Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2010., 13:14   #81
ti je sve sto trebas znati
http://www.fitness.com.hr/vjezbe/sav...rbusnjake.aspx
__________________
u izradi....
xAragonx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 14:35   #82
Znači; serija - odmor - serija -odmor itd. Za ovo uzimaš veći odmor; 3-5 MINUTA između serija. Bilo bi dobro da probaš prvo vidjeti koliko možeš najviše ovih napraviti; onako kako sam ti gore opisao - s 3-1-3 tempom i potporom za leđa, pa da onda vidimo na kojem si nivou. Ako ti je ovo lagano, trebamo ti naći nešto teže.
Za drugo sam ti lijepo napisao: izmjeriš maksimum, a onda radiš pola maksimuma kao jedno ponavljanje dok ne dođeš do minute. Kakvih 30 sekundi, to ti je odmor između ponavljanja. Pročitaj još jednom moj post, ali polako i staloženo, od riječi do riječi.
A rezultati... generalno, kada tijelo izložiš određenom naporu, nakon 2 tjedna već se vide prvi rezultati podvrgavanja tom naporu. To ne znači da ćeš za 2 tjedna imati 6-pack, ali vjerojatno ćeš vidjeti neki napredak, ako radiš pod pravim opterećenjem i izvodiš vježbe pravilno. Za imati 6-pack s reklama ipak će ti trebati barem par mjeseci.
cretino is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 20:41   #83
Oke sad mi je sve jasno
Probat cu pa cu javit porukom, ali mislim da mi nece bit lagano
__________________
Svi kompjutorski cipovi rade na bijeli dim...kad izadje iz njih vise ne rade
UWHero is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 20:44   #84
Pun podforum tema o pločicama i trbuhu, a od tih pločica neće bit ni p.
__________________
Majkemi!
zzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 23:28   #85
Pa sigurno nece ako sjedim na stolici i pretrazujem podforum
ako nesta napravim sigurno hoce
__________________
Svi kompjutorski cipovi rade na bijeli dim...kad izadje iz njih vise ne rade
UWHero is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 00:06   #86
A cuo sam da se misici trebaju odmarati 24-48 sati?
Jeli u redu onda da jedan dan radim ovo dva puta (buduci da nema sanse odjednom, i ovak crknem )
a drugi dan vjezbam za 6 pack isto dva puta, jednom ono tvoje a drugi put ovo tu i tamo burpeese ubacim??
jedan dan koristim jedne misice, a drugi dan ih odmaram i koristim druge
Nemoj ovo shvatiti kao da sam pohlepan, samo me zanimaju sve mogucnosti.
Inspiracije i volje mi ne nedostaje, samo mi treba netko tko ce me usmjerit na pravi put.
__________________
Svi kompjutorski cipovi rade na bijeli dim...kad izadje iz njih vise ne rade
UWHero is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 00:50   #87
Možda bi trebali razmisliti da uz same vježbe za trbušnjake više radite i ostatak tijela. Ok, važne su vježbe za trbuh ali salo se ne skida lokalno već u cijelom tijelu. Evo vam nekih mitova o trbušnjacima. http://www.nolimits.com.hr/trening/v...ix%20pack.html
strongarm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 01:08   #88
Istina ali trbusni misici se prvi primjete
Koja ce mi cura gleda u noge?? hahah
Ja nemam problem sa salom, samo misici i misici....
Bilo je sala prije ali to sam skinuo samo trcanjem, svaku vecer po 1-2 km i dobio sam sto sam trazio morat cu i sad preko zime...
Ima malo i genetike kod mene (tata mi bio rambo ) sad samo trebam "malo" poraditi na sebi.
