Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2014., 14:45   #41
Mene to rastuži kada vidim ljude kako jedu na tom odjelu sa suhim voćem i orašastim plodovima. Jedno je kada netko dođe kupiti kilu, dvije grožđa ili sl. pa uzme jednu bobicu čisto da proba da li je OK i napuni vrećicu i izvaže. To mi nije neki bed, premda to nikada sam ne prakticiram jer mi se gadi jesti nešto neoprano i koje je hrpa reznih ruku premetala i dirala.

Ali rastuži me kada vidim kojekakve penziće koji su najvjerojatnije gladni i ne mogu si priuštiti ni šaku oraha pa onda onako kao nešto kupuju, važu, premeću iz šupljeg u prazno i usput neprekidno jedu, okrečući se svako malo lijevo i desno ne bi li se uvjerili da ih nitko ne gleda. A tako je očito, iz aviona se vidi.. Svakodnevno to vidim po velikim centrima. Došlo mi je u par navrata da im priđem, pitam što im treba od toga, nek si spakiraju i ja ću im to kupiti. Ali bojim se reakcije da se ljudi ne uvrijede i pošalju me k vragu.. Žao mi je ljudi, cijeli život su pošteno radili i sada praktički nemaju što jesti zbog te mizerije od mirovine.
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 00:16   #42
Vjeruj mi ovi nisu gladni ni zedni. Jbg ako vozi puna kolica svega onda ima i za orascice. To je jednostavno nekultura.
__________________
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Amabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 00:19   #43
Joj, meni teško vjerovati da to radi baš sirotinja. Sirotinja neće krasti, to rade oni koji imaju, ali im nikad nije dosta. Mislim, većinom takvi, sigurna sam.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 03:05   #44
Ova sto sam je ugledala nije bas izgledala sirotinjski. I da je barem uzela one posudice u koje se nalije juha, pa iz toga srkala a ne platila jer je siromasna, ne ona je zlicom grabila iz te velike zajednicke tece. Odurno.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 17:04   #45
Hrana konzumirana u dućanu nije krađa.

Mada se protivi unutaranjim i još nekim drugim (higijenskim npr.) pravilima, ali i dalje mislim da to nije krađa.
Kome se to gadi gledati, a ne gadi mu se npr. izrabljivanje djece, potplačeni rad na tim istim plantažama kikirikija, pistacija...i sl. neka ne moralizira ovdje. Pogotovo o tome izgleda li netko kao sirotinja ili bogataš. Kao da ste zavirili nekome u novčanik ili da ste čuli nečiju priču. Vi ste prosudili čovjeka jednom ga pogledavši i zato zaslužujete da vas se sve redom ovdje koje to osuđujete osudi barem na nečovječno ponašanje, ako ne i nešto gore od toga. Umjesto da raspravljate o socijalnim razlozima ovog ponašanja, gdje bi možda i shvatili zašto netko to uopće čini, vi osuđujete ljude i stavljate se na stranu prljavih krupnih i pohlepnih kapitalista. Sram vas bilo!
:duri:

Zadnje uređivanje črni : 17.06.2014. at 17:16.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 18:00   #46
Ajd molim te ne pricaj gluposti. Znaci mogu slobodno oguliti bananu i pojesti pa onda jedan King pa malo napolitanke...to nije kradja?
Da je netko uzeo pecivo pa jos bi i mogla pomisliti da je glad/siromastvo u pitanju no pistacio i orascici? Nitko me nece uvjeriti da je to ista drugo osim nekulture.
__________________
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Amabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 10:30   #47
Ne, to nije krađa.
Krađa je kada te uhvate da nisi platio, a prošao si blagajnu. Postoji cijeli jedan pokret na zapadu koji se tako hrani, a trgovci tome ne mogu stati na kraj.

Glede peciva VS pistacija očito je da aludiraš da bi siromašni trebali živjeti samo na (ukradenom) kruhu, kako bi se ti i tebi slični s viškom novaca u novčaniku mogli nesmetano zadovoljavati pistacijima i drugim grickama. Možda da se otvore posebni supermarketi za tebe i takve kao ti, a u kojima bi bio zabranjen pristup siromašnima i prije svega nedolično obučenim ljudima koji na prvu izgledaju siromašno i koji, zamisli nekulture, jedu u supermarketu.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 10:39   #48
Znači dođeš u trgovinu i otvoriš si kutiju keksa i pojedeš pola pa si popiješ malo pive/cole/čega već i vratiš nazad ostatak i to ti nije krađa? A kak bi ti to onda nazvao? Lukavost, snalažljivost?

