Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2007., 20:11   #1
Prijelom noge/slomljena noga

Je li netko imao spiralni prijelom noge (potkoljenice)? Znate li koji su simtomi pri oporavku nakon operacije? Je li normalno osjecati tupu bol i zatezanje?
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 21:55   #2
ja sam imala prije nekih 5-6 godina... mene je dosta dugo boljelo, prije promjene vremena i slično. inače, malo sam vukla tu desnu nogu pola godine, ali nikakvih drugih posljedica
marmot is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 09:34   #3
a može li se čovjek nakon toga normalno baviti sportom? skijanjem ili bicikliranjem npr.
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 14:12   #4
Prijelom nadkoljenice

Dobar dan!
Pišem maturalni rad na temu prijeloma nadkoljenice ali fali mi klinička slika i anamneza pa ako je itko od vas slomio bedrenu kost ili poznaje nekoga tko jest nek se javi!!
Unaprijed zahvaljujem!
Acid4Alice is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 21:10   #5
strgana noga

strgao sam nogu.potkoljenica otišla u trešće.operiran sam i stavili su mi pločice i šarafe.nije vanjski prelom.

pitanje je koliko ce mi trebati da profunkcioniram.doktori daju razne prognoze.mene zanima koliko će trebat da pocnem vozit auto...za sad mi je natečeno i boli posebice navečer
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 16:26   #6
pa upravo kako su ti rekli doktori, mogućnosti su bezbrojne, jer sve ovisi o samoj tehnici zahvata, što su radili te o poslijeoperacijskom tijeku, dakle nemoguće je reći ovako napamet, posebice kad ne znam dovoljno podataka. ovako je nemoguće bilo što prognozirat
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 17:27   #7
jel imaš vanjski fiskator ili gips?
u svakom slučaju ne forsiraj nogu jer time praviš više štete nego koristi
krycek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 19:28   #8
Prijelom noge

pozdrav! dakle pise mi dijagnoza
fractura partis distalis patellae dex.
i
fractura maleolli fibulae dex.

receno mo je da je prijelom cist i da bi trebalo uredno zarast. idem na skidanje gipsa ovu sridu a tad ce bit 4 tjedna da ga drzim.. lagano vec izludujem.

kakva su vasa iskustva . sto nakon skidanja gipsa i kakav je oporavak ? hvala vam!
zabranjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 19:53   #9
Ovo je svakako brža verzija nego osteosinteza (operacija). Vjerojatno fizikalne terapije i na kraju sve u redu. Samo mi je nešto kratko 4 tjedna. Ali tko zna, možda baš lijep prijelom, pa dobro sraste!
Čekić16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 19:58   #10
pa baš da je brža verzija i nije, štoviše....pa nakon 4 tjedna bi sve trebalo bit ok ako nije bilo ne daj Bože nekih komplikacija...
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 20:03   #11
od cega se sastoji fizikalna terapija i dali cu se morati sluziti stakama ili cu se moci oslanjati na nogu.. naime stavili su mi platicni gips tako da se vec i sada oslanjam na nju
zabranjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 17:30   #12
Quote:
zabranjena kaže: Pogledaj post
od cega se sastoji fizikalna terapija i dali cu se morati sluziti stakama ili cu se moci oslanjati na nogu.. naime stavili su mi platicni gips tako da se vec i sada oslanjam na nju
Da li imaš ispod petu odnosno onaj "cok" koju stave da se možeš osloniti na nogu ili imaš samo gips?

Ja imam sada nogu u gipsu,i koliko znam ići ću kasnije na terapiju ali tebi koliko vidim sigurno će ti trebati štake..
bambus_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 18:49   #13
Quote:
bambus_1 kaže: Pogledaj post
Da li imaš ispod petu odnosno onaj "cok" koju stave da se možeš osloniti na nogu ili imaš samo gips?

