Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2007., 08:46   #81
Quote:
iva1608 kaže: Pogledaj post
evo mene opet na istoj temi ... i opet u nedoumici... naime menga mi je upravo završila, a ja si toooliko želim bebicu.. međutim 10.8. idemo na jednu svadbu, i ja se užasno bojim da ako sad ostanem trudna sve će to još biti "friško" i bojim se da od plesanja opet ne počnem krvarit ko prošli mj ...

a ja bi taaaaak htjela biti trudna

najrađe bih se sad odmah bacila s MM na posao, fućkaš tu svadbu ... al opet neće mi se presjedit tamo cijelu noć...

kaj savjetujete cure? znam da je silly pitanje... al već sam luda
nije ti uopce silly pitanje, evo ja otvorila temu o bavljenju sportom dok se pokusava zatrudniti, i mene dakle muci to skakanje, da li se moze....mislim kao nije mi bed nicega, a onda se zamaram s tim glupostima...ipak utjece na nas to sto smo imale spontani....kad se jednom opeces, puses i na hladno nazalost....pitat cu ja ginekologicu na slijedecem pregledu, pitaj i ti tvoju pa cemo si javiti njihova misljenja....
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 08:48   #82
Quote:
Parallel Universe kaže: Pogledaj post


Znaš kaj Iva, samo se ti prepusti. Vjerujem da ćeš ovog puta ostati trudna bez problema, tako da ćeš i na svadbi moći plesati. A i znaš što smo ovdje puno pisali: bez straha, s puno pozitivnih misli i bez kalkuliranja. A onda beba dođe sama (mislim uz malu asistenciju veselih roditelja ).
Znam da ti je nakon svega malo bed, ali i ja krajem sedmog trebam ići na more, pa sam si mislila što ako se sada primi, a nešto ne bude u redu, pa ne možemo na more (a ja ti za to živim cijelu godinu, vuku me moji dalmatinski geni dolje), pa onda što ako mi je ginekolog na godišnjem i još sto glupavih misli. A onda sam si rekla: mi želimo tu bebu i neću više kalkulirati s nikakvim datumima i prognozama i izračunima. Kada se bebo primi bit ćemo najsretnija familija na svijetu i gotovo.
samo hrabro po svoju malu štrucu!

ma imaš pravo... ipak mi je ta beba važnija od bilo kakve svadbe i plesanja i ne znam čega sve ne...


baš sam jučer pitala MM da li nosimo i zaštitu na more... (jer do sad smo je koristili ovaj mj , kondome ) a on jadan ne zna više šta da mi odgovori. sav je spreplašen kao i ja... a ja sam mu odgovorila da ne želim više niš kalkulirat i preračunavat, normalno ćemo se pa kaj bude.

zato, mislim da je vrijeme za - akciju
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 08:50   #83
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
nije ti uopce silly pitanje, evo ja otvorila temu o bavljenju sportom dok se pokusava zatrudniti, i mene dakle muci to skakanje, da li se moze....mislim kao nije mi bed nicega, a onda se zamaram s tim glupostima...ipak utjece na nas to sto smo imale spontani....kad se jednom opeces, puses i na hladno nazalost....pitat cu ja ginekologicu na slijedecem pregledu, pitaj i ti tvoju pa cemo si javiti njihova misljenja....
ma baš se bojim ponekad zbog tog pobačaja koji sam imala... ponekad mi je taj strah takav da pomislim kako zbog njega nikad neću rodit... međutim dođem ovdje na forum i pogledam prekrasne bebice naših friških mamica i ne mogu a da i sebi ne poželim jednu takvu

samo da sve bude ok koooonačno
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 08:52   #84
bok curke, ja ovaj dio samo čitam.
ja nekako razmišljam da ipak odem na tablete od iduće menge.. šta ja znam, ne ide nam i ne želim biti razočarana plus ljeto, plus pms-ovi i bolne menstruacije...
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 09:38   #85
Quote:
iva1608 kaže: Pogledaj post
ma imaš pravo... ipak mi je ta beba važnija od bilo kakve svadbe i plesanja i ne znam čega sve ne...


