Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2010., 18:37   #1721
Quote:
bubbly kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći Zg-Budimpešta 220 kn
Jel mi zna tko reći koliko košta ulaznica u Dolmabahce palaču? Bila sam prije 5 mjeseci u Istanbulu, a nisam stigla obići palaču, osim što sam ju vidjela sa broda, a za 2 tjedna idem opet tamo pa bih ju voljela posjetiti...
220kn?? kako ?? gdje??

koliko je onda povratna?
ratminez is offline  
Old 21.11.2010., 18:39   #1722
Quote:
ratminez kaže: Pogledaj post
220kn?? kako ?? gdje??

koliko je onda povratna?
220 kn je povratna karta za vlak zg-budimpešta-zg. iz budimpešte leti wizz air za istanbul.
vivax is offline  
Old 21.11.2010., 19:00   #1723
Quote:
ratminez kaže: Pogledaj post
220kn?? kako ?? gdje??

koliko je onda povratna?
ma brzo sam tipkala, ali 220 kn se odnosilo na vlak.
najjeftinija avio karta je cca 460 kn, wizzairom iz Budimpeste u razdoblju od 1.mj. do 3.mj. jako dugo cackam sve zive jeftine avio karte iz hrv. destinacija ili destinacija blizu Hrv. do IST i jeftinije od ove nema.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 21.11.2010., 21:28   #1724
anyone, neka povoljna akcija u agencijama za Istanbul, jer kada se sve zbroji i oduzme 200 kuna ispadne put u solo aranžmanu povoljniji + pogubi se more vremena na traženje ovog i onog planiranje i slično...

Tako da Vas molim da mi date ako znate neke akcije u nekim agencijama za Istanbul 4 dana-.

PLS
slucaj is offline  
Old 21.11.2010., 22:14   #1725
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
ma brzo sam tipkala, ali 220 kn se odnosilo na vlak.
najjeftinija avio karta je cca 460 kn, wizzairom iz Budimpeste u razdoblju od 1.mj. do 3.mj. jako dugo cackam sve zive jeftine avio karte iz hrv. destinacija ili destinacija blizu Hrv. do IST i jeftinije od ove nema.
ma da da vlak me i zanima..pa stoga,pričaj Wizzair nije skup,ali treba računati i put do Budimpešte. Nekome je i daleko
ratminez is offline  
Old 22.11.2010., 09:39   #1726
pa ak ides iz zg, Budimpesta nije tako daleko. iz zg do budimpeste vlak vozi 5h, a avion Budimpesta-Istanbul se vozi nesto manje od 3h.
vlakom vozis jako dugo, a o tome i iskustvo voznje vlakom do istanbula se pisalo detaljno na ovoj temi pa malo procitaj.
za vlak racunaj da ti ode 2 dana do tamo i 2 dana natrag.
bus-morao bi presjedati, u BGd ili Nišu za Sofiju pa iz Sofije u Istanbul. za bus ode dan i pol.
ako si iz ST, ima carter letova iz Istanbula u Dubrovnik ali to je samo za turske turisticke agencije koje dovoze turske turiste u Dubrovnik.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 22.11.2010., 13:09   #1727
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
pa ak ides iz zg, Budimpesta nije tako daleko. iz zg do budimpeste vlak vozi 5h, a avion Budimpesta-Istanbul se vozi nesto manje od 3h.
vlakom vozis jako dugo, a o tome i iskustvo voznje vlakom do istanbula se pisalo detaljno na ovoj temi pa malo procitaj.
za vlak racunaj da ti ode 2 dana do tamo i 2 dana natrag.
bus-morao bi presjedati, u BGd ili Nišu za Sofiju pa iz Sofije u Istanbul. za bus ode dan i pol.
ako si iz ST, ima carter letova iz Istanbula u Dubrovnik ali to je samo za turske turisticke agencije koje dovoze turske turiste u Dubrovnik.
točno, pitanje je koliko se isplati za 10 eura više izgubiti 2 dana. Nije mi Budimpešta nešto daleko,ali samo kažem da ako mi se vlakom za 220 kn (povratna) isplati ići zašto ne. međutim ako budem solirao definitivno je najbolja opcija avion i smještaj preko CS.
ratminez is offline  
Old 22.11.2010., 14:03   #1728
Quote:
ratminez kaže: Pogledaj post
točno, pitanje je koliko se isplati za 10 eura više izgubiti 2 dana. Nije mi Budimpešta nešto daleko,ali samo kažem da ako mi se vlakom za 220 kn (povratna) isplati ići zašto ne. međutim ako budem solirao definitivno je najbolja opcija avion i smještaj preko CS.
eh, da si isa s nama kako si triba, sad ne bi mora solirat..
ako je iz zg povratna vlakom do budimpeste 22kn, mozda je tebi iz osijeka (ako postoji linija), cak i jeftiniji vlak.. provjeri.. mislim da ti se onda def vise isplati ic avionom iz budimpeste nego 2 dana gonjanja u vlaku..
ivana2702 is offline  
Old 22.11.2010., 16:40   #1729
bok ljudi! nažalost nemam vremena pregledati cijeli forum da vidim što lijepo pišete o istanbulu.prekosutra putujem u Tbilisi i letim preko Istanbula,gdje ću imati 6 sati cca između dva leta. Nisam nikada bila,pa si mislim ubiti 6 sati čekanja i otići pogledati grad barem na jedan sat!
Moje pitanje-taxi ili metro? nije mi toliko bitna cijena koliko brzinajer želim jako jako jako vidjeti barem malo od tog prekrasnog grada...
i što je MUST za vidjeti u tako kratkom vremenu?