Ako je u redu ono sto sam napisao, pocinjem s ozbiljnim vjezbanjem
__________________
Svi kompjutorski cipovi rade na bijeli dim...kad izadje iz njih vise ne rade
UWHero is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 01:55   #89
Quote:
UWHero kaže: Pogledaj post
Istina ali trbusni misici se prvi primjete
Koja ce mi cura gleda u noge?? hahah
Ja nemam problem sa salom, samo misici i misici....
Bilo je sala prije ali to sam skinuo samo trcanjem, svaku vecer po 1-2 km i dobio sam sto sam trazio morat cu i sad preko zime...
Ima malo i genetike kod mene (tata mi bio rambo ) sad samo trebam "malo" poraditi na sebi.
Ako je u redu ono sto sam napisao, pocinjem s ozbiljnim vjezbanjem
trbusnjaci se prvi primjete? prije bi reko biceps, triceps, prsa, leda(latovi)
bolje si ti slozi ozbiljnu prehranu
__________________
u izradi....
xAragonx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 02:03   #90
UWhero, mislim da ti ove vježbe za trbuh što si linkao gore ne trebaju uz ove što sam ti prije poslao. Ove moje su malo zahtijevnije koliko vidim (nisam odgledao cijeli klip do kraja, tako da se možebitno varam), pa ne vidim smisla u rađenju jednih i drugih.
Ovaj strongarmov savjet je na mjestu; trebao bi razvijati cijelo tijelo, ne samo određene dijelove.
Toplo ti preporučam knjigu Building the gymnastic body http://www.megaupload.com/?d=LGQUGEVL. Skini ju i pročitaj. To ti je lektira. Unutra ćeš naći vježbe za cijelo tijelo, raspoređene u push, pull, core i leg pokrete koje kombiniraš u trening. Znači, trening od 4 vježbe kojima pogađaš cijelo tijelo. Također, provjeri sajt http://www.gymnasticbodies.com/ da bi produbio znanje iz knjige, budući da je malo štura podacima o programiranju treninga.
Odlična stvar kod gimnastike je da ju možeš raditi doma s minimumom opreme koju jeftino kupiš ili sam napraviš ili možeš naći parkić sa šipkama blizu kuće. Nema odlaska u teretane ni plaćanja članarina niti svega što uz to ide.
Ne bih ti htio sada davati savjete glede slaganja treninga, prvo pročitaj knjigu i shvati šemu treninga koja je predložena u knjizi.
cretino is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 11:19   #91
Onda razvijam sve
a sto je s sklekovima onim?? jel to ista valja, sinoc su mi se ruke pocele trest
sigurno cu procitat knjigu, samo kad budem imao vremena, sad me skola stisla
a da ja stavim slike ?? da vidimo na cemu sam..
__________________
Svi kompjutorski cipovi rade na bijeli dim...kad izadje iz njih vise ne rade
UWHero is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 12:22   #92
Pusti to sad, pročitaj knjigu i to odmah, ne kad budeš imao vremena. Ionako su 90% knjige slike, pročitaš ju u 2 sata. Ponavljam još jednom, unutra imaš vježbe za balansirani razvoj cijelog tijela.
cretino is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 14:20   #93
Quote:
UWHero kaže: Pogledaj post
Onda razvijam sve
a sto je s sklekovima onim?? jel to ista valja, sinoc su mi se ruke pocele trest
sigurno cu procitat knjigu, samo kad budem imao vremena, sad me skola stisla
a da ja stavim slike ?? da vidimo na cemu sam..
Kupi utege neke, nemoš radit trbušnjake bez utega i očekivat da će rast. Možeš dragon flag možda, al ja ga ne mogu napraviti pa ti ne znam reć kako je.