baš sam jučer pitala MM da li nosimo i zaštitu na more... (jer do sad smo je koristili ovaj mj , kondome ) a on jadan ne zna više šta da mi odgovori. sav je spreplašen kao i ja... a ja sam mu odgovorila da ne želim više niš kalkulirat i preračunavat, normalno ćemo se pa kaj bude.
ja sam bila trudna bas u vrijeme gripe, dokt je rekla da sam mozda prosla kraj nekog ko ima gripu i da je taj virus mozda meni isao na plod...inace, par dana prije sp mi je u gostima bila sveki, normalno izljubile smo se u obraz za pozdrav i slijedeci dan smo se cule i rekla mi je da je dobila temperaturu i gripu...a ja nakon kratkog vremena spontani....iz svega navedenog ja bih vise voljela napravit bebu sada po ljeti da u vrijeme gripe koja traje cca mjesec i po beba ima vise od 3 mj pa da bude jaca.....mislim znam da ne mozes bas sve gledati, kad god zatrudnila bit cu presretna i cuvati se cisto normalno ko i svaka duga trudny ali evo, to mi se vrti po glavi....
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 10:48   #86
Quote:
tropical kaže: Pogledaj post
bok curke, ja ovaj dio samo čitam.
ja nekako razmišljam da ipak odem na tablete od iduće menge.. šta ja znam, ne ide nam i ne želim biti razočarana plus ljeto, plus pms-ovi i bolne menstruacije...
Ne kuzim, pa kakve tablete ako zelis bebu?????
-leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 11:48   #87
Quote:
tropical kaže: Pogledaj post
bok curke, ja ovaj dio samo čitam.
ja nekako razmišljam da ipak odem na tablete od iduće menge.. šta ja znam, ne ide nam i ne želim biti razočarana plus ljeto, plus pms-ovi i bolne menstruacije...
ma izreguliraj si radje te menge s cajem od vrkute, marulje i ostalim prirodnim biljnim cajevima, s njima mozes i zatrudniti, s tabletama nikako...pogledaj si malo rodin forum, ima puno korisnih info.
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 09:51   #88
aaa nešto se predomišljam za dijete... ono osjećam se mao up malo down oko te teme..
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 11:35   #89
tropical, koliko ti je proslo od sp?Meni 4 mj i evo poceli opet radit bebu...bas si sad gledam temu ljepota trudnoce i citam kako su se cure osjecale super....ja sam totalno kul, ajmo reci zaboravila sam spontani i znam da slijedeca trudnoca nece imat veze s ovom prvom i nadam se da ce bit ok....

ipak, citajuci cure mi je pala asocijacija napamet....lezanje, krvarenje, briga, strah....kad sam samo to iskusila od trudnoce...nadam se da necu bit stalno zabrinuta kad opet zatrudnim....kako vi?
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 15:22   #90
Question

Quote:
iva1608 kaže: Pogledaj post
studentice...