hvala puuuuno
oblačić01 is offline  
Old 22.11.2010., 17:00   #1730
Quote:
oblačić01 kaže: Pogledaj post
bok ljudi! nažalost nemam vremena pregledati cijeli forum da vidim što lijepo pišete o istanbulu.prekosutra putujem u Tbilisi i letim preko Istanbula,gdje ću imati 6 sati cca između dva leta. Nisam nikada bila,pa si mislim ubiti 6 sati čekanja i otići pogledati grad barem na jedan sat!
Moje pitanje-taxi ili metro? nije mi toliko bitna cijena koliko brzinajer želim jako jako jako vidjeti barem malo od tog prekrasnog grada...
i što je MUST za vidjeti u tako kratkom vremenu?

hvala puuuuno
metro.
dodji do sultanahmeta. prošeći parkom, ako ti se pjesaci spusti se setnjom do obale. usput vidis svasta. pri tom predji preko arasta bazara. mali duh velikih pijaca.
vrati se i popij kavu/čaj u lokalnoj birtiji oko sultanahmeta.

na sultanahmetu blizu tram stanice prema taximu imas jednu malu dzamiju. udji u nju i osjeti atmosferu. (mozes i u plavu, ali izgubit ces se u njoj...).

sjedni na tramvaj i idi na taxim. (primjeti savrseno organiziranu obranu od svercanja i lijepe ciste tramvaje). tamo negdje po istiklalu popij caj/kavu (ono sto nisi na sultanahmetu). i osjeti razliku izmedju ta dva dijela grada.

rucaj nesto tradicionalno. slusaj jezik, gledaj oko sebe.

ne znam sto drugo napraviti za par sati, a da dobijes sto vise.
Kris79 is offline  
Old 22.11.2010., 17:09   #1731
Quote:
ivana2702 kaže: Pogledaj post
eh, da si isa s nama kako si triba, sad ne bi mora solirat..
ako je iz zg povratna vlakom do budimpeste 22kn, mozda je tebi iz osijeka (ako postoji linija), cak i jeftiniji vlak.. provjeri.. mislim da ti se onda def vise isplati ic avionom iz budimpeste nego 2 dana gonjanja u vlaku..
220kn misliš valjda

aaaa nemoj mi to raditi ..ma znaš da bi išao da sam mogao sad je gotovo

a znaš i sama kako je ne može se nikako naći društvance za put jbg svi bi,a nitko neće kad treba ozbiljno zapeti. gledam dosta su karte povoljne tokom veljače tako da ako uštedim nešto novca preko blagdana mogao bi put Istanbula već tada. Nije tamo toliko ni hladno u tom periodu.
ratminez is offline  
Old 22.11.2010., 17:13   #1732
hvala kris na tako brzom odgovoru joj pa ja se nadam da ću pola od toga uspijeti vidjeti što si napisao. ako sam dobro shvatila (čitala na istanbul travel guide) treba barem sat vremena s metroom do sultanahmeta? jel to istina,ili bi trebalo više?
joj jako se veselim
oblačić01 is offline  
Old 22.11.2010., 19:57   #1733
ova krisova preporuka je ful ambiciozna za tih par sati cekanja...
u koje doba dan su ti tih 6 sati? ujutro, popodne, navecer?
__________________
eyyy meyhaneci...!
balböceği is offline  
Old 22.11.2010., 22:09   #1734
Quote:
oblačić01 kaže: Pogledaj post
hvala kris na tako brzom odgovoru joj pa ja se nadam da ću pola od toga uspijeti vidjeti što si napisao. ako sam dobro shvatila (čitala na istanbul travel guide) treba barem sat vremena s metroom do sultanahmeta? jel to istina,ili bi trebalo više?
joj jako se veselim
Quote:
balböceği kaže: Pogledaj post
ova krisova preporuka je ful ambiciozna za tih par sati cekanja...
u koje doba dan su ti tih 6 sati? ujutro, popodne, navecer?
napisala.
krisina.
hvala na razumijevanju.

ne znam koliko ti vremena treba metroom. njega sam predlozila samo zato jer istanbulski promet pamtim po ludim taksistima (nisam se vozila, dovoljno je bilo ono sto sam dozivjela iz perspektive pjesaka).

ambiciozna ili ne, dala sam par prijedloga. nek čovjek odabere što mu je važno.

ja osobno bi samo šetala i upijala što više mogu.
Kris79 is offline  
Old 22.11.2010., 22:43   #1735
ja se duboko ispricavam, malo mi je tesko za nick ciji post prvi put citam i jos je u muskom rodu na prvu percipirati da je zensko.

