Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2012., 23:25   #2001
Znas kak ja na to gledam?!
Ok, tesko je!
Ali te tj viseplodne trudnoce u nekom vecem postotku zavrsavaju prije!
E sad, da je kordici teze u odnosu na mene npr, je!
Ali opet, vjerujem, da ima trudnica s jednom bebom, kojima je gore nego nama s dvije ili tri!

I mene boli ta glupa kost, i doslovno zadnjih tjedan dana sam u banani!
Prek noci me stislo i ne pusta
__________________
DreamTeam
dublin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 23:27   #2002
I fascinira me to, da u 30tt..ja jos uvijek mogu u nekom polu polozaju spavati na trbuhu...to mi je mrak!
__________________
DreamTeam
dublin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 23:57   #2003
Ma kad se sjetim svoje prve trudnoce, mogla sam maraton trcati, a sada ko neka iscufana baba, prestrasno!

Ma istina ne znam ja kako je nositi dvoje, troje...ako nista drugo tako se tjesim, kad sam kukaca


Sent from my iPhone
Kayla3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 08:05   #2004
Ma nisi kukaca
__________________
DreamTeam
dublin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 13:52   #2005
Meni je tek danas došlo iz dupeta u glavu da su moje brige zapravo završile, bar što se ove teme tiče.

Točno 10 dana do termina. U biti, u terminu već i jesam. A kad se samo sjetim onog 31. tjedna kad sam hospitalizirana i isprepadana od prijevremenog poroda.... ovo mi se činilo nedostižnim.

Žene, držite se! sretno svima koje još čekaju sigurne tjedne!
__________________
Tarsis
Tarsis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 15:44   #2006
ej ljudi, ima dva dana trbuh mi je dosta tvrd, mislim tvrđi nego inače. jutros počele lagani bolovi pa sam popila normabel i smirilo se al trbuh ostao tvrd. Jel to normalno? Il da pođem sutra u dr? Inače sam 31 i 2,
Lorca Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 16:00   #2007
Ja sam danas piskila malo krvi i danas me nes boli desno u trbuhu i sva sam isprepadana!

Tarsis sretno na porodu, tj. da ti bude sto brzi i laksi!


Sent from my iPhone
Kayla3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 16:55   #2008
Hvala Kayla!

A zakaj ti ne odeš na hitnu?! Lako za bolove, ja sam na njih navikla, al krv bi mi svakako bila znak za uzbunu

Mislim, ne želim te plašiti, daleko od toga. Samo mjera opreza. Ja bi na tvom mjestu otišla.
__________________
Tarsis
Tarsis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 17:03   #2009
Ne znam jos cu vidjeti kak ce biti sutra, necu panicariti...jos da me ostave predostroznosti radi...


---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?dwps1i
Sent from my iPhone
Kayla3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 17:04   #2010
A znam da te frka ostanka, i meni je to bilo koma kad su me ostavili, al sad sam zahvalna... bolje nego riskirati
__________________
Tarsis
Tarsis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 15:35   #2011
Dosla iz Merkura, imam jaku upalu mjehura, dobila sam Novacef 500 mg...vidljivo krvarenje, cerviks i ulozivost ista, nista nije nagore hvala Bogu...sad sam na mirovanju obak strogom

Doktori i sestre iz Merkura prva liga, ljubazni, brzi...sve sam tamo obavila, ultrazvuk, ctg, urin, krv... U dva sata

E da pitala me dr. hocu li ostati u bolnici ili da cekam ambulantno


---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?nn1qvj
Sent from my iPhone
Kayla3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 12:01   #2012
Quote:
Jesen82 kaže: Pogledaj post
Kordi pa ti si fenomenalno izdurala! Kad se planira carski?

Super im je kilaža! tko je najlakši? Borna?
Je, seke su ga stisle u cosak pa jadan nema mjesta :-) ali super su svi. Danas smo napunitli 34 tjedna, u cetvrtak me skidaju s lijekova i cekamo, ako krene super, ako ne onda neznam, al nece me valjda duze od 35 mucit.

