Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2018., 22:08   #6701
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Gdje kupiti traminac izborna berba bobica - http://www.ilocki-podrumi.hr/vina/tr...edikatno-vino/

U zg....vrutak, superkonzum, interspar na zapadu zga nemaju
Na Dolcu na polukatu su imali dućan, valjda još uvijek, i na placu Savica mislim u podrumu itd. evo link http://www.ilocki-podrumi.hr/o-ilock...mima/vinoteke/

Bilo je i u Dobrim vinima, ne znam uopće postoje li još i gdje dućani, zadnje se, ima već, zatvorio onaj u GreenGoldu.

Inače, ako nisi probala, preporučam graševinu Principovac. Veze nema s običnom graševinom, neka sasvim druga dimenzija.
tweetee is offline  
Old 24.02.2018., 07:12   #6702
postoji njihov dućan i u bivšem hypo centru, sadašnjoj cityplazi, ulaz mu se nalazi na onoj strani koja gleda na zgradu SRCE-a, čini mi se dosta velik
ma.nx is offline  
Old 24.02.2018., 15:50   #6703
Hvala svima na info ima njihova trgovina na jarunskoj trznici, jutros bila....

Tweetee - inace nisam fan grasevine, kakva je ta principovac....inace preferiram samo bijela i slatka vina, najdrazi mi je muskat, traminac odmah iza...Ponekad eventualno rose....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 24.02.2018., 17:55   #6704
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Hvala svima na info ima njihova trgovina na jarunskoj trznici, jutros bila....

Tweetee - inace nisam fan grasevine, kakva je ta principovac....inace preferiram samo bijela i slatka vina, najdrazi mi je muskat, traminac odmah iza...Ponekad eventualno rose....
Nisam ni ja fan graševine, uopće je ne pijem, zato ti i govorim da ovo veze s klasičnom graševinom nema, vino je savršeno, mirisna, puna okusa, slatka, kao desertno vino, podsjeća na ledene berbe. Sasvim nova dimenzija graševine. Nisam je dugo pila, al vjerujem da drže kvalitetu.

I mi volimo samo jako slatka vina. To znači da vina koja drugi percipiraju slatkima, nama bacaju na ocat Iliti rijetki muškati su nam dovoljno mirisni i slatki. Slatko vino pijemo uz jelo, ne uz desert.

Ako ideš u Slo, probaj uzet Ljutomerčanov traminac u Hoferu (cca 5 eur). Mi ga pijemo uz ručak il večeru.
tweetee is offline  
Old 24.02.2018., 20:48   #6705
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Hvala svima na info ima njihova trgovina na jarunskoj trznici, jutros bila....

Tweetee - inace nisam fan grasevine, kakva je ta principovac....inace preferiram samo bijela i slatka vina, najdrazi mi je muskat, traminac odmah iza...Ponekad eventualno rose....
Ima i na utrinskom placu. Zanima me kakve su cijene njihovih vrhunskih vina u usporedbi s onim u dućanima? Čini mi se da sam vidio da uz vina prodaju i med.
Hiawatha87 is offline  
Old 25.02.2018., 13:52   #6706
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
.

...inace preferiram samo bijela i slatka vina, najdrazi mi je muskat, traminac...
Baš zato moraš probati graševinu Principovac. Ja kad sam je prvi put probao nisam vjerovao da je to graševina.

Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Nisam ni ja fan graševine, uopće je ne pijem, zato ti i govorim da ovo veze s klasičnom graševinom nema, vino je savršeno, mirisna, puna okusa, slatka, kao desertno vino, podsjeća na ledene berbe. Sasvim nova dimenzija graševine. Nisam je dugo pila, al vjerujem da drže kvalitetu.
Drže, pio sam je nedavno. To je skoro kasna berba s oko 15% alkohola i više od 15 g neprevrelog šećera zbog čega je između polusuhog i poluslatkog vina. Prvi put sam pomislio da pijem kasnu berbu neke predivne kupaže na bazi bijelog sauvignona.

Ah, zato i košta 140 kn buteljica.
Pellaprat is offline  
Old 25.02.2018., 15:15   #6707
Sad ste me zaintrigirali s tom Graševinom, a na stranicama Vrutka piše da je proizvod trenutno nedostupan.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Old 25.02.2018., 22:38   #6708
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Drže, pio sam je nedavno. To je skoro kasna berba s oko 15% alkohola i više od 15 g neprevrelog šećera zbog čega je između polusuhog i poluslatkog vina. Prvi put sam pomislio da pijem kasnu berbu neke predivne kupaže na bazi bijelog sauvignona.

Ah, zato i košta 140 kn buteljica.
Obzirom na to kakva vina se kod nas prodaju za 50+ i/ili 100+ kn, ovo je sasvim ok cijena za ovako posebno vino.

Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post
Sad ste me zaintrigirali s tom Graševinom, a na stranicama Vrutka piše da je proizvod trenutno nedostupan.
Kofi, stavila sam link na popis njihovih dućana, imaš ih valjda na svakom placu u Zg
tweetee is offline  
Old 25.02.2018., 23:39   #6709
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post

Kofi, stavila sam link na popis njihovih dućana, imaš ih valjda na svakom placu u Zg
Na Kvatriću nemaju Principovac. Bilo ga je nešto malo, lani, prije Božića. Po riječima prodavačice trebao bi uskoro doći.

