Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2012., 00:27   #41
Quote:
be real kaže: Pogledaj post
nije to moja ekipa,ja treniram sam.
stvarno su decki odlicni.
zasada mogu puno toga napraviti,
samo mi BACK LEVER zadaje probleme.
i PLANCHE naravno
Svaka čast! Polako pa sigurno uspjet ćeš i to jednoga dana,.
Znači možeš i "Human flag"?
be_real ti si moj sensei!
maki300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2012., 00:32   #42
Quote:
subhunter kaže: Pogledaj post
Dobro ali daj nekakvu smjernicu kako da počnem. Na netu su uglavnom vježbe ovh "velikih dečki". No i oni su nekako počeli. Nemoj da moram ić trčat po Marjanu i tražit bavi li se ko u Splitu ovim. Marjan je posta opasan. Još bi me mogla koja cura silovat...
Hehehehe...
Što se filmića za početnike tiče upiši "Beginner Body Weight Workout",.ima par dobrih.
maki300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2012., 13:30   #43
Quote:
maki279 kaže: Pogledaj post
Hehehehe...
Što se filmića za početnike tiče upiši "Beginner Body Weight Workout",.ima par dobrih.
Uf,pa vratilo i sklekove mogu radit do sutra. Još se verem po konopu i na njemu radim svakojaka čudesa,pa švedske ljestve... Zanimaju me recimo ponoćne vježbe za "zastavu,ili kakosezove ono kad visiš na vratilu ali tijelo stoji vodoravno s podom,itd. Ne mislim da ću to i uspit napravit ali su te vježbe toliko teške da su samo pomoćne sasvim dovoljne za odradit super trening.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 11:55   #44
Maki,za onaj PM ti se želim zahvalit ovako,javno.
Hvala puno.

P.S. Ako te ikad pukne bavit se dizanjem utega,podvodnim ribolovom na dah ili pucanjem iz luka,tu sam.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 15:37   #45
Nema na čemu!
Hehehe može budem ti se javio,. ako ti još šta zatreba samo reci!
maki300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 23:12   #46
Kako ste momci, jeste li živi?
Vježba li se redovito ili zabušavate?
be real, subhunter?
maki300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 23:16   #47
Quote:
maki279 kaže: Pogledaj post
Ahha aha sada sam si pogledao! Znam za dipseve no mislio sam da su zgibovi reko kakvi su sad to...
Nisam baš dolazio na forum...
Opet sam si skršio koljeno pa baš i ne vježbam no jučer sam nabacio "Bodyweight" trening;
Trčanje po nasipu Bundek-Jarun, Jarun-Bundek (00:30h ko vampir)
Na Bundek trim stazi
4x10 zgibova
4x10 dipseva
4x15 sklekova
4x12 trbuh
Nije ko tvoje no et, svaki početak je dobar
Pozz
Ovo me dugo muči.
4 X 10 zgibova. Zašto? Ne možeš više od 10 ili...? Nekako,po iskustvu,ako napravim u prvoj seriji 10,druga je 8.treća 6-7...
Za dipseve isto. Ja inače radim korejske. Druge ionako nemam na čemu...
Za sklekove - isto,naravno. No,koji i kakvi sklekovi ? Obični ili neki ultraturboinjekšnsuperzajebani ? Ja radim ritko a i onda pliometričke.
Trbuh - isto,zar si sumnja. Kakvih i kojih 4 X 12 trbušnih?
Napomena: ne kritiziram,nego pitam.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 23:33   #48
Quote:
subhunter kaže: Pogledaj post
Ovo me dugo muči.
4 X 10 zgibova. Zašto? Ne možeš više od 10 ili...? Nekako,po iskustvu,ako napravim u prvoj seriji 10,druga je 8.treća 6-7...
Za dipseve isto. Ja inače radim korejske. Druge ionako nemam na čemu...
Za sklekove - isto,naravno. No,koji i kakvi sklekovi ? Obični ili neki ultraturboinjekšnsuperzajebani ? Ja radim ritko a i onda pliometričke.
Trbuh - isto,zar si sumnja. Kakvih i kojih 4 X 12 trbušnih?
Napomena: ne kritiziram,nego pitam.
Pa inače kada vježbam, dok sam i u teretani najčešće radim sa 10 ponavljanja tako da i te vježbe radim sa 10 ponavljanja. Da, baš zato jer u svakoj seriji mogu napraviti 10 radim po 10, mogao bih 15ak izvuč u prvoj seriji no onda kao što si i ti sam rekao svaka iduća bi mi bila manje ponavljanja... eh sad niti ja sam ne znam dali raditi tako ili ne? Pošto će me na kraju opet ispast cca 40ak zgibova po treningu, jedino po različitom broju ponavljanja u serijama će bit drugačije?