A i dragon flag je kratkoročno rješenje, kad dođeš preko 10-15 ponavljanja gotovo.
__________________
Majkemi!
zzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 17:06   #94
Quote:
zzo kaže: Pogledaj post
nemoš radit trbušnjake bez utega i očekivat da će rast.
Tu se varaš. Zato mu i preporučam gimnastičke vježbe. Kada savlada vježbu, mijenja polugu i tako dodaje opterećenje bez utega. Hvala Bogu, gimnastičkih progresija kroz vježbe ima tonu, tako da se ne treba zamarati utezima i beskonačnim ponavljanjima. Možeš i sam probati L-sit iz klipa koji sam okačio pred par postova. Vjeruj mi, iznenadit ćeš se.
cretino is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 17:15   #95
L-sit kao i svaka druga vježba - kada ju savladaš trbuh ti neće više rast od tih 60 sekundi šta si u toj pozi. Imati će učinka kod mene koji sam ju sada prvi put u životu radio prvih nekoliko puta dok se ne uhodam. Ako želiš dugoročnu progresiju u rastu trbušnih mišića treniraš ih kao i sve ostalo. To je isto kao da uzmem šipku u benchu nakrcam ju utezima i držim na pola pokreta tako 60 sekundi.

Btw, probao sam sada - mogu 10 sekundi izdržati max. Mislim da bi mogao i više malo, ali 20 nema šanse.
__________________
Majkemi!
zzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 17:20   #96
Ja imam prave, a ne one kirurške. po meni to je bolesno. Zamisli kada se tip zdeblja stravično, a ono pločice na salu
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 17:21   #97
10 sekundi je malo, bez ikakve uvrede. Jednom kada se savlada 3X60 sekundi L-sit na podu, prelazi se na L-sit na karike ili L-sit u sedlu. To su tek baze koje grade snagu da bi jednog dana mogao ovo:
http://www.youtube.com/watch?v=UESZxMKnh7M
ili
http://www.youtube.com/watch?v=208gsUy9S-c

Ja godinu dana treniram gimnastiku pa nisam ni blizu tome. Moje pločice možeš vidjeti na slikama forumaša.
cretino is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 17:35   #98
Quote:
cretino kaže: Pogledaj post
10 sekundi je malo, bez ikakve uvrede. Jednom kada se savlada 3X60 sekundi L-sit na podu, prelazi se na L-sit na karike ili L-sit u sedlu. To su tek baze koje grade snagu da bi jednog dana mogao ovo:
http://www.youtube.com/watch?v=UESZxMKnh7M
ili
http://www.youtube.com/watch?v=208gsUy9S-c

Ja godinu dana treniram gimnastiku pa nisam ni blizu tome. Moje pločice možeš vidjeti na slikama forumaša.
Za prvi put u životu šta sam stao u tu vježbu mislim da je 10 sekundi sasvim dovoljno, s obzirom da ne treniram gimnastiku i ne radim ništa slično tome. Isprva sam mislio da se niti ne mogu zadržati u tom položaju.

Vidio sam sliku - imaš dosta nizak bf pa se ističu. Ja sam sličnih dimenzija kao i ti, ali imam 11 kila više od tebe, bf mi je malo veći ali je blizu tvog, a da treniram kao ti nebi nikada imao ovu kilažu i mišićnu masu.
__________________
Majkemi!
zzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 19:52   #99
Ma gledaj, bitno je da ljudi vježbaju što vole, da se bave onime što vole i da budu zadovoljni. Nije mi namjera ljude "preobraćati" na gimnastiku niti išta slično, svakome prema vlastitom ukusu. Mišićna masa i kilaža su sasvim sporedni, ako je tebi to cilj, super, drago mi je da imaš što želiš. Ja nemam, ne zbog toga što "gimnastika to ne radi", nego jer ja to ne radim. Moj je cilj biti što lakši, a što snažniji.
cretino is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 20:24   #100
Kolko savjeta.....imam osjecaj da cu postat rambo preko noci
Ovaj vikend cu sigurno procitat knjigu (skinuo sam sad samo trebam procitat) imam sipku jednu doma pa cu na njoj vjezbat, kad mi postane lagano nac cu nesta teze
Hvala vam puno
__________________
Svi kompjutorski cipovi rade na bijeli dim...kad izadje iz njih vise ne rade
UWHero is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:33.