pokušat ću odgovorit na tvoje pitanje. Imala sam 2 pobačaja, prvi zbog nerazvijanja ploda odnosno blighted ovuma u siječnju ove godine, drugi je bio prije nekoliko dana biokemijska trudnoća , ukratko - otišlo je sve kao menga. MM i ja silno želimo dijete, to je još jedina stvar koja nam preostaje da bi nam život bio potpun,ispunjen. nakon prvog pobačaja užasno sam se bojala, a sad kad sam primjetila plus na testu iako mojoj sreći nije bilo kraja vjeruj mi umirala sam od straha da mi se ne ponovi ovo prvo ružno iskustvo. duboko u sebi uuuuužasno sam se bojala, noćima nisam spavala, stalno se doslovno tresla od straha....
Ja sam danas došla s kiretaže. Totalno sam neutješna. ovo mi je drugi spontani u 10 mjeseci. BILA SAM U 8 TJEDNU KAD SAM SAMO PROKRVARILA.u 5 tjednu sam bila doktoru zgog užasnih bolova u donjem dijelu trbuha. doktor mi je rekao da je trudnoća za 5 tjedana odlično i dao mi ustrogestan 3x 1 zbog preventivnih razloga jer sam već imala spontani. rekao mi je da s obzirom da imam zavaljenu maternicu da mi se iztežu ligamenti i da me VJEROVATNO ZBOG TOGA BOLI. Ja sam se cijelo vrijeme bojala da će nešto krenuti po zlu jer sam izgubila povjerenje u svoje tijelo. Frendice su me tješile , govorile da će ovaj put sve biti super, da se ne brinem, muž mi je bio van sebe od sreće , već sam planirala kako moram kupiti nove hlače jer nijedne više nemogu zakopčati. i onda u 8 tj, bez najave kad me trbuh već 2 tjedna nije bolio,nisam imala ni mučnine ni povračanja(svi ostali simptomu su izrazito bili vidljivi, grudi 2 broja veće, nateknut trbuh, hormoni me šibaju)samo sam prokrvarila na poslu. PANIKA, PLAČ,NEVJERICA. odmah me muž odveo na hitnu, na ulrazvuku ploda nema , nije se ni razvio......
Proces čekanja ili kiretaža. Odaberem proces čekanja jer ne želim da mi opet stružu maternicu.Da sam znala kako je to nikad nebih čekala. 2 dana sam krvarila, a onda stravični bolovi, mislila sam da ću krepati ko pseto. Uhvatilo me na cesti kad sam se vračala iz dučana i iskrvarila nasred ceste u bež hlačama. krv i komadi cijedili su mi se niz noge a ja se srušila pred vratima od zgrade. strašno. muž me hitno odveo na SD i zadržana sam 2 dana da se do kraja sama očistim, ali ipak sam otišla na kiretažu jer je ostao jedan mali dio pa su ipak morali to završiti. NEMOŽEŠ SE POMIRITI S GUBITKOM DOK STVARNO NIJE KRAJ....ČAK NI NAKON TOGA.
sad sam malo bolje, čitajući postove, ali jako se bojim jer više nemam povjerenja u svoje tijelo...

IMA LI UTJEHE ZA MENE???
branči is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 15:26   #91
Quote:
branči kaže: Pogledaj post
Ja sam danas došla s kiretaže. Totalno sam neutješna. ovo mi je drugi spontani u 10 mjeseci. BILA SAM U 8 TJEDNU KAD SAM SAMO PROKRVARILA.u 5 tjednu sam bila doktoru zgog užasnih bolova u donjem dijelu trbuha. doktor mi je rekao da je trudnoća za 5 tjedana odlično i dao mi ustrogestan 3x 1 zbog preventivnih razloga jer sam već imala spontani. rekao mi je da s obzirom da imam zavaljenu maternicu da mi se iztežu ligamenti i da me VJEROVATNO ZBOG TOGA BOLI. Ja sam se cijelo vrijeme bojala da će nešto krenuti po zlu jer sam izgubila povjerenje u svoje tijelo. Frendice su me tješile , govorile da će ovaj put sve biti super, da se ne brinem, muž mi je bio van sebe od sreće , već sam planirala kako moram kupiti nove hlače jer nijedne više nemogu zakopčati. i onda u 8 tj, bez najave kad me trbuh već 2 tjedna nije bolio,nisam imala ni mučnine ni povračanja(svi ostali simptomu su izrazito bili vidljivi, grudi 2 broja veće, nateknut trbuh, hormoni me šibaju)samo sam prokrvarila na poslu. PANIKA, PLAČ,NEVJERICA. odmah me muž odveo na hitnu, na ulrazvuku ploda nema , nije se ni razvio......
Proces čekanja ili kiretaža. Odaberem proces čekanja jer ne želim da mi opet stružu maternicu.Da sam znala kako je to nikad nebih čekala. 2 dana sam krvarila, a onda stravični bolovi, mislila sam da ću krepati ko pseto. Uhvatilo me na cesti kad sam se vračala iz dučana i iskrvarila nasred ceste u bež hlačama. krv i komadi cijedili su mi se niz noge a ja se srušila pred vratima od zgrade. strašno. muž me hitno odveo na SD i zadržana sam 2 dana da se do kraja sama očistim, ali ipak sam otišla na kiretažu jer je ostao jedan mali dio pa su ipak morali to završiti. NEMOŽEŠ SE POMIRITI S GUBITKOM DOK STVARNO NIJE KRAJ....ČAK NI NAKON TOGA.
sad sam malo bolje, čitajući postove, ali jako se bojim jer više nemam povjerenja u svoje tijelo...