Sklekove radim različite u svakoj seriji. Prva serija su mi "dijamantni", (ono dlanovi ruku jedna uz drugu ispod prsa, oblik dijamanta). Druga serija su mi dlanovi u širini ramena, prsti okrenuti prema van. Treća ista širina samo prsti okrenuti prema unutra., Četvrta serija Ruske sklekove.
Trbuh radim s potiskom od 15kg, na kosoj klupi za trbušne. Ponekad bude dizanje nogu na šipci za zgibove no najčešće radim te s potiskom. (onaj okrugli uteg od 15kg)
Hehehe samo ti pitaj
PS
Odmor između serija 45sec, između izmjeni vježbi 3min.
maki300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 17:59   #49
Po knjigama koje sam čita a koje se bave ovom vrstom sporta (power & strenght),radi se maximalni broj ponavljanja u svakoj seriji. Za ovakve,body weight vježbe,nekako mislim da bi tribalo,npr. 15,13,10,8... Znači svaka do otkaza. Za razvoj snage. No,gleda sam filmiće,oni govore i o izdržaju od,npr, 15 sekundi,pa se ne bih štel mešat. Dizanje utega i ova vrsta treninga nisu baš u užem rodu,ne bi pametova,pitam više zbog znatiželje i učenja nečeg novog. Drugačiji je ovo rad i drugačija snaga mišića. Tek se "upucavam" u ovo,koliko mogu. Uglavnom,jako me veseli.
Radija sam dragon flag odavno,rijetko ali sam ga zna napravit. Onda ga nisam radija neko vrime. Pa sam ga radija prije 7 dana. Pogodi koliko me dugo bole leđa? Sedam dana.
Za to vrime - sva body weight treninga. I to u dizačkoj teretani. Za po ure će i treći,jučer sam proučija one filmiće...
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 09:08   #50
keep the faith ...

bok ekipa,nadam se da napredujete.
ja se malo vise posvetio boksu,ali i dalje (barem 2 puta tjedno),
visim na Jarunu i picim po vjezbama.
Samo odrzavam (klasika zgibovi ,16,15,13,10,9,8),dipsevi (,20,18,16,14,13,12),
cucnjevi na jednoj nozi (svaka noga 14 po 5 serija) i puno trbusnjaka.
klasika.manje varijacija bodyweighta,vise trcanja i boksa. kombiniram
ali BODYWEIGHT je uvijek tu. kao dopunska nastava,hehehe.
sada to,kad zahladi -teretana(baza,snaga,uvijek nabacim ta 3 mjeseca bar 3 kg.),i onda na proljece opet Jarun.
puno trcanja,bodyweight,boks.
samo naprijed,jer ne postoji nazad !
pozz.
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 16:46   #51
Be real,jesi proba radit čučnjeve na jednoj nozi ka gimnastičari? Ja ih tako radim. Serija-dvi samih čučnjeva,pa onda pliometrijski. Skokovi u dalj,u vis,single ili 3-4 ponavljanja u seriji. Za kraj znam dodat još 1-2 serije čistih čučnjeva ali s opterećenjem. Zanimljivo,kad držim ploču od 20 kila u rukama,mogu napravit po 7-8 ponavljanja a kad stavim pipku (dizačku) na leđa,jedva 3-4. Šta ti je težište.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 17:31   #52
nisam,to ne radim,ne treba mi,
pogotovo ne pod opterecenjem utega.
samo klasika,stara skola...
m
prije par godina sam trenirao i radio
pliometriju sa jednim troskokasem,
to me za boks usporilo,umorilo noge spore,olo ne.
imao sam bolju ekplozivnost,ali to je sve,vise upala,
vise vremena za odmor,sporije noge.
za boks nepotrebno
klasika,samo bodyweight i trcanja
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 12:34   #53
Krivo si radija pliometriju. Ili previše. Opet krivo.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 19:37   #54
Pozdrav ekipa!
Evo nisam baš dolazio na forum...
Hvala za savjet subhunter! Počeo sam tako vježbati i vidim da je puuuno bolje!
Isto tako vidim da i be real ima sl. sistem vježbanja, barem što se ponavljanja u serijama tiče.
Inače be real gdje trčiš? I ja ponekada trčim, odem na Mladost... pa ako si za možemo zajedno koji puta?!
Ako hoćeš ponesem fokusere pa malo i udaračinu odradimo (pošto vidim da trenkaš boks, ja MMA)
Također ekipa šta vi mislite o plivanju? Da umjesto trčanja 3x tjedno ubacim bazen i plivanje kao kardio trening a?
maki300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 20:50   #55
Da odmah na početku kažem,da me se krivo ne bi razumilo,duboko poštujem ljude koji trče. Stvarno. Ali ja ne mogu da ga hebeš! Uvik sam bija brz ali sve priko 100 metara je za mene duga pruga. Ma isto,da sam kiojim slučajem u Zagrebu,dogovorili bi mi nekakvu kavu,za teoretski a kasnije i Jarun ili di već trenirate,za onaj praktični dio nastave. Stari Dalmatinski izraz je da više znaju čovik i magarac,nego sam čovik. A tek trojica ! Dobro,dvojica i tovar,hehe.
