Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2009., 20:45   #61
O čemu ovisi hoće li ga vaditi pod općom ili lokalnom anestezijom?

Meni je žena na ultrazvuku rekla da to kod njih radi plastični kirurg - valjda je time htjela reći da ožiljak ne bi trebao biti jako vidljiv.
Doma se ide isti dan, jel da?

Malo me je trta, moram vam priznati.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 20:56   #62
Quote:
Hobby kaže: Pogledaj post
O čemu ovisi hoće li ga vaditi pod općom ili lokalnom anestezijom?

Meni je žena na ultrazvuku rekla da to kod njih radi plastični kirurg - valjda je time htjela reći da ožiljak ne bi trebao biti jako vidljiv.
Doma se ide isti dan, jel da?

Malo me je trta, moram vam priznati.
kod nas to radi oibcan kirurg koliko znam...al dobro meni oziljak nije nest bitan.
moze se raditi pod opcom il lokalnom a to ovisi o procjeni kirurga kad on to ispipa i izvidi situaciju.
ako je duboko u tkivu vjerojatno ide pod opcu al ako je povrsno onda pod lokalnu.vjerojatno procjenjule i koliko je pomican.
ne znam bas sve u detanle al recimo to su dva faktora po kojima odlucuje...moguce o jos nekim detaljima(za koje trenutno ne znam nit mi padaju na pamet)
navaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 20:58   #63
Quote:
Hobby kaže: Pogledaj post
O čemu ovisi hoće li ga vaditi pod općom ili lokalnom anestezijom?

Meni je žena na ultrazvuku rekla da to kod njih radi plastični kirurg - valjda je time htjela reći da ožiljak ne bi trebao biti jako vidljiv.
Doma se ide isti dan, jel da?

Malo me je trta, moram vam priznati.
ako ti radi plasticni kirurg onda ti nece ostati oziljak il vrlo malen.ne ovisi to samo o koncu,nacinu rezanja tkiva nego i o tvom organizmu i cijeljenju.jer ne reagira svaki organizam jednako niti imamo svi jednaku kozu.
i nemoj se brinuti.bude sve uvijek ok sto se tice fibroadenoma
navaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 21:01   #64
Moj je dublje - doktorica ga je jedva napipala i rekla da joj se čini sitan, a kada ga je vidjela na ultrazvuku, začudila se koliko je velik i rekla je da je to što se može opipati "samo vrh sante leda", jer je ostatak dublje.
Koliko je pomičan, to ne znam - pomičan je, ali je li to malo ili jako pomično... ne znam po čemu procijeniti.

Quote:
kod nas to radi oibcan kirurg koliko znam...
Kako to misliš "kod nas"? Gdje?
Doduše, ona je meni rekla da mi to mogu napraviti bilo gdje, ali da kod njih (u Petrovoj) to radi plastični kirurg.
Naravno, raspitat ću se malo.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 21:10   #65
Ja sam cike operirala u Rijeci, oba puta me operirao docent Dobrila (grudni kirurg), ali on je sada u mirovini. Čula sam da je jako dobar i dr. Lukanović. Oba puta je bilo pod lokalnom anestezijom u kiruškoj ambulanti na poliklinici i odmah sam išla doma. Malo mi se vrtilo nakon operacija, ali se ubrzo stabiliziralo..... isto su mi oba puta šivali initrašnjim šavovima, ja mislim da se dojke jednostavno tako šivaju jer je to drukčiji tip tkiva nego ostatak tijela....
za jedan ožuiljak mi je bilo bitno jer je pr vrhu dojke, skoro do pazuha i vidi mi se po ljeti, ali ovaj drugi je duboko u grudnjaku a isto su ga šivali kao i ovovg vidljivoga.
Nemojte se ništa bojati cure, fibroadenomi nisu ništa strašno...... malo recnu, boli petnaesta dana i onda ste ko nove...... ako ima netko pitanja, ja sam po tome magistrirala
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 21:31   #66
Quote:
Hobby kaže: Pogledaj post
Moj je dublje - doktorica ga je jedva napipala i rekla da joj se čini sitan, a kada ga je vidjela na ultrazvuku, začudila se koliko je velik i rekla je da je to što se može opipati "samo vrh sante leda", jer je ostatak dublje.
Koliko je pomičan, to ne znam - pomičan je, ali je li to malo ili jako pomično... ne znam po čemu procijeniti.



