Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Izbori lokalni 2009

Pogledaj rezultate ankete: Jesu li HSS i HSLS i dalje samostalne stranke?
DA-koalicije često prijeđu sa državne na lokalnu 12 24.49%
NE- preslikava se bezuvijetno na svim razinama 37 75.51%
Glasovatelji: 49. Ne možete glasovati u ovoj anketi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2009., 23:44   #1
Michael Collins
Registrirani korisnik
 
Registracija: Dec 2006.
Lokacija: .
Postova: 96,139
Izlazak HSS-a i HSLS-a sa HDZ-om-jesu li oni i dalje samostalne stranke?

Jedno je biti saveznik na državnoj razini,ali bezuvjetna koalicija u ama baš svakoj Žuapaniji,i gotovo svim gradovima i općinama su stvarno presedan...

Razlog je poznat,osim onima koji izravno imaju koristi,dakle neposrednim članovima stranke,što u vodstvu,što po općinama, koalicija sa HDZ-om od većine njihovih birača,ako takvi još uopće postoje, nema previše popularnosti...

HSLS neće gotovo nigdje preći prag,ali kao dio HDZ-ova stoja će barem na papiru biti relevatna stranka,i vjerovatno će svugdje iamti jednog,ponegdje čak i 2 vijećnika...


Za HSS je malo kompliciranije, imaju jaku bazu onih koji imaju izravnu korist,i ti ljudi većinom podržavaju koaliciju sa Sanaderovom strankom...

Tako da se za HSS ne treba bojati...

No,opet,pad je neimanovan,ali će i ion biti zamaskiran u HDZ-ov stroj...
Michael Collins is offline  
Old 16.04.2009., 23:51   #2
Grunf
U samoizolaciji
 
Registracija: May 2008.
Postova: 17,459
HSS i HSLS će uskoro nestati sa scene kao i HSP. Nekad velike stranke su zbog idi..a koji ih vode došli na rub propasti. Žalosno
Grunf is offline  
Old 17.04.2009., 00:00   #3
Michael Collins
Registrirani korisnik
 
Registracija: Dec 2006.
Lokacija: .
Postova: 96,139
Quote:
Grunf kaže: Pogledaj post
HSS i HSLS će uskoro nestati sa scene kao i HSP. Nekad velike stranke su zbog idi..a koji ih vode došli na rub propasti. Žalosno
Zapravo,ovako neće,jedostavno će stalno na listama biti uz HDZ...

Kužiš,održavaju se ali uz aparate,a taj aparat je HDZ...

Baš bi ih vidjeli da samostalno izađu na izbore...
Michael Collins is offline  
Old 17.04.2009., 00:04   #4
brioni
Registrirani korisnik
 
brioni Avatar
 
Registracija: Jan 2009.
Postova: 956
A kaj kad neko isključi taj aparat!
brioni is offline  
Old 17.04.2009., 00:11   #5
boogyman
Registrirani korisnik
 
boogyman Avatar
 
Registracija: Dec 2008.
Postova: 1,741
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Zapravo,ovako neće,jedostavno će stalno na listama biti uz HDZ...

Kužiš,održavaju se ali uz aparate,a taj aparat je HDZ...

Baš bi ih vidjeli da samostalno izađu na izbore...
...HSLS je smiješno nazivati političkom strankom...to su đurđa&prijatelji....
..Hss je druga priča....iako neumoljivo kreću stopama svojih novih frendova,ipak imaju specifično biračko tijelo.
Ako mene pitaš, nisu se uspjeli profilirati kao ozbiljna politička stranka već se gotovo ograničavaju na neku politički-sindikalnu demagogiju,poput HSU-a.
Koji mandatić će uvijek pasti,ali je to daleko od one političke težine koju jedna stranka sa takvom povijesnom težinom zaslužuje.
boogyman is offline  
Old 17.04.2009., 00:23   #6
Grunf
U samoizolaciji
 
Registracija: May 2008.
Postova: 17,459
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Zapravo,ovako neće,jedostavno će stalno na listama biti uz HDZ...