Ali avaj,u zadnjih 6-7 godina u ZG sam bija samo tri puta,na HRT-ovim kvizovima.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 22:51   #56
Maki,za tebe a i ostale koji prate temu i barem se pokušavaju bavit nekim sportom ili bar nekim vidom rekreacije,citirat ću Zatsiorskog,čiju sam knjigu,uz dosta muke (jer je na engleskom a uz to,da bi je razumija,moraš bit mix doktora medicine i trenerskog maga) čita prije puno godina,pa čak neke stvari iz nje i razumija. (Sve sam objasnija u prethodnim zagradama).
"Na svaki trenažni proces tijelo se navikava za 6 treninga ili manje..."
Doslovno tako piše,citira sam autora.
Znači,ne postoji univerzalni program treninga,samo i isključivo individualni. Niste profiji,radite šta vas veseli,nebitno koliko bilo teško (ili lako),univerzala koja vridi za svakoga da ne "gurate" predugi istu rutinu. Mijenjajte treninge,serije,ponavljanja,položaj stopala,hvat ruku... Sve spada u promjenu.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 17:41   #57
Quote:
subhunter kaže: Pogledaj post
Da odmah na početku kažem,da me se krivo ne bi razumilo,duboko poštujem ljude koji trče. Stvarno. Ali ja ne mogu da ga hebeš! Uvik sam bija brz ali sve priko 100 metara je za mene duga pruga. Ma isto,da sam kiojim slučajem u Zagrebu,dogovorili bi mi nekakvu kavu,za teoretski a kasnije i Jarun ili di već trenirate,za onaj praktični dio nastave. Stari Dalmatinski izraz je da više znaju čovik i magarac,nego sam čovik. A tek trojica ! Dobro,dvojica i tovar,hehe.
Ali avaj,u zadnjih 6-7 godina u ZG sam bija samo tri puta,na HRT-ovim kvizovima.
Hahahahaha kakav si ti kralj!!! Ma niti ja ne volim trčanje, draže mi je plivanje no eto...
Obavezno se javi ako još kojim slučajem budeš išao u Zg!

Quote:
subhunter kaže: Pogledaj post
Maki,za tebe a i ostale koji prate temu i barem se pokušavaju bavit nekim sportom ili bar nekim vidom rekreacije,citirat ću Zatsiorskog,čiju sam knjigu,uz dosta muke (jer je na engleskom a uz to,da bi je razumija,moraš bit mix doktora medicine i trenerskog maga) čita prije puno godina,pa čak neke stvari iz nje i razumija. (Sve sam objasnija u prethodnim zagradama).
"Na svaki trenažni proces tijelo se navikava za 6 treninga ili manje..."
Doslovno tako piše,citira sam autora.
Znači,ne postoji univerzalni program treninga,samo i isključivo individualni. Niste profiji,radite šta vas veseli,nebitno koliko bilo teško (ili lako),univerzala koja vridi za svakoga da ne "gurate" predugi istu rutinu. Mijenjajte treninge,serije,ponavljanja,položaj stopala,hvat ruku... Sve spada u promjenu.
Da da sjećam se da sam i ja nešto sl. bio pročitao negdje na internetu. Da treba mjenjat način treniranja, općenito kilažu, serije, broj ponavljanja, čak i hvat (kombinirani, nadhvat, podhvat i sl.) kako bi bio neki napredak. Istina, istina! Hvala na savjetu kompadre
maki300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 17:23   #58
A bogati,je mi se neda trenirat ! Često sam u moru (s puškom),neću moć još dugo,kad zahladi ono baš-baš,pa hvatam koliko mogu. Kad dođem u dvoranu,tonus mi je čvrstoće pudinga a volja...
Najradije bi umra 2-3- dana...
Sad ću na trening.
Od 2-4 sam bija u moru...
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 00:50   #59
Bome s obzirom na ovo prohladno vrijeme dosta si i izdržao u moru!
Haha da... volje nam ponekada svima nedostaje. Evo ja kada nemam volju gledam kako be real to lijepo trenira i napreduje svakim danom sa serijama ponavljanjima pa odmah dobim inspiraciju Isto tako malo zGooglam "Inspirational videos" i onda vidim sve i svašta, ljude kako se bave sportom a da nemaju ruke, noge i sl,.dok ja recimo kukam (a živ i zdrav, manje-više... ok koljeno malo zeza) i nemam inspiracije čak dok i kiša pada pa bude loše vrijeme,... a oni treniraju, pa me potaknu!
maki300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 17:44   #60
samo naprijed ...!
jos se moze vani trenirati.
sta je to za nas ,hehehe.
nije minus 20.
pozz.
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:22.