Kako to misliš "kod nas"? Gdje?
Doduše, ona je meni rekla da mi to mogu napraviti bilo gdje, ali da kod njih (u Petrovoj) to radi plastični kirurg.
Naravno, raspitat ću se malo.
ja sam ti u osijeku.ma gle evo kao sto vidis...sve bude ok.mislim da se trude napraviti najbolje sto mogu..a vjerujem da svi rade odlicno.raspitaj se malo.evo i ova cura ima preporuka...ipak je ona iz zagreba pa zna puno bolje
navaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 21:32   #67
Quote:
Nessych kaže: Pogledaj post
Ja sam cike operirala u Rijeci, oba puta me operirao docent Dobrila (grudni kirurg), ali on je sada u mirovini. Čula sam da je jako dobar i dr. Lukanović. Oba puta je bilo pod lokalnom anestezijom u kiruškoj ambulanti na poliklinici i odmah sam išla doma. Malo mi se vrtilo nakon operacija, ali se ubrzo stabiliziralo..... isto su mi oba puta šivali initrašnjim šavovima, ja mislim da se dojke jednostavno tako šivaju jer je to drukčiji tip tkiva nego ostatak tijela....
za jedan ožuiljak mi je bilo bitno jer je pr vrhu dojke, skoro do pazuha i vidi mi se po ljeti, ali ovaj drugi je duboko u grudnjaku a isto su ga šivali kao i ovovg vidljivoga.
Nemojte se ništa bojati cure, fibroadenomi nisu ništa strašno...... malo recnu, boli petnaesta dana i onda ste ko nove...... ako ima netko pitanja, ja sam po tome magistrirala
nema straha al hvala na podrzci...ja se jos nadma da necu operirati...jer taj klikercic me uopce ne smeta
navaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 21:44   #68
Quote:
navaha kaže: Pogledaj post
nema straha al hvala na podrzci...ja se jos nadma da necu operirati...jer taj klikercic me uopce ne smeta
meni su preporučili da operiram, jer kod hormonalnih promjena tipa trudnoće se može desiti da fibroadenom počne nekontrolirano rasti...... ja sam uzimala oralnu kontracepciju dok sam imala fibroadenom i dosta mi je bio narastao u kratko vrijeme
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 22:23   #69
Quote:
Nessych kaže: Pogledaj post
meni su preporučili da operiram, jer kod hormonalnih promjena tipa trudnoće se može desiti da fibroadenom počne nekontrolirano rasti...... ja sam uzimala oralnu kontracepciju dok sam imala fibroadenom i dosta mi je bio narastao u kratko vrijeme
ne uzimam oralnu kontracepciju...al meni je na njega i rast dosta djelovao stres jer i kanalici su mi prosireni...
meni je u 2.mj bio 9.5x5mm a u 11.mj 10.7x5.6mm.na kontrolu opet u 6. il 7.mj otprilike.
ne raste jako al vidjet cemo kakav ce biti na kontroli
navaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 16:10   #70
ja san isto imala fibradenom, išla na iljadu pretraga i onda na operaciju. al šta je je ožiljak mi ima oblik smajlića. hehe
mandragora. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 18:48   #71
Quote:
navaha kaže: Pogledaj post
danas se zna da je on dobrocudan i da ne moze prijeci u maligno stanje.
nastaje pod utjecajem hormona estrogena koji se u odredjenim fazama jako povecao u organizmu.
E vidiš, ja sam svoj fibroadenom "otkrila" baš u vrijeme kada su mi dijagnosticirani problemi s jajnicima.
Dijagnoza je PCOS, a uz ostala objašnjenja - ginekologica mi je rekla da moji jajnici ne proizvode progesteron u 2. djelu ciklusa, pa nemam ovulaciju, niti ne dobivam menstruaciju (bez tableta, mislim).
Uglavnom, imam hormonalni poremećaj.
I pretpostavljala sam da bi to moglo imati veze.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 00:46   #72
Exclamation