Jebote u biti mi svi ostali smo glupi što si kupimo ono što želimo jesti/piti, trebali bi samo otvoriti artikl u trgovini, poslužiti se i kad smo gotovi vratiti napola ispražnjenu ambalažu na policu. Bože sveti šta sve neću pročitati na ovom forumu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 11:37   #49
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Ne, to nije krađa.
Krađa je kada te uhvate da nisi platio, a prošao si blagajnu. Postoji cijeli jedan pokret na zapadu koji se tako hrani, a trgovci tome ne mogu stati na kraj.
i članove tog pokreta zovemo lopovima ... kao što i one koji progutaju ovule koke ili heroina zovemo švercerima isto kao i one koji drogu prenose u torbama. Pitanje je samo da li će počinitelji biti primjećeni od djelatnika trgovine ili će se provući u danu kada je veća gužva.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 11:54   #50
@črni...

Stvarno svašta...

...borci za socijalnu pravdu i protiv izrabljivanja na plantažama.

A bore se jedući poskrivečki i zabadava u dućanima.

Koju ti demagogiju prodaješ to nije istina.

Inače, imaju dvojica-trojica u Kauflandu na Ravnicama koji imaju isto specifičan vid "borbe". Sakupljaju limenke i plastičnu ambalažu po kontejnerima (što je pohvalno), pa malo žicaju ispred... i onda u Kauflandu kupuju pivu od 2L koju ispred tog istog Kauflanda ispijaju. A dok su u dućanu, još usputno (vidio na vlastite oči) uzmu "unučič" Badelovog konjaka i unište ga još u dućanu, a bočicu ostave iza vrećica tjestenine.

I oni se "bore"...samo protiv domaćih kapitalista i izrabljivača.

U ovom slučaju Badela...samo nikako da ga unište do kraja...ali borba i dalje svakodnevno traje.

Te "borce" nećeš prepoznati po markiranoj odjeći, već po žestokom crvenilu u licu od svakodnevne "borbe" sa Badelovim proizvodima.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 12:16   #51
kolko znam u Kauflandu imaju zaštitare u civilu koji prate dali netko što krade - - prijatelj mi je zaštitar tamo- obično prate tu osobu koju vide da je nešto stavila u đep, torbicu ili kamo već i zaustave kad prođe blagajnu. Vjerujem da bi reagirali i da vide nekoga da uzme Jeger onaj mali , popije i stavi praznu bočicu na mjesto. Doduše , jednom mi se dogodilo da sam uzeo limenku nečega a kad ono prazna.
Ali u Kauflandu u Vžu nikad nisam vidio da bi netko uzimao rukom iz onih posuda di su grožđice , kikiriki, pistacije... samo jednom sam vidio ženu da rukom prebire orahe koje će kupiti
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 12:31   #52
Ivica je dobro rekao...Kaulfand ima odličnu zaštitu, najbolju od svih trgovačkih centara, barem je kod mene tako, za druge županije ne znam - zaštitari su u civilu, a lako vas "privedu" i za vrijednost 1 lipe ako žele. Ne miješa se policija ako je vrijednost manja od 2000kn, ali vaše će se ime svejedno naći kod inspektora za zaštitarske poslove jer njemu zaštitarska firma proslijeđuje izviješća, i time u policijskoj evidenciji, pa kome se isplati za to uzimati "malo" lješnjaka i grožđica....sjećam se da je u "moje" vrijeme bio prijavljen jedan muški zbog LION čokoladice...bilo ga je tak sram, rekao je "da sam ukrao auto bio bi frajer, a ovako...čokoladica, umrijeti ću od sramote" .

Inače, nemojte hraniti trola, tip bacio mamac, pa ste se svi ufatili, ajmo mi natrag na temu...

Btw. palo mi na pamet da si ja tak danas uzmem "malo" benzina....dio natankam, platim, a onda si dodam još i odem .
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 12:42   #53
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Ivica je dobro rekao...Kaulfand ima odličnu zaštitu, najbolju od svih trgovačkih centara, barem je kod mene tako, za druge županije ne znam - zaštitari su u civilu, a lako vas "privedu" i za vrijednost 1 lipe ako žele. Ne miješa se policija ako je vrijednost manja od 2000kn, ali vaše će se ime svejedno naći kod inspektora za zaštitarske poslove jer njemu zaštitarska firma proslijeđuje izviješća, i time u policijskoj evidenciji, pa kome se isplati za to uzimati "malo" lješnjaka i grožđica....sjećam se da je u "moje" vrijeme bio prijavljen jedan muški zbog LION čokoladice...bilo ga je tak sram, rekao je "da sam ukrao auto bio bi frajer, a ovako...čokoladica, umrijeti ću od sramote" .

