Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2011., 14:16   #1
Ancient Aliens Theory


Wikipedia Link

Za one koji nisu pogledali, linkovi za videa u trajanju od sat i pol svaki:

Ancient Aliens Season 1 Episode 1
Ancient Aliens Season 1 Episode 2
Ancient Aliens Season 1 Episode 3
Ancient Aliens Season 1 Episode 4
Ancient Aliens Season 1 Episode 5
Ancient Aliens Season 1 Episode 6

Dakle:

Quote:
Odlična dokumentarna serija "Ancient Aliens" (Drevni vanzemaljci) promijenila je razmišljanje velikog broja ljudi o NLO fenomenu. Brojni dokazi koji upućuju na dolaske, boravak i ostanak vanzemaljske inteligencije diljem planete Zemlje su samo jedan od razloga da pogledate ovaj serijal. Sama krema svjetskih teoretičara o povijesti drugačijoj od one koju učimo u školama i vrhunska produkcija zadržat će Vas u fokusu radnje sat i pol svake epizode
Idemo izdvojit nekoliko zanimljivih stvari (tvorevina, crteža itd..) koje su većini poznate, u ovom serijalu su samo obuhvaćene na jednom jednom i prezentirana je teorija o načinu nastanka inih:

Nazca/Peru





Moj osobni favorit: slika planine sa "odrezanim vrhom" koje je navodno služila kao poletna/sletna pista



Nadalje:



Quote:
In 1929, a group of historians found an amazing map drawn on a gazelle skin. Research showed that it was a genuine document drawn in 1513 by Piri Reis, a famous admiral of the Turkish fleet in the sixteenth century...

The Controversy
The Piri Reis map shows the western coast of Africa, the eastern coast of South America, and the northern coast of Antarctica. The northern coastline of Antarctica is perfectly detailed. The most puzzling however is not so much how Piri Reis managed to draw such an accurate map of the Antarctic region 300 years before it was discovered, but that the map shows the coastline under the ice as is today.
Svima poznata Velika piramida



sa wiki:

Quote:
The Great Pyramid of Giza (also called the Pyramid of Khufu and the Pyramid of Cheops) is the oldest and largest of the three pyramids in the Giza Necropolis bordering what is now El Giza, Egypt. It is the oldest of the Seven Wonders of the Ancient World, and the only one to remain largely intact. Egyptologists believe that the pyramid was built as a tomb for fourth dynasty Egyptian Pharaoh Khufu[1] (Cheops in Greek) and constructed over a 14 to 20-year period concluding around 2560 BC.
međutim kako tvrde teoretičari ancient teorije o izvanzemaljcima :

Quote:
The period it took to build the great pyramid is listed in the texts and backed up by dating as 22 years. Logisticly speaking, that means that you would have to CUT, TRANSPORT and PLACE ONE stone EVERY NINE SECONDS. You mean to tell me that people of that time period did that by hand with no technological help? Placing many stones at once isn't really an option considering how perfectly they fit together (each would be cut to fit specificly in its place) and the scaffolding work that would exist preventing the placement of the other stones. There are modern engineers who say they couldn't do it in 22 years.
Kuske rocks:



Vjerujem svima poznati Easter Island


Quote:
There are some 250 of these ahu platforms spaced approximately one half mile apart and creating an almost unbroken line around the perimeter of the island. Another 600 moai statues, in various stages of completion, are scattered around the island, either in quarries or along ancient roads between the quarries and the coastal areas where the statues were most often erected. Nearly all the moai are carved from the tough stone of the Rano Raraku volcano. The average statue is 14 feet, 6 inches tall and weighs 14 tons. Some moai were as large as 33 feet and weighed more than 80 tons (one statue only partially quarried from the bedrock was 65 feet long and would have weighed an estimated 270 tons).
Tiahuanaco Bolivia

Navodno rađeno u sličnom stilu kao i uskršnji otoci...