Quote:
Sanja29 kaže: Pogledaj post
e stalno dolazim na topic da vidim kako si ti .... inače tu ne pišem .... drago mi je da si toliko dugo izdržala sa svoja tri zlata :-)

čestitam
Hvala svima na podrsci i sretno svima!
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=t99KH0TR-J4
kordica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 13:40   #2013
Evo konačno i ja završila na Partusu
Nakon par dana tvrdog trbuha i noćas bolova, jutros na CTG jedan jači trud i par manjih - dr. kaže zatvorena ali skraćen cerviks dao mi Partusistem, Isoptin i Normabel.
Očito bilo samo pitanje vremena
BTW kako se stavlja ticker?
Lorca Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 13:50   #2014
Cure pozdrav!
Danas sam bila na pregledu. Beba super,malo veća za svoj tjedne!
No, ono što me brine je da mi je cerviks smekšan, uloživ za vršak prsta.Ušće cerviksa je zatvoreno(T) 50 mm.
Kaže dok da je to sve ok, da malo smanjim tempo i mirujem.
Naravno, mene ulovila panika jer smo tek 16 tjedan.
__________________
2012
2014
mogvaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 14:12   #2015
Quote:
mogvaj kaže: Pogledaj post
Cure pozdrav!
Danas sam bila na pregledu. Beba super,malo veća za svoj tjedne!
No, ono što me brine je da mi je cerviks smekšan, uloživ za vršak prsta.Ušće cerviksa je zatvoreno(T) 50 mm.
Kaže dok da je to sve ok, da malo smanjim tempo i mirujem.
Naravno, mene ulovila panika jer smo tek 16 tjedan.
Ja sam isto krenula s takvom dijagnozom, iako tek u 31. tjednu. Isto mi je rečeno da nije strašno, samo da malo smanjim tempo. Al očito je ipak bilo malo ozbiljnije jer već na idućem pregledu su digli paniku i hospitalizirali me otvorila sam se za 1 prst.

Uglavnom, kaj sam htjela reći...ne želim ti stvarati paniku, već samo reći da malo ozbiljnije shvatiš to mirovanje. Da su meni odmah rekli da smanjim tempo malo više, možda ne bi došlo do takve panike.

Da te utješim, kod mene je na kraju dobro završilo, sutra punim 39 tt i još sam u komadu
__________________
Tarsis
Tarsis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 14:22   #2016
Quote:
mogvaj kaže: Pogledaj post
Cure pozdrav!
Danas sam bila na pregledu. Beba super,malo veća za svoj tjedne!
No, ono što me brine je da mi je cerviks smekšan, uloživ za vršak prsta.Ušće cerviksa je zatvoreno(T) 50 mm.
Kaže dok da je to sve ok, da malo smanjim tempo i mirujem.
Naravno, mene ulovila panika jer smo tek 16 tjedan.
Bog! Ja imam takav nalaz od 14 tjedna,strogo mirovala do 24,sad i prošetam tu i tamo nešto napravim po stanu,al i dalje izbjegavam sjedenje,znači ležeći položaj ili ako moram negdje ići se zavalim u stolicu.
miruj,pogotovo ako ti je prva trudnoća jer je takav nalaz kažu normalan za drugorotke, al evo ja ipak mirujem.
Athica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 14:26   #2017
Hvala cure!

Ma baš sam u brizi.Druga mi je trudnoća, prva završila spontanim.
Najbolje je što mi dok.uopće nije djelovala zabrinuto..kao to je normalno. Čak mi je rekla da mogu i šetati ali laganijim tempom.Tj. sve kao i do sada samo smanjiti tempo.
Sad ne znam ni sama, da li da si priuštim laganu šetnju ili da strogo mirujem?
__________________
2012
2014
mogvaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 14:35   #2018
gle,meni moja rekla prvo da ništa nesmijem,u 20-om tt da jednom tjedno mogu izać obavit nešto na maksim.sat,i sad mogu češće izać,al ne pretjerivat.Očito su mišljenja ginekologa podjeljena...
Athica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 14:36   #2019
Svaki slučaj je vjerojatno za sebe, teško je biti pametan.
Ja ti samo mogu reći svoje iskustvo.

Znači isto prvi put dr. nije djelovala zabrinuto, i u roku tjedan dana se okrenulo. Rekla je da ne moram mirovati strogo, samo izbjegavati teže fiz. poslove, i ja poslušala. I nakon tjedan dana na kontroli digla paniku i poslala me idući dan odmah u Petrovu. I otad sam morala strogo mirovati.

Tak da ne znam...ja bi ti savjetovala da pripaziš maximalno, tim više jer nisi baš u velikim tjednima
__________________
Tarsis
Tarsis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 14:40   #2020
Ma budem ja mirovala strože, zlu ne trebalo.
Ionako sam kod kuće pa mogu bez problema sve 4 u zrak.
Baš mi je teško to palo, nekak sam mislila da bum aktivna trudnica do kraja.
__________________
2012
2014
mogvaj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:55.