Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2011., 17:09   #1
Bioidentični hormoni

Imam 42 god. i nakon upravo sam ušla u preuranjenu menopauzu. Ginekologica mi je prepisala hormonsku nadomjesnu terapiju,tablete femoston.Prije no što ih počnem uzimati pretražujem internet u želji da o tome otkrijem što više. Naišla sam na podatak o bioidentičnim hormonima,za koje piše da su najbolji ako se već moraju uzimati. Zanima me da li tko ovdje ima iskustva u uzimanju istih i gdje se mogu nabaviti.Svaka informacija je dobrodošlla. Hvala unaprijed
dorina42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 00:43   #2
Quote:
dorina42 kaže: Pogledaj post
Imam 42 god. i nakon upravo sam ušla u preuranjenu menopauzu. Ginekologica mi je prepisala hormonsku nadomjesnu terapiju,tablete femoston.Prije no što ih počnem uzimati pretražujem internet u želji da o tome otkrijem što više. Naišla sam na podatak o bioidentičnim hormonima,za koje piše da su najbolji ako se već moraju uzimati. Zanima me da li tko ovdje ima iskustva u uzimanju istih i gdje se mogu nabaviti.Svaka informacija je dobrodošlla. Hvala unaprijed
jel baš moraš hormone piti ili da se posavjetuješ o nekim prirodnijim pripravcima..jer koliko ja znam hormonske tabletice mogu potaknut razvoj raka.

.je li baš menopauza ili perimenopauza?

.
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 01:24   #3
Quote:
Sweet/Bitter kaže: Pogledaj post
jer koliko ja znam hormonske tabletice mogu potaknut razvoj raka.
Kao i kod svih lijekova, uvijek postoje neki određeni rizici, no ne treba ljude plašiti ovakvim generaliziranjem. Jer da je sve tako crno-bijelo na ovom svijetu ne bi nitko pio pilule i bile bi zabranjene. Imaju one itekako svoju dobru stranu, dapače štite od nekih vrsta raka, a kako je ona pred ranom menopauzom to je ozbiljna stvar da bi se tek tako bez nadzora liječnika zafrkavala i prepustila prirodnim pripravcima (koji su vrlo blagi i jedva djelotvorni u ovom slučaju) na svoju ruku. Nije to mala stvar.

Ponekad između dva "zla" treba birati ono manje, a to je u ovom slučaju svakako terapija jer žena ulazi rano u menopauzu što za sobom povlači mnogo veće rizike za razne tegobe i bolesti.

Edit: dorina42, sorry, ne znam konkretno o toj vrsti terapije.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 23:29   #4
Ja sam uvijek više za prirodno,zato sam i postavila pitanje o bioidentičnim hormonima.Što se tiče biljnih pripravaka,nisam sgiurna da bi to bilo dovoljno da spriječi osteoporozu,kardiovaskularne bolesti...Čitala sam o crvenoj djetelini,soji i maci,i sigurna sam da oni pomažu i djeluju pozitivno na neke od simptoma menopauze,ali nisam sigurna da sprječavaju osteoporozu i ostale bolesti koje mogu nastati kada dođe do preuranjene menopauze.Tijelo jednostavno više ne funkcionira kao prije,počinje propadati i zato su potrebni hormoni,da to spriječe.Također znam da postoji rizik od tumora,ali kao što kaže Silvery,treba odvagnuti i od dva zla izabrati manje,U ovom slučaju mislim da je manje zlo uzimati hormone,a ovdje sam da otkrijem koje,bioidentične ili sintetske. Bioidentični hormoni jednaki su našim hormonima i njima pokušavamo balansirati nepravilan odnos progesterona i estrogena.Hormoni koje žene najčešće uzimaju nisu bioidentični, nego biorazličiti, te da nemaju isti efekt koji bismo očekivali da proizvedu u našem tijelu.To sm pročitala na stranici orlando poliklinike,gdje piše sve o tome.Ali ja bi najviše voljela da mi netko ko ima iskustva sa jednima ili drugima napiše nešto o svojim iskustvima.Zato sam ovdje.
dorina42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 15:33   #5
Da li netko ima iskustva u liječenju bioidentičnim hormonima?
Jasna 1963 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 12:04   #6
Bioidentički hormoni kao pomoč u klimakteriju

Zdravo devojke,
evo javljam se iz Slovenije. Moja životna kalvarija je počela prije 5 godina,imala sam svega 44 godine, kad sam polako počela izgubljat menzes i javile su mi se sve poteškoče, koje su značilne za klimakterij. Pomoču jednog od hrvatskih foruma saznala sam za bioidentičke hormone, to su oni, kojima je formula identička našim prirodnim i koje ginekolozi upotrebljavaju kod žena, koje imaju problema sa trudnočom. Na žalost dobiju se jedino na beli recept, tako da se moraju plačati. Ali meni su promjenili život ispasili mene i moju familiju od mojih nervnih izpada i još mnogih teškoča. Koliko poznajete te hormone, jer i kod vas ima privatna polikinika koja se bavi tim hormonima, a na sreču i kod nas sve više ginekologa zdravi menopauzu pomoču tih hormona. Ne znam, dali pravila foruma dozvoljavljaju, da se objavi linkove do privatnih klinika ili drugih foruma. Ako je to dozvoljeno, to ču i napraviti.
Ako vas išta interesira, samo pitajte.