Quote:
Near the courtyard is the Semi-Subterranean Temple; a square sunken courtyard that¹s unique for its north-south rather than east-west axis. The walls are covered with tenon heads of many different styles postulating that it was probably reused for different purposes over time. It was built with walls of sandstone pillars and smaller blocks of Ashlar masonry. There are many more colossal stone statues, gateways and blocks including one that is 7.5 meters tall weighing well over 10 tons
Quote:
In addition, the style, size and skill demonstrated by the vast number of precision-cut cyclopean stones at Tiahuanaco (and nearby Puma-punka) reminds us that cutting and moving 100+ ton stones was common-place for the highly skilled builders of the complex, who also managed to move the stones over tens of miles from distant quarries to Tiahuanaco, which at such a high altitude is in itself, a remarkable physical feat.
Po njima najvažniji dokaz koji podupire teoriju:

Pumapunku



Quote:
Not only were these stones really hard to cut, but they are also extremely heavy. One of these stone ruins weighs in at about 800 tons! These are big stones, and they are really heavy. The nearest quarry is at least 10 miles away from the site of the ruins. How in the world did these people move these blocks that weighed many tons, and how were they able to form a structure with them?

With the technology that we currently have today, it would be extremely difficult to recreate the site of these ruins, if possible at all. If we can't do it, then how did these ancient people accomplish this task? This could have taken place anywhere from 500 b.c. all the way back to the Ice Age.
Ne znam kako da zavšim ovo otvaranja pa ću jednostavno stavit sljedeće:

Quote:
Who built these structures?

How were these structures built?

Why were these structures built?

These are all questions on the minds of those researching these ancient structures, and they are not easily answerable, if they can even be answered at all.
__________________
Rutinski :kava:

Zadnje uređivanje Bong! : 14.04.2011. at 14:38.
Bong! is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 22:30   #2
Idešššššššš hvala !!
marijo90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 22:52   #3
Čovjejk je beskrajno kreativno, umno i inovativno biće i nikako ne mogu prihvatiti činjenicu da su svemirci izgradili ovo ili ono. Zaboravljamo da su i u davna vremena ljudi bili vrsni matematičari, astronomi, liječnici itd.
Danas čovjek ima tehnologiju za putovanje po svemiru, bližem svemiru i ne razumijem zašto je teško razumijeti da je i tadašnji čovjek imao napredne ideje. Raspolagao je s onim što je imao, za nas primitivnom tehnologijom, a nikako nisu bili primitivni.

Za većinu gore navedenih primjera ima logično objašnjenje.
Prvo što mi pade na pamet jesu izdužene lubanje na Easter islands.
I danas postoje narodi u Africi i Južnoj Americi kojima je iz nekog razloga fora svojoj djeci tako oblikovati lubanje.
Kao i nosove, uši ili vratove.
Otkud je to palo na pamet tim ljudima? Da se malo potrudimo, znali bismo više. Svaki narod ili pleme ima svoje razloge ili folklor.
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 23:08   #4
Quote:
Čovjejk je beskrajno kreativno, umno i inovativno biće i nikako ne mogu prihvatiti činjenicu da su svemirci izgradili ovo ili ono
ne nužno "svemirci" nego mi, uz njiuhovu pomoć normalno.

Quote:
Danas čovjek ima tehnologiju za putovanje po svemiru, bližem svemiru i ne razumijem zašto je teško razumijeti da je i tadašnji čovjek imao napredne ideje. Raspolagao je s onim što je imao, za nas primitivnom tehnologijom, a nikako nisu bili primitivni.
Pazi sad ovo, uz svu današnju tehnologij koju MI danas imamo bi bilo teško, gotovo nemoguće duplicirati, ili približno napraviti kao što su to radile stare civilizacije (a pazi sad ovo) koje nisu imale pismo, što su stručnjaci i potvrdili.

Znaći neka stara civilizacija koja ne poznaje pismo je u stanju izgradi građevinu koja se mjeri u stotinama tona, koje ostaje skoro netaknuto do današnjih dana i napravljeno takvom preciznošću (znači sklapanja kamenja jedan na drugog) da bi danas to teško ponovili. -rea rajt

Quote:
Za većinu gore navedenih primjera ima logično objašnjenje
Molim te prosvijetli me kako su uspijevali micati i tako fino sklapati kamanje koje teži 10, 20, 30 tona i više.