IMA LI UTJEHE ZA MENE???
žao mi je što si to sve morala proživljavat
znam da sad nema nikakve utjehe, odboluj to i hrabro naprijed, jednog dana kada budeš imala svoju bebicu na rukama vidjet ćeš da se sve isplati proći zbog toga, samo hrabro
i imaš nas ovdje u bilo kojem trenu
__________________
...
MAX-factor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 15:38   #92
Quote:
branči kaže: Pogledaj post
Ja sam danas došla s kiretaže. Totalno sam neutješna. ovo mi je drugi spontani u 10 mjeseci. BILA SAM U 8 TJEDNU KAD SAM SAMO PROKRVARILA.u 5 tjednu sam bila doktoru zgog užasnih bolova u donjem dijelu trbuha. doktor mi je rekao da je trudnoća za 5 tjedana odlično i dao mi ustrogestan 3x 1 zbog preventivnih razloga jer sam već imala spontani. rekao mi je da s obzirom da imam zavaljenu maternicu da mi se iztežu ligamenti i da me VJEROVATNO ZBOG TOGA BOLI. Ja sam se cijelo vrijeme bojala da će nešto krenuti po zlu jer sam izgubila povjerenje u svoje tijelo. Frendice su me tješile , govorile da će ovaj put sve biti super, da se ne brinem, muž mi je bio van sebe od sreće , već sam planirala kako moram kupiti nove hlače jer nijedne više nemogu zakopčati. i onda u 8 tj, bez najave kad me trbuh već 2 tjedna nije bolio,nisam imala ni mučnine ni povračanja(svi ostali simptomu su izrazito bili vidljivi, grudi 2 broja veće, nateknut trbuh, hormoni me šibaju)samo sam prokrvarila na poslu. PANIKA, PLAČ,NEVJERICA. odmah me muž odveo na hitnu, na ulrazvuku ploda nema , nije se ni razvio......
Proces čekanja ili kiretaža. Odaberem proces čekanja jer ne želim da mi opet stružu maternicu.Da sam znala kako je to nikad nebih čekala. 2 dana sam krvarila, a onda stravični bolovi, mislila sam da ću krepati ko pseto. Uhvatilo me na cesti kad sam se vračala iz dučana i iskrvarila nasred ceste u bež hlačama. krv i komadi cijedili su mi se niz noge a ja se srušila pred vratima od zgrade. strašno. muž me hitno odveo na SD i zadržana sam 2 dana da se do kraja sama očistim, ali ipak sam otišla na kiretažu jer je ostao jedan mali dio pa su ipak morali to završiti. NEMOŽEŠ SE POMIRITI S GUBITKOM DOK STVARNO NIJE KRAJ....ČAK NI NAKON TOGA.
sad sam malo bolje, čitajući postove, ali jako se bojim jer više nemam povjerenja u svoje tijelo...