i ja takodjer imam fibroadenom. planiram ici na operaciju sad u aprilu, pa me zanima kako brzo se mogu vratiti sportu s obzirom da treniram odbojku i imam jedno takmicenje krajem maja. je li mjesec dana dovoljno da rana zacijeli skroz ili pak duze trebam mirovati?
bullesica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 20:56   #73
Quote:
bullesica kaže: Pogledaj post
i ja takodjer imam fibroadenom. planiram ici na operaciju sad u aprilu, pa me zanima kako brzo se mogu vratiti sportu s obzirom da treniram odbojku i imam jedno takmicenje krajem maja. je li mjesec dana dovoljno da rana zacijeli skroz ili pak duze trebam mirovati?
ovisno o veličini prsa i položaju reza......
ja sam bila na bolovanju 3 tjedna i dosta me dugo zatezalo kod reza
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 21:48   #74
Quote:
Hobby kaže: Pogledaj post
E vidiš, ja sam svoj fibroadenom "otkrila" baš u vrijeme kada su mi dijagnosticirani problemi s jajnicima.
Dijagnoza je PCOS, a uz ostala objašnjenja - ginekologica mi je rekla da moji jajnici ne proizvode progesteron u 2. djelu ciklusa, pa nemam ovulaciju, niti ne dobivam menstruaciju (bez tableta, mislim).
Uglavnom, imam hormonalni poremećaj.
I pretpostavljala sam da bi to moglo imati veze.
ok.ovo je ono sto ja znam o tome.za to tvoje ne znam.znam samo osnovno sto sam ucila na faksu(studiram medicinu)..a kad dodjem do ginekologije mozd naucim nest vise o tome
navaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 00:25   #75
Quote:
studentica_ivon kaže: Pogledaj post
evo kako nisam nasla nista o ovj temi otvorila sam ju ja ,jer vjerujem da ima jos žena koje imaju ovakve probleme.ja trenutno ležim u bolnici i čekam operaciju u ponedjeljak(imam dva dobročudna ,jedan od 3 cm i jedan od 4 cm) a imam 21 god...zanima dal je netko bio u slicnoj situaciji i kakav je oporavak i ožiljci?
Jesam ja,nedavno
To je postupak koji se radi pod opcom anestezijom, ja poslije zahvata nisam imala nikakvih problema kao i bolova za tri dana bila sam kuci.
Sretno

Oziljak imam, 5 cm je dug, jos uvijek je crven, al nista strasno...kupujem kremu za oziljke ovih dana.

Quote:
bullesica kaže: Pogledaj post
i ja takodjer imam fibroadenom. planiram ici na operaciju sad u aprilu, pa me zanima kako brzo se mogu vratiti sportu s obzirom da treniram odbojku i imam jedno takmicenje krajem maja. je li mjesec dana dovoljno da rana zacijeli skroz ili pak duze trebam mirovati?
Ja sam za 7 dana bila ko nova

Zadnje uređivanje Sashica : 06.09.2011. at 11:05. Reason: spajanje postova
Malina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 10:46   #76
meni je preporučeno kirurško odstranjivanje, inače imam 20 god. a fibroadenom je velik oko 2 cm,i užasno me strah operacije. Može li netko napisati ako ima iskustva iz vinogradske (lokalna ili opća anestezija, ožiljci, koliko boli sami postupak..?), tamo sam radila pregled i uzv. ali neznam da li mi je pametnije ići u neku privatnu kliniku ili uopće neku drugu bolincu na operaciju jer bi htjela kod plastičnog kirurga (radi ožiljka). Zanima me i da li se takve operacije rade ljeti, ili to nema veze? savjeti, iskustva...?

