće davati anestetik kod vađenja zuba, mogli bi zube vaditi na živo: isto malo pretrpiš bolove i dobro je, ionako su tisucama godina ljudi vadili zube uz malo rakije
sad sam bas gledala racun koji dobih za vađenje umnjaka..ugl. anestezija je 8,16 kn xD ako je to preskupo za HZZO, pa platit cu sama..
malla4 is offline  
Old 13.04.2011., 23:15   #8957
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
Pa heval ih vrag, zar je za HZZO hebeni anestetik tako skup da je problem stavit anesteziju dok se vade konci, zasto bi itko morao trpiti bolove? Ako ćemo tako ZAŠTO uopće davati anestetik kod vađenja zuba, mogli bi zube vaditi na živo: isto malo pretrpiš bolove i dobro je, ionako su tisucama godina ljudi vadili zube uz malo rakije
zasto davat anestetik kod vadjenja konca? to traje doslovno 20 sekundi i mislim da se svako moze strpit to vrijeme, pogotovo jer jedino sta tu moze bolit je bas izvlacenje koje sve skupa traje 5 sekundi, ostalih 15 spada na hvatanje konca i rezanje samog sto ne moze teoretski bolit a i tih 5 sekundi ne moze nista pretjerano bolit da se ne moze istrpit i zbog toga se ne dajje anestetik. zapravo vise boli taj ubod i nelagoda pri ubodu od samog vadjenja eventualno sa topikalnim anestetikom malo premazat, ali kazem, nema potrebe
Karlovski is offline  
Old 14.04.2011., 09:38   #8958
Bok svima!
Postoji li ikakav način za uklanjanje bijelih flekica na zubima?
Cijeli život imam dvije na gornjim jedinicama i stvarno mi idu na živce!Probala sam tooth mousse ali nije pomogao,a moja mi je zubarica rekla da postoji neka metoda pri kojoj bi se izbrusilo pola zuba i stavilo navlake ali da mi to ne bi preporučila bar još neko vrijeme.
Ima li netko tko ih se uspio riješiti?
Hroštula is offline  
Old 14.04.2011., 10:16   #8959
Quote:
Hroštula kaže: Pogledaj post
Bok svima!
Postoji li ikakav način za uklanjanje bijelih flekica na zubima?
Cijeli život imam dvije na gornjim jedinicama i stvarno mi idu na živce!Probala sam tooth mousse ali nije pomogao,a moja mi je zubarica rekla da postoji neka metoda pri kojoj bi se izbrusilo pola zuba i stavilo navlake ali da mi to ne bi preporučila bar još neko vrijeme.
Ima li netko tko ih se uspio riješiti?
Bijele fleke na zubima nemoguće je ukloniti. Nastaju uslijed neprvilne mineralizacije cakline na tim mjestima, a uzrokovane su ili prevlikom količinom fluora ( mrlje od hiperfluoroze) ili od traume, udarca, najčešće pada na prednje mlliječne zube u djetinjstvu.
Mogu s prekriti. Nikako krunama ( to iziskuje preveliko skidanje zdravog zuba), već keramičkim ljuskicama.
borna07 is offline  
Old 14.04.2011., 10:23   #8960
Quote:
malla4 kaže: Pogledaj post
sad sam bas gledala racun koji dobih za vađenje umnjaka..ugl. anestezija je 8,16 kn xD ako je to preskupo za HZZO, pa platit cu sama..
joooooj
ovo su mi najdraži postovi
odi pa si kupi anesteziju...i kaj budeš onda s njom?????????????
sama ju injicirala?

Btw, voljela bih vidjeti razinu tvog arlaukanja da ti daju anestziju u ranu od vađenja.
To se ne radi jer boli za poluditi.
Za razliku od vađenja šavi.
Koje ne boli.
borna07 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:16.