Ja imam sada nogu u gipsu,i koliko znam ići ću kasnije na terapiju ali tebi koliko vidim sigurno će ti trebati štake..
ma imam samo gips onaj plasticni
kad si ti razbio ili razbila nogu i koji si dio razbio ili razbila? koliko dugo ces bit u gipsu?
zabranjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 22:52   #14
Quote:
zabranjena kaže: Pogledaj post
ma imam samo gips onaj plasticni
kad si ti razbio ili razbila nogu i koji si dio razbio ili razbila? koliko dugo ces bit u gipsu?
Meni su popucali ligamenti i imao sam longetu 10 dana i sad imam gips čizmu tj gips sa gumenom petom ispod pa mogu hodati lagano i stajati..
još 2 tjedna gipsa,plastični sam htio ali su mi rekli da najčešće nastaje alergija od njega pa nisam htio..
Na kojem djelu ti je puknuta noga,gležanj??
bambus_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 01:42   #15
4-6 tjedana zaraštavanja, nakon toga samo o prethodnom stanju mišića ovisi koliko će brz biti oporavak. Do potpunog oporavka, uz fizikalnu i bez komplikacija ti treba otprilike 3 mjeseca.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 23:09   #16
evo skinili su mi gips. glezanj je jos natecen , a kolino uopce ne ili jako malo. doktor mi je rekao da je sve zaraslo iako nije ponovno snima nogu. sad mi je receno da se ne oslanjam previse na nogu i da vjezbam savijanje noge u sjedecem polozaju. stake mi nisu dali. reka mi je doktor da hoda kao sta sam hodala sa gipsom. sljedeci mi je pregled za deset dana . pozdrav
zabranjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 21:38   #17
Quote:
zabranjena kaže: Pogledaj post
evo skinili su mi gips. glezanj je jos natecen , a kolino uopce ne ili jako malo. doktor mi je rekao da je sve zaraslo iako nije ponovno snima nogu. sad mi je receno da se ne oslanjam previse na nogu i da vjezbam savijanje noge u sjedecem polozaju. stake mi nisu dali. reka mi je doktor da hoda kao sta sam hodala sa gipsom. sljedeci mi je pregled za deset dana . pozdrav
Ajde super!
Znači da ti je cijela noga bila u gipsu kad ti je i koljeno bilo slomljeno??
Štake ti bolnica neće dati jer je takvo naše zdravstvo nego ih moraš kupiti,cijena im se kreće od 120-350 kn.
bambus_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 23:29   #18
Quote:
bambus_1 kaže: Pogledaj post
Ajde super!
Znači da ti je cijela noga bila u gipsu kad ti je i koljeno bilo slomljeno??
Štake ti bolnica neće dati jer je takvo naše zdravstvo nego ih moraš kupiti,cijena im se kreće od 120-350 kn.
ma da. cila noga . od guze do malog prsta, ma uzas. inace, doktor mi je reka da mi ne trebaju stake, samo da ne pretjerujem sa stajanjem na toj nozi i da ne presavijam koljeno kad se penjem ili silazim niz stepenice. evo danas je vec drugi dan i vjezbam nogu dok sjedim i idem na kupanje tako da se i tamo treniram. nadam se da ce ici na bolje.
kako tvoja noga , dali boli? jeli ti preporuceno mirovanje ili se mozes kretati ?
zabranjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 22:08   #19
Quote:
zabranjena kaže: Pogledaj post
ma da. cila noga . od guze do malog prsta, ma uzas. inace, doktor mi je reka da mi ne trebaju stake, samo da ne pretjerujem sa stajanjem na toj nozi i da ne presavijam koljeno kad se penjem ili silazim niz stepenice. evo danas je vec drugi dan i vjezbam nogu dok sjedim i idem na kupanje tako da se i tamo treniram. nadam se da ce ici na bolje.
kako tvoja noga , dali boli? jeli ti preporuceno mirovanje ili se mozes kretati ?
Ajoj,mogu misliti kako ti je bilo sa cijelom nogom u gipsu..
Ne boli me noga i mogu hodati sa jednom štakom bez problema a potpuno oslanjam nogu jer imam pod gipsom gumenu petu koju ti stave da možeš hodati..
Baš super što ne moraš imat štake,to znači da ćeš se brzo oporaviti
bambus_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 20:15   #20
Ja sam imala prijelom s pomakom, u zglobu. Zbog pomaka je bila upitna operacija ali nakon tjedan dana longete doktor je rekao da se vraća na mjesto samo, i stavio me u gips preostalih pet tjedana. Na nogu se gotovo ni nemogu oslanjat, limit mi je 15 kg, što nije niti trećina moje težine khm....ali skidam evo za par dana, i čekaju me još 2 tjedna na štakama.
Da li znate hoću li trebati kakvu fizikalnu terapiju nakon, kako bi to izgledalo?
vivijanna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:04.