IMA LI UTJEHE ZA MENE???
Ista stvar i meni, samo ja nisam cekala nego na kiretazu..
A neznam sta da ti kazem, vrijeme sve lijeci i to je to.. isplaci par dana i dalje.. nazalost nema lijeka.. ali proci ce za neko vrijeme..
zbog cega je bio prvi spontani?? ista stvar ili???
i naravno imas nas, ima nas dosta kojima se to desilo, a evo neke su sad ponovo trudne i sve je ok
-leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 16:54   #93
Quote:
branči kaže: Pogledaj post
Ja sam danas došla s kiretaže. Totalno sam neutješna. ovo mi je drugi spontani u 10 mjeseci. BILA SAM U 8 TJEDNU KAD SAM SAMO PROKRVARILA.u 5 tjednu sam bila doktoru zgog užasnih bolova u donjem dijelu trbuha. doktor mi je rekao da je trudnoća za 5 tjedana odlično i dao mi ustrogestan 3x 1 zbog preventivnih razloga jer sam već imala spontani. rekao mi je da s obzirom da imam zavaljenu maternicu da mi se iztežu ligamenti i da me VJEROVATNO ZBOG TOGA BOLI. Ja sam se cijelo vrijeme bojala da će nešto krenuti po zlu jer sam izgubila povjerenje u svoje tijelo. Frendice su me tješile , govorile da će ovaj put sve biti super, da se ne brinem, muž mi je bio van sebe od sreće , već sam planirala kako moram kupiti nove hlače jer nijedne više nemogu zakopčati. i onda u 8 tj, bez najave kad me trbuh već 2 tjedna nije bolio,nisam imala ni mučnine ni povračanja(svi ostali simptomu su izrazito bili vidljivi, grudi 2 broja veće, nateknut trbuh, hormoni me šibaju)samo sam prokrvarila na poslu. PANIKA, PLAČ,NEVJERICA. odmah me muž odveo na hitnu, na ulrazvuku ploda nema , nije se ni razvio......
Proces čekanja ili kiretaža. Odaberem proces čekanja jer ne želim da mi opet stružu maternicu.Da sam znala kako je to nikad nebih čekala. 2 dana sam krvarila, a onda stravični bolovi, mislila sam da ću krepati ko pseto. Uhvatilo me na cesti kad sam se vračala iz dučana i iskrvarila nasred ceste u bež hlačama. krv i komadi cijedili su mi se niz noge a ja se srušila pred vratima od zgrade. strašno. muž me hitno odveo na SD i zadržana sam 2 dana da se do kraja sama očistim, ali ipak sam otišla na kiretažu jer je ostao jedan mali dio pa su ipak morali to završiti. NEMOŽEŠ SE POMIRITI S GUBITKOM DOK STVARNO NIJE KRAJ....ČAK NI NAKON TOGA.
sad sam malo bolje, čitajući postove, ali jako se bojim jer više nemam povjerenja u svoje tijelo...

IMA LI UTJEHE ZA MENE???

jako mi je žao. ima li utjehe? nema, nažalost. ako te malo umiri i ja sam u ponedjeljak bila na kiretaži, drugi puta u 5 mjeseci i vjeruj mi da znam kako ti je. bol je užasna, ali prolazi. nekako se naučiš živjeti s njom. i ovdje ćeš pronaći puno riječi podrške i spoznati da nisi sama iako ti se tako sada čini, kao i meni.

ja znam da te ništa neće moći utješiti uvijek, ali... daj si vremena. evo, ovo sada je moj dobar period ovoga dana. znam već da kasnije neće biti. no, ako ti ikako mogu pomoći ili ti treba razgovor, izmjena iskustva i svih savjeta i preporuka ginekologa i ostalih, voljela bih da mi se javiš, ako želiš, na privat, pa ćemo pokušati nešto iskemijati da vratimo povjerenje u same sebe i da treći puta bude treća sreća...

ovdje ćeš pronaći onaj oblog koji je potrebam svima nama kada tugujemo, ali ćeš isto tako pronaći i puno osmijeha onda kada ti to bude najviše trebalo.

cure su predivne! ne daj se. ne dam se ni ja
tockica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 01:34   #94
Question