Kužiš,održavaju se ali uz aparate,a taj aparat je HDZ...

Baš bi ih vidjeli da samostalno izađu na izbore...
Da, samostalno nemaju šanse. HSLS će zbog koaliranja s HDZ-om izgubiti svoja preostala dva uporišta, Varaždin i Bjelovar.
Grunf is offline  
Old 17.04.2009., 18:03   #7
hsp1861
Registrirani korisnik
 
hsp1861 Avatar
 
Registracija: Jul 2007.
Lokacija: Zagreb
Postova: 417
to su najobičnije satelit stranke, zaboravili ste i HSP
hsp1861 is offline  
Old 17.04.2009., 19:01   #8
fanny7
Registrirani korisnik
 
fanny7 Avatar
 
Registracija: Nov 2006.
Lokacija: Croatia, Bjelovar
Postova: 877
Pošalji poruku preko Yahoo korisniku fanny7
Quote:
Grunf kaže: Pogledaj post
Da, samostalno nemaju šanse. HSLS će zbog koaliranja s HDZ-om izgubiti svoja preostala dva uporišta, Varaždin i Bjelovar.
Iskreno se nadam - iz tvojih usta u Božje uši
fanny7 is offline  
Old 18.04.2009., 12:41   #9
bodulo
Registrirani korisnik
 
bodulo Avatar
 
Registracija: Feb 2007.
Postova: 319
HSS je danas mala stranka sa velikom povješću na koju se osobno ponosim..stranka je to mog dide, oca i danas moja..tako da se ne bojim da cemo se utopit u HDZ jer prave tradicije nikad ne izumiru..a to što se politika svela na HDZ i SDP je nesto drugo, mi se moramo nekom prikloniti jer je cilj svake stranke doci na vlast..jedino tako se moze egzistirati jer u oporbi mala stranka nema sta traziti..eto u mojoj kuci nikad nije bio obješen na zidu ni Tito, ni Tuđman, ni Mesić..stara slika Stjepana Radica i njegovi ideali su ono sta me vodi kroz zivot..
vjera u Boga i seljacka sloga
bodulo is offline  
Old 18.04.2009., 13:44   #10
boogyman
Registrirani korisnik
 
boogyman Avatar
 
Registracija: Dec 2008.
Postova: 1,741
Quote:
bodulo kaže: Pogledaj post
HSS je danas mala stranka sa velikom povješću na koju se osobno ponosim..stranka je to mog dide, oca i danas moja..tako da se ne bojim da cemo se utopit u HDZ jer prave tradicije nikad ne izumiru..a to što se politika svela na HDZ i SDP je nesto drugo, mi se moramo nekom prikloniti jer je cilj svake stranke doci na vlast..jedino tako se moze egzistirati jer u oporbi mala stranka nema sta traziti..eto u mojoj kuci nikad nije bio obješen na zidu ni Tito, ni Tuđman, ni Mesić..stara slika Stjepana Radica i njegovi ideali su ono sta me vodi kroz zivot..
vjera u Boga i seljacka sloga

To uopće nije nešto drugo, nego je to upravo to!
Zašto se scena svela na HDZ i SDP?....Upravo zbog takvih kao što je HSS,neodređeni i spremni na prodaju bilo kome.
Ako sam glasao za HSS želim znati sve.S kim će koalirati,zašto i po kojoj osnovi ili uvjetima,a ne da glasam za njih,a nemam blage veze kako će sve završiti,pa recimo kao osoba koja želi promjenu vlasti,ispadnem magarac koji je glasao upravo za opstanak iste!!!
Upravo takvima kao što je HSS usta su puna nekakve bipolarizacije o kojoj pričaju kao o nekakvoj elementarnoj nepogodi,a sami su direktni i isključivi krivci za isto!
boogyman is offline  
Old 18.04.2009., 13:55   #11
hehehoho
Mi, Vječni Studenti
 
hehehoho Avatar
 
Registracija: Feb 2003.
Lokacija: Hrvatska
Postova: 4,844
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Zapravo,ovako neće,jedostavno će stalno na listama biti uz HDZ...