Inače, nemojte hraniti trola, tip bacio mamac, pa ste se svi ufatili, ajmo mi natrag na temu...

Btw. palo mi na pamet da si ja tak danas uzmem "malo" benzina....dio natankam, platim, a onda si dodam još i odem .



I onda si ga još i ti malo "nahranila"...))

Inače, slažem se...valjda ima ovdje neki PDF gdje dotični može tjerat svoju klasnu borbu.

Nego, zamisli ti "majstora"...dođe ovdje na Gastronomiju i...kao što bi bosanci rekli...usere nam se u ćeif.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 14:15   #54
Upravo tako, ako nešto staviš u džep u kauflandu ili drugim centrima, a nisi prešao crtu blagajne - to nije krađa! Zato te i ne mogu globiti zaštitari prije blagajne, kao što je to gore već napisano. Pa vi sad bacajte drvlje i kamenje po meni koliko vam milo i drago.
Baš kao što ti ne mogu ništa ako se natrpaš hrane rinfuzne ili neke druge unutar dućana. Kažem, ne branim nikoga ali nikoga ni ne osuđujem.
Nije ćeif ali dobro je znat pa onda sr*t!
A na čemu vi temeljite vaše osude takvog ponašanja?? Očito na temelju sitnoburžujskih predrasuda prema drugačijima od vas.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 14:28   #55
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
A na čemu vi temeljite vaše osude takvog ponašanja?? Očito na temelju sitnoburžujskih predrasuda prema drugačijima od vas.
moje sitnoburžujske presrasude prema lopovima su se intenzivirale one noći kada me nepoznati provalnik probudio u mom krevetu i opljačkao mi stan prije toga ... nekako mi je teško voljeti i simpatizirati s lopovima nakon toga, niti mogu biti licemjerna, pa osuđivati one koji su mene osobno opljačkali i onda opravdavati one koji kradu u trgovinama, jer kao to je kapitalistički biznis i bla-bla-truć-ser.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 14:51   #56
I dalje ne vjerujem..."sitnoburžujski"...!?

Ma odakle čupaš te izraze?

Istina, ja ih se sjećam jer sam srednju školu završio u bivšoj državi...čak sam i prve godine faksa imao TIPSS (teorija i praksa samoupravnog socijalizma)...ali tebe "pere" očito neka gadna frustracija, samo što to nema nikakve veze sa ovim PDF-om.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 14:54   #57
Tema je Kaufland.
Opravdavanje&promoviranje lopovluka&pljačke nije prihvatljivo (neovisno radi li se o par lješnjaka, trešanja, Badelovih "unučića", radnih mjesta, telekomunikacijske infrastrukture, tvornica...)
I svaka daljnja rasprava o tom će biti sankcionirana.
Retrogradno također.
Dakle,Kaufland je tema.
Hvala svima na konstruktivnoj i dobronamjernoj diskusiji
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 14:34   #58
Danas opskrba konzervama za potrebite.

Zamijetio sam za haringaše nakakav vito d'oro (ili tako nekako) jedno 4-5 vrsta haringe
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 15:04   #59
Quote:
cilla kaže: Pogledaj post
Meni ide na ziFce pitanje 'jel bilo sve u redu'

I to kaj nema onog nastavka za stvari na blagajnama ko sto ima drugdje nego su ko u lidlu one kratke blagajne
Kako mi se u kvartu nedavno otvorio Kaufland, prvi put kad sam otišla u šoping, na kraju mi trgovkinja daje račun i vraća moju karticu i pita " Jel bilo sve u redu sa kupovinom, gospođo XY?" To mi rade svaki drugi put, i iskreno to mi ide na žifce jer ne želim da me oslovljavaju imenom i prezimenom a hrpa ljudi oko mene. Idući put ću ju joj reći "Da, bila je to fantastična kupnja, gospođoooo, kako se ono VI zovete?" Nabijem ih sve.

I da, blagajne su koma, za kupit 2-3 stvari i to je to.
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 15:17   #60
što mislite kad bi se tražila knjiga dojmova i u nju napisalo to usiljeno "je li bilo sve u redu" jel bi trgovkinje nadrapale? ono, to je očito izum nekog nadobudnog marketing menadžerčića kojeg mi uopće ne bi bilo žao ako bi nadrapao zbog upisa u knjigu, ali ako bi trgovkinje imale negativne posljedice, ne bih to radio.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:25.