Quote:
-leona kaže: Pogledaj post
Ista stvar i meni, samo ja nisam cekala nego na kiretazu..
A neznam sta da ti kazem, vrijeme sve lijeci i to je to.. isplaci par dana i dalje.. nazalost nema lijeka.. ali proci ce za neko vrijeme..
zbog cega je bio prvi spontani?? ista stvar ili???
i naravno imas nas, ima nas dosta kojima se to desilo, a evo neke su sad ponovo trudne i sve je ok
Prva trudnoća je isto bila u redu u 7 tjednu al plod je bio bez otkucaja srca. Doktor mi je rekao da je to u redu, da se otkucaju još ne moraju nužno vidjeti pa da pričekamo još 7 dana pa da ponovo dođem na kontrolu. U međuvremenu sam prokrvarila i odmah poslana na kiretažu .Za dva sata sam već bila kući. Nisam mogla vjerovati kako ti se snovi sruše u jednom danu. ISplakala sam to i krenula dalje....PHD TEST je pokazao da sam imala degeneraciju krvnih resica što znači da mi prokrvljenost maternice nije bila dobra pa se plod nije uspio primit (tako mi je dr. BUTKOVIĆ objasnio sa SD)sve pohvale na toplini istručnosti i strpljenju.

Ostanem trudna ponovo nakon 8 mj.muž i ja radili smo na tome čim je prošlo 6 mj. od spontanog. Od trenutka kad sam ugledala PLUS na testu za trudnoću primio me stah "što ako se i ovaj put dogodi isto". Toliko sam se toga bojala da se bojim da nisam na to i utjecala.Međutim ovaj put na kontroli kad sam već prokrvarila doktor ultrazvukom nije našao plod. Plod se nije ni razvio...Prazna gestacijska vrečica...

Sad se još više bojim sljedeće trudnoće..
namjeravam pustiti vrijeme da prođe pa ću sama već osijetit kad sam psihički spremna, nemože se ništa forsirati..

Tiješi me pomisao da se ipak priroda pobrine za trudnoće koje nisu u redu,bolje nego da se rađaju bolesna djeca.Pitam se samo, pa kako je moguće da se baš meni to dogodilo, ali vidim sada da nisam jedina. Hvala vam cure na podršci, to mi zaista puno znači...
Može li mi netko dati savijet iz prve ruke? Da li ću morati iduću trudnoću mirovati ili postoji mogućnost da ipak bude sve savršeno u redu?
branči is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 01:55   #95
Thumbs up

Quote:
Sanja29 kaže: Pogledaj post
pikacu ja sam test napravila na dan menge... a ako odes na pliva zdravlje ... tamo je onaj kalendar ovulacije i ako gaapravis onda ti po datumu piše kad možeš napraviti

http://mladost.plivazdravlje.hr/?sec..._menu=kalendar
SANJA 29
HVALA NA KALENDARIĆU, SUPER JE!!!
branči is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 09:30   #96
Quote:
branči kaže: Pogledaj post
Prva trudnoća je isto bila u redu u 7 tjednu al plod je bio bez otkucaja srca. Doktor mi je rekao da je to u redu, da se otkucaju još ne moraju nužno vidjeti pa da pričekamo još 7 dana pa da ponovo dođem na kontrolu. U međuvremenu sam prokrvarila i odmah poslana na kiretažu .Za dva sata sam već bila kući. Nisam mogla vjerovati kako ti se snovi sruše u jednom danu. ISplakala sam to i krenula dalje....PHD TEST je pokazao da sam imala degeneraciju krvnih resica što znači da mi prokrvljenost maternice nije bila dobra pa se plod nije uspio primit (tako mi je dr. BUTKOVIĆ objasnio sa SD)sve pohvale na toplini istručnosti i strpljenju.

Ostanem trudna ponovo nakon 8 mj.muž i ja radili smo na tome čim je prošlo 6 mj. od spontanog. Od trenutka kad sam ugledala PLUS na testu za trudnoću primio me stah "što ako se i ovaj put dogodi isto". Toliko sam se toga bojala da se bojim da nisam na to i utjecala.Međutim ovaj put na kontroli kad sam već prokrvarila doktor ultrazvukom nije našao plod. Plod se nije ni razvio...Prazna gestacijska vrečica...

