Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 24.03.2008., 08:35   #1
Pretrage u neplodnosti

Evo ja rano ranim , na forumu nikog, imam vremena za razmisljanje pa me puno toga muci...
Dakle, redoslijed tih pretraga je kod mene isao ovako: spermiogram, UZV, brisevi, vadenje hormona, ukljucujuci i hormone stitnjace... Nakon sto sam izlijecila pronadenu mi ureaplazmu u bolnici sam napravila HSG iliti propuhivanje jajovoda, utvrdeno je da su mi oba jajovoda zacepljena jer kontrastna tekucina nimalo nije procurila u trbusnu supljinu. Nakon toga slijedila je laparaskopija prilikom koje je utvrdeno da mi je desni jajovod ipak potpuno prohodan a sa lijevog su mi odstranjene priraslice i slicno, dakle sad je sve ok. Iako je sad sve ok gin mi je preporucio inseminaciju. Bila sam na jednoj, prije toga pila klomifen za poticanje ovulacije i imala 3 folikula. Nije uspjelo, minus na testu... Bila sam i na drugoj, u srijedu cu znati rezultate.
E sad, sto me muci.... Na Rodi sam pokupila fenomenalan tekst o svim pretragama koje treba napraviti,i ja sam ih sve napravila osim PTC testa(postkoitualnog testa) i testa na protuspermalna protutijela... ZASTO meni nije preporuceno da to napravim? Dali je istina da se inseminacijom ta protutijela ionako zaobilaze ili ona ipak ubijaju spermice??? Dali se to moze uopce tretirati ili je inseminacija tj umjetna jedini izlaz???
Na kraju balade tog teksta na Rodi pise da ako bas nista ne upali, i nakon mnogo umjetnih oplodnji zena ne ostane trudna a bez ikakvog poznatog razloga-onda se radi nekakav imunoloski test. MOLIM??? Dakle, nakon mnogo godina patnje, suza, zivaca, lezanja u bolnici, a da ne spominjem novce: 1500 kn ode na prve 3 BESPLATNE inseminacije jer stopericu moras kupovat sam, zatim 4500kn na jos 3 inseminacije koje placas, onda jos nek ode 100 000kn na niz bezuspjesnih umjetnih oplodnji I TEK ONDA te salju na to imunolosko testiranje??? I sta onda, sto se time dobije??? Moze li to imunolosko testiranje pokazati da niti ne mogu ostat trudna??? Moze li se to tretirati??? ZASTO se to ne radi prije nego krenes sa inseminacijama???
Di ja to mogu privatno napraviti i koliko to kosta??? Ako neko zna odgovore molim da mi ih da, ili informaciju di da nadem odgovore jer mi ih moj ginekolog ne zeli dati, samo odmahuje rukom. Sve to je poljuljalo moju ionako krhku vjeru u zdrastvo i u mogucnost da cu ikad ostati u drugom stanju, jedino u sranju...
kinki is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:06.