Kužiš,održavaju se ali uz aparate,a taj aparat je HDZ...

Baš bi ih vidjeli da samostalno izađu na izbore...

Varaš se, sjeti se Libre. Pomogli su SDP-u da ostane na vlasti i on im je vratio uslugu stavivši ih na listu za prve izbore nakon toga. Nakon toga nije više bilo slijedećeg puta, a ni Libre. HSLS I HSS će nestati, HSLS ubrzo ,a HSS-u će trebat malo duže, čisto iz razloga što glasačima HSS treba više vremena da shvate.
__________________
I Love U
hehehoho is offline  
Old 19.04.2009., 18:53   #12
bodulo
Registrirani korisnik
 
bodulo Avatar
 
Registracija: Feb 2007.
Postova: 319
Quote:
Rygel XVI kaže: Pogledaj post
Kaj se ti to sprdas sa nasim ruralnim stanovnistvom?
hehehe..ruralac ili ne, SDP ce jos dugo trunit u oporbi, jer i ovako mi se cini da su izgubili kompas..evo vam primjer njihove direktne i iskrene politike u ZG i sve sta se radi oko Bandica..a za ove drzavne imali su HSS sigurno uz sebe, samo da nisu bili toliko arogantni, bahati i samouvjereni da ce maknut HDZ..ovako ce lutat bespucijama oporbe duuuuuggooo..a mi s nasih 6-7 drzimo vlast..samo se to racuna..
bodulo is offline  
Old 19.04.2009., 20:13   #13
boogyman
Registrirani korisnik
 
boogyman Avatar
 
Registracija: Dec 2008.
Postova: 1,741
Quote:
bodulo kaže: Pogledaj post
hehehe..ruralac ili ne, SDP ce jos dugo trunit u oporbi, jer i ovako mi se cini da su izgubili kompas..evo vam primjer njihove direktne i iskrene politike u ZG i sve sta se radi oko Bandica..a za ove drzavne imali su HSS sigurno uz sebe, samo da nisu bili toliko arogantni, bahati i samouvjereni da ce maknut HDZ..ovako ce lutat bespucijama oporbe duuuuuggooo..a mi s nasih 6-7 drzimo vlast..samo se to racuna..


E pogodio si srž stvari!!!
boogyman is offline  
Old 20.04.2009., 10:52   #14
dr.laki
Registrirani korisnik
 
Registracija: Oct 2007.
Lokacija: Makarska
Postova: 6,124
Michale ti si baš ljutit na hss i hsls

Na isti način kako tzv "ljevičari" danas gledaju na te stranke ,tako su do prije par godina desničari gledali na njih.
dr.laki is offline  
Old 20.04.2009., 18:24   #15
Michael Collins
Registrirani korisnik
 
Registracija: Dec 2006.
Lokacija: .
Postova: 96,139
Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post
Michale ti si baš ljutit na hss i hsls

Na isti način kako tzv "ljevičari" danas gledaju na te stranke ,tako su do prije par godina desničari gledali na njih.
Ali IDS koalira sa SDP-om dosta često...

Oni su ljevica,i gotovo nikada ne kolairaju sa HDZ-om...

HSP ne tretiram kao stranku,ali da postoji desna stranka koja nije satelit HDZ-a, ipak bi razumio ako često koaliraju sa HDZ-om...

HSLS nema ništa zajedničko sa HDZ-om,i to ne razumjem...


HSS-u ne zamjeram ništa,ali previše su pokazali materijalističke porive,samo to,ništa više...
Michael Collins is offline  
Old 21.04.2009., 00:35   #16
bodulo
Registrirani korisnik
 
bodulo Avatar
 
Registracija: Feb 2007.
Postova: 319
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ali IDS koalira sa SDP-om dosta često...

Oni su ljevica,i gotovo nikada ne kolairaju sa HDZ-om...

HSP ne tretiram kao stranku,ali da postoji desna stranka koja nije satelit HDZ-a, ipak bi razumio ako često koaliraju sa HDZ-om...