LP Andreja
andreja62 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 23.04.2012., 21:53   #7
Bok, ja ima 37 god.i radi snizenog progesteron sam dobila prepisanu hormonalnu terapiju. Nisam htjela sinteticke hormone, nego sam u sloveniji kupila kremu prirodni progesteron, koja je navodno pomogla mnogima. Meni je danas 3 dan koristenja i nuspojave su strasne, vrtoglavica, nadutost, izgubljenost. To je i navedeno kao nuspojava ali je koma. Koliko sam vidjela s drugih foruma nekako mi se cini da zenama u menopauzi super pomaze a za samu regulaciju ciklusa treba otrpit nuspojave. Ako nekog zanima gdje kupiti i kako se zove napisem vam na pp.
rtkeri is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 13:17   #8
Bioidentični hormoni

Quote:
rtkeri kaže: Pogledaj post
Bok, ja ima 37 god.i radi snizenog progesteron sam dobila prepisanu hormonalnu terapiju. Nisam htjela sinteticke hormone, nego sam u sloveniji kupila kremu prirodni progesteron, koja je navodno pomogla mnogima. Meni je danas 3 dan koristenja i nuspojave su strasne, vrtoglavica, nadutost, izgubljenost. To je i navedeno kao nuspojava ali je koma. Koliko sam vidjela s drugih foruma nekako mi se cini da zenama u menopauzi super pomaze a za samu regulaciju ciklusa treba otrpit nuspojave. Ako nekog zanima gdje kupiti i kako se zove napisem vam na pp.
Zdravo,
bitno je, na osnovi čega smatraš, da imaš premalo progesterona. Nadam se, da si bila kod ginekologa. Jer na svoju ruku upotrebljavati hormone, pa makar bili bioidentični, je veoma opasno. Ako imaš nuspojave, to znači, da trebaš ili manju koncentraciju ili pored progesterona i estrogen. Jer bioidentični hormoni uvijek pomažu, samo treba imati prave hormone u pravim dozama. I pomažu u roku 3 dana. Tako da trebaš kontaktirati doktora, koji lječi sa tim hormonima. Kod vas je to dr.Toljanova iz poliklinike Orlando u Zagrebu. Znam iz prve ruke, jer sam bila kod nje i ona ti naruči hormone u Zagrebu, jer jih u jednoj ljekari več proizvode posebno za njene paciente. Kod nas u Sloveniji su počeli zdraviti sa bioidentičnim hormonima i neko ginekologi. Na sreču ja imam dr.Senčarjevu u Ljubljani, koji zdravi sa tim hormonima. Vjeruj, trebaš kontaktirati doktora, pa da ti on predpiše hormone na osnovu tvojih simptoma. Tu kremu, koju možeš kupiti u Sloveniji u prosti prodaji, nije dovoljno jaka, da bi pomogla nekome, koji ima veče probleme. Estogeni se u prosti prodaji ne mogu kupiti.


LP Andreja
andreja62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 15:50   #9
Quote:
dorina42 kaže: Pogledaj post
Imam 42 god. i nakon upravo sam ušla u preuranjenu menopauzu. Ginekologica mi je prepisala hormonsku nadomjesnu terapiju,tablete femoston.Prije no što ih počnem uzimati pretražujem internet u želji da o tome otkrijem što više. Naišla sam na podatak o bioidentičnim hormonima,za koje piše da su najbolji ako se već moraju uzimati. Zanima me da li tko ovdje ima iskustva u uzimanju istih i gdje se mogu nabaviti.Svaka informacija je dobrodošlla. Hvala unaprijed
Po kojim kriterijima se neki hormon uzet u ljudskoj nadomjesnoj terapiji hormonima smatra bioidentičnim?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 23:35   #10
ima identičan kemijski sastav kao onaj koji proizvodi ljudsko tijelo
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 15:42   #11
Smile BIOIDENTIČNI HORMONI

Ima li netko iskustva s bioidentičnim hormonima, konkretno mislim na adrenomaxx i thyromaxx od biobalance. Na njihovim stranicama to hvale, ali mene zanimaju osobna iskustva. Pomaže li to doista ili je samo bacanje novaca i smiju li se uopće koristiti i koliko su štetni?
sova22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 16:00   #12
Netko je priupitao za Thyromaxx, moja jedna prijateljica ga je uzela. Odmah sam joj rekao da su u njemu preniske doze. Nije joj bilo pravo. Ipak su to nofci a doze tako male.

Pa B6 i B2 ima samo po miligram, miligram i po

Bježte od takih tableta... to je bacanje velike love u vjetar.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:56.