Inače oprez svima koji kupuju iločka vina. Na Kvatriću je u subotu otvorena vinarija Vino Ilok u prostoru dosadašnje prodavaonice tounjskih sireva. Sadašnja vinarija, osim svojih vina, i dalje drži Tounjski dimljeni sir, neke medove i pekmeze. U subotu sam bio na degustaciji vina. Probao sam merlot, cabernet sauvignon, rizling i traminac. Od niti jednog nisam uspio popiti ni 0,3. Ne isplati se pisati kritiku o svakom posebno. Sva imaju miris i okus vina zvanih "žlempa" kakve su radili Zagorci prije 20 i više godina. Užas !!!

Vinarija „Iločki podrumi“ nalazi se u zatvorenom dijelu tržnice, malo ispred i lijevo od mesnica Žumberčanka.
Pellaprat is offline  
Old 25.02.2018., 23:47   #6710
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Obzirom na to kakva vina se kod nas prodaju za 50+ i/ili 100+ kn, ovo je sasvim ok cijena za ovako posebno vino.







Kofi, stavila sam link na popis njihovih dućana, imaš ih valjda na svakom placu u Zg


Hvala ti sto si ponovo napisala, uopce nisam skuzila. Inace mi je vino = Vrutak.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Old 26.02.2018., 00:53   #6711
coffee, no no! Od sad svrati bar na jos 1, 2 lokacije poput npr. weba od Vivat fina vina. Ne mozes se orjentirati samo na Vrutak.
To je ko ono Kupujem samo u Konzumu i baš me briga što je isti maslac drugdje 10 kuna niže cijene

Btw ja najcesce svratim u Ilocke podrume na Kaptolu 12, radi simpa damica sitnog glasa kojeg onda jos usitni dodatno. Ko mala slatka vjeverica. Vesela uvijek, daje degustirati dok god zelis i tako, casica razgovora, koja rinfuzica pa buteljica i to ja zovem afterwork
Deedy is offline  
Old 26.02.2018., 08:37   #6712
Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post
Hvala ti sto si ponovo napisala, uopce nisam skuzila. Inace mi je vino = Vrutak.
Onda puno propuštaš
Kao što reče DD, moraš proširiti vidike čitaj adrese
tweetee is offline  
Old 26.02.2018., 10:54   #6713
Ma to je samo zato sto mi je Vrutak jako blizu pa uvijek zavrsim tamo.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Old 26.02.2018., 11:53   #6714
škicni na vivat fina vina, miva, vino.hr....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 01.03.2018., 10:41   #6715
bok svima

zna netko di ima za kupiti (zagreb) malena pakiranja pekmeza i džemova? tipa ono što se servira za doručak po hotelima i sl., nije bitno da su neki fensi, može što jeftinije, dakle ovako nešto:

https://i.pinimg.com/originals/8e/42...48f2b7ccd8.gif


drugo pitanje, ima li gdje u zagrebu za kupiti scones? ona slatka britanska peciva koja se poslužuju uz čaj

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...xn3UvBiIGFKWsl
Mirnish is offline  
Old 01.03.2018., 14:08   #6716
Quote:
Mirnish kaže: Pogledaj post
bok svima

zna netko di ima za kupiti (zagreb) malena pakiranja pekmeza i džemova? tipa ono što se servira za doručak po hotelima i sl., nije bitno da su neki fensi, može što jeftinije, dakle ovako nešto:

https://i.pinimg.com/originals/8e/42...48f2b7ccd8.gif
Mini Nutellu imaš u Muelleru, a čini mi se da sam negdje vidjela i pekmeziće, no nisam sigurna. Možda isto u Muelleru?
tweetee is offline  
Old 01.03.2018., 14:29   #6717
Ne mogu se sjetiti jesam li kod nas u prodaji vidjela english mustard

Volite li, konzumirate li, gdje kupujete?

Nisam još probala prah, razmišljam ga uzet.

https://www.colmans.co.uk/products/english-mustard
tweetee is offline  
Old 02.03.2018., 05:57   #6718
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Ne mogu se sjetiti jesam li kod nas u prodaji vidjela english mustard

Volite li, konzumirate li, gdje kupujete?

Nisam još probala prah, razmišljam ga uzet.

https://www.colmans.co.uk/products/english-mustard
prah sam imala, kupila u Austriji. a i ovaj u tubici
prah je ok, iako ništa posebno. falilo mi je okusa
a u tubici je dobar, scharf
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Old 02.03.2018., 16:34   #6719
Gdje kupiti marshmallowe za pečenje u Zagrebu? I pretpostavljam da na vatru baš ne mogu oni rozi, dodatno ušećereni? Ili se varam? (istina je da je hitno, možemo i improvizirati )
Panova is offline  
Old 02.03.2018., 16:36   #6720
Muller
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:51.