Quote:
Prvo što mi pade na pamet jesu izdužene lubanje na Easter islands.
I danas postoje narodi u Africi i Južnoj Americi kojima je iz nekog razloga fora svojoj djeci tako oblikovati lubanje.
A nisi se zapitao kako to da su plemena na posve drugim krajevima svijeta, koja očigledno nisu imala kontakte jedna sa drugima, eto sasvim slučajno radile iste stvari
__________________
Rutinski :kava:
Bong! is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 02:37   #5
Quote:
Omaha kaže: Pogledaj post
Čovjejk je beskrajno kreativno, umno i inovativno biće i nikako ne mogu prihvatiti činjenicu da su svemirci izgradili ovo ili ono. Zaboravljamo da su i u davna vremena ljudi bili vrsni matematičari, astronomi, liječnici itd.
Danas čovjek ima tehnologiju za putovanje po svemiru, bližem svemiru i ne razumijem zašto je teško razumijeti da je i tadašnji čovjek imao napredne ideje. Raspolagao je s onim što je imao, za nas primitivnom tehnologijom, a nikako nisu bili primitivni.

Za većinu gore navedenih primjera ima logično objašnjenje.
Prvo što mi pade na pamet jesu izdužene lubanje na Easter islands.
I danas postoje narodi u Africi i Južnoj Americi kojima je iz nekog razloga fora svojoj djeci tako oblikovati lubanje.
Kao i nosove, uši ili vratove.
Otkud je to palo na pamet tim ljudima? Da se malo potrudimo, znali bismo više. Svaki narod ili pleme ima svoje razloge ili folklor.
U čast Bogovima. Pogledaj malo te stare civilizacije i zapitaj se kako je moguće da egipćani, sumerani, fenićani, vede, indijsko carstvo, kinesko carstvo, sve te stare civilizacije su imale u svojim pećinama, piramidama crteže vanzemaljaca i letećih tanjura. A tek njigovi zapisi koji govore o vanemaljcima. Dokazi za vanzemaljci su jedni od najstarijih dokaza na svijetu

Inače, odlični dokumentarci, svako treba pogledat ih i takvu preciznost imati je nešto nevjerojatno. Naravno, NAJVEĆA MISTERIJA je PUMA PUNCO
Duhpravde is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 11:05   #6
prejaki dokumentarci
Desaparecido is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 12:33   #7
Quote:
Omaha kaže: Pogledaj post
Čovjejk je beskrajno kreativno, umno i inovativno biće i nikako ne mogu prihvatiti činjenicu da su svemirci izgradili ovo ili ono. Zaboravljamo da su i u davna vremena ljudi bili vrsni matematičari, astronomi, liječnici itd.
Danas čovjek ima tehnologiju za putovanje po svemiru, bližem svemiru i ne razumijem zašto je teško razumijeti da je i tadašnji čovjek imao napredne ideje. Raspolagao je s onim što je imao, za nas primitivnom tehnologijom, a nikako nisu bili primitivni.

Za većinu gore navedenih primjera ima logično objašnjenje.
Prvo što mi pade na pamet jesu izdužene lubanje na Easter islands.
I danas postoje narodi u Africi i Južnoj Americi kojima je iz nekog razloga fora svojoj djeci tako oblikovati lubanje.
Kao i nosove, uši ili vratove.
Otkud je to palo na pamet tim ljudima? Da se malo potrudimo, znali bismo više. Svaki narod ili pleme ima svoje razloge ili folklor.

Vidjeli su od svojih tadašnjih bogova, bogova sa malim b. Od njih su primili sva ta znanja, tehnologiju, ali sve tadašnje znanje na žalost spaljeno je i uništeno dolaskom Europljana na Američko tlo, kakav genocid na znanje, pisane artifakte i dr. brrrr.
A mi sad šta imamo i zovemotehnologijom... primitivna je za one o kojima prićamo, recimo ... neandertalci smo naspram njih. Tako da se netrebamo hvaliti. Ni na Mjesec ponovo nemožemo, tj. neidemo.
SVJETLO BIĆE is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 12:34   #8
Yep, dobri dokumentarci, izgleda... šteta što mi je riknula zvučna...

Quote:
Molim te prosvijetli me kako su uspijevali micati i tako fino sklapati kamanje koje teži 10, 20, 30 tona i više.
... ima na Jubitu brdo praktičnih filmića na tu temu, a i puno je već napisano i na nekoliko tema o piramidama i eg. kulturi, ne da mi se sad linkat nit imam vremena... uglavnom poluge, oblići, koloturi i pijesak, ako se domišljato koriste, naizgled čine čuda...

Quote:
Pazi sad ovo, uz svu današnju tehnologij koju MI danas imamo bi bilo teško, gotovo nemoguće duplicirati, ili približno napraviti kao što su to radile stare civilizacije (a pazi sad ovo) koje nisu imale pismo, što su stručnjaci i potvrdili.

Znaći neka stara civilizacija koja ne poznaje pismo je u stanju izgradi građevinu koja se mjeri u stotinama tona, koje ostaje skoro netaknuto do današnjih dana i napravljeno takvom preciznošću (znači sklapanja kamenja jedan na drugog) da bi danas to teško ponovili.
... što možemo zaključiti nakon gledanja koje od epizoda iz serija Modern Marvels ili Big Bigger Biggest -trebaju li nam neki vanzemaljci kao objašnjenja za takve složene i grandiozne poduhvate ?

Quote:
A nisi se zapitao kako to da su plemena na posve drugim krajevima svijeta, koja očigledno nisu imala kontakte jedna sa drugima, eto sasvim slučajno radile iste stvari
... zato što su neke stvari zajedničke nekim vrstama, uključujući i ponašanje, iz čega mogu slijediti i slični kulturološki običaji ?

...

Ne znam, možda svi ovi primjeri i jesu djelo drugih/vanzemaljskih vrsta (ili barem jedan od njih), ali ne nalaže li logika (Occamov princip) da se prvo razmotre one opcije koje su vjerojatnije, umjesto da se stvaraju zaključci koji su vrlo upitni i stvaraju nove nepoznanice ?
Puno toga je nama danas nepoznato, puno toga se i razotkrilo što se još do nedavno i nije znalo, a puno toga se i zaboravilo. Možda nikad nećemo pouzdano saznati kako i zašto su te građevine nastale, ali uzimati zdravo za gotovo takve elijen hipoteze je jednostavno prenategnuto i protiv temeljnih principa logike. A nepoštivanje temelja logike ne vodi bogzna kuda, osim u svijet fantazije... ako nešto neznamo, nemožemo to objašnjavati novim nepoznanicama...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 16:46   #9
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Ne znam, možda svi ovi primjeri i jesu djelo drugih/vanzemaljskih vrsta (ili barem jedan od njih), ali ne nalaže li logika (Occamov princip) da se prvo razmotre one opcije koje su vjerojatnije, umjesto da se stvaraju zaključci koji su vrlo upitni i stvaraju nove nepoznanice ?
Puno toga je nama danas nepoznato, puno toga se i razotkrilo što se još do nedavno i nije znalo, a puno toga se i zaboravilo. Možda nikad nećemo pouzdano saznati kako i zašto su te građevine nastale, ali uzimati zdravo za gotovo takve elijen hipoteze je jednostavno prenategnuto i protiv temeljnih principa logike. A nepoštivanje temelja logike ne vodi bogzna kuda, osim u svijet fantazije... ako nešto neznamo, nemožemo to objašnjavati novim nepoznanicama...
e to je to, baš ovo

u tome je po meni ključ i glavni problem svega, jer na koji način da ti prezentiraš nešto ljudima koji su stotinama, tj. tisućama godinam trenirani na jedan način a to je onaj o bogu, kako je on sve stvorio, kako od njega sve počinje...

mnogi znanstvenici jednostavno odbijaju ulaziti u takve predpostavke jer se boje da će zakoračiti u nešto što jednostavno neće moći razumijeti/pojmiti ili interpretirati na nama prihvatljiv način.

kod dosta njih se pojavljuje i strah od izruga i izgona iz tkz "znanstvene zajednice" tako da sa tog gledišta sasvim mi je razumljivo da se ovakve stvari uvode na mala vrata, onako - pomalo od strane pojedinaca kojima možda i nije toliko stalo do toga što drugi misle o njima i njihovim teorijama.

to je upravo ta priča o logici, ali kako vrijeme leti tako se nadam da će sve više ljudi ne nužno prihvatit ovu teoriju makar su dokazi tu, već polako otvarati se prema novim idejama i osloboditi taj naš veliki zarobljeni mozak, jer povjest nas uči da je to uglavnom tako, pa sjetit ćeš se da je ljudima prije nekih 500-tinjak godina bilo sasvim logično da je zemlja ravna ploča. Kako je prolazilo vrijeme tako smo i naučili nešto novo.
__________________
Rutinski :kava:
Bong! is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 18:40   #10
Htio bih nadodati 2 stvari o Velikoj piramidi, ne znam dali su spomenute u dokumentarcu jer fakat nemam sad vremena pogledati ih:

U unutrašnjosti Velike piramide se nalazi veliki kanal koji vodi kroz piramidu i ustvari je kao nekakav dokument koji opisuje budućnost. To David Wilcock govori malo o tome
http://www.youtube.com/watch?v=_Q5Mk...eature=related

Također gledao sam prošle godine na Discovery channelu dokumentarac o tome kako su se radile piramide, i ispada da kada su slikali unutrašnjost piramida prije dosta godina pronašli su nekakve tunele na rubu piramide koje tada nisu mogli objasniti, a sada ispada da su se tim tunelima teglilo kamenje ukrug po piramidi kako se ona radila, i na rubovima piramide su se nalazli veći otvoreni prostori gdje se kamenje okretalo za 90 stupnjeva da se tegli dalje.
To objašnjava kako se teoretski moglo tegliti kamenje po piramidi jer ideje o običnim rampama ne važe.

Također treba uzeti u obzir da su se tada ljudi vjerojatno bavili sungazingom te su unosili u tijelo energiju samim time što su bili na suncu uz to što su jeli ujutro i navečer, te da je tada bilo ljudi koji su imali psihičke sposobnosti ili vanzemaljsku tehnologiju kojom su radili teške poslove

Zadnje uređivanje Bill Serif : 15.04.2011. at 18:58.
Bill Serif is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 22:04   #11
Quote:
Duhpravde kaže: Pogledaj post
U čast Bogovima. Pogledaj malo te stare civilizacije i zapitaj se kako je moguće da egipćani, sumerani, fenićani, vede, indijsko carstvo, kinesko carstvo, sve te stare civilizacije su imale u svojim pećinama, piramidama crteže vanzemaljaca i letećih tanjura. A tek njigovi zapisi koji govore o vanemaljcima. Dokazi za vanzemaljci su jedni od najstarijih dokaza na svijetu
Svi mogući crteži i skulpture pokazuju ta bića jako, jako slične čovjeku. 2 noge, 2 ruke, glava....

Recimo da je moguće putovanje kroz prostor-vrijeme.
Recimo da je "čovjek" nastanio neku planetu u obližnjoj galaksiji, long time ago. Ponestalo im svega i svačega, bili su na rubu izumiranja, istrebljenja uslijed nečega....Imali su tehnologiju doputovati do naše galaksije, tj. do naše Zemlje i tu se "posijali". Kad je sjeme niklo, vratili su se....negdje i povremeno posjećivali Zemlju. Često su bili razočarani razvojem i napretkom svojih potomaka, te malo pripomogli.
Stoga je logično da nikad nije zabilježen ni jedan sukob čovjeka i vanzemaljca.

Ovakva teorija drži vodu, sve drugo je...sumnjivo.
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 11:05   #12
Quote:
Omaha kaže: Pogledaj post
Stoga je logično da nikad nije zabilježen ni jedan sukob čovjeka i vanzemaljca.
To bi mogao biti jedan od razloga.
Drugi bi bio da su dosli i napravili wipeout.
Nema sukoba ,dodju , satru. Ajmo Jovo nanovo. Ha da.

Pogledala sam filmove sve iz prve sezone.
Najzesce me muci fiksacija na Orionov pojas.
Masa stvari je repetativna ,pojavljuju se svuda na zamlji gotovo identicne, ali taj pojas se toliko istice svuda.

Gotovo sam sigurna da dio odgovora lezi tamo.
__________________
Carpe the fuck out of diem !Jag måste bajsa.
majaazdaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 19:59   #13
Quote:
Bill Serif kaže: Pogledaj post
Također gledao sam prošle godine na Discovery channelu dokumentarac o tome kako su se radile piramide, i ispada da kada su slikali unutrašnjost piramida prije dosta godina pronašli su nekakve tunele na rubu piramide koje tada nisu mogli objasniti, a sada ispada da su se tim tunelima teglilo kamenje ukrug po piramidi kako se ona radila, i na rubovima piramide su se nalazli veći otvoreni prostori gdje se kamenje okretalo za 90 stupnjeva da se tegli dalje.
To objašnjava kako se teoretski moglo tegliti kamenje po piramidi jer ideje o običnim rampama ne važe.

Također treba uzeti u obzir da su se tada ljudi vjerojatno bavili sungazingom te su unosili u tijelo energiju samim time što su bili na suncu uz to što su jeli ujutro i navečer, te da je tada bilo ljudi koji su imali psihičke sposobnosti ili vanzemaljsku tehnologiju kojom su radili teške poslove
Nabaso sam na oceanu interneta gdje se govorilo o zvucnim vibracijama i kako odredjena frekvencija moze djelovati na materiju pa da npr.kamen levitira.Jos taj baddass Amerikanac koji je to istrazivo kaze da postoji film koji prikazuje tibetanske lame kako su ujednacenim glasoviam uspjeli podici kamen(velike gromade po par tona) u zrak,ali taj se film skriva od javnosti.
(jbga ostalo u sjecanju,linka se nesjecam,ali valjda bi se dalo iskopat s net-a,ali ako zvuk djeluje na vodu-Masaru Emoto,tada levitiranje stijena nebi bilo tesko za povjerovat)
__________________
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today."-J.D.
Eoin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 19:51   #14
mene iz 2.sezone najvise fascinira Derinkuyu City
(http://en.wikipedia.org/wiki/Derinkuyu_Underground_City)

"ljudi" napravili prije par tisuca godina grad pod zemljom 30 000 kapcitet
11 katova strucnjaci kazu da je to cak vece cudo nego gradnja piramida

Inace sto se tice serije
exibo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 22:45   #15
Kao dipl. inženjer strojarstva, iako nemam neko veliko znanje o kamenu, mogu reći da oficijelna teorija o ovom kamenju u Puma Punku fakat nema smisla, tj. tu nešto fali.

Kada vidim ove slike (pažnja, neke slike su jako velike), zaista mi je krajnje nevjerovatno da se kamenim orudjem naprave ovako oštre i ravne ivice, ravne plohe i što je najgore, rupe i unutrašnji uglovi. Kada uzmem u obzir o kakvom se kamenju radi, tj. granit i diorit, dva najtvrdja kamena posle dijamanta. Danas sam, nakon prvog čitanja ove teme, pokušao da "obradim" komad granita sa električnom udarnom bušilicom i nije išlo, udarni klin je jednostavno klizio po kamenu, praktično nesposoban da napravi ništa više od ogrebotine. Diorit je, koliko čujem, tu negdje, isto tvrd ko' sami vrag i nezgodan za obradu.

Ovu sliku posebno ističem:

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...uma_Punku7.jpg

pošto zaista nemam ideju na koji način bi bilo moguće primitivnim kamenim orudjima izraditi do ove mjere finu površinu, polukružni utor, okruglu rupu i što je najčudnije, niz veoma malih otvora?! Uzmem li ljudsku nogu na slici kao neko mjerilo, mogu zaključiti da otvori imaju promjer manji od jednog centimetra (moja procjena je nekih cirka 5mm). Danas je u granitu ovakve otvore moguće napraviti samo na dva načina - jedan je bušenje burgijom sa dijamantskim vrhom, gdje dijamant abrazivno djeluje pošto je dosta tvrdji, a drugi je bušenje udarnom burgijom sa oštricom od volfram-karbida ili slične super-tvrde legure. Problem kod bušenja udarnim burgijama je upravo taj udar (veliki broj udara u jedini vremena) pa je nemoguće bušiti otvore onako blizu ivice kao što se vide na slici (pogledajte donji dio slike). Dakle, od dva današnja načina za bušenje kamena, jednim bi bilo nemoguće ovo uraditi a drugim bi to bilo veoma, veoma skupo i teško, jer je otvor veoma blizu ivice. Sigurno je sasvim da u vrijeme kada je ovo izradjeno nijedan od navedena dva načina nije postoja.

Ne tvrdim da su ovo izradili vanzemaljci jer to stvarno ne znam, ali mogu sasvim sigurno tvrditi da ovo nije moguće izraditi na način opisan u oficijelnoj teoriji. Štaviše, u Egiptu, u Velikoj piramidi pronadjen je sarkfag izradjen sa istim nivoom preciznosti.

http://soundofallthings.com/wp-conte...cophagus-1.jpg

Vidimo iste veoma oštre i precizne ivice, jako glatke površine i opet, što je nejteže izvesti, unutrašnje ivice. Pomjeranje velikih tereta se na ovaj ili onaj način da objasniti, ali ovi sitni, fini detalji su oni koji mi ne daju mira. Ovakve stvari se ni metalnim alatima ne mogu ručno napraviti, a čak i mašinski veoma teško bez dijamantskih alata.


http://s2.hubimg.com/u/893273_f260.jpg

http://s1.hubimg.com/u/893292_f260.jpg

http://s4.hubimg.com/u/893279_f260.jpg

http://1.bp.blogspot.com/_31WxUGywTM...0/DSC08027.JPG

http://photoshare.shaw.ca/image/d/d/...1643-0.jpg?r=t

http://3.bp.blogspot.com/_31WxUGywTM...0/DSC08052.JPG

http://torqueteam.files.wordpress.co...o_sun_port.jpg

http://jasonsalyers.com/images/swastika-puma-punku1.jpg

http://cecile-blog.neptune.fr/dotcle...cecile_156.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...uma_Punku3.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...uma_Punku6.jpg

http://4.bp.blogspot.com/-P-CY4Ic5OK...Puma_Punku.jpg

http://static.panoramio.com/photos/original/1248010.jpg

http://alfilodelarealidad.files.word...6/101_2269.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...uma_Punku9.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...uma_Punku5.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...uma_Punku7.jpg

http://images.tribe.net/tribe/upload...2-959d04bf8c7a
Zombie_666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 15:40   #16
Baš skidam sa torrenta ova prva epizoda je zaprava "nulta", posebna, uvodna...+ ostalih pet, a ima i prijevod na podnapisi.net.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 22:43   #17
pogledao davno,snima se treća sezona.jako dobra serija.cisto da se zapitas,a sta ako je samo 20% od ovoga istina,pa mamicu im jebem lazljivu
karatista11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 23:27   #18
Quote:
karatista11 kaže: Pogledaj post
pogledao davno,snima se treća sezona.jako dobra serija.cisto da se zapitas,a sta ako je samo 20% od ovoga istina,pa mamicu im jebem lazljivu
na žalost, baš ovdje na alternativi ima likova koji se ortodoxno drže dosadašnjih uvjerenja te su im vidici toliko uski da im ni teleskop nebi pomogao...
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 17:17   #19
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Ne znam, možda svi ovi primjeri i jesu djelo drugih/vanzemaljskih vrsta (ili barem jedan od njih), ali ne nalaže li logika (Occamov princip) da se prvo razmotre one opcije koje su vjerojatnije, umjesto da se stvaraju zaključci koji su vrlo upitni i stvaraju nove nepoznanice ?
Puno toga je nama danas nepoznato, puno toga se i razotkrilo što se još do nedavno i nije znalo, a puno toga se i zaboravilo. Možda nikad nećemo pouzdano saznati kako i zašto su te građevine nastale, ali uzimati zdravo za gotovo takve elijen hipoteze je jednostavno prenategnuto i protiv temeljnih principa logike. A nepoštivanje temelja logike ne vodi bogzna kuda, osim u svijet fantazije... ako nešto neznamo, nemožemo to objašnjavati novim nepoznanicama...
Čijim temeljnim principima logike se elien hipoteza protivi?

Ajmo ovako... u svemiru postoi x miliardi galaxija
u svim tim galaksijama je x biliuna sunčevih sustava.
zašto misliš da samo na ovom planetu postoi inteligentan život.
jesi provjerio ostale?
Ako misliš da drugdje nepostoi život obrazloži.

Mislim da si moraš mjenjat temeljne principe logike Haram.

Što se tiče starog Ocama Čovjek dobro govori ali u tu računicu samo ubaci
Alien hipotezu(što je logički moguče)
I sve bude jasno.
Pogledaj dole linkove od slika koje je postavio Zombie_666
Pa mi reci jel nije logičnije za pretpostavit da je te ogromne dioritne blokove
izradila neka Van_zemaljska inteligentna rasa
ili ti je logičnije zaključit da su to izradile Ajmare indianci. bez modernih strojeva, modernih alata, nacrta, mjernih instrumenata, pogonskih hala.
rezervnih alata, i to još na 4000 metara nadmorske visine gdje neraste ništ osim lišaja i kržljave trave.?

Quote:
Zombie_666 kaže: Pogledaj post
Kao dipl. inženjer strojarstva, iako nemam neko veliko znanje o kamenu, mogu reći da oficijelna teorija o ovom kamenju u Puma Punku fakat nema smisla, tj. tu nešto fali.
Normalno da nema smisla.
Nemogu prokužit kako neki Arheolog doktor, akademik, itd.
okičen svim mogučim titulama, kako takav obrazovan čovjek
može tvrdit samo ili makar pretpostavit da su one ogromne gromade blokova
u Puma punku bili vjerojatno djelovi hrama, a največe gromade
sa onim čudnim urezima i žljebovima su bili oltari po koima se scurivala krv.?

Ako su to največi dosezi nekog Arheologa i to sa debelim radnim stažem,
onda se pitam gdje je taj studiro i gdje je radio sve te godine?

Usput. i ja radim u strojarstvu pa znam koliko je teško napravit nešto da bude
na mjeru, postič paralelnost, toleranciu, kvalitetu obrade.
osim toga radit nešto tako od oka(i da imaš s čime) bez radnog nacrta i plana sa određenim pojašnjenjima je suludo i nevjerojatno.

Zadnje uređivanje Bat Kol : 11.06.2011. at 00:26.
Pacifista is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 19:37   #20
Quote:
Zombie_666 kaže: Pogledaj post

Ne tvrdim da su ovo izradili vanzemaljci jer to stvarno ne znam, ali mogu sasvim sigurno tvrditi da ovo nije moguće izraditi na način opisan u oficijelnoj teoriji. Štaviše, u Egiptu, u Velikoj piramidi pronadjen je sarkfag izradjen sa istim nivoom preciznosti.
Mislim da je ovo upravo bit svega.
Postoje razne pretpostavke,nagađanja,konstrukcije o tome tko je to napravio,zašto,čemu to služi...sve su to još samo pričice.
No ono u kaj sam ja uvjeren je da oficijalna teorija ne stoji i da se prava istina skriva.
batler is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:45.