Zadnje uređivanje krug : 26.05.2009. at 11:00.
krug is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 14:31   #77
ja sam prie 2 tjedna saznala da imam dobroćudni tumor(fibroadenom)...ta me činjenica slomila...tjedan dana nisam funkcionirala normalno! pala sam u totalnu komu..
išla sam na punkciju i tih tjedan dana čekala nalaze...i tad su mi rekli da je dobroćudno...i srećom, ne moram operirat jer je 1 cm x 6,5mm... bilo mi je odma lakše...al opet se bojim i brinem... uz to sam dobila dijagnozu da imam jaču masteopatiju koja mi također stvara brige... :S btw-imam 19 godina! -.-'
__________________
Es el momento de ser una niña grande ahora ... Y muchas niñas no lloran ...
chichi... is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 20:47   #78
Ja sam prije 2 godine napipala kvržicu, a kako mi je baka imala rak dojke, prepala sam se totalno. Na kraju, imala sam fibroadenom. Meni nisu preporučili operaciju, rekli su mi da se to zna samo povuć i zaista se nakon otprilike godinu dana povuklo. Inače imam pcos, ali nisam znala d ato ima ikakve veze. Uskoro idem opet na kontrolu pa ću vidjet kakvo je sad stanje.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 13:22   #79
Bok svima.
Ja eto, operirala svoj fibroadenom u petak u bolnici u Dubravi.
Bilo me je užasno strah, najviše anestezije, jer nikada prije ništa nisam operirala, niti sam ikada bila hospitalizirana.
Primili su me u bolnicu dan ranije ujutro, što mi je malo glupo, jer sam cijeli četvrtak bez veze bila u bolnici - došla sam sa svim nalazima, tako da sam cijeli dan zujala bez veze po i oko bolnice.

Operirali su me pod općom anestezijom, a cijela operacija nije trajala dulje od 20 minuta.
Objasnili su mi da su mi dali nekakvu "blažu" anesteziju.
Mislim, uspavali su oni mene, čak se niti ne sjećam kada sam točno "zaspala" - ali sam se probudila već u liftu kada su me vozili iz sale i relativno sam brzo došla k sebi.

Eto, bojala sam se užasno, ali stvarno nije ništa strašno.
Rez je mali i zašiven tako da već sada vidim da neće ostati ožiljak.

Jedino mi je što mi nitko ništa nije rekao kako točno dalje.
Znam samo da u ponedjeljak moram doći po otpusno pismo i na previjanje, a nitko mi nije rekao što s koncima - kada će mi ih vaditi.
Išla bih na more idući tjedan, a sada ništa ne mogu planirati, jer ne znam moram li doći samo sada u ponedjeljak ili ću morati opet dolaziti na vađenje konaca.
Znam samo da će mi konce vaditi - znači, nisu oni koji otpadaju sami ili se razgrađuju.

Ako je netko to operirao, molila bih informaciju nakon koliko dana se vade konci.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 09:44   #80
Quote:
chichi... kaže: Pogledaj post
ja sam prie 2 tjedna saznala da imam dobroćudni tumor(fibroadenom)...ta me činjenica slomila...tjedan dana nisam funkcionirala normalno! pala sam u totalnu komu..
išla sam na punkciju i tih tjedan dana čekala nalaze...i tad su mi rekli da je dobroćudno...i srećom, ne moram operirat jer je 1 cm x 6,5mm... bilo mi je odma lakše...al opet se bojim i brinem... uz to sam dobila dijagnozu da imam jaču masteopatiju koja mi također stvara brige... :S btw-imam 19 godina! -.-'
meni su 2007 u Dubravi na redovitom godišnjem UZV našli fibroadenom..usrala sam se i ja i rekli su mi da je to sve "normalno" za žene u mojim godinama(25 tada) i punkirali su...nalazi su bili super i sve i niti jednom mi nitko nije spomenuo da moram operirati...i prošle i ove godine sam bila na redovnoj kontroli i sve5..2008 su reda radi opet punktirali da vide jel ista stvar (bila druga liječnica) ali ove nisu..i dalje je očito iste veličine (ne znam koje) i nitko ne spominje operaciju tako da me to ne brine....pretpostavljam da bi mi nešto rekli da treba operirati...
__________________
I am already kindly disposed towards you. My friendship it is not in my power to give: this is a gift which no man can make, it is not in our own power: a sound and healthy friendship is the growth of time and circumstance, it will spring up and thrive like a wildflower when these favour, and when they do not, it is in vain to look for it.
William Wordsworth
tinkerbell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:46.