oblacic se ne javlja, nadam se da ce do puta stic procitati.
ja bih automatski tih 6 sati skratila na 4 sata, jer bih si 2 odmah odvojila za put. zato sam te i pitala o kojem doba dana se radi, jer je prema tome ful bitno izabrati prometno sredstvo. preporucujem taxi, osim ako ne ides prema centru u vremenu izmedju 7.30-10h ujutro, i 17.30-20.00 navecer.

ovako - taksijem do taksima (40ak TL, tj. 20 eura). prigrizes doner kebeb u hodu koji kupis na cosku u bambi cafeu ili nekoj kebabdzinici pored na trgu - nemres ih nikak fulati. krenes istiklalom, pojedes slajac iz marasa, dozivis urbani istanbul, mozda i svratis u neku trgovinu ak vidis sta s izloga da te zanima (sezona je snizenja). nastavis prema karakoyu tzv. 'glazbenom ulicom', odnosno yuksek kaldirim sokakom, on ti vodi drito do galata kule, stanes da se poslikas i nastavis prema karakoyu, odnosno halicu. prelazis preko galata mosta, odlicne panorame i super mjesta za fotkanje. samo pratis tramvajsku liniju znaci od karakoya/eminonua, i hodas do sultanahmeta, a mozes i do beyazita....vidjet ces sve sta trebas vidjeti ako se ne budes previse zadrzavala. u svakom trenutku na toj ruti imas sta za pojest, popit, kupit suvenir... a najbolje sto uvijek mozes sjest na tramvaj do zeytinburnua, a zatim od tamo na metro da aerodroma, kad vidis da ti se vrijeme blizi (min sat vremena).
na toj su ti ruti obuhvaceni taksim, istiklala, galata kulesi, galata koprusu, halic, misir carsisi, sirkeci kolodvor, gulhane park, topkapi vidis od svukud, sultanahmet park, ayasofia, mavi cami, kapali carsi....ovisi samo koliko ces brzo hodati!

naravno da moze i naopako, da krenes od beyazita do taksima, ides metroom i tramvajem, a vracas se taksijem, no to ti dosta ovisi o dijelu dana u kojem imas tih par sati.
__________________
eyyy meyhaneci...!

Zadnje uređivanje balböceği : 22.11.2010. at 22:51.
balböceği is offline  
Old 22.11.2010., 23:00   #1736
ovako kako je balbocegi napisala je otprilike izgledalo jedno nase popodne tamo. smao u suprotnom smjeru: sultanah -> taxim.

nakon te 'setnje' sam mislila da vise nemam stopala
Kris79 is offline  
Old 23.11.2010., 09:51   #1737
meni je to jedna od najdrazih ruta za setnju. bas prava turisticka.
slijedeca je kabatas (od besiktasovog stadiona) do ortakoya, treca od ortakoya da FSM mosta, cetvrta od taksima preko mecidiyekoya do leventa, peta uskudar-harem-kadikoy, itd....ali to je izvedivo kad imas viska slobodnog vremena; svi radije idu na kapali carsi.

mozda nasmijano nebo...kad se odluci da ce ici...!
__________________
eyyy meyhaneci...!
balböceği is offline  
Old 23.11.2010., 10:08   #1738
hehe, balbocegi, poznajes me, ja vec zapisala ove tvoje pjesacke rute.
ma problem je godisnji (tj. uskladjivanje godisnjeg sa osobom s kojom bih putovala). solo ne bih.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 23.11.2010., 10:33   #1739
Quote:
balböceği kaže: Pogledaj post
meni je to jedna od najdrazih ruta za setnju. bas prava turisticka.
slijedeca je kabatas (od besiktasovog stadiona) do ortakoya, treca od ortakoya da FSM mosta, cetvrta od taksima preko mecidiyekoya do leventa, peta uskudar-harem-kadikoy, itd....ali to je izvedivo kad imas viska slobodnog vremena; svi radije idu na kapali carsi.

mozda nasmijano nebo...kad se odluci da ce ici...!
aiiii, hvala ti na ovome.
moram priznati, da su mi te setnje i istrazivanja ostale najvise urezane u pamcenje od svih 6 dana istanbula.

kad tad cemo ici ponovo, i samo bivati tamo
Kris79 is offline  
Old 23.11.2010., 10:58   #1740
balbocegi i ostali poznavaoci Istanbula,
na ovom linku se navodi Balat (dio Istanbula)
http://www.buzzfeed.com/melismashabl...s-in-the-world
(u ove gradove bih ubacila i rovinj)
Međutim, gledam fotke i citam o tom kvartu na netu pa sam dobila dojam da je to dosta sirotinjski i zapusteni kvart . Znam da je to jedna od zidovskih cetvrti grada te da su tamo i stanovnici ostalih manjina. Ali kako ne volim suditi nesto a da to osobno nisam vidjela, zna li netko nesto vise o tom dijelu grada-Balatu? izgleda jako zanimljivo (zbog povijesti tog kvarta )
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 23.11.2010. at 11:09.
nasmijanonebo is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:36.