Sad se još više bojim sljedeće trudnoće..
namjeravam pustiti vrijeme da prođe pa ću sama već osijetit kad sam psihički spremna, nemože se ništa forsirati..

Tiješi me pomisao da se ipak priroda pobrine za trudnoće koje nisu u redu,bolje nego da se rađaju bolesna djeca.Pitam se samo, pa kako je moguće da se baš meni to dogodilo, ali vidim sada da nisam jedina. Hvala vam cure na podršci, to mi zaista puno znači...
Može li mi netko dati savijet iz prve ruke? Da li ću morati iduću trudnoću mirovati ili postoji mogućnost da ipak bude sve savršeno u redu?

svaka trudnoća je odvojena i posebna sama za sebe... ovime sad tješim i sebe, ne samo tebe

strah će ostati, ali i neopisiva sreća kad čuješ srce svog bebača da kuca... a onda te bu još više strah

samo hrabro, ko i svi ovdje
tockica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 14:20   #97
Quote:
tockica kaže: Pogledaj post
svaka trudnoća je odvojena i posebna sama za sebe... ovime sad tješim i sebe, ne samo tebe

strah će ostati, ali i neopisiva sreća kad čuješ srce svog bebača da kuca... a onda te bu još više strah

samo hrabro, ko i svi ovdje
Točkice,

Razvukla si mi osmjeh na lice HVALA TI
Da li možda znaš da li je nakon drugog spontanog potrebno ići na pretrage da bi se ustanovilo je li možda problem u paru. Na internetu sam našla ovo:

Ponavljani pobačaji
U mlađih osoba, preporučuje se obrada tijekom prvog tromjesečja nakon dav, a u žena starijih od 35 godina i nakon samo jednog spontanog pobačaja.
Dijagnostički postupak uključuje:
- detaljne informacije o supružnicima, bolestima njih i njihove rodbine
- detaljan pregled
- provjera kromosoma supružnika
- provjera postojanja protutjela u krvi
- mjerenje bakra u krvi
- pretrage rodnice i vrata maternice na mikroorganizme
- određivanje protoka krvi u ženskim spolnim organima
- testove kojima je cilj isključiti druge bolesti koje možda uzrokuju pobačaj: šećerna bolest, bolesti štitnjače, funkcija žutog tijela)
- provjera statusa jajnika

Ishod slijedeće trudnoće ovisi o nizu čimbenika, a povoljniji je ukoliko je žena mlađa od 30 godina, ako su izgubljene najviše tri trudnoće i ako je žena uključena u skrb visoko specijalizirane institucije. Njih 40-50% će normalno iznijeti slijedeću trudnoću.
Istraživanjima nije pronađena nikakva povezanost psihičkih čimbenika i ponavljanog spontanog pobačaja.


Koliko si ti spontanih imala, jedan ili dva?
branči is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 18:55   #98
zanima me jedna stvar a vidim da ima znalaca pa cu pitat

dali je moguce nakon pobacaja ( a da ne odes ginekologu ) kasnije ostat trudna molim vas da mi netko odg. jer mi je bitno jako jako
sneeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 19:41   #99
moguce je, sve ide normalno dalje svojim tokom
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 12:08   #100
Evo i mene, nakon kiretaže zbog blighted ovuma krećem u novi pokušaj. Prošla su 3,5 mkeseca od kiretaže. Nekako mi se čini da smo ovaj prvi nezaštićeni seks pogodili baš u vrijeme ovulacije, jer mi je bazalna temp. 2 dana kasnije skočila. E pa sad, prvi puta sam zatrudnjela u prvom pokušaju. Zanima me što i kako će biti sada, jedva čekam da prodju još dva tjedna, da mogu napraviti test na trudnoću. Ako me pitate jel' me strah obzirom na prvo loše iskustvo, nije me strah. Neka bude kako mora biti.
Lana99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:01.