HSLS nema ništa zajedničko sa HDZ-om,i to ne razumjem...


HSS-u ne zamjeram ništa,ali previše su pokazali materijalističke porive,samo to,ništa više...
evo necu imenovat moju opcinu i grad Vodice, al nije postignut dogovor između HDZ-a i HSS-a tako da se ide odvojeno na izbore i nakon njih..bit ce to borba s utvrdama HDZ već 16 godina, al ne damo se..moran rec da lakse disem sa ovom spoznajom da smo odhebali HDZ..
bodulo is offline  
Old 21.04.2009., 00:37   #17
bodulo
Registrirani korisnik
 
bodulo Avatar
 
Registracija: Feb 2007.
Postova: 319
Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post
Michale ti si baš ljutit na hss i hsls

Na isti način kako tzv "ljevičari" danas gledaju na te stranke ,tako su do prije par godina desničari gledali na njih.
imam li ovdje bar glas podrske HSS-u..hehe, ma mnogi su nas otpisivali davno, al opstajali smo i u gorim vrimenima, opstat cemo i dalje..pozdrav..
bodulo is offline  
Old 21.04.2009., 10:33   #18
Rafalna Paljba=
30+1 u cijevi
 
Rafalna Paljba= Avatar
 
Registracija: Sep 2008.
Postova: 249
Quote:
hehehoho kaže: Pogledaj post
Varaš se, sjeti se Libre. Pomogli su SDP-u da ostane na vlasti i on im je vratio uslugu stavivši ih na listu za prve izbore nakon toga. Nakon toga nije više bilo slijedećeg puta, a ni Libre. HSLS I HSS će nestati, HSLS ubrzo ,a HSS-u će trebat malo duže, čisto iz razloga što glasačima HSS treba više vremena da shvate.
Dok je seljaka bit će i HSS, istina da je svakim danom sve više i više seljačina, dokaz za to su i dvije najjaće stranke.

Vjera u Boga i seljačka sloga !!!!
__________________
Zrno po zrno pogača, kamen po kamen palača, metak po metak rafalna paljba.
Rafalna Paljba= is offline  
Old 21.04.2009., 14:27   #19
Rygel XVI
VIOLATOR
 
Rygel XVI Avatar
 
Registracija: May 2008.
Lokacija: Zagreb
Postova: 1,306
Quote:
bodulo kaže: Pogledaj post
hehehe..ruralac ili ne, SDP ce jos dugo trunit u oporbi, jer i ovako mi se cini da su izgubili kompas..evo vam primjer njihove direktne i iskrene politike u ZG i sve sta se radi oko Bandica..a za ove drzavne imali su HSS sigurno uz sebe, samo da nisu bili toliko arogantni, bahati i samouvjereni da ce maknut HDZ..ovako ce lutat bespucijama oporbe duuuuuggooo..a mi s nasih 6-7 drzimo vlast..samo se to racuna..
SDP bu jos dugo trunuo u oporbi. Dok za odredene stvari prigovaraju HDZ-u na drzavnoj razini, oni potpuno iste stvari rade u Zagrebu. Jednostavno nisu principijelni.
Rygel XVI is offline  
Old 22.04.2009., 06:14   #20
macorrrr
U samoizolaciji
 
Registracija: Apr 2009.
Postova: 248
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Zapravo,ovako neće,jedostavno će stalno na listama biti uz HDZ...

Kužiš,održavaju se ali uz aparate,a taj aparat je HDZ...

Baš bi ih vidjeli da samostalno izađu na izbore...
Hoće za sada, tj do trenutka do kad HDZ ne izračuna da im koalicija sa HSS-om i/li HSLs-om ne bude kamen oko noge, a ne "glasač više", tj od trenutka kada im sinergija sa tom strankom/strankama ne bude davala sinergijom HDZ-ovog vijećnika viđe, a istovremeno sa zajedničke liste bude vijećnik više iz HSS-a i HSLS-a.
macorrrr is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smajlići su On
[IMG] kôd je Off
HTML kôd je Off

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:28.


Marketing

Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger