Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2013., 02:27   #1
Porsche Cayenne

Pa onda da načmemo i tu temu koju vidim da nema, Porsche Cayenne Turbo (500 KS), SUV ili formula

Zanimaju me iskustva eventulno vlasnika kao onih koji su vozili ili bili voženi u tom autu; akceleracija, zvuk, udobnost, isplati li se uopće s obzirom na nižu konkurenciju koja je znatno povoljnija (BMW X5, Mercedes ML, Audi Q7).
SummerTimeSad is offline  
Old 04.05.2013., 02:45   #2
Navodno da kita naraste za 15 cm
__________________
Cijeli svijet je pustinja, u pustinji je birtija....tamo ću te čekat`ja, gdje je moja rakijaaa...
mjau mjau is offline  
Old 04.05.2013., 02:58   #3
I ne samo muškarcima A to dokazuje i ovaj ruski video lude vožnje:

http://www.youtube.com/watch?v=xWnvJGtxaMQ

Zadnje uređivanje Soundy : 04.05.2013. at 03:07.
Soundy is offline  
Old 04.05.2013., 03:48   #4
Taj je sportaš savršen, malo je podignut od poda baš za naše ceste koje su prepune rupa i visokih rizola gdje nemogu ići oni sportaši kak je bio ono rekao Kerum...

Quote:
I ja vozim slalom kao i vi, ali još teže jer u mene je Ferrari koji je prst od poda i baš mi nije zgodno voziti, solidarizirao se Kerum sa svojim biračima.

A ova cura koja vozi, ta zbilja vozi slalom, da mene kojim slučajem vozi brzo bi došao u ČK i to iz ZG možda za pol sata umijesto sat i pol po autocesti !
Jeste vidjeli koliko je zapravo ovaj auto stabilan uz toliko slaloma ?
SAS is offline  
Old 04.05.2013., 04:58   #5
Quote:
mjau mjau kaže: Pogledaj post
Navodno da kita naraste za 15 cm
drito
lujozg is offline  
Old 04.05.2013., 07:21   #6
Mislim da ti tema neće dugo, inače cura sasvim normalno vozi za takav auto opće nije ništa ekstremno radila...
yedwy is offline  
Old 04.05.2013., 09:23   #7
Quote:
mjau mjau kaže: Pogledaj post
Navodno da kita naraste za 15 cm
Cekaj, tolka grdosija a samo 15cm?
Danny Z. is offline  
Old 04.05.2013., 10:40   #8
Pa nemožeš baš očekivat da se isplati... Da je neki pickup koje je potreban za posao onda možeš govorit o isplativosti, ili neki mali autić koji služi kao prijevozno sredstvo i najbolji je omjer dobivenog i uloženog, ali za šta se Cayene Turbno isplati? A cijena mu pada nenormalno.

A to je li SUV ili formula... to je auto za preseratore. Niti je lijep pa da ga netko kupi iz zaljubljenosti (tipa Alfa 8C), niti je praktičan - prevelik je za grad, pregraski je za offroad, niti je sportski - jer unatoč svoj tehnologiji i snazi, ima preko 2t.
Zujoo is offline  
Old 04.05.2013., 10:58   #9
Netko od stručnjaka napisao je da je oksimoron. Napravili su svjesno SUV(koji je po prirodi stvari nestabilniji) i onda išli ulupat lovu u njega da se vozi kao normalan auto, ili čak kao porsche
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Old 04.05.2013., 11:00   #10
E bravo, upravo to!

Mogli bi u leksikonu zamjenit riječ oksimoron za Cayenne. Tipa - policijska inteligencija ti je Porsche Cayenne
Zujoo is offline  
Old 04.05.2013., 11:23   #11
Vidim da ste svi do kosti zavidni vlasnicima tog auta i da bi i te kako rado imali jednog ali eto, jadnici, nemate love da ga kupite.

Cayenne uopce je inace fantazija od auta, jebeno dobro lezi na cesti i jebeno dobro ide, ja sam nazalost imao priliku voziti samo verziju sa najmanjim V6 motorom i bio odusevljen, koliko bih bio odusevljen sa najajcom verzijom?

A da li se isplati?? S obzirom da je teska exkluziva, vlasnicima se sigurno isplati, ali samo onima koji ne pitaju za njegovu cijenu.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 04.05.2013., 11:29   #12
ima ga je vlasnik jedne već sad propale firme, nikad se nisam vozio u njemu, ali se sićam podatka da je sa tim autom trošak putovanja cca 1€ po kilometru (gorivo, gume, amortizacija)
__________________
Priča svaka slika da ne zaboravin nikad:Tomislav B.K. 23.01.1971.-30.05.2006.,Marko I. 02.05.1990.-26.04.2011. http://www.youtube.com/watch?v=cp0lXBTLL4w
zippo6969 is offline  
Old 04.05.2013., 11:48   #13
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Vidim da ste svi do kosti zavidni vlasnicima tog auta i da bi i te kako rado imali jednog ali eto, jadnici, nemate love da ga kupite.
Zakaj bi bili zavidni?
Evo meni se taj auto uopće ne sviđa i da imam tih para moj odabir sigurno ne bi bio Cayenne. Al ko ima para i sviđa mu se, nek si kupi Cayenne.


OT
Ni meni nije jasan koncept sportskog terenca, ustvari nije ni jedno ni drugo, a o stabilnosti auta od 2200kg+ i visokog težišta, o tom-potom, nisu bezveze sportski auti što niži i lakši, nije isto voziti S zavoje sa SUV-om ili sa recimo 911-icom, da sve ostane u obitelji.
JKD01 is offline  
Old 04.05.2013., 11:59   #14
Quote:
Soundy kaže: Pogledaj post
I ne samo muškarcima A to dokazuje i ovaj ruski video lude vožnje:

http://www.youtube.com/watch?v=xWnvJGtxaMQ
10:03 uh
__________________
Without racing, there is no Honda!
Bono_ is offline  
Old 04.05.2013., 12:23   #15
Kaj se tiče videa, ta glupača nije toliko sposobna nego mi se čini da ima puno sreće.
Retrovizore skoro pa da i ne gleda, a samo zamislite sta bi bilo da okrzne neku prdekalicu s tim tenkom a unutra recimo familija ko u slučaju Čačića.
__________________
Cijeli svijet je pustinja, u pustinji je birtija....tamo ću te čekat`ja, gdje je moja rakijaaa...
mjau mjau is offline  
Old 04.05.2013., 12:28   #16
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Zakaj bi bili zavidni?
Evo meni se taj auto uopće ne sviđa i da imam tih para moj odabir sigurno ne bi bio Cayenne. Al ko ima para i sviđa mu se, nek si kupi Cayenne.


OT
Ni meni nije jasan koncept sportskog terenca, ustvari nije ni jedno ni drugo, a o stabilnosti auta od 2200kg+ i visokog težišta, o tom-potom, nisu bezveze sportski auti što niži i lakši, nije isto voziti S zavoje sa SUV-om ili sa recimo 911-icom, da sve ostane u obitelji.
Prodajni rezultati (a pogotovo profit) govore da je Porsche sa Cayenne-om pogodio "u sridu", sto i je cilj svakog proizvoda na trzistu.

A da li se nekome svidja ili ne, to je individualno.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 04.05.2013., 12:31   #17
Quote:
mjau mjau kaže: Pogledaj post
Kaj se tiče videa, ta glupača nije toliko sposobna nego mi se čini da ima puno sreće.
Retrovizore skoro pa da i ne gleda, a samo zamislite sta bi bilo da okrzne neku prdekalicu s tim tenkom a unutra recimo familija ko u slučaju Čačića.
u pravu si, ovde je puno više sriće nego znanja, ako već ideš u škare i ako smatraš da znaš vozit uzmi auto od 90ks i vozi ovako...radi ovakvih kakvih naravno ima i u lijepoj našoj ljudi ginu po cestama
__________________
Priča svaka slika da ne zaboravin nikad:Tomislav B.K. 23.01.1971.-30.05.2006.,Marko I. 02.05.1990.-26.04.2011. http://www.youtube.com/watch?v=cp0lXBTLL4w
zippo6969 is offline  
Old 04.05.2013., 12:39   #18
Quote:
zippo6969 kaže: Pogledaj post
u pravu si, ovde je puno više sriće nego znanja, ako već ideš u škare i ako smatraš da znaš vozit uzmi auto od 90ks i vozi ovako...radi ovakvih kakvih naravno ima i u lijepoj našoj ljudi ginu po cestama
Tvoj komentar nije relevantan bas zbog ovoga: https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=103

Ljudi vecinom umiro zbog provokacija sporih vozaca i ljudi bez refleksa.
__________________
Without racing, there is no Honda!
Bono_ is offline  
Old 04.05.2013., 13:18   #19
Sviđa mi se što proizvođači šire ponudu i uvode nove klase i slično. Recimo, Merc CLA ili Audi A3 sedan su mi super auti.
Ali teško me je uvjeriti da ljudi kupuju X6 ili Cayenne za bilo što osim preseravanja. Razumijem proizvođače, jer malo ljudi kupuje 911 pa ide svaki dan na stazu voziti, ali kakvu točno prednost ima neko takvo vozilo naspram konkurencije osim značke.

Da je cura snimila video u kojem ovako vozi Dustera ili Kugu, popljuvali bi ju svi od reda i govorili joj da se vrati u kuhinju. I istina je da vozi opasno, ne uvažava ostale sudionike prometa i stječe iskustvo na pogrešan način.
Zek0slav is offline  
Old 04.05.2013., 13:22   #20
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Zakaj bi bili zavidni?
Evo meni se taj auto uopće ne sviđa i da imam tih para moj odabir sigurno ne bi bio Cayenne. Al ko ima para i sviđa mu se, nek si kupi Cayenne.


OT
Ni meni nije jasan koncept sportskog terenca, ustvari nije ni jedno ni drugo, a o stabilnosti auta od 2200kg+ i visokog težišta, o tom-potom, nisu bezveze sportski auti što niži i lakši, nije isto voziti S zavoje sa SUV-om ili sa recimo 911-icom, da sve ostane u obitelji.
Potpisujem. Ko voili i ima para nek izvoli, ali nit je pravi sportaš, a sumnjam i da je nešto posebno dobar na terenu.